Cordoba - Riyad Uçak Bileti

Cordoba - Riyad uçak bileti

Cordoba - Riyad uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Cordoba - Riyad uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Cordoba - Riyad uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Cordoba - Riyad uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Cordoba - Riyad uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Cordoba Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Cordoba Havalimanı

Cordoba havalimanı, Cordoba şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunmakta olup Pajas Blancas havalimanı olarak da bilinmektedir. Havalimanın başka bir adı ise Ingeniero Aeronáutico Ambrosio L.V. Taravella Uluslararası Havaalanı'dır.

Cordoba şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Av. Monseñor Pablo Cabrera ve E53 üzerinden normal trafikte 13 dakikada ulaşabilirsiniz. Yalnız bu rotada ücretli geçisler bulunmaktadır. Havalimanında ilk 15 dakika otopark kullanımı ücretsizdir. 15 dakikadan sonra saatlik olarak ücretlendirilmektedir. Havalimanı otoparkı engelli yolcular için ücretsizdir. Bunun için kimlik numaranız ile ISA kontrol edilir.

Cordoba Pajas Blancas havalimanına ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Cordoba havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Cordoba şehrinde toplu taşımacılık ERSA grubun işletmekte olduğu otobüsler ile yapılmaktadır. Şehrin birçok noktasından sizi otobüs terminaline getirecek otobüsleri bulabilirsiniz. Otobüs terminalinden hareket etmekte olan Aerobus otobüsleri havalimanına gitmektedir.

Aerobus otobüs güzergah: Otobüs Terminali, Bv Illia, Balcarce-San Jerónimo, April 27, Paraguay- Coronel Olmedo, Av. Colon, Santa Fe, Castro Barros, MP Cabrera, Av. La Voz del Interior, Cordoba Uluslararası Havalimanı

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Cordoba Pajas Blancas havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan araç kiralama şirketlerinden birini tercih etmişseniz aracınızı teslim edip uçağınıza gidebilirsiniz. Başka firmalardan aracınızı kiralamış iseniz önceden firmaya teslim yeri ve saatini bildiriniz.

 Cordoba Pajas Blancas havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri: REMISES, LOCALIZA, ALAMO, NATIONAL, THRIFTY HERTZ, AVIS, BUDGET

Taksi

Şehir merkezinden veya otelinizden taksiyi kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz. Taksiye ödeyeceğiniz tutarı önceden taksi şöförü ile teyitleşiniz. Taksi ile konforlu ve hızlı bir ulaşım yaparsınız.

Riyad Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kral Halid Uluslararası Havalimanı

Kral Halid Uluslararası havalimanı, Riyad şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanına hem Suudi Arabistan şehirlerinden iç hat uçuşları ile hem de diğer ülkelerden uluslararası uçuşlar ile ulaşmak mümkündür. 

Havalimanına 40'a yakın havayolu tarifeli ve charter olarak uçuş gerçekletirmektedir. 

Kral Halid Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Metro, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Kral Halid Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Metro

2019 yılında hizmete açılması planlanan metro ile havalimanın ve Riyad şehir merkezi birbirlerine bağlanacaktır. Metro, terminal 5'ten hareket edecek olup Kral Abullah Finans bölgesine kadar gidecektir. Metro'nun toplam 6 hattı olacaktır. Aktarma yaparak şehrin diğer semtlerine de ulaşabilirsiniz. 

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Kral Halid Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Kral Halid Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AL WEFAQ, BUDGET, HERTZ, AVIS, SIXT, DOLLAR, BIN HADI ARAÇ KİRALAMA, KEY, TIPOA, ENTERPRISE, THEEB

Taksi

Havalimanı terminal çıkışında taksileri bulabilirsiniz. Resmi taksileri havalimanı logosu olanlardır. Taksimetre olmayan taksileri kullanmamanızı öneririz. Ayrıca şehir merkezine sabit bir fiyat bulunmaktadır. Taksi ücreti şehir merkezine yaklaşık olarak 70 SAR'dır. Bundan çok daha fazla ücret isteyen taksi şöförlerine itibar etmeyiniz.