Cidde - Rafha Uçak Bileti

Cidde - Rafha uçak bileti

Cidde - Rafha uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Cidde - Rafha uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Cidde - Rafha uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Cidde - Rafha uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Cidde - Rafha uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Cidde Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı

Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı, Cidde şehir merkezinden 19 km uzaklıkta bulunmaktadır. Suudi Arabistan ülkesinin en yoğun havalimanıdır.

Havalimanından 80'den fazla havayolunun mevsimsel ve Hac uçuşları bulunmaktadır. Cidde havaalanında üç terminal vardır: Kuzey Terminali, Güney Terminali, Hac Terminali ve özel bir VIP Terminali. Havalimanında havayolunuz hangi terminalden hareket edecek ise o terminale gitmeniz gerekmektedir.

Kuzey Terminali: Yabancı havayolları tarafından kullanılmaktadır. 

Güney Terminali: Suudi Arabistanın havayolları ve bazı yabancı havayolları (Air France, Korean Air ve Kenya airways gibi Skyteam ittifakına bağlı) 

Hac Terminali: Hac için Mekke'ye gelen Hacı adayları için özel olarak ayrılmıştır.

VIP Terminal: Sadece kralların, devlet başkanlarının, resmi konukların ve diğer VIPlerin kullanımı için ayrılmıştır.

Cidde şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Prens Majid yolu üzerinden yaklaşık 21 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanı otopark ücretleri bilgisini öğrenmek için havalimanını arayınız.

Kral Abdulaziz Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Limuzin, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Kral Abdulaziz Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Cidde'de otobüsleri büyük ve küçük olarak iki tipi bulunmaktadır. Büyük otobüsler devlet tarafından işletilmekte, küçük otobüsler ise özel halk otobüsleridir. Şehir içinde otobüs bileti 1-2 SAR'dır. Havalimanına giden otobüsün bilet ücreti 15 SAR'dır. Cidde şehir merkezine ilaveten Mekke ve Medine'den de Cidde havalimanına giden otobüs bulmanız mümkündür. Bunun için genel olarak şehirlerarası yolcu taşıma işlemini yürüten SAPTCO firmasının internet sitesine bakınız. 

Limuzin

Limuzin'ler biraz lüks olarak gözükse de taksi'ye alternatif olarak kullanılabilir. Limuzinin tipine ve km'sine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Genel olarak havalimanına ulaşım 100-150 SAR gibi bir ücret tutmaktadır. Limuzin kiralayan şirketleri telefon ile arayarak limuzinin sizi otelinizden ya da başka bir yerden almasını belirtebilirsiniz. Havalimanına ulaşmanın en konforlu yolu limuzin'dir. 

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Kral Abdulaziz Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AL WEFAQ, HANCO, AVIS, HERTZ, BUDGET, KEY ARAÇ KİRALAMA, SIXT, TIPOA

Taksi

Eğer otel'de kalıyorsanız oteliniz havalimanına taksi ile transfer imkanı olabilir. Bunun haricinde Cidde'de hem normal hem de korsan taksileri çokca bulabilirsiniz. Normal taksileri tercih etmenizi öneririz. Taksi şöförü ile fiyat konusunda mutlaka anlaşınız. Yoğun sezonlarda taksi bulmak biraz daha zor olacağı için ücretlerde artış olabilir. 

Rafha Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Rafha Yurtiçi Havalimanı

Rafha Yurtiçi havalimanı, Rafha şehir merkezine 9 km uzaklıkta bulunmaktadır. 

Suudi ve Nesma havayolları Rafha şehrine tarifeli uçuşlar yapmaktadır.

Rafha Yurtiçi havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Rafha Yurtiçi havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Rafha Yurtiçi havalimanında araç kiralama ofisi bulamayacağınızdan önceden rezervasyon yaptırınız. Şehir merkezinde faaliyet gösteren United East araç kiralama firmasından rezervasyon yapabilirsiniz. Uçak iniş saatini ve tarihini firmaya belirtirseniz ilgili tarihte aracınızı havalimanından teslim alabilirsiniz. 

Taksi

Terminal binasından çıkışında bulacağınız taksi ile 12 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine veya kalacağınız otele ulaşabilirsiniz.