Cezayir - Kuveyt Uçak Bileti

Cezayir - Kuveyt uçak bileti

Cezayir - Kuveyt uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Cezayir - Kuveyt uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Cezayir - Kuveyt uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Cezayir - Kuveyt uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Cezayir - Kuveyt uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Cezayir Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Huari Bumedyen Havalimanı

Huari Bumedyen Havalimanı, Cezayir Uluslararası havalimanı olarak da bilinmektedir. Havalimanı, Cezayir şehir merkezinden 17 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Cezayir şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz 3 alternatifiniz bulunmaktadır. Trafik yoğunluğuna göre havalimanına gideceğiniz yolu belirlemelisiniz. Genel olarak N5 yolundaki trafik yoğunluğuna yakalanmamak için N11 yolu üzerinden gidilmektedir. Bu yoldan 19 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz.

Huari Bumedyen havalimanı büyük bir havalimanı olduğu için 7000 araç kapasiteli otoparkı bulunmaktadır. 5000 araçlık dış hat terminalinde, 900 araçlık içhat terminalinde yer ayrılmıştır. Havalimanı otoparkı ücretleri konusunda bilgi almak için havalimanını danışınız.

Huari Bumedyen havalimanına ulaşmak için ayrıca Otobüs, Metro, Tramvay, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Huari Bumedyen Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Boumerdes, Medea, Tipaza, Blida ve Buira gibi Cezayir şehirlerinden de transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Cezayirde şehir içi ulaşımda kullanılan otobüslerle havalimanına ulaşılabilmektedir. Otobüsler her 30 dakikada bir şehirden hareket etmekte ve 1 saat içinde havalimanına ulaşmaktadır. Havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en ucuz ulaşım aracıdır.

Metro

Cezayir'de Metro hattı her geçen gün ilave duraklar eklenerek büyümektedir. Havalimanına ulaşımda otobüse göre biraz daha pahalıdır. Ama rahatlıkla seyahat edildiği için tercih edilmektedir. Metro 1 hattını kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metro 1 hat güzergahı: Place des Martyrs, Ali Boumendjel, Tafourah - Grande Poste, Khelifa Boukhalfa, 1er Mai, Aïssat Idir, Hamma, Jardin d'essai, Les Fusillés, Cité Amirouche, Cité Mer et Soleil, Haï El Badr, Les Ateliers, Ain Naadja 1, Ain Naadja 2, Mohamed Boudiaf, Bachdjarah - Tennis, Bachdjarah, El Harrach Gare, El Harrach Centre, Hacen Badi, Pôle Universitaire, Beaulieu, Oued Smar, Houari Boumediene Üniversitesi, Rabia Tahar, Smail Yefsah, Centre des Affaires, Havaalanı

Tramvay

Havalimanına gitmek için bir diğer seçeneğiniz ise Tramvay'dır. Tramvay havalimanı terminal binası içine kadar gitmemektedir.  En yakın durak olan Dar El Baida'da inip taksiye aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. 100 numaralı tramvay hattını kullanmanız gerekmektedir.

Tramvay 100 hat güzergahı: Hussein Dey, Caroubier, El Harrach, Oued Smar, Bab Ezzouar, Dar El Beida

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Huari Bumedyen havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan araç kiralama şirketlerinden birini tercih etmişseniz aracınızı teslim edip uçağınıza gidebilirsiniz. Başka firmalardan kiralamış iseniz önceden teslim yeri ve saatini bildiriniz.

Huari Bumedyen havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri: RAPIDE CAR, AVIRA, FAST CAR, SAFAR EL AMIR

Taksi

Otelinizden ya da şehir merkezinizden taksi ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Taksi ücretleri açılış fiyatı üzerine km başına ücret eklenerek hesaplanmaktadır. Havalimanına ulaşmak için ne kadar ücret ödemeniz gerekeceğini taksi şöförlerinden öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kuveyt Uluslararası Havalimanı

Kuveyt Uluslararası havalimanı, Kuveyt şehir merkezine 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanına özellikle Kuwait Airways, Wataniya ve Jazeera Ariways ile ulaşılabilmektedir. Kuveyt ülkesinin tek havalimanı olduğu için Kuveyt'e gitmek isteyenlerin havayolu ile başka bir alternatifi bulunmamaktadır. 

Kuveyt Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Kuveyt Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından halk otobüsü ve ekspress otobüsler ile şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Ekspress otobüsler halk otobüslere nazaran daha rahat bir ulaşım sağlamaktadırlar. Ekspress ve halk otobüslerinin detaylı güzergahı aşağıda verilmiştir. Sizde gideceğiniz yere göre ekonomik bir tercih yapmak isterseniz otobüsü tercih edebilirsiniz.

Ekspress hat güzergahları;

Havaalanı Ekspresi X1: Kuveyt Havalimanı'ndan Fahaheel'e
Havaalanı Ekspresi X2: Kuwait Havaalanı'ndan Salmiya'ya
Havaalanı Ekspresi X3: Kuveyt Havaalanı'ndan Bneid Al Gar'a
Havaalanı Ekspresi X4: Kuveyt Havaalanı'ndan Riggae'ye

Halk otobüsü güzergahları;

13 numaralı otobüs hattı: Havalimanı - Khaitan - Havaalanı Yolu - Shuwaikh konutu (Gamal Abdel Nasser Caddesi) - Swivel Sheraton - Chipset

99 numaralı otobüs hattı: Havaalanı - Abbasid - Jileeb Alshuyoukh - Hasawi - Muhammed ibn el-Qasim Yolu - Sokak Canada dry - Farwaniya - Khaitan - Civil ID (Güney Surra) - Subhan

501 numaralı otobüs hattı: Havaalanı - Farwaniya - Alomariya - Alrabiya - Avenue Mohammed Ibn al-Qasim - Raqa'i

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Kuveyt Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Kuveyt Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; HERTZ, BENBEHANI GROUP, AVIS, NATIONAL, MAKFM, AL-KHALIJIA, DOLLAR, DRIVE, ARABA, BUDGET, REKAB

Taksi

Havalimanında Terminal 1'in dışında taksi bulabilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık seyahat süresi 20-30 dakika rasında sürmektedir. Taksiler 24 saat çalışmaktadır. Havalimanında bulunan taksi firmalarını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Kuds Taksi: +965 241 3414
Taksi Makati: +965 5753003
Salem Taksi: +965 5617933
Orta Doğu Taksi: +965 5726644
Emirates Taksi: +965 24745006/24745007

Havalimanından Kuveyt şehrine ulaşım bölgelere ayrılmıştır. Aşagıda bulunan tablodan taksi ile yapılan transferiniz için ne kadar ücret ödeyeceğinizi görebilirsiniz. 

BÖLGE ÜCRET
Aldajeej - Hava Kargo 4 KD
Sabhan - Almagwa - Alfarwaniya - Jileeb Alshuyoukh - Khaitan - AbragKhaitan - lshbeelia - Ardhiya sanayi - Alomariya - Alrabiya - Alrehab 5 KD
Alshuwaikh endüstriyel - Alodailiyah - Alrai - Alriggae - Alandalus - Gurnada - Sabah Alnasser - Alardhiya - Alfirdous - Alsulaibiya - Alrawda - Alyarmouk - Qortuba - Alsurra - Aljabriya - Salwa - Almessilah - Bayan - Meshrif - Dahiyat Mubarak Abdulla Aljaber - Sabah Alsalem - Alzahraa - Alsadeeq - Alsalam –Huteen - Alshohadaa - Abu Hasaniya - Alshawaikh Limanı - Alshedadia - Abdullah AlmubarakAlsabah 6 KD
Abdullah Alsalm - Alshuwaikh Konutu - Alshamiya - Alkhaldiya - Alfaiha - Kaifan - Alsulaibikhat –Alnuzha - Algadisiya - Aldaiya –Al mansurya –Aldasma - Alshaab - Midan Hawally - Hawally - Alnugra - Alrumaithiya - Algurean - Alqussor - Aladan - Mübarek Alkabeer - jaber Alali - Aldaher - Abu Fatira - Al funaitees - Alnahtha - Alqairawan 7 KD
Hadiya - Alrigga - Alfintas - Alogailah - Ebu holaifa - Debahiya - Almahboula - Alahmadi - Almangaf - Alqaser - Alnaseem - Alnaeem - Taimaa - Aldoha - Amgarah - Saad Al Abdullah Şehri - Jaber Al Ahmad Şehri - Fahad Al Ahmad - Kuveyt şehri - Salmiya - BneidAlgar - Almotlaa - Kabd - Abdulla limanı - Alshuaibah lndustrial Area - Aloyoon - Alwaha - Alfahaheel 8 KD
Ali sabah Al Salem (Um Al Haiman) – Kazma 10 KD
Benaider Chalets - Aldhubaeiah - Al Julaiaa - Sabah Al Ahmad Şehri 12 KD
Alzoor limanı - Alwafra - Alkhiran - Alkhiran Şehri - Alrawdatain 19 KD
Alabdelli – Alsalmi – Alnuwaseeb – Alsabeya 20 KD