Canakkale - Riyad Uçak Bileti

Canakkale - Riyad uçak bileti

Canakkale - Riyad uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Canakkale - Riyad uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Canakkale - Riyad uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Canakkale - Riyad uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Canakkale - Riyad uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Çanakkale Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Çanakkale Havalimanı

Çanakkale havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Havalimanına özel aracınız ile gitmek isterseniz havalimanı otoparkını kullanabilirsiniz. Havalimanı otoparkı saatlik olarak ücretlendirilmesine rağmen uzun süreli araç bırakmak isterseniz aylık abonmanlık yapabilirsiniz.

Havalimanı'na ulaşım için Belediye otobüsü, Taksi ve Tripuck transferi ise diğer alternatif ulaşım araçlarınızdır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Çanakkale havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanına uçak kalkış saatlerine göre Belediye tarafından otobüs seferleri düzenlenmektedir. Belediye otobüslerini kullanıp havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanı otobüsleri Necippaşa Cami durağından kalkmaktadır.

Otobüs güzergahı: Necippaşa Cami, Kordon, İskele, Demircioğlu Caddesi, Atatürk Caddesi, Eski Tansaş, Troya Caddesi, Şehit Gürol Caddesi, Havalimanı

Araç Kiralama

Çanakkale havalimanına kiralamış olduğunuz araç ile de ulaşmanız mümkün. Havalimanın da ofisi bulunan araç kiralama şirketlerini öğrenmek için havalimanı'na danışabilirsiniz. Eğer aracı kiralamış olduğunuz firmanın havalimanında ofisi bulunmuyorsa önceden teslim yeri ve saatini firmaya bildiriniz.

Taksi

Şehir merkezinden Taksi ile havalimanına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Assos, Gelibolu gibi yerlerden ulaşmak isterseniz fiyat konusunda taksi şöförlerine danışınız.

Riyad Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kral Halid Uluslararası Havalimanı

Kral Halid Uluslararası havalimanı, Riyad şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanına hem Suudi Arabistan şehirlerinden iç hat uçuşları ile hem de diğer ülkelerden uluslararası uçuşlar ile ulaşmak mümkündür. 

Havalimanına 40'a yakın havayolu tarifeli ve charter olarak uçuş gerçekletirmektedir. 

Kral Halid Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Metro, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Kral Halid Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Metro

2019 yılında hizmete açılması planlanan metro ile havalimanın ve Riyad şehir merkezi birbirlerine bağlanacaktır. Metro, terminal 5'ten hareket edecek olup Kral Abullah Finans bölgesine kadar gidecektir. Metro'nun toplam 6 hattı olacaktır. Aktarma yaparak şehrin diğer semtlerine de ulaşabilirsiniz. 

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Kral Halid Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Kral Halid Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AL WEFAQ, BUDGET, HERTZ, AVIS, SIXT, DOLLAR, BIN HADI ARAÇ KİRALAMA, KEY, TIPOA, ENTERPRISE, THEEB

Taksi

Havalimanı terminal çıkışında taksileri bulabilirsiniz. Resmi taksileri havalimanı logosu olanlardır. Taksimetre olmayan taksileri kullanmamanızı öneririz. Ayrıca şehir merkezine sabit bir fiyat bulunmaktadır. Taksi ücreti şehir merkezine yaklaşık olarak 70 SAR'dır. Bundan çok daha fazla ücret isteyen taksi şöförlerine itibar etmeyiniz.