Bingazi - Amman Uçak Bileti

Bingazi - Amman uçak bileti

Bingazi - Amman uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Bingazi - Amman uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Bingazi - Amman uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Bingazi - Amman uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Bingazi - Amman uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Bingazi Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Bingazi havalimanına şehir merkezinden ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Yakında ulaşım bilgisine sayfamızda yer verilecektir.

Bingazi havalimanına ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.Amman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı

Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanı, Amman şehir merkezine 36 km uzaklıkta bulunmakta olup Zizye ilçesi sınırlarındadır.

Amman Ürdün'nün başkentidir. Yılda 8 milyon kişinin uçtuğu havalimanına Avrupa'nın ve Ortadağu'nun bir çok şehrinden direk uçuş bulunmaktadır.  

Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezindeki lokasyonlara transfer sağlanabildiği gibi Sowayma Ölü Deniz, Sweimeh, Irbid ve Marriot Plajı Ölü Deniz'e transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Terminal 1 ve Terminal 2'den her 30 dakika'da Sariyah Express tarafından işletilmekte olan otobüsler hareket etmektedir. Otobüslerin son durağı Kuzey Otobüs İstasyonu'dur. Bilet ücreti yetişkinler için 2.50 JOD olup şehir merkezine en ucuz ulaşım imkanını sağlar. Genel olarak otobüsleri konforlu'dur. Detaylı bilgiye ulaşmak için Sariyah express web sitesini ziyaret edebilirsiniz ya da firmayı +962 6 4891348 arayınız. 

Otobüs güzergahı: Havalimanı - Seventh Circle - Six Circle - Fifth Circle - Fourth Circle - Housing Bank Complex - Kuzey Otobüs İstasyonu

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; BUDGET, HERTZ, EUROPCAR, PAYLESS, AVIS, NATIONAL-ALAMO, THRIFTY

Taksi

Havalimanın'da sarı ve beyaz taksiler bulunmaktadır. Beyaz taksiler otobüs gibi çalışmaktadır. 4 yolcu gelene kadar taksi hareket etmemektedir. Gideceğiniz yere göre fiyatlama yapılmaktadır. 

Resmi taksiler ise sarı olanlardır. Ürdün Taşımacılık Örgütü Konseyi tarafından havalimanından şehir merkezine olan taksi fiyatları yasalar ile sabitlenmiştir. Güncel fiyatlar havalimanı terminal çıkışının yanında taksilerin park ettiği yerdeki tabelada görebilirsiniz. 30 km uzakta olan şehir merkezi düşünülünce, taksi kullanmak şehir merkezine gitmek için güzel bir çözümdür. Fiyatlar her ne kadar sabitlense de bazı taksiciler turistlerden döviz satın alırken düşük kurdan almaktadır. Önceden taksi şöförü ile fiyat konusunda anlaşmanızı tavsiye ederiz.