Beyrut - Amman Uçak Bileti

Beyrut - Amman uçak bileti

Beyrut - Amman uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Beyrut - Amman uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Beyrut - Amman uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Beyrut - Amman uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Beyrut - Amman uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Beyrut Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı, Beyrut şehir merkezinden 8 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanı Lübnan ülkesinde uluslararası uçuşların gerçekleştiği tek havalimanıdır. Başka bir ülkeye gitmek için Lübnan'da farklı bir havalimanı alternatifiniz bulunmamaktadır.

Beyrut şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz 51M otoyolu üzerinden yaklaşık 15 dakika'da ulaşabilirsiniz. Bu süre trafiğe bağlı olarak artış gösterebilir. Havalimanında 2350 araç kapasiteli otopark mevcuttur. 1 saatlik otopark kullanımı 5750 LBP'dir. Yaklaşık 4 USD'e gelmektedir. Günlük kullanım ise 22.000 LBP (15 USD)'dir. 

Refik Hariri Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Minibüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Refik Hariri Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Beyrut şehir merkezinin yanısıra Saida ve Jounieh'den de transfer imkanı bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Minibüs

Öncelikle havalimanına giden minibüsler çoğu kimse tarafından bilinmemektedir. Fakat havalimanına otobüslerin gitmediği düşünülünce en ucuz ulaşım aracı minübüs'tür. Havalimanı için yaklaşık 1$ ücret ödersiniz. Minibüsler saat 06: 30'da Martyrs meydanında çalışmaya başlıyorlar. Taksi gibi park yerleri olmadığından durdurmanız gerekiyor.   

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Refik Hariri Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Refik Hariri Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; DEALERS, AVIS, HERTZ,  BUDGET, NATIONAL, EUROPCAR, CITY CAR

Taksi

Otobüslerin havalimanına seferlerinin olmaması ve minibüslerin kolay bulunamamasından dolayı havalimanına ulaşımın en kolay yolu taksidir. Beyrut'ta 2 çeşit taksi vardır; kırmızı plakalı olanlar ve normal taksiler. Kırmızı plakalı taksiler dolmuş gibi çalışmaktadır. Kırmızı plakalı taksiler 2-4$ ücret uygular. Ama takside sadece siz olmazsanız yolculara göre rotasını belirler. Bundan dolayı havalimanına gidiş hem uzun hem de çok vakit almaktadır. Fakat genel olarak herkes bu taksileri kullanmaktadır.

Normal taksilerde ise taksimetre bulmanız çok zordur. Turistler için başka tarife uygulanır. Havalimanına gidiş ücreti şehir merkezinden 10-15$ arasındadır. Ama taksi şöförleri sizden 25-35$ ücret talep ederler. Beyrut'ta taksi kullancaksanız mutlaka pazarlık yapınız. Size söylenilen tutarın yarısına havalimanına gidebilirsiniz. Arapça biliyorsanız mutlaka pazarlığı arapça dilinde yapın. Amman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı

Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanı, Amman şehir merkezine 36 km uzaklıkta bulunmakta olup Zizye ilçesi sınırlarındadır.

Amman Ürdün'nün başkentidir. Yılda 8 milyon kişinin uçtuğu havalimanına Avrupa'nın ve Ortadağu'nun bir çok şehrinden direk uçuş bulunmaktadır.  

Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezindeki lokasyonlara transfer sağlanabildiği gibi Sowayma Ölü Deniz, Sweimeh, Irbid ve Marriot Plajı Ölü Deniz'e transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Terminal 1 ve Terminal 2'den her 30 dakika'da Sariyah Express tarafından işletilmekte olan otobüsler hareket etmektedir. Otobüslerin son durağı Kuzey Otobüs İstasyonu'dur. Bilet ücreti yetişkinler için 2.50 JOD olup şehir merkezine en ucuz ulaşım imkanını sağlar. Genel olarak otobüsleri konforlu'dur. Detaylı bilgiye ulaşmak için Sariyah express web sitesini ziyaret edebilirsiniz ya da firmayı +962 6 4891348 arayınız. 

Otobüs güzergahı: Havalimanı - Seventh Circle - Six Circle - Fifth Circle - Fourth Circle - Housing Bank Complex - Kuzey Otobüs İstasyonu

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; BUDGET, HERTZ, EUROPCAR, PAYLESS, AVIS, NATIONAL-ALAMO, THRIFTY

Taksi

Havalimanın'da sarı ve beyaz taksiler bulunmaktadır. Beyaz taksiler otobüs gibi çalışmaktadır. 4 yolcu gelene kadar taksi hareket etmemektedir. Gideceğiniz yere göre fiyatlama yapılmaktadır. 

Resmi taksiler ise sarı olanlardır. Ürdün Taşımacılık Örgütü Konseyi tarafından havalimanından şehir merkezine olan taksi fiyatları yasalar ile sabitlenmiştir. Güncel fiyatlar havalimanı terminal çıkışının yanında taksilerin park ettiği yerdeki tabelada görebilirsiniz. 30 km uzakta olan şehir merkezi düşünülünce, taksi kullanmak şehir merkezine gitmek için güzel bir çözümdür. Fiyatlar her ne kadar sabitlense de bazı taksiciler turistlerden döviz satın alırken düşük kurdan almaktadır. Önceden taksi şöförü ile fiyat konusunda anlaşmanızı tavsiye ederiz.