Batman - Cidde Uçak Bileti

Batman - Cidde uçak bileti

Batman - Cidde uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Batman - Cidde uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Batman - Cidde uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Batman - Cidde uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Batman - Cidde uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Batman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Batman Havalimanı

Batman Havalimanı şehir merkezinden 7 km uzakta bulunmakta olup ulaşım genel olarak belediye otobüsleri ve taksi ile sağlanmaktadır.

Havalimanına özel aracı ile ulaşmak isteyen yolcular 350 araç kapasiteli otoparkı kullanabilirler.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Batman havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Batman belediyesi uçakların kalkış saatine göre şehir merkezinden otobüs seferleri düzenlemektedir. Otobüsler Batman belediyesinin önünden kalmakta olup sırasıyla Diyarbakır caddesi ve Gültepe kavşağından geçip havalimanına ulaşmaktadır.

Otobüs kalkış saatleri hakkında detaylı bilgiye Batman belediyesi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile havalimanına ulaşmanız mümkün. Batman havalimanında sadece AVIS ve ENTERPRISE firmalarının ofisleri bulunmaktadır. Kiralık aracınızı ilgili firmaların havalimanındaki ofislerine teslim edip gideceğiniz yere uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi

Şüphesiz en hızlı ve rahat bir şekilde şehir merkezinden 10 dakika içinde taksi aracını kullanıp havalimanına ulaşabilirsiniz. Çevre il ve ilçelerden havalimanına ulaşmak isteyen yolcuların taksi şöförü ile pazarlık yapması gerekebilir.

Cidde Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı

Kral Abdulaziz Uluslararası havalimanı, Cidde şehir merkezine 19 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Cidde şehrinin Mekke'ye yakın olmasından dolayı, Hac için gelenlerin yoğun olarak kullandığı bir havalimanıdır. Günümüzde 30 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanı artan hacı adaylarının sayısına göre 80 milyona çıkarılması planlanmaktadır. Özellikle Müslüman ülkeler'den olmak üzere havalimanına dünyanın birçok yerinden uçuşlar yapılmaktadır.  

Kral Abdulaziz Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Limuzin, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Kral Abdulaziz Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşmanın en ucuz yöntemi otobüs kullanmaktır. Havalimanı terminal binası çıkışında sadece şehir merkezine giden otobüsleri bulmazsınız ayrıca Mekke ve Medine'ye giden otobüsler de bulunmaktadır. Otobüs ile ulaşımın süre olarak uzun olacağını unutmayınız. Eğer acele yetişmeniz gerekiyorsa diğer ulaşım alternatiflerini tercih ediniz.

Limuzin

Limuzin'lerin ekonomik olduğunu söyleyemeyiz. Rahat olmasından dolayı tercih edebilirsiniz. Havalimanında limuzin kiralamak için önceden rezervasyon yapmanız gerekebilir. Özellikle havalimanının yoğun sezonlarında limuzin bulmak zor olabilir. Havalimanındaki limuzinler için belli başlı bölgelere göre sabit fiyat uygulanır. Farklı bir yere gidecekseniz km başına ücret tarifeleri bulunuyor. 

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Kral Abdulaziz Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Kral Abdulaziz Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AL WEFAQ, HANCO, AVIS, HERTZ, BUDGET, KEY ARAÇ KİRALAMA, SIXT, TIPOA

Taksi

Özellikle Cidde havalimanında diğer taşıma araçları düşünürdüğünde en mantıklı çözüm taksidir. Otobüs'e göre hızlı, Limuzin'e göre az maliyetlidir. Yalnız siz yine de gideceğiniz yere ne kadar ödeyeceğinizi taksi şöförü ile netleştirin.