Basra - Ağrı Uçak Bileti

Basra - Ağrı uçak bileti

Basra - Ağrı uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Basra - Ağrı uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Basra - Ağrı uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Basra - Ağrı uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Basra - Ağrı uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Basra Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Basra Uluslararası Havalimanı

Basra Uluslararası Havalimanı, Basra şehir merkezinden 22 km uzaklıkta bulunmaktadır.  Havalimanı 1980 yılında hizmete açılmış olup Irak ülkesinin 2.büyük havalimanıdır. 

Erbil ve Bağdat'a iç hat uçuşlar; Dubai, İstanbul, Beyrut ve Amman şehirlerine ise dış hat uçuşlar yapılmaktadır.  

Riyad şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz 6 ve 31 numaralı yol üzerinden yaklaşık 26 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanı otoparkı ücret tarifesini öğrenmek için havalimanını arayınız.

Basra Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Basra Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Basra havalimanında araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmamaktadır. Kiralamış olduğunuz aracı teslim etmek istediğiniz yeri havalimanı olarak önceden belirtirseniz, aracınızı havalimanında teslim edip uçuşunuza gidebilirsiniz.

Taksi

Basra şehir merkezinde bulacağınız taksi ile havalimanına gidebilirsiniz. Özellikle resmi taksileri güvenlik açışından tercih ediniz. Şehir de aracı olan herkes taksi hizmeti vermektedir. Ancak turistler için pek tercih edilmesini önermeyiz. Turist olduğunuz için yüksek fiyat talep ederler. İster özel ister resmi taksi ile havalimanına ulaşımlarınızda mutlaka taksi ücretini önceden netleştiriniz. Ağrı Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Yolluyazı mevkinde olup şehir merkezine 9 km uzaklıktadır.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Ağrı Ahmed-i Hani havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine ulaşımın en ucuz yöntemi belediye otobüslerini kullanmaktadır. Uçakların iniş saatine göre otobüsler havalimanından hareket etmektedir. Şehir merkezine giden otobüslere Beyaz Hat adı verilmektedir.

Beyaz hat güzergahı: Havalimanı -  Yeni Van Caddesi - Cumhuriyet Meydanı

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Ağrı Ahmed-i Hani havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Ağrı Ahmed-i Hani havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AYDINOĞLU, AZIZOĞLU OTO KİRALAMA

Taksi

Havalimanının şehir merkezine oldukça yakın olduğu için 7-10 dakika içinde taksi ile ulaşmak mümkün. Taksileri terminal çıkışında beklemektedir. Patnos veya Doğubeyazıt gibi uzak destinasyonlara yolculuk yapacak iseniz taksi şöförü ile fiyat konusunda anlaşmanızı öneririz.