Bakü - Bodrum Uçak Bileti

Bakü - Bodrum uçak bileti

Bakü - Bodrum uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Bakü - Bodrum uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Bakü - Bodrum uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Bakü - Bodrum uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Bakü - Bodrum uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Bakü Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, Bakü şehir merkezinden 24 km uzaklıkta bulunmakta olup Bina ilçe sınırlarındadır. Eski adı Bina Uluslararası havalimanı idi.

Bakü şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Zığ şossesi üzerinden 25 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanında 600 araçlık otopark yeri bulunmaktadır. Otopark'da ödeme sadece nakit para ile yapılmaktadır. Otopark kullanım ücreti ilk 2 saat 1 AZN ile başlayıp günlük olarak 5 AZN'e kadar çıkmaktadır. Eğer otopark kartını kaybederseniz 10 AZN ücret ödersiniz. Uzun süreli otoparka aracınızı bırakacak iseniz havalimanına ne kadar ücret ödeyeceğinizi sorabilirsiniz.

Haydar Aliyev Uluslararası havalimanına ulaşmak için ayrıca Otobüs, Minibüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Bakü Haydar Aliyev Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Sumgayıt, Gence, Mingeçevir, Lankaran, Nahçıvan ve Şeki gibi Azerbaycan şehirlerinden de transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Bakü Haydar Aliyev havalimanına otobüs ile gitmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar, T1 numaralı Aero Express havalimanı otobüsü ve N16 numaralı halk otobüsüdür. Otobüslere Baku kart ile binilmektedir.

Aero Express, tren istasyonundan 30 dakika aralıklar ile hareket etmektedir. Baku kart ile 1,30 AZN (manat), tek binişlik bilet ile 1,50 AZN (manat) ücreti bulunmaktadır. Otobüs 28May Metro / Merkez Demiryolu Otobüs Durağından havalimanına hareket etmekte ve Koroglu metro istasyonundan da geçmektedir.

N16 numaralı havalimanına 40-60 dakika arasında ulaşmaktadır. Her 30 dakikada bir Bakü şehrinin merkezindeki Samed Vurgun Parkın'dan hareket etmektedir. 1 AZN bilet fiyatı göz önüne alındığında Aero Express'e göre daha ucuzdur.

Minibüs

Bakü havalimanına gitmenin en ucuz yolu minibüsleri kullanmaktır. 28 May Metro istasyonundan kalkmakta olan minibüslere 0,40 AZN fiyatına binilebilmektedir. Havalimanı terminaline kadar gitmediği için 15 dakika yürümek zorunda kalabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Haydar Aliyev Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan araç kiralama şirketlerinden birini tercih etmişseniz aracınızı teslim edip uçağınıza gidebilirsiniz. Başka firmalardan aracınızı kiralamış iseniz, önceden firmaya teslim yeri ve saatini bildiriniz.

Haydar Aliyev Havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri: AZNUR, 3CLICK CAR HIRE, TIPOA CAR HIRE

Taksi

Bakü havalimanına gitmek için taksi seçeneğiniz de bulunmaktadır. Havalimanına gitmek için en iyi ihtimalle 15 AZN gibi bir ücret ödersiniz. Bakü'de taksiciler taksimetre'yi açmayı pek sevmezler. Bundan dolayı havalimanına gitmek için ne kadar ödeyeceğinizi önceden taksi şöförü ile anlaşınız. Mutlaka taksi şöförüyle pazarlık yapınız. Ayrıca havalimanına vardığınızda ilave ücrette isteyebilirler. Bodrum Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Milas Bodrum Havalimanı

Milas Bodrum Havalimanı, Milas ve Bodrum ilçeleri arasında olup Muğla ili sınırlarındadır. Havalimanı, Bodrum şehir merkezine 36 km, Milas şehir merkezine 18 km ve Muğla şehir merkezine 77 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Bodrum'un Türkiye'nin en önemli tatil bölgelerinden biri olmasından dolayı özellikle yerli ve yabancı turislerin Bodrum'a ulaşmak için tercih ettiği bir havalimanıdır.

Tatilinize güzel bir başlangıç yapmak için doğru aracınızı önceden belirlemeniz sizin için faydalı olacaktır. Pegasus, Onur Air ve Atlas Global havayollarının havalimanından Bitez, Bodrum, Gümbet, Konacık, Milas, Muğla, Turgutreis ve Yatağan'a ücretsiz servisleri bulunmaktadır.

Milas Bodrum Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Havaş, Otobüs (Muttaş), Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunuyor.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına havalimanından ulaşabilirsiniz. Havalimanından Bodrum, Milas ve Muğla şehir merkezine ulaşıldığı gibi Yalıkavak, Bitez, Turgutreis, Torba, Akyarlar, Golturkbuku, Güvercinlik ve Kuyucak'a da transfer imkanı bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanın'dan toplu taşıma hizmeti Muğla belediyesi tarafından organize edilmektedir. Belediye otobüsleri MUTTAŞ olarak bilinmektedir. Otobüsler Menteşe ve Bodrum otogarına kadar gitmektedir. Eğer Bodrum çevresindeki tatil bölgelerine gidecek iseniz otogardan sonra dolmuş'ları kullanarak gidebilirsiniz.

MUTTAŞ otobüsleri sefer saatleri ve ücretleri konusunda detaylı bilgiye MUTTAŞ web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Havaş

Havalimanının yolcu çıkışında bulunan HAVAŞ otobüslerini kullanarak 45 dakika'da Bodrum otogarına gidebilirsiniz. Bilet ücreti 15 TL'dir. Uçakların iniş saatlerine göre otobüsler kalkmaktadır. Detaylı bilgiye Havaş web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Otogar'a giden otobüsler sadece belli duraklarda yolcuları indirmektedir.

Yolcu indirme durakları: Güvercinlik, Hotel Etap Altınel, Hotel Blue Dreams, Hotel Samara yolu, Torba

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Milas Bodrum havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Bodrum Milas havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AVIS, ENTERPRISE, GARENTA, BUDGET, ALMIRA RENT A CAR, SIXT

Taksi

Havalimanında taksi hizmeti Bodrum Airport Taxi tarafından verilmektedir. Firmanın web sitesinde destinasyona göre güncel fiyatlar bulunmaktadır. Taksiler iç hat ve dış hat terminal binası çıkışlarında beklemektedir. Taksilerde ücret başlangıç fiyatının üzerine km başına ücret eklenerek ücretlendirilmektedir. Milas havalimanı Bodrum'a 36 km, Bitez'e 47 km, Yalıkavak ve Turgutreis'e 55 km uzaklıktadır. 30 km'i aşan yerlere ulaşımlarınızda Taksi ücreti'de 100 TL'i aşmaktadır. Pazarlık yaparak ücreti biraz daha düşürebilirsiniz.