Bakü - Arar Uçak Bileti

Bakü - Arar uçak bileti

Bakü - Arar uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Bakü - Arar uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Bakü - Arar uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Bakü - Arar uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Bakü - Arar uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Bakü Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, Bakü şehir merkezinden 24 km uzaklıkta bulunmakta olup Bina ilçe sınırlarındadır. Eski adı Bina Uluslararası havalimanı idi.

Bakü şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz Zığ şossesi üzerinden 25 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanında 600 araçlık otopark yeri bulunmaktadır. Otopark'da ödeme sadece nakit para ile yapılmaktadır. Otopark kullanım ücreti ilk 2 saat 1 AZN ile başlayıp günlük olarak 5 AZN'e kadar çıkmaktadır. Eğer otopark kartını kaybederseniz 10 AZN ücret ödersiniz. Uzun süreli otoparka aracınızı bırakacak iseniz havalimanına ne kadar ücret ödeyeceğinizi sorabilirsiniz.

Haydar Aliyev Uluslararası havalimanına ulaşmak için ayrıca Otobüs, Minibüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Bakü Haydar Aliyev Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Sumgayıt, Gence, Mingeçevir, Lankaran, Nahçıvan ve Şeki gibi Azerbaycan şehirlerinden de transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Bakü Haydar Aliyev havalimanına otobüs ile gitmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar, T1 numaralı Aero Express havalimanı otobüsü ve N16 numaralı halk otobüsüdür. Otobüslere Baku kart ile binilmektedir.

Aero Express, tren istasyonundan 30 dakika aralıklar ile hareket etmektedir. Baku kart ile 1,30 AZN (manat), tek binişlik bilet ile 1,50 AZN (manat) ücreti bulunmaktadır. Otobüs 28May Metro / Merkez Demiryolu Otobüs Durağından havalimanına hareket etmekte ve Koroglu metro istasyonundan da geçmektedir.

N16 numaralı havalimanına 40-60 dakika arasında ulaşmaktadır. Her 30 dakikada bir Bakü şehrinin merkezindeki Samed Vurgun Parkın'dan hareket etmektedir. 1 AZN bilet fiyatı göz önüne alındığında Aero Express'e göre daha ucuzdur.

Minibüs

Bakü havalimanına gitmenin en ucuz yolu minibüsleri kullanmaktır. 28 May Metro istasyonundan kalkmakta olan minibüslere 0,40 AZN fiyatına binilebilmektedir. Havalimanı terminaline kadar gitmediği için 15 dakika yürümek zorunda kalabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Haydar Aliyev Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan araç kiralama şirketlerinden birini tercih etmişseniz aracınızı teslim edip uçağınıza gidebilirsiniz. Başka firmalardan aracınızı kiralamış iseniz, önceden firmaya teslim yeri ve saatini bildiriniz.

Haydar Aliyev Havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri: AZNUR, 3CLICK CAR HIRE, TIPOA CAR HIRE

Taksi

Bakü havalimanına gitmek için taksi seçeneğiniz de bulunmaktadır. Havalimanına gitmek için en iyi ihtimalle 15 AZN gibi bir ücret ödersiniz. Bakü'de taksiciler taksimetre'yi açmayı pek sevmezler. Bundan dolayı havalimanına gitmek için ne kadar ödeyeceğinizi önceden taksi şöförü ile anlaşınız. Mutlaka taksi şöförüyle pazarlık yapınız. Ayrıca havalimanına vardığınızda ilave ücrette isteyebilirler. 

Arar Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Arar Yurtiçi Havalimanı

Arar Yurtiçi havalimanı, Arar şehir merkezine 22 km uzaklıkta bulunmaktadır. Arar şehrine Nesma ve Suudi havayollarının direk uçuşları bulunmaktadır. 

Arar Yurtiçi havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Arar Yurtiçi havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Arar Yurtiçi havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Arar Yurtiçi havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; THEEB ARAÇ KİRALAMA

Taksi

Havalimanı terminal çıkışında taksileri bulabilirsiniz. Şehir merkezine 26 dakika'da ulaşılabilmektedir. Taksiler ile pazarlık yaparak ücret konusunda anlaşınız.