Ankara - Kastamonu Uçak Bileti

Ankara - Kastamonu uçak bileti

Ankara - Kastamonu uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Ankara - Kastamonu uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Ankara - Kastamonu uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Ankara - Kastamonu uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Ankara - Kastamonu uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Esenboğa Havalimanı

Esenboğa Havalimanı, Ankara şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanı Çubuk ve Akyurt ilçe sınırları içindedir. Havalimanı'na özel aracınız ile 25-30 dakika arasında ulaşmanız mümkün. Havalimanı'nın otoparkı için saatlik ve kısa süreli abonelik seçenekleriniz bulunmaktadır. Uzun süreli otopark kullanımlarınızda abonelik avantajlı olmaktadır. Girişte alınan bilet ile A.Blok 5.katta yer alan Abone merkezinden en geç 1 saat içinde kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Abonelik fiyatları ve saatlik ücreti hesaplamanız için havalimanı web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca EGO otobüsleri, Belko Air , Taksi de diğer ulaşım alternatifleriniz arasında yer almaktadır. Havalimanı şehir merkezinden 28km uzakta olması ve trafik olma ihtimali düşünülürse uçağınızı kaçırmamanız için havalimanında olmanızı tavsiye ederiz.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından havalimanına ulaşmanız mümkün. Kızılay, Çankaya, Bahçeli, Ulus ve Balgat gibi Ankara semtlerinden ulaşımınızı sağlayabildiğiniz gibi Çankırı ve Konya gibi çevre illerden de transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Esenboğa havalimanına ulaşmanız için en ucuz ulaşım aracınız ise EGO belediye otobüsleri'dir. AŞTİ'den kalkmakta olan 442 no'lu otobüsler ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca 491 no'lu hattı kullanarak da havalimanına gidebilirsiniz. Kalkış saatleri ve durak bilgileri hakkında detaylı bilgiye ulaşmanız için EGO websitesini ziyaret ediniz.

Belko Air

Belko Air, Havalimanı'na Aşti'den saat 06:00 ve 00.00 saatleri arasında her yarım saatte bir hareket etmektedir. Aşti'den kalkan araç yaklaşık 80 dakika'da havalimanına ulaşmaktadır. Bu süre trafik yoğunluğu ve hava şartlarına göre farklılık göstermektedir. Bilet fiyatı 11 TL'dir.

Belko Air güzergahı: Aşti (gelen yolcu katı), Kızılay (Gama İş Merkezi), Tren Garı Karşısı (Arena Stadı F kapısının önü), AKM (19 Mayıs Stadı B Kapısı), Esenboğa Havalimanı İç-Dış hatlar

Araç Kiralama

Ankara içinde ulaşımınızı sağlamak için kiralamış olduğunuz araç ile de havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden 28 km uzakta olan havalimanı için önceden araç kiralama şirketinize araç teslim yerinin Esenboğa havalimanı olduğunu belirtmenizi tavsiye ederiz. Havalimanında ofisi olmayan firmalarda araç tesliminde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İç hat terminalinde bulunan araç kiralama şirketleri; SİXT, AVİS, BUDGET, CENTRAL, NATİONAL, EUROPCAR, HERTZ, PAYLESS, RENT GO, GARENTA, ALMIRA OTO KİRALAMA

Dış hat terminalinde bulunan araç kiralama şirketleri; PAYLESS, ECO RENT A CAR, DİV RENT A CAR, THRIFTY RENT A CAR, GARENTA

Taksi

Esenboğa havalimanı'na ulaşım'da en hızlı çözümlerden birisi taksi seçeneği olmasına rağmen havalimanın uzaklığı yüksek ücretler ödemenize yol açabilir. Havalimanı'na ulaşım için yaklaşık ne kadar ödeyeceğinizi yola çıkmadan önce taksi şöförlerinden ya da taksi ücreti hesaplama sitelerinden öğrenebilirsiniz.Kastamonu Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kastamonu Havalimanı

Kastamonu Havalimanı, Kastamonu şehir merkezine 11 km uzaklıkta olup Uzunyazı mevkisinde bulunmaktadır.

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için THY ve Pegasus'un yolcu servisleri bulunmaktadır. Havalimanın resmi web sitesinde bulunan telefon numaralarını arayarak önceden rezervasyon yapabilirsiniz. THY yolcu servisi hergün, Pegasus yolcu servisi ise Salı, Cuma ve Pazar günleri hizmet vermektedir. 

THY 1.shuttle güzergahı: Havalimanı, Müftülük Önü Durağı, Novitas Turizm Acenta, Emekçiler Turizm Acente Önü, Belediye Hizmet Binası Önü (Kuzeykent), Jandarma (Gölköy)

THY 2.shuttle güzergahı: Havalimanı, Müftülük Önü Durağı, Salıpazarı Durağı (Şekerci AVM karşısı), Otobüs Terminali

Pegasus 1.shuttle güzergahı: Havalimanı, Olukbaşı, Metro Yazıhanesi, ETS Tur, Daday Kavşağı, Kuzey Kent Muhtarlık, Jandarma (Gölköy)

Pegasus 2.shuttle güzergahı: Havalimanı, Olukbaşı, Metro Yazıhanesi, ETS Tur, Salıpazarı, Tosya Yolu Kavşağı, Otogar

Kastamonu Havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Kastamonu havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Toplu taşıma aracı otobüsler ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Otobüs Salı,Perşembe ve Cumartesi günleri çalışmaktadır. 

Özel Halk Otobüs güzergahı: Havalimanı, Emirgan Konakları, Budamış, Doğakent kavşağı, Anıt, Stadyum, Sinan bey parkı, Kastamonu il Müftülüğü, Cevizli Park, Kışla Parkı, 100.Yıl (Salı Pazarı), SGK, Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü, Otobüs Terminali, Devlet Hastanesi, Divan Yapı Kooparetifi, Yenişehir Durağı, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü, Efekent, Kastamonu Ünivesitesi, 5.Jandarma Eğitim Askeri Kampı Otobüs durağı

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Kastamonu havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Kastamonu havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; AVIS

Taksi

Havalimanından taksi ile şehir merkezine 15 dakika'da ulaşılmaktadır. Havalimanında taksiler 24 saat hizmet vermektedir. Şehir merkezi uzak olmadığı için ödeyeceğiniz ücret fazla olmayacaktır. Safranbolu ve Ilgaz'a taksi ile gidecekseniz pazarlık yapınız.