Amman - Şam Uçak Bileti

Amman - Şam uçak bileti

Amman - Şam uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Amman - Şam uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Amman - Şam uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Amman - Şam uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Amman - Şam uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Amman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı, Ürdün'ün başkenti olan Amman şehir merkezinden 36 km uzaklıkta bulunmakta olup Zizye ilçesi sınırları içerisindedir. Havalimanı adını Ürdün’ün eski kralı Kral Hüseyin’in 1977'de helikopter kazasında ölen üçüncü eşi Kraliçe Aliye’den almıştır.

Havalimanı, 2017 yılında yaklaşık 8 milyon yolcuya hizmet vermiş olup Ürdün'ün en büyük havalimanıdır. 40'dan fazla havayolu tarafından kullanılmaktadır.

Amman şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz havalimanı yolu üzerinden yaklaşık 35 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanında kısa ve uzun süreli aracınızı bırakacağınız park alanları mevcuttur. Eğer aracınınızı 3 saat'ten fazla otopark'ta bırakacaksınız mutlaka uzun süreli park alanını tercih ediniz.

Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Amman şehir merkezinin yanısıra Sowayma Ölü Deniz, Sweimeh, Irbid ve Marriot Plajı Ölü Deniz'den de transfer imkanı bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanına giden otobüsler Sariyah express firması tarafından işletilmektedir. Havalimanın şehir merkezine uzak olmasından dolayı taksi fiyatları düşünülünce oldukça ucuz bir ulaşım aracıdır. Otobüsler saat sabah 6:30 ile gece 12:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Her 30 dakikada North Otobüs İstasyonun'dan hareket etmektedir. Tek yön bilet fiyatı 2.50 JOD'dur. Yaklaşık olarak yolculuk süresi 1 saattir. Detaylı bilgiye Sariyaj express web sitesi'nden ulaşabilirsiniz.

Otobüs güzergahı: Kuzey Otobüs İstasyonu - Housing Bank Complex - Fourth Circle - Fifth Circle - Six Circle - Seventh Circle - Havalimanı

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; BUDGET, HERTZ, EUROPCAR, PAYLESS, AVIS, NATIONAL-ALAMO, THRIFTY

Taksi

Amman'da sarı ve gri taksiler kolaylıklar şehir merkezinde bulunabilmektedir. Taksi'lerde yeşil logo'yu görüyorsanız lisanslı taksilerdir. Eğer yoksa, başka şehirden gelen Amman içinde yolcu taşıması yasaklı olan taksiler'dir. Mümkün mertebe bu taksileri tercih etmeyiniz. Genel olarak taksilerde taksimetre kullanılır. Havalimanına ulaşmak için 20 JOD gibi bir ücret ödersiniz. Eğer daha yakın bir mesafeden havalimanına gidecek iseniz 10-15 JOD ücret'de ödeme imkanınız bulunmaktadır.

Taksi şöförü ile önceden fiyat konusunda anlaşınız. Ayrıca taksimetrenin açık olduğundan emin olunuz. 

**Amman Civil havalimanı diğer adıyla Marka Uluslararası havalimanı Amman şehrinin eski havalimanı olup günümüzde charter ve private jet uçuşları için kullanılmaktadır. Yoğun olarak kullanılan bir havalimanı olmadığı için ulaşım bilgisine sayfamızda yer verilmemiştir.Şam Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şam Uluslararası Havalimanı

Şam Uluslararası havalimanı, Şam şehir merkezine 27 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Şam Suriye'nin başkentidir. Suriye'de devam eden iç savaştan dolayı birçok havayolu uçuşlarını durdurmuştur. Havalimanın'dan Irak, İran ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere gidilebilmektedir. 

Şam Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Şam Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanın'dan her 30 dakika'da şehir merkezine giden otobüsler vardır. Şehir merkezine giden otobüsleri terminal binası çıkışında bulabilirsiniz. Otobüs ücreti 45 SYP'dir. Bagaj için ekstra ücret ödenir. Şehir merkezine seyahat süresi 40 dakikadır. Son durak Baramkeh otobüs istasyonu'dur. 

Havalimanından şehir merkezine ucuz ve konforlu bir seyahat etmek için tercih edilebilir. 

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Şam Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Şam Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; BUDGET, 3CLICK ARAÇ KİRALAMA

Taksi

Havalimanın'da bekleyen taksiler ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Uber ve benzeri taşıma yapan özel firmaların havalimanından yolcu alması yasaklanmıştır. Bundan dolayı taksi fiyatları nispeten pahalıdır. Taksi şöförleri taksimetre açmadığı için fiyat konusunda önceden bilgi alınız. Taksiciler ile pazarlık yaparak fiyatta indirim yapılabilmektedir. Arapça bilen tanıdık birisi varsa pazarlığı ona bırakınız. Çünkü turist olarak dezevantajlı durumdasınız.