Amman - Beyrut Uçak Bileti

Amman - Beyrut uçak bileti

Amman - Beyrut uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Amman - Beyrut uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Amman - Beyrut uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Amman - Beyrut uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Amman - Beyrut uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Amman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı

Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanı, Ürdün'ün başkenti olan Amman şehir merkezinden 36 km uzaklıkta bulunmakta olup Zizye ilçesi sınırları içerisindedir. Havalimanı adını Ürdün’ün eski kralı Kral Hüseyin’in 1977'de helikopter kazasında ölen üçüncü eşi Kraliçe Aliye’den almıştır.

Havalimanı, 2017 yılında yaklaşık 8 milyon yolcuya hizmet vermiş olup Ürdün'ün en büyük havalimanıdır. 40'dan fazla havayolu tarafından kullanılmaktadır.

Amman şehir merkezinden özel aracınız ile havalimanına gitmek isterseniz havalimanı yolu üzerinden yaklaşık 35 dakika'da ulaşabilirsiniz. Havalimanında kısa ve uzun süreli aracınızı bırakacağınız park alanları mevcuttur. Eğer aracınınızı 3 saat'ten fazla otopark'ta bırakacaksınız mutlaka uzun süreli park alanını tercih ediniz.

Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanı'na ulaşmak için ayrıca Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz de bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanına ulaşmanız mümkün. Amman şehir merkezinin yanısıra Sowayma Ölü Deniz, Sweimeh, Irbid ve Marriot Plajı Ölü Deniz'den de transfer imkanı bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanına giden otobüsler Sariyah express firması tarafından işletilmektedir. Havalimanın şehir merkezine uzak olmasından dolayı taksi fiyatları düşünülünce oldukça ucuz bir ulaşım aracıdır. Otobüsler saat sabah 6:30 ile gece 12:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Her 30 dakikada North Otobüs İstasyonun'dan hareket etmektedir. Tek yön bilet fiyatı 2.50 JOD'dur. Yaklaşık olarak yolculuk süresi 1 saattir. Detaylı bilgiye Sariyaj express web sitesi'nden ulaşabilirsiniz.

Otobüs güzergahı: Kuzey Otobüs İstasyonu - Housing Bank Complex - Fourth Circle - Fifth Circle - Six Circle - Seventh Circle - Havalimanı

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile Kraliçe Aliye Uluslararası Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanın'da aracınızı havalimanında ofisi olan araç kiralama şirketlerine teslim edip uçağınıza yetişebilirsiniz. Havalimanında ofisi olmayan araç kiralama şirketleri için teslim yeri ve saatini önceden firmaya bildiriniz.

Kraliçe Aliye Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; BUDGET, HERTZ, EUROPCAR, PAYLESS, AVIS, NATIONAL-ALAMO, THRIFTY

Taksi

Amman'da sarı ve gri taksiler kolaylıklar şehir merkezinde bulunabilmektedir. Taksi'lerde yeşil logo'yu görüyorsanız lisanslı taksilerdir. Eğer yoksa, başka şehirden gelen Amman içinde yolcu taşıması yasaklı olan taksiler'dir. Mümkün mertebe bu taksileri tercih etmeyiniz. Genel olarak taksilerde taksimetre kullanılır. Havalimanına ulaşmak için 20 JOD gibi bir ücret ödersiniz. Eğer daha yakın bir mesafeden havalimanına gidecek iseniz 10-15 JOD ücret'de ödeme imkanınız bulunmaktadır.

Taksi şöförü ile önceden fiyat konusunda anlaşınız. Ayrıca taksimetrenin açık olduğundan emin olunuz. 

**Amman Civil havalimanı diğer adıyla Marka Uluslararası havalimanı Amman şehrinin eski havalimanı olup günümüzde charter ve private jet uçuşları için kullanılmaktadır. Yoğun olarak kullanılan bir havalimanı olmadığı için ulaşım bilgisine sayfamızda yer verilmemiştir.Beyrut Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı

Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanı, Beyrut şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Beyrut Lübnan'ın başkentidir. Havalimanı Lübnan'daki tek uluslararası havalimanıdır. Bundan dolayı Lübnan'a gelmek isteyen tüm turistler bu havalimanını kullanmak zorundadır.

Ne yazık ki havalimanından şehir merkezine giden hiçbir otobüs bulunmamaktadır. Bundan dolayı şehir merkezine ulaşmanız biraz sıkıntılı olabilir.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Minibüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezindeki lokasyonlara transfer sağlanabildiği gibi Saida ve Jounieh'e transfer imkanınız bulunmaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Minibüs

Doğu'nun Paris'i olarak adlandırılan Beyrut'ta şehir merkezine ulaşmanız düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Havalimanın'dan şehir merkezine giden minibüsleri bulmak bulmaca çözmeye benzemektedir. Çünkü havalimanı polisi ya da danışmanlarının bile bu minibüslerden hakkında bilgileri bulunmamaktadır.

Havalimanına indikten sonra üst kata çıkıp havalimanı çıkışına yürüyünüz. Havalimanı çıkışından 2 dakika 1 geçen minibüsler ile yaklaşık 1$ ücrete şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi'ye binmeden önce nereye gideceğini ve ne kadar ücret olacağını sorun, gerekirse pazarlık yapınız. Havalimanında başka toplu taşıma alternatifiniz olmadığı düşünülürse kısıtlı bütçeniz için minibüs düşünülebilir.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; DEALERS, AVIS, HERTZ,  BUDGET, NATIONAL, EUROPCAR, CITY CAR

Taksi

Havalimanından taksi ile şehir merkezine gitmek ise başka bir bulmacayı çözmeye benziyor. Öncelikle Beyrut'ta 2 çeşit taksi vardır; kırmızı plakalı olanlar ve normal taksiler. Kırmızı plakalı taksiler dolmuş gibi çalışmaktadır. Kırmızı plakalı taksilerin ücret 2-4$'dır. Havalimanında bulabilirseniz diğer yolcuların gideceği yerlere göre rotasını belirleyecektir. Bu da gidiş sürenizin biraz uzun olmasına yol açabilir.

Havalimanı normal taksi'leri hemen termanal binasından çıktıktan sonra bulabilirsiniz. Taksimetre kullanmazlar. Taksi şöförleri turist olduğunuzu anlarlarsa farklı fiyatlar söylemektedir. Min 30-35$ gibi bir rakamı telaffuz ederler. Arapça biliyorsanız bu ücreti pazarlıkla yarı fiyatına indirebilirsiniz. Fakat çok kolay olmaz.

Havalimanına yolcu getiren taksileri ise üst katta bulabilirsiniz. Üst katta bulunan taksiciler ile pazarlık yapmak çok daha kolaydır. 10$ gibi bir ücret şehir merkezine sizi götürebilirler.