Almeria Uçak Bileti

En Ucuz Almeria Uçak Bileti

KalkışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Barselona24 Temmuz 2022Uçuş ara
Madrit5 Eylül 2022Uçuş ara
Tallinn23 Ağustos 2022Uçuş ara
Kraków9 Temmuz 2022Uçuş ara
Valencia24 Ağustos 2022Uçuş ara
Varşova13 Temmuz 2022Uçuş ara
Málaga24 Ağustos 2022Uçuş ara
Helsinki13 Eylül 2022Uçuş ara
Yaş8 Temmuz 2022Uçuş ara
İstanbul7 Temmuz 2022Uçuş ara

En Ucuz Almeria Kalkışlı Uçak Bileti

VarışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Barselona25 Temmuz 2022Uçuş ara
İstanbul5 Temmuz 2022Uçuş ara
Kazan3 Temmuz 2022Uçuş ara

Almeria şehrinden direk uçuşlar

VarışGidiş TarihiDönüş TarihiHavayoluUçak Bileti Ara
Barselona14 Temmuz 202217 Temmuz 2022Uçuş ara
Brüksel9 Temmuz 202213 Temmuz 2022Uçuş ara
Londra28 Ağustos 202231 Ağustos 2022Uçuş ara
Lüksemburg18 Ekim 202225 Ekim 2022Uçuş ara
Madrit10 Aralık 202218 Aralık 2022Uçuş ara
Melilla7 Ekim 202213 Ekim 2022Uçuş ara

Almeria uçak bileti

Almeria uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Almeria uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Almeria uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Almeria uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Almeria uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Almeria uçak bileti alarak keyifle gezeceğiniz güneşli Endülüs’te İspanya’nın güneyinde bulunan Almeria şehri, tarihi güzelliği modern cazibe ile mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Tarihi bölgeler, görülmeye değer turistik yerler, alışveriş merkezleri ve muhteşem müzelerle süslü bu güzel şehir, her tür gezginin ilgisini çekecek çok çeşitli cazibe merkezleri sunuyor.

İspanya’nın en güneşli şehri olan Almeira ve Andalusia’nın doğu ucundaki Akdeniz kıyılarında çok güzel bir konumda bulunuyor. Almeria çevresindeki kırsal manzaralar ise kurak ve tozlu, ayrıca bu yerler Almeria gezilerinin de önemli bir parçası. Avrupa’nın tek gerçek çölü Almeria’da yer alıyor, bu nedenle 60’lı ve 70’li yılların ünlü Western filmleri burada çekildi.

Tabernas’ta veya Cabo de Gata Tabiat Parkı’nda vahşi doğanın keyfini çıkarabilir veya şehirden birkaç dakika uzaklıktaki mavi bayraklı plajlarda birinde farklı bir kum türlerinin üstünde dinlenebilirsiniz. Almeria merkezde ise geniş bir İslami kalenin surları boyunca yürüyebilir, lezzetli Endülüs tapaslarını deneyebilir ve kentin İspanya İç Savaşı sığınaklarını görmek için yer altına gidebilirsiniz.

Tripuck ayrıcalıklarıyla en iyi fiyatlarla Almeria uçak bileti alabilir ve İspanya’nın bu tarihi ve kültürel şehrinin güzelliklerini yakından görebilirsiniz.

Almeria’da Görülecek Yerler

Alcazaba Kalesi

Almeria’nın üstündeki yamaçları koruyan duvarlar ve kuleler, Avrupa’nın en büyük Müslüman kalesinin bir parçasını oluşturuyor. 10. yüzyılda Halife III. Abdüllah Rahman tarafından yaptırılan La Alcazaba Kalesi, mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Alcazaba, bir zamanlar İspanya’nın ana ticaret merkeziydi ve Suriye gibi uzak diyarlardan gelen tüccarların uğrak yeriydi.

Almeria uçak bileti ile fotoğraflarının çekeceğiniz Alcazaba, aynı zamanda askeri bir yönetim kalesiydi, yani Müslüman askerlerin ve hizmetkarların nasıl yaşayacağını kale gezinizde göreceksiniz. Kalenin iç avlusu bir sarnıç sistemiyle sarılmış durumda ve bunlar bugün bile çok sağlam. Kale kompleksinin bir kısmı da barutun gelişinde topçulara dayanacak şekilde inşa edilmiştir.

Hava Saldırısı Sığınakları

Bu hava saldırısı sığınakları, Almeria’da İspanya İç Savaşı boyunca süren acımasız koşulların bir kanıtı. 1936’dan 1939’a kadar şehir, hava ve denizden tam 52 kez bombalandı. Hava saldırısı sığınakları yaklaşık 40.000 sivili koruyabiliyordu, ayrıca bir ameliyathane ve bir yemek deposunu içeriyordu.

Bu devasa sığınaklar, Almeria halkını 1937’de kentin Naziler tarafından yoğun biçimde bombalandığı İkinci Dünya Savaşı sırasında da güvende tuttu. Bu barınaklar korkunç çatışma zamanında birçok can kurtardı ve bunu karşılığında Almeria vatandaşları sığınakları bugüne kadar kusursuz bir şekilde muhafaza etti.

Las Ramblas’da Gezi ve Alışveriş

Almeria uçak bileti alarak keyifle gezeceğiniz Las Ramblas, şehrin belli başlı caddelerini birleştiren, yerlilerin ve turistlerin sevdiği bir yer. Ağaçlarla kaplı sokaklar, hareketli mağazalar ve kafelerle dolu. Federico Garcia Lorca Bulvarı, Almeria limanına ve plajlara kadar uzanıyor, ayrıca çocukların çok sevdiği kartpostal güzelliğindeki su çeşmesi ile birlikte birçok kafe ve oyun alanı sunuyor.

Mediterraneo Caddesi ise otobüs ve tren istasyonları nedeniyle şehrin en merkezi ve canlı noktalarından biri. Bu cadde aynı zamanda şehirdeki en güzel otellere ve popüler Mediterraneo alışveriş merkezine de ev sahipliği yapıyor. Paseo de Almeria ise alışveriş merkezleriyle ve yandaki caddelere kadar taşan küçük butiklerle dolu. Doğal güzelliklerle çevrili bu caddelerde hem keyifle gezebilir hem de harika bir alışveriş yapabilirsiniz.

Boğa Güreşi Arenası

Büyük İspanyol şehirlerine yapılacak bir gezi, Plaza de Toros veya Boğa Güreşi Arenası olarak bilinen yapıları ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmaz. Almeria Boğa Güreşi Arenası, 1888’de inşa edilmiştir ve iki seviyeli mimarisiyle 9.000’in üzerinde izleyiciye ev sahipliği yapabilir.

Arena, mevcut olan en iyi malzemeleri kullanarak inşa edildi ve bu sayede bugün bile yeni ziyaretçileri çeken güzel bir mimari eser ortaya çıktı. Almeria Boğa Güreşi Arenası, güzel bir gezi fırsatı sunuyor ve burada harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Poniente ve Cabo de Gata Plajları

Almeria’nın plajları, İspanya sahillerinin en popüler plajlar arasında yer alıyor. Şehirdeki en popüler plajlar ise güneybatıda yer alan Poniente Plajı ve güneydoğuda bulunan Cabo de Gata Plajı. Bu plajlar birçok turisti ve yerel halkı kendine çekse de kalabalıklar arasında sessiz alanlar bulmak hala mümkün.

Poniente Plajı’nın batısındaki pürüzsüz, sıcak kumlar en büyük kalabalıkları kendine çekerken, Cabo de Gata Plajı ise daha kırsal ve sakin. Bu güzel plaj, Cabo de Gata Tabiat Parkı’na kadar uzanıyor.

Cabo de Gata Tabiat Parkı

Almeria’nın doğusu, bir koy ve koy içindeki kayalık volkanik manzaraları oluşturan bu doğal park ile ilgi çekiyor. Yılda 200 mm’den daha az yağış alan bölge, Avrupa’nın tek subtropikal çölüdür ve burada sizi şaşırtacak şey göreceğiniz muhteşem manzaralar olacaktır. En yüksek zirvede yer alan El Fraile, uzun bir volkanın yanı sıra deniz ve sahil yerleşimlerinin eşsiz manzaralarına da sahip.

Parkta terk edilmiş maden köylerinin yanı sıra neredeyse sadece size ait olacak tenha plajlar da var. Cabo de Gata Tabiat Parkı’na ayrıca benzersiz bir vahşi yaşam zenginliği var, özellikle binlerce flamingoların toplandığı yaylaların yakınındaki tuz düzlükleri görülmeye değer güzellikte.

Almeria Chanca Mahallesi

Bugün Almeria’nın eski kentinin bir parçası olan bu mahalle, bir zamanlar kentin mağara alanı olarak biliniyordu. Bugün bile bazı insanlar, Alcazaba Kalesi’nin kayalık yamaçlarına oyulmuş bu loş ve renkli küçük mağaralarda yaşamaya devam ediyorlar.

Birçok sanatçı, bu alanı kendine özgü nostaljik güzelliği nedeniyle bir ilham kaynağı olarak seçiyor ve hafta sonları Emilio Perez Meydanı’ndan gelen turistik trenler, Chanca Mahallesi’ne kolay ve rahat bir yolculuk imkanı sunuyor. Kendi gezinizi planlamak için ise resmi Almeria turizm web sitesinde bir harita alabilirsiniz.

San Cristobal Kalesi

Alcabaza’nın kuzeyindeki bir tepenin üzerinde tünemiş bir başka etkileyici kale olan San Cristobal Kalesi, şehri gezen turistler arasında çok popüler bir yer. Kalenin üzerinde bulunduğu tepe bugün Cerro de San Cristobal olarak adlandırılıyor, ancak Müslüman döneminde Laham Tepesi olarak da biliniyordu. Tepe, 11. yüzyılda Jairan Krallığı’nda inşa edilen antik koruyucu duvar kalıntıları ile çevrili ve bu bölgenin askeri tarihini yansıtan eski kulelerle dolu.

Bu tepede Müslüman mimarlar tarafından inşa edilmiş üç kuleyi ve VII. Afonso’nun 1147’de kenti fethetmesinden sonra Hristiyanlar tarafından yapılan dört yarım daire şeklindeki kuleyi göreceksiniz. San Cristobal Kalesi, Müslüman bir askeri kale olarak inşa edildi ve şimdi İspanyol yasaları ile korunan tarihi bir turistik merkez.

Almeria Tarih ve Aerkoloji Müzesi

Almeria eyaleti; Fenikelilerin, Romalıların ve Vizigotların farklı dönemlerde İspanya’nın bu bölgesini işgal etmesinden dolayı yoğun bir geçmişe sahip. Ayrıca Almeria’nın hinterlandında bulunan Bakır Çağı ve Bronz Çağı uygarlıkları da ayrı bir ilgi kaynağı. Almeria Müzesi’nde 5.000 yıllık bu tarihi yakından görebilir ve pek çok paha biçilmez tarihi eseri inceleyebilirsiniz.

Roma döneminden kalan sağlam bir amfora, bir mozaik ve Tanrı Bacchus’un çarpıcı bir mermer heykelini de burada görme şansı bulacaksınız. İslami dönemlerden kalan mezar yazıtları, sofra takımları, hat sanatı eserleri ve çok daha fazlası ile bu güzel müze, dünyanın her yerinden tarih meraklılarını kendine çekiyor.

Aire de Almeria Çarşısı

Şehrin eski bir mahallesinde yer alan Aire de Almeria, İspanyol kıyılarının kültürü ve toplumu üzerindeki temel Arap etkisinin bir hatırlatıcısı olarak duruyor. Eski bir Arap çarşısı olan restore edilmiş olan Aire de Almeria, geleneksel Arap hamamlarında keyifli bir gün geçirmek veya Arap ülkelerinden gelen hediyelik eşyalar almak için de tercih edilen bir yer.

Almeria Katedrali

Almeria Katedrali, Almeria şehrinin piskoposluğunun merkezi. Bu site, katedral inşa edilmeden çok önce de kutsal bir yerdi ve bir zamanlar aynı yerde bulunan bir cami, 1522 yılında bir deprem tarafından tahrip edilinceye kadar alanda yükseliyordu. Caminin yıkılmasından iki yıl sonra 1524’de Almeria Katedrali inşası başladı ve inşaat neredeyse 40 yıl sonra tamamlandı.

Binanın mimari tarzı, Gotik ve Rönesans etkilerinin bir birleşimini yansıtıyor. Dış cephede görünen iki kule, korunan yollarla birlikte yapının bir katedralden çok bir kale gibi görünmesini sağlıyor. Bu tesadüf değil, çünkü bu etkileyici savunma özellikleri katedrali korsan baskınlarından korumayı amaçlıyordu. Almeria Katedrali, şehrin simgelerinden biri ve turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında yer alıyor.

Almeria Mini Hollywood

Vahşi Batı fantezilerini, Almeria’nın hemen kuzeyindeki Tabernas kasabasından çok uzakta olmayan bu turistik merkezinde yaşayabilirsiniz. Mini Hollywood’un çölleri ve set alanları, Sergio Leone’nin ünlü Western filmleri için bir fon olarak kullanılıyordu. 1965’de Birkaç Dolar İçin filmi burada çekildi ve bir yıl sonra diğer bir Western klasiği olan İyi, Kötü ve Çirkin filmi için bu etkileyici alan tekrar kullanıldı. Çekimler yapıldıktan sonra film seti satın alındı ve bir turizm merkezine dönüştürüldü.

Almeria uçak bileti alarak ziyaret edeceğini bu ilginç kasabanın meydanında kovboy gösterileri ve dansçılar göreceksiniz, ayrıca tahta kaldırımlarda yürüyebilir, bir kovboy barına uğrayabilir ya da şehir hapishanesindeki hücrelerde ilginç fotoğraflar çekebilirsiniz.

Almeria Tapas Barları

Almeria şehrini gezerken uğrayacağınız ve harika lezzetler tadacağınız tapas barları, tipik bir Endülüs geleneğidir. En lezzetli tapasları tatmak için 1870’den beri faaliyet gösteren Calle Jovellanos’taki Puga gibi yerel barlara uğrayabilirsiniz.

Bir bira veya alkolsüz içecek sipariş ettikten sonra bardan istediğiniz kadar tapas alabilirsiniz ve yalnızca içecek için para ödersiniz. Burada tadacağınız tapaslar; jambon, omlet, peynir, uskumru veya ton balığı gibi içeriklerden oluşuyor.

Almeria Merkez Pazarı

Paseo de Almeria’nın en üst kısmında yer alan kentin merkez pazarı, 2012 yılında yenilendi ve şehirde yiyecek alışverişi yapmak için en ideal yer haline geldi. Pazarın zemin katında çiftliklerden gelen taze sebze ve meyveleri, balık tezgahlarında ise zengin deniz ürünlerini bulabilirsiniz. İspanya pazarlarının zevklerinden biri olan İspanya’nın ünlü Jamon Iberico’sunu alabileceğiniz jambon tezgahları da pazarı süslüyor.

Virgen del Mar Meydanı

Almeria eski kentindeki bu huzurlu küçük meydan, güzel bir geziyi hak ediyor. Bir zamanlar Dominik manastırının bir parçası olan Virgen del Mar Kutsal Alanı Kilisesi, meydanın en güzel yapısı olarak turistleri kendine çekiyor. Kilisenin içindeki renkli Bakire şapeli 15. yüzyıldan kalma ve muhteşem bir dekorasyona sahip. Ayrıca kilisenin dış cephe 1700’lerde inşa edilmiş Barok tarzıyla harika fotoğraflar sunuyor.

Almeria uçak bileti ile keyifle gezeceğiniz Virgen del Mar Meydanı; ağaçlarla kaplı kaldırımları, zarif eski fıskiyeleri, göz kamaştırıcı tarihi evleri ve Almeria eski kentinin güzel atmosferiyle unutulmaz bir gezi yapabileceğiniz bir yer.

Almeria Uçak Bileti ile Şehir Müzesi’ni Gezin

Bölgenin en büyük ve paha biçilemez arkeoloji koleksiyonuna ev sahipliği yapan Almeria Şehir Müzesi, bölgedeki en önemli müzelerden biri. Binanın kendisi de neredeyse içeriği kadar etkileyici. 1934 yılında ünlü mimarlar Ignacio Garcia Pedrosa ve Angela Garcia de Paredes tarafından tasarlanan bu 80 yıllık mimari eser, pek çok ödül aldı. Almeria Şehir Müzesi, dış cephesindeki mimari güzellikler ve içerideki sergilerde görebileceğiniz eşsiz antik eserler ile mutlaka uğramanız gereken yerler arasında.

Tripuck uçak bileti sayfasından en iyi fiyatlarla Almeria uçak bileti alabilir ve muhteşem Endülüs manzaraları arasında unutulmaz bir yolculuk yapabilirsiniz.Almeria Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Almeria havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

Almeria havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.