Al Ain Uçak Bileti

En Ucuz Al Ain Uçak Bileti

KalkışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Moskova12 Eylül 2022Uçuş ara
Almatı8 Temmuz 2022Uçuş ara

Al Ain uçak bileti

Al Ain uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Al Ain uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Al Ain uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Al Ain uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Al Ain uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Al Ain uçak bileti alarak keşfedebileceğiniz, Birleşik Arap Emirlikleri’nde muhteşem bahçelerinden dolayı “Bahçe Şehri” olarak bilinen Al Ain, son yılların önemli turizm destinasyonlarından birisidir.

Al Ain vaha şehri, Jebel Hafeet Dağı’nın sarp dağ sırasının arasında dramatik bir manzaraya sahiptir. Al Ain uçak bileti alarak gezmeye başlayacağınız bu otantik şehir tarihi yerleri, eşsiz mimarileri, benzersiz hayvanat bahçesi ve birçok rahatlatıcı halka açık parkı ile aileler için gezmesi çok güzel ve düzenli bir yerdir. Al Ain şehrinde M.Ö. 3000’den beri yerleşim var ve bu şehir Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki UNESCO Dünya Mirası Listesi’nda yer alan tek alandır.

Al Ain aynı zamanda yerel kültürlere ilgi duyuyorsanız ilginizi çekecek pek çok zenginliğe sahip. Burada yapılacak en ilginç şeylerden bazıları deve pazarına yapılan geziler ve düzenli olarak yapılan deve yarışlarıdır. Bu eşsiz vahada benzersiz maceralar yaşamak istiyorsanız Jebel Hafeet Dağı zirvesine ATV’ler ile yapılan seyahatler veya Wadi Macera Parkı’nda bulunan su parkının dev dalga havuzları ve beyaz su rafting alanları bu isteğinizi karşılayabileceğiniz yerler.

Tripuck uçak bileti sayfasından veya mobil uygulamalarından istediğiniz tarihler için kolayca Al Ain uçak bileti alabilir ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin bu tarihi şehrine keyifli bir yolculuğa başlayabilirsiniz.

Biletinizi aldıktan sonra Al Ain şehrinde sizi bekleyen muhteşem şeylere göz atabilirsiniz.

Vaha Şehrinde Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Dünyaca Ünlü Halk Bahçeleri

Dünyada “Bahçe Şehri” olarak da bilinen Al Ain, sahip olduğu birbirinden güzel bahçeleriyle göz kamaştırıyor. Al Ain’de kuru ve kavrulmuş çöl çevresiyle canlı bir tezat oluşturan gür yeşillikler bulacaksınız. Gezeceğiniz birçok eşsiz park ve bahçe, sıcak yaz günlerinde sizi serinletecek ve size görsel bir şölen sunacak.

Birbirinden ilginç peyzaj düzenlemeleri, gece aydınlatma ekranları, etkileyici çeşmeler ve çocuklar için oyun alanları ile donatılmış bu parklar şehrin ziyaretçilerinin en çok uğradığı yerlerdir. Kent merkezinde bulunan ve kolayca ulaşabileceğiniz “Merkez Halk Bahçesi” Al Ain’de güzel bir yürüyüş için tercih edebileceğiniz yerlerin başında yer alıyor.

Jebel Hafeet Dağı’nın Baş Döndüren Manzarası

Jebel Hafeet’in (Hafeet Dağı) sarp biçimi, Al Ain’den içeriye doğru yükseliyor. Şehrin ve çevredeki çölün panoramik fotoğraflarını arıyorsanız, zirveye yapılacak bir gezi, size muhteşem fotoğraflar çekme şansı verecektir.

1,240 metreyle bu görkemli dağ, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en yüksek ikinci zirvesidir. Sarp bir dağ yolu üzerinde ilginizi çekebilecek çok sayıda doğal manzara bulunuyor ve zirveden tüm bölgeyi görmek şansınız var. Al Ain uçak bileti alarak benzersiz çöl ve vaha manzaraları fotoğrafları çekme fırsatını kaçırmayın.

Al Ain Ulusal Müzesi’nin Zengin Hazineleri

Sultan Bin Zayed Kalesi’nde yer alan Al Ain Ulusal Müzesi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin mirasını, kültürünü ve tarihini görmek için harika bir yerdir. Bölge halkının günlük hayatını yansıtan geleneksel kıyafetlerin ve Bedouin takılarının sergilendiği müzenin etnografya bölümü özellikle ilgi çekicidir.

Arkeolojik bölümde ise tarihi eserler ve önemli bir madeni para koleksiyonu da dahil olmak üzere Tunç ve Demir Çağı’na kadar uzanan yerel eseri görme şansınız bulunuyor. Bununla birlikte, müzenin en çok ilgi çeken bölümlerinden biri de bölgede ortaya çıkarılan, restore edilmiş büyük Hili mezarı da dahil olmak üzere Hili Arkeoloji Parkı’nın benzersiz sergileridir.

Geleneksel Deve Yarışları

Deve yarışları yüzyıllardır Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştiriliyor ve Al Ain de 10 kilometrelik dev bir pist ile düzenli olarak deve yarışlarına ev sahipliği yapıyor. Deve yarışlarını izlemek bütün modernleşmeye rağmen yok olmayan geleneksel bir Arap kültürünü görmek için eşsiz bir fırsat.

Bu yarışlarda beyaz veya altın renkli “Anafi” ırkı ve kahverengi veya siyah “Boushahri” ırkı gibi özel deve ırkları da ince boyutları nedeniyle kullanılıyor. Deve yarışlarında sizi başka hiçbir yerde bulamayacağınız otantik bir macera bekliyor.

Devasa Al Ain Hayvanat Bahçesi

Al Ain uçak bileti ile bölgenin en büyük hayvanat bahçesini gezme ve nesli tükenmekte olan hayvanları kendi doğal ortamlarında göre fırsatınız var. 1969 yılında açılan Al Ain Hayvanat Bahçesi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük hayvanat bahçesidir. Arap antilopu ve oriks gibi endemik memelilerin yanı sıra Afrika ceylanları, zürafalar ve boğa antilopları gibi hayvanları da burada yakında görme şansınız bulunuyor.

Büyük kediler bölümünde aslan, kaplan, puma, siyah leopar ve jaguarlar bulunuyor. Ayrıca bir maymun bölümü, kuşhane bölümü ve sürüngen evi de burada gezebileceğiniz yerler arasında. Al Ain Hayvanat Bahçesi araştırma tesisleri, özellikle nesli tükenmekte olan yerli hayvanlar için üreme programı ile ünlüdür, şu anda tehlike altında bulunan türlerin %30’u burada korunuyor.

Hayvanat bahçesinin en son girişimi ise Al Ain Safari’dir. Afrika ve Arap Körfezi hayvanlarının, bazı kritik tehlike altındaki türler dahil, doğal bir çevrede yaşadığı 217 hektarlık bu alan görülmeye değer güzellikte. Hayvanat bahçesinin bu bölümünü ziyaret etmek ve hayvanları doğal ortamlarında izlemek için Jeep veya gezi otobüsleri turlarına katılabilirsiniz.

Bir evcil hayvan çiftliği de dahil olmak üzere burada birçok aile dostu gezilecek yer bulunuyor. Zürafa besleme aktiviteleri, deve sürmek ve biyolojik çeşitlilik öğrenimini teşvik eden çocuk bahçeleri ilginizi çekecektir. Hayvanat bahçesinin içinde ayrıca Arap Körfezi’nin çöl çevresine ve ekolojisine odaklanmış sergilerle Şeyh Zayed Çöl Öğrenme Merkezi’ni de gezme şansı bulacaksınız.

Wadi Macera Parkının Dev Sörf Dalgaları

Bu macera dolu sörf, kano ve beyaz su rafting parkı, dünyanın 3,3 metre büyüklüğündeki en büyük suni sörf dalgasını size sunuyor. Ayrıca macera parkında yeni başlayanlar için akarsu raftingi, deneyimli kayakçılar için uzun bir kano kanalı da bulunuyor.

Macera arayanlar için eğlenceli bir gün geçirmenin yanı sıra, Birleşik Arap Emirlikleri’nde sörf ve kayak yapmak veya beyaz su raftinginin nasıl yapılacağını öğrenmek çok keyifli olacaktır. Üç ana aktivitenin yanı sıra, benzersiz bir hava parkı, denge kirişleri, dev bir salıncak, tırmanma duvarı ve rahatlamak istediğinizde gidebileceğiniz bir aile havuzu alanı da parkta yer alıyor.

Al Ain Vahasının Göz Kamaştıran Manzaraları

Sıcak güneşten kaçarak sakin bir mola verebileceğiniz ve şehrin sokaklarını keşfe çıkacağınız Al Ain vahası, keyifli yürüyüşler yapabileceğiniz patikalarla bağlantılı geniş hurma ağaçları altında ilerliyor. Burada 150.000 hurma ağacı bulunuyor.

Vahada yer alan palmiye bahçeleri hala Birleşik Arap Emirlikleri’nde 3.000 yıldan beri kullanılan geleneksel falaj sulama sistemi kullanılarak, su kanalları tarafından besleniyor. Bölgenin güzelliklerini keşfetmek, hurma ve palmiye ağaçları altında bir gün geçirmek için vaha gezisini kaçırmayın.

Tarihin Derinliklerine Bir Yolculuk Sunan Hili Arkeoloji Parkı

Al Ain uçak bileti alarak keşfedeceğiniz otantik Hili Arkeoloji Parkı’nda yapılan arkeolojik çalışmalarda Tunç Çağı ve Demir Çağı’na kadar uzanan pek çok eser bulundu. Bu benzersiz arkeoloji parkı tarihin derinliklerine yolculuk yapabileceğiniz güzellikleri barındırıyor.

Bu arkeolojik bölge, Al Ain’in UNESCO tarafından bir Dünya Mirası Alanı olarak tanınmasında çok önemli bir rol oynuyor. Park, özenle korunan bir alanda yer almaktadır ve bir palmiye ağacı vahası ile çevrilidir. Bu tarihi siteden elde edilen buluntuların çoğu Al Ain Ulusal Müzesi’nde sergileniyor.

Al Ain Sarayı Müzesi’nin Eşsiz Tasarımı

Al Ain Sarayı Müzesi, Abu Dabi Emirliği’nin ilk hükümdarı olarak görev yapan Şeyh Zayed bin Sultan ve ailesinin eski evidir. Müzenin iç mekanı sarayın gösterişini yansıtmak üzere özel bir şekilde restore edilmiştir. Müzede açıklamaların çoğu Arapça ama yine de müzenin iç dekorasyonu gerçekten de burada yaşam tarzı hakkında iyi bir fikir veriyor.

Hili Eğlence Şehri’nin Benzersiz Seçenekleri

Hili Eğlence Şehri, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük ve en popüler tema parklarından biridir. Parkta devasa bir roller coaster ve 40’dan fazla sizi heyecanlandıracak eğlence aracı bulunuyor.

Ülkedeki tema parklarının çoğunda olduğu gibi Hili Eğlence Şehri de mükemmel tesislere sahiptir ve aileler için son derece iyi hizmet vermektedir. Tema parkının hemen yanında bir paten pisti ve pek çok çocuk oyunu sunan olimpik bir tesis olan Al Ain Buz Pisti de yer alıyor.

Tarihi Qasr al Muwaiji Kalesi

Bu tarihi kale yakın zamanda yapılan restorasyonla eski ihtişamına kavuştu ve Emirati sur mimarisini görmek için gezilebilecek en önemli yerlerden birisi haline geldi. 20. yüzyılın ilk yıllarında inşa edilmiş ve 1946-1966 yılları arasında Şeyh Zayed bin Sultan ailesine ev sahipliği yapmış kale, daha sonra Abu Dabi Emirliği hükümdarının evi olarak kullanılmıştır.

Kalenin iç ve dış mimarisi hayranlık uyandıracak kadar güzel. Muhteşem bir dekorasyonun sizi beklediği kale odalarını gezdikten sonra orada yaşayan insanlara adanmış küçük bir müzeyi de ziyaret edebilirsiniz.

Yüzyıllardır Devam Eden Deve Pazarı Etkinlikleri

Al Ain’in deve pazarı, geleneksel yerel kültürü keşfetmeniz için size mükemmel bir fırsat sunuyor. Deve pazarı oldukça şaşırtıcı bir yerdir ve burayı ziyaret etmek turistler için gerçekten büyüleyici bir deneyim sunar.

Al Ain uçak bileti alarak ziyaret edebileceğiniz Al Ain geleneksel deve pazarı, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki son deve pazarıdır ve bölgenin dört bir yanından insanlar deve satın almak ve satmak için buraya akın ediyor. Burada deve üzerinde güzel gezintilere katılabilir ve hediyelik eşya dükkanlarından keyifli bir tatil alışverişi yapabilirsiniz.

Altın Tuğlalı El-Jahili Hisarı

Sakin bir ortamda, muhteşem bahçelerle çevrili bu ilginç kale, 1891 yılına dayanan ve tarih boyunca saldırısından şehri koruyan önemli bir savunma bölümüydü. Bugün bu tarihi kale, Al Ain’in en çok ilgi çeken alanlarından birisidir.

Bu eşsiz kalenin altın tuğlalı kütlesinin içinde İngiliz maceracı, çöl gezgini ve yazar Wilfred Thesiger’in hayatını ve eserini tasvir eden fotoğraflara adanmış bir sergiyi gezebilirsiniz. Kalenin surlarına ve kulelerine sizi bekleyen muhteşem manzarayı görmek ve fotoğraf çekmek için çıkabilirsiniz.

Kaplıca Cenneti Mubazzarah Parkı

Jebel Hafeet Dağı’nın eteklerinde, kayalık ve kuru manzaraların ortasında yeşil bir alan olan Mubazzarah Parkı’nı bulacaksınız. Bu doğal vaha, dinlenmek için harika bir yerdir ve ihtişamlı gün batımı manzarasıyla turistleri kendine çeker. Burayı gezerken mutlaka uğramanız gereken yer ise bir dizi havuzla park alanı boyunca uzanan doğal mineral kaplıcalarıdır. Seyahat ağrılarınız ve fiziksel rahatsızlıklarınız için bu kaplıcalar size harika bir rahatlama fırsatı sunuyor.

Al Ain Gezinizde Nerede Kalabilirsiniz?

Al Ain’e ilk kez geliyorsanız şehir merkezinde yer alan Şeyh Zayed Sarayı Müzesi, El Jahili Kalesi ve Al Ain Hayvanat Bahçesi gibi görülmesi gereken yerlere yakın olmak önemlidir. Gezilecek yerler geniş bir alana yayılmıştır, bu yüzden şehri araba ile dolaşmak çok daha iyidir. Elverişli ve merkezi konumlarda bulunan bazı önemli otellerden biri Şeyh Zayed Sarayı Müzesi ve Al Jahili Kalesi’ne yakın, aileler için çok uygun olan Al Ain Rotana Hotel’dir. Burası bir spa merkezi, yüzme havuzu, fitness kulübü ve tesis bünyesindeki restoranlarla şehrin en iyi otellerinden birisidir.

Ayrıca Al Ain merkezinde, Al Jahili Hisarı’na arabayla dört dakika mesafede yer alan, Hila Alışveriş Merkezi’nin yanında sakin bir konumda bulunan Ayla Hotel de tercih edebileceğiniz kaliteli otellerden birisi.

Orta sınıf otellerin en üst noktasında yer alan Hilton Al Ain, Al Ain Alışveriş Merkezi’ne arabayla yaklaşık beş dakika uzaklıkta ve bu otelden şehirde gezebileceğiniz diğer önemli merkezlere de kolayca ulaşabilirsiniz.

Al Jahili Hisarı’nın kuzeyine yaklaşık 11 dakikalık sürüş mesafesindeki Safeer Alışveriş Merkezi’nin hemen karşısında yer alan Asfar Resorts Al Ain, özellikle aileler için modern mutfaklı ve tam donanımlı iki yatak odalı villalarıyla popüler bir seçenektir.

Dana Al Ain Resort da hayvanat bahçesine ve deve çarşısına 13 dakikalık sürüş mesafesinde merkezi bir konumda yer alıyor. Alışveriş yapmak için bu otelden yaklaşık sekiz dakika içinde Al Ain Alışveriş Merkezi’ne gidebilirsiniz.

Daha uygun fiyatlarla oteller arıyorsanız Al Ain bu konuda da pek çok seçeneğe sahip. Al Ain Hayvanat Bahçesi’nden yaklaşık on dakika uzaklıkta ve Jebel Hafeet Dağı’nın eteklerinde yer alan Ain Al Faida One ve tek-çift kişilik villaların yanı sıra otel odalarıyla da kaliteli bir hizmet sunan Al Massa Hotel, tam şehrin kalbinde yer alıyor.

Tüm bu otelleri ve daha fazlası hakkında bilgi almak için Tripuck Oteller sayfamızı ziyaret edebilir ve en uygun fiyatla otelinizi bulabilirsiniz.

Al Ain benzersiz güzellikleriyle, özenle korunmuş tarihi ve doğasıyla öne çıkan bir şehir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin adını bütün dünyada duyurmaya başlayan bu otantik şehri Tripuck uçak bileti sayfasından en iyi fiyatlara alacağınız Al Ain uçak bileti ile keşfetmeye başlayabilir ve unutulmaz anılarla buradan ayrılabilirsiniz.Al Ain Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Al Ain havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

Al Ain havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.