Ahvaz Uçak Bileti

Ahvaz uçak bileti

Ahvaz uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Ahvaz uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Ahvaz uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Ahvaz uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Ahvaz uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Ahvaz hakkında

İran'ın batısındaki Karun Nehri kıyısında, Ahvaz şehri vardır; şehir Huzistan ostan'ın (eyalet) başkenti ve metalurji endüstrisinin merkezidir. Liman kenti Abadan'dan 120 kilometre uzaklıkta olup Irak sınırındadır. Kent ve çevresinde sıcak ve kurak bir iklim görülmektedir. En sıcak ayda, sıcaklıklar 50 dereceye ulaşabilir.

Antik çağda, Ahvaz topraklarında Fars hükümdarlarının konutlarından biri yer alıyordu. Yüzyıllar boyunca, pek çok şey değişti ve şimdi bu eski İran şehri, gelişmiş bir ekonomiyle petrol ve metalurji endüstrilerinin merkezine dönüştü.

Yüzyıllar boyunca Ahvaz birçok trajik olay yaşadı. Birden fazla kez şehir mahvoldu ama yeniden inşa edildi. 12. yüzyıla kadar, şehir gelişen bir yerleşim oldu. Ancak Moğol birliklerinin işgali, vatandaşların olağan ve sağlam yaşam ritmini bozdu. Şehrin tahrip edilmesi ve yağmalanmasının bir sonucu olarak şehir refahını kaybetti. Daha sonra, drenaj kanalları bozulmaya başladı, barajlar tahrip edildi. Su akışını kaybeden şeker kamışı tarlaları öldü. Bir zamanlar gelişen şehirde 19. ve 20. yüzyıllarını bağlayan bu yıllarda sadece yaklaşık bin kişi vardı.

Demiryolu yatağının inşası ve Süveyş Kanalı'nın açılması kentin eski ihtişamını ve büyüklüğünü yeniden canlandırmasına ve kazanmasına yardımcı oldu. Böylece Ahvaz ekonomisi hızla büyümeye başladı. 20. yüzyılın ortalarında Ahvaz'da zengin gaz ve petrol yatakları bulundu. Ekonominin yükselişinin başlamasıyla, şehir nüfusu giderek artmıştır. Şehrin nüfusu bir milyonu aşmış olup büyümeye devam etmektedir. Şehir toprakları, demiryolu ve nehir ulaşım bağlantılarının kavşağında olan uygun bir konuma sahiptir.

Modern kentin merkezinde, alışveriş merkezlerinin yoğunlaşmıştır. Çok çeşitli ürünlerin bolca bulunduğu şehir pazarlarıda oldukça kalabalıktır. Genel olarak nehir bulvarı ve onu çevreleyen meydanlarda insanlar dinlenir. Ahvaz'da en aklınızda kalacak şaşırtıcı manzara ise, özellikle günün karanlık zamanında göze çarpan petrol kuyularında parlak ve büyüleyici parlamalardır.

Ahvaz Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ahvaz Uluslararası Havalimanı

Ahvaz Uluslararası havalimanı, Ahvaz şehir merkezine 9 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Havalimanına uçuş yapan havayolları; Ata Havayolları, Atrak Havayolları, Caspian Havayolları, Flydubai, Georgian Airways, Iran Air, Iran Air Tours, Aseman Havayolları, Iraq Havayolları, Karun Havayolları, Kish Air, Mahan Air, Qeshm Havayolları, Suudi Havayolları, Taban Air, Türk Havayolları ve Zagros Havayolları'dır.

Ahvaz Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Ahvaz Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından Ahvaz şehir merkezine otobüs ile gidebilirsiniz. Otobüs fiyatı oldukça ucuzdur. Şehir merkezinde otogar'a kadar ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Ahvaz havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Ahvaz Uluslararası havalimanında hiçbir araç kiralama firmasının ofisi bulunmamaktadır. Şehir merkezindeki araç kiralama firmaları havalimanına kiraladığınız aracı getirmektedir. Kiraladığınız aracı şehir merkezinde veya havalimanında teslim edebilirsiniz.

Taksi

Ahvaz şehir merkezine hızlı bir şekilde gitmek istiyorsanız taksi seçeneğini düşünebilirsiniz. Ayrıca taksiler diğer şehirlere göre çok daha ucuzdur.