Ahmedabad Uçak Bileti

En Ucuz Ahmedabad Uçak Bileti

KalkışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Mumbai17 Temmuz 2022Uçuş ara
Yeni Delhi20 Temmuz 2022Uçuş ara
Amritsar4 Şubat 2023Uçuş ara
Madurai9 Eylül 2022Uçuş ara
Koçi17 Temmuz 2022Uçuş ara
Dubai5 Ocak 2023Uçuş ara
Şarika4 Ocak 2023Uçuş ara
İstanbul2 Eylül 2022Uçuş ara
Moskova8 Ağustos 2022Uçuş ara
Taşkent8 Ağustos 2022Uçuş ara

En Ucuz Ahmedabad Kalkışlı Uçak Bileti

VarışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Goa3 Temmuz 2022Uçuş ara
Erivan20 Temmuz 2022Uçuş ara
Tiflis20 Temmuz 2022Uçuş ara
Moskova12 Temmuz 2022Uçuş ara

Ahmedabad şehrinden direk uçuşlar

VarışGidiş TarihiDönüş TarihiHavayoluUçak Bileti Ara
Abu Dabi11 Temmuz 202218 Temmuz 2022Uçuş ara
Bangalore11 Temmuz 202215 Temmuz 2022Uçuş ara
Mumbai15 Temmuz 202217 Temmuz 2022Uçuş ara
Dehra Dun9 Temmuz 202215 Temmuz 2022Uçuş ara
Yeni Delhi13 Ağustos 202220 Ağustos 2022Uçuş ara
Dubai4 Temmuz 202212 Temmuz 2022Uçuş ara
Goa20 Eylül 202224 Eylül 2022Uçuş ara
Haydarabad2 Ağustos 202226 Ağustos 2022Uçuş ara
Londra16 Ağustos 20225 Eylül 2022Uçuş ara
Chennai4 Kasım 202212 Kasım 2022Uçuş ara
Şarika25 Kasım 20223 Aralık 2022Uçuş ara
Varanasi1 Eylül 20228 Eylül 2022Uçuş ara

Ahmedabad uçak bileti

Ahmedabad uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Ahmedabad uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Ahmedabad uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Ahmedabad uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Ahmedabad uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Ahmedabad uçak bileti alarak gezeceğiniz, halk arasında eski dünya cazibesiyle “Gandhi Ülkesi’ olarak anılan Ahmedabad, tarih açısından zengin bir şehir olarak turistlerin ilgisini çekiyor. Muhteşem camiler, müzeler, anıt mezarlar ve tapınakların yanı sıra Ahmedabad şehri gölleriyle, tema parklarıyla ve kaplıcalarıyla da size pek çok güzellik sunacak bir Hindistan şehri.

Ahmedabad zengin bir mirası ve kültürü olan hareketli bir metropol olmasının yanısıra harika Gujarati yemeklerine ve zengin alışveriş mekanlarına da sahiptir. Şehir gastronomik bir cennet ve çoğu Gujaratis vejetaryen olduğu için vejetaryen yiyeceklerini şehirde kolayca bulacaksınız. Ahmedabad ayrıca çeşitli tekstil endüstrileri ile de ünlü, bu nedenle şehri gezerken geleneksel el işi giysiler alarak harika tatil alışverişleri yapabilirsiniz.

Ahmedabad uçak bileti ile gezeceğiniz bu güzel Hindistan şehrinde dil sorun değildir, çünkü yerel dil Gucerat dili olsa da çoğu yerde İngilizce veya Hintçe kullanarak kolayca dolaşabilirsiniz. Ahmedabad çok popüler bir turist varış noktası olmayabilir, ancak kesinlikle görülmeye değer bir şehir. Hindu ve Müslüman stillerinin mükemmel bir karışımı, Gujarati misafirperverliği ve barışa adanmış muhteşem mimarileri ile Ahmedabad, size unutulmaz bir Hindistan gezisi sunacak.

Tripuck ayrıcalıklarıyla en iyi fiyatlarla Ahmedabad uçak bileti alabilir ve Hindistan’ın gizemli topraklarında unutulmaz bir gezi yapabilirsiniz.

Ahmedabad’a Ne Zaman Gidilir?

Ahmedabad uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız şehir her mevsimde farklı bir çekiciliğe sahip olsa da bazı zamanlar şehri gezmek için özellikle ideal. Kasım-şubat ayları arası şehri gezmek için en iyi zamanlardır. Kış ayları Ahmedabad’ı ziyaret etmek için en iyi zamanlar çünkü hava ılık ve harika şehir manzaralarının tadını çıkarmak için ideal. Yılın bu zamanlarında maksimum sıcaklık 35 dereceye yükselir ve geceleri ortalama 12 dereceye düşer. Akşamları soğuk olma eğiliminde olduğundan ceketinizi yanınıza almayı unutmayın.

Mart-mayıs ayları arası Ahmedabad’da yaz başlangıcını işaret eder ve sıcaklıklar yükselmeye başlar. Ahmedabad’ı yaz aylarında ziyaret etmenin iyi yanı, kalabalıkların azalmaya başlaması ve şehrin tadını daha huzurlu bir ortamda çıkarmanızdır. Bu aylar aynı zamanda otel fiyatlarında büyük indirimler sağlamak için de iyi zamanlar. Yaz aylarında maksimum sıcaklık 40 dereceye kadar çıkıyor ve minimum sıcaklık 20 dereceye kadar düşüyor.

Haziran-ekim ayları arasında muson yağmurları görülüyor ama sıcaklıklar düştüğü için yine de Ahmedabad’ı ziyaret etmek için tercih edilebilir. Bu aylarda yağmurla yıkanmış ihtişamıyla şehrin eşsiz manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.

Ahmedabad Alışveriş Olanakları

Yerel esnaflar tarafından hazırlanan el dokuma ürünleri ve el sanatları ürünleri almak için harika bir yer olan Ahmedabad Haat, keyfinize göre alışveriş yapmak için size bol bol fırsat sunacak. Gucerat kültürünü temsil eden eserler, geleneksel nakışlar, elbise malzemeleri ve inci iş elbiseleri burada bulabilirsiniz.

Ahmedabad Haat’ın turistik cazibesi sizi büyüleyecek güzellikte. Zanaatkarların, tasarımcıların, alıcıların ve ziyaretçilerin eğlenceli bir atmosfer yaratmak için bir araya geldiği eşsiz bir yer olan Ahmedabad Haat, şehrin en önemli alışveriş alanı. Ayrıca burada sizi eğlendirecek halk dansçılarıyla ve davulcularla da karşılaşacaksınız.

Ahmedabad’da Gezilecek Yerler

Thor Gölü

Kuş gözlemciliğine meraklıysanız Thol Gölü olarak da bilinen Thor Gölü, Ahmedabad’deyken gidilecek en doğru yer. Şehirden yaklaşık 30 kilometre uzakta bulunan gölde 200’den fazla kuş türünü tespit etme şansına sahipsiniz.

Göçmen kuşlar için doğal bir göl habitatı olan bu kuş barınağı, doğa severlerin sıklıkla uğradığı bir yer. Sığ bir göl olduğundan burada kuşlar çok yakından görülebilir. Flamingoları, ressam leyleklerini, beyaz pelikanları, balıkçılları ve çeşitli vahşi ördekleri göreceğiniz bu göl gezilerine mutlaka katılmalısınız. Göl kuşlara yiyecek sunan tarım arazileri ile çevrili. Kasım ve şubat ayları arası Thor Gölü’nü ziyaret etmek en iyi zamanlar, çünkü bu aylarda çıldırtıcı kalabalıklardan uzaklaşıp Thor Gölü’nün huzur dolu manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.

Ahmedabad Bombay Sokağı

Eğer Hindistan lezzetlerini denemek istiyorsanız Ahmedabad Bombay Sokağı, pek çok otantik restoranı, sokak tezgahı ve kafesiyle mutlaka uğramanız gereken bir yer.

Tek bir sokakta şehrin en önemli yemek mekanlarını bir arada bulabilir ve damak tadınıza göre pek çok lezzetli Hindistan lezzetini deneyebilirsiniz.

Sabarmati Nehir Kıyısı

Gujarat’taki en büyük nehir üzerinde geliştirilen bu doğal mekanda arkadaşlarınızla, ailenizle veya sevgilinizle unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. Sabarmati Nehri kıyısında manzarayı izleyin, su sporlarını deneyin veya güzel nehir manzaraları arasında bir gezintiye çıkın. Nehir kenarı aynı zamanda çocukların da seveceği ideal bir piknik yeri.

Ahmedabad, bu alanı şehir için canlı ve önemli bir odak noktasına dönüştürürken Sabarmati nehri kıyısını geliştirmeyi amaçlayan Sabarmati Nehir Kıyısı Geliştirme Projesini başlattı ve burası bir anda turist akınına uğradı.

Ahmedabad Parimal Bahçesi

Şehrin tam merkezinde bulunan Parimal Bahçesi, doğa severler için tam bir cennet. Çiçek bahçeleri ve yemyeşil alanlarıyla bu bahçe, kalabalık şehrin ortasında bir vahadır. Çocuklar, sayısız kaydırak ve salıncak içeren oyun alanları nedeniyle burayı kesinlikle çok sevecekler.

Bahçede ayrıca hemen her zaman yürüyüşçüler ve koşucular görebileceğiniz güzel yürüyüş parkurları da var. Parimal Bahçesi, akşamları renkli ışıklar ve çeşmeler ile muhteşem bir gezi alanına dönüşüyor.

Ahmedabad Hathee Singh Tapınağı

Ellis Köprüsü’ne yakın olan Hathee Singh Tapınağı, şehrin hareketli bir bölgesinde yer alıyor. Bir Jain tüccarı olan kurucu Seth Hathee Singh’in adını alan tapınak, Dharmnath adlı 15. Jain Trithanakara’ya adanmış popüler bir Jain tapınağı.

Muhteşem mimarisi, tarzı ve tasarımı ile bilinen Hathee Singh Tapınağı, güzel beyaz mermerler kullanılarak inşa edilmiştir. Ön verandası kubbeli ve iki katlı olan tapınak, Hindistan’ın en görkemli Jain tapınaklarından biri olarak görülmeye değer. Tapınağın bir diğer şaşırtıcı özelliği ise 52 türbe ile döşenmiş avlusudur. Tapınağın bodrum katında Kraliçe Victoria’ya özgü Gujarati mücevherleriyle süslü bir demir kasa var. Dini tapınaklara meraklı olanların mutlaka ziyaret etmesi gereken Hathee Singh Tapınağı, adanmışların törenleri sırasında da görülmeye değer manzaralar ortaya koyuyor.

Mahatma Gandhi’nin Evi

Gandhi Nehri olarak da bilinen Sabarmati Nehri’nin kıyısında, Ahmedabad’ın Sabarmati banliyösünde yer alan bu tarihi ev çok ilgi çekiyor. Mahatama Gandhi, yaşamının 12 yılını karısı Kasturba ile birlikte bu evde geçirdi. Sabarmati Nehri’nden başlayan Gandhi’nin büyük yürüyüşü de burada başladı.

Gandhi’nin evi günümüzde Gandhi’nin hayatının en önemli olaylarından bazılarını 250 fotoğrafla süslenmiş odalarda sergiliyor. 35.000’den fazla kitaptan oluşan bir kütüphaneye, Hridaya Kunj adındaki bir kır evine ve Nandini adında bir konuk evine ev sahipliği yapan evde bulunan “Hayatım Benim Mesajım” galerisi de görülmeye değer güzellikte.

Ahmedabad Vastrapur Gölü

Ahmedabad’ın batı kesiminde bulunan ve yeşilliklerle çevrili Vastrapur Gölü, büyüleyici bir turistik merkez. Etrafındaki yeşil çimenler ile Vastrapur Gölü, kültürel etkinlikler için de bir mekan olarak hizmet veriyor. Yürüyüşçüler gölü çevreleyen patikada gezerken, su tutkunları da kayıkla gölde gezerek bu ziyaretlerinden en iyi şekilde yararlanabilirler. Göl kenarında oturup aileniz veya arkadaşlarıyla iyi vakit geçirerek rahatlayabilirsiniz. Taşlarla dekore edilmiş gölü çevreleyen güzel bahçeler de burada çok ilgi görüyor.

Ahmedabad Kankaria Gölü

Hauj-E-Kutub olarak bilinen Kankaria Gölü, Ahmedabad’daki en büyük göl. Bir zamanlar inananlar için bir banyo yeri olan göl şimdi gölün ortasındaki Nagina Wadi adlı bir yazlık sarayın bulunduğu bir ada bahçesiyle turistler çekiyor.

Yemek alanları ve yürüyüş yolları hem aileler hem de çiftler için ideal bir ortam yaratıyor, aynı zamanda göl popüler bir piknik yeri olarak da hizmet veriyor. Kankaria Gölü’ndeki güzel gün batımının tadını çıkarırken lazer gösterilerini izleyebilir ve akşama doğru kürek çekme etkinliklerine katılabilirsiniz.

Dada Hari Ni Vav Kuyusu

500 yıl önce Mehmud Begda egemenliği altında inşa edilen Dada Hari Ni Vav, sadece su depolamakla kalmıyor aynı zamanda turistler için dinlenme yeri olarak da hizmet veriyor. Bu yapı Hindistan’da su korumanın öneminin geçmişte bile çok iyi düşünülmüş olduğunun bir kanıtı. Dada Hari Ni Vav arkasında Dada Hari’in mezarı olduğu için burası bu ismi almıştır.

Tabelaların bulunmamasından dolayı bu basamaklı devasa kuyuyu bulmak biraz zor olabilir, ancak bir kere bulup yedi katlı Stepwell’e girdikten sonra benzersiz bir manzarayla karşılaşacaksınız. Stepwell’in rehberli turunda da bu alanı keşfe çıkabilirsiniz. Güzel yapının çiçek heykelleri, girintili oyulmuş duvarları ve içeriye süzülen güneş ışığı burayı daha da büyüleyici kılıyor. Sekizgen şekilli yapıda en düşük seviyeye kadar bile inebilirsiniz.

Ahmed Şah Camii

1414 yılında inşa edilen ve Ahmedabad şehrinin kurucusu olan Sultan Ahmed Shah’ın adını alan bu etkileyici cami, şehrin en eski ve en güzel camilerinden biri. Kadınlar için ayrı bir oda içeren Ahmed Şah Camii’nin ibadet salonlarını yapmak için siyah ve beyaz mermerler kullanılmış.

Bhadra Kalesi’nin güneybatısında bulunan ve başlangıçta özel bir şapel olarak hizmet veren cami, günümüzde eşşiz mimarisi nedeniyle popüler bir turizm merkezi.

Ahmedabad Sarkhej Roza

Ahmedabad’ın 7 kilometre güneybatısındaki Makraba köyünde bulunan Sarkhej Roza, kademeli bir alan etrafında gruplanmış çeşitli binalardan oluşan zarif bir mimari yapı. Bu yapı kompleksinde pek çok etkileyici cami ve türbe bulunuyor.

Sarkhej Roza aynı zamanda ‘Ahmedabad’s Acropolis’ olarak da bilinir, çünkü buranın tasarımı genellikle Atina Akropolisi ile karşılaştırılır. Başlangıçta Sarkhej Roza, Sufi kültürünün önde gelen merkezlerinden birisiydi ve Sufi azizi Ganj Baksh’ın yaşadığı yerdi. Sarkhej Roza camilerinde ülkedeki diğer camilerin aksine kemer şeklinde bir giriş yoktur, bunun yerine 10 yassı kubbe ve 120 ayağı olan düz bir çatı vardır. Bu mimari şaheserlerin harika fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Ahmedabad Gujarat Bilim Şehri

Hebatpur’da bulunan ve bir IMAX 3D tiyatro, enerji parkı, yaşam bilimleri parkı ve müzikal çeşme içeren Gujarat Bilim Şehri, öğrenciler ve çocuklar için mükemmel bir yer.

Gujarat Bilim Şehri, hükümetin çocukları bilimsel çalışmalara yöneltmesi için tasarlanmış bir girişim. Tam günlük bir katılım programı ile Gujarat Bilim Şehri’ni gezebilirsiniz.

Lalbhai Dalpatbhai Müzesi

Palmiye yaprağı el yazmaları ile ünlü Lalbhai Dalpatbhai Müzesi, Hindistan’ın en önemli sanat ve arkeoloji müzesi. Yardımsever iş adamları tarafından yaptırılan müze, 1956 yılında açıldı. Babür öncesi minyatür resimleri müzede özellikle ilgi görüyor. Tamil Nadu’dan getirilen Chola heykelleri ve daha pek çok benzersiz şaheseri görmek için Lalbhai Dalpatbhai Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Ahmedabad Shanku Su Parkı

Ahmedabad uçak bileti alarak gezeceğiniz şehirde özellikle çocuklarla seyahat ediyorsanız Shanku Su Parkı’nda harika zaman geçirebilirsiniz. Hindistan’ın en büyük tema parklarından biri olan park; dalga havuzu, su diskosu ve kaydıraklarıyla çok çeşitli eğlencelere sahip.

Su parkında küçük çocuklar için de özel bir alanlar var, böylece çocuklarınız için endişelenmenize gerek kalmıyor. Shanku Su Parkı, çeşitli Hindistan yemeklerini denemek için de ideal ve tesis bünyesindeki Fun’n Food restoranı güzel menüleriyle ünlü.

Shanku Su Parkı’nda ayrıca bir spor kompleksi, kır evi, göl kıyısı bahçesi ve sağlık kulübü de bulunuyor.

Swaminarayan Mandir

Ahmedabad uçak bileti alarak yakından göreceğiniz, İngiliz hükümeti tarafından finanse edilen bu muhteşem tapınağı inşa etmek için 5000 dönümlük bir arazi kullanıldı. 1822 yılında Swaminarayan’ın talimatı ile inşa edilen Swaminarayan Mandir, Ahmedabad’daki önemli tapınaklardan biridir. Tapınak, tik ağacından güzel bir şekilde oyulmuş dekorasyonuyla görülmeye değer güzellikte.

Tripuck uçak bileti sayfasından kolayca Ahmedabad uçak bileti alarak size benzersiz manzaralar sunacak bu güzel şehri keyifle gezebilirsiniz.Ahmedabad Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ahmedabad havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

Ahmedabad havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.