Agra Uçak Bileti

En Ucuz Agra Uçak Bileti

KalkışVarışDurakKalkış zamanıFiyatBilet bul
Yeni DelhiAgra1 Durak20 Eylül 20211 183 Uçuş ara
TirupatiAgra2 Durak12 Ağustos 20212 051 Uçuş ara
DohaAgra2 Durak20 Eylül 20213 478 Uçuş ara
MoskovaAgra3 Durak15 Ağustos 20216 847 Uçuş ara
İjevskAgra416 Ağustos 202127 181 Uçuş ara

Agra uçak bileti

Agra uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Agra uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Agra uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Agra uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Agra uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Farklı kültürü, tarihi ve doğal zenginlikleri, tarihi ve büyüleyici dokusuyla göz kamaştıran Hindistan, dünyanın dört bir yanından seyahatseverlerin gözdesi konumunda bulunuyor. Her yıl düzenlenen renkli festivalleri, ilgi çekici kültürel etkinlikleri ve gelenekleriyle tam bir cazibe merkezi olan ülke, bu bakımdan ziyaretçi akınına uğruyor. Hindistan, tüm bu güzelliklerinin yanı sıra UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan, göz alıcı bir eser olan Tac Mahal ile de dünyada adından sıkça söz ettiriyor. Muhteşem mimarisinin yanı sıra hikayesiyle de kalplere dokunan bu eser, aşkın ölümsüzlüğünü adeta gözler önüne seriyor.

Yapımı Babür İmparatorluğu’nun Şah Cihan yönetimine dayanan ve Hindistan’ın Babürler zamanındaki başkenti Agra’da inşa edilen Tac Mahal, Yamuna Nehri kıyısında bulunuyor.

Tac Mahal’in aşk dolu hikayesine gelince, Şah Cihan’ın büyük aşkı Ercümend Banu, Şah Cihan’ın tahta çıkmasının ardından Mümtaz Mahal adını aldı. 20 yıl boyunca evli kalan Mümtaz Mahal ve Şah Cihan’ın, daha sonra 14 çocukları oldu. 14’üncü çocuklarının doğumu sırasında Mümtaz Mahal hayatını kaybetti. Aşkla bağlı olduğu eşinin ölümüyle yıkılan Şah Cihan, ona olan aşkını ve onun adını yaşatmak adına bir anıt mezar olan Tac Mahal’i yaptırdı. Kakma ustaları, hattat, taş ve çizim ustalarının da bulunduğu bir ekiple inşa edilen Tac Mahal’in firuze, akik ve sedeflerle bezeli duvarlarında zümrüt, yakut, pırlanta ve iri inciler de süslemeler bulunuyor.

Siz de bir Hindistan seyahati planlayabilir, Agra’a seyahat ederek Tac Mahal’de yarım kalan aşk hikayesini yerinde dinleyebilir, bu eşsiz mimariyi görebilir ve diğer şehirlerde de Hindistan’ın tarihi ve kültürel pek çok değerlerini görme fırsatı bulabilirsiniz. Bunun için hemen siz de Tripuck’tan Agra uçak bileti alternatiflerine göz atın. Daha sonra otel ve transfer için de rezervasyonlarınızı Tripuck’tan gerçekleştirebilir, seyahatinizin tamamını planlama fırsatı bulabilirsiniz. Tac Mahal’in romantizm dolu büyüsü sizi de sarsın.Agra Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Agra havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

Agra havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.