Adana - Şam Uçak Bileti

Adana - Şam uçak bileti

Adana - Şam uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Adana - Şam uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Adana - Şam uçak bileti'ni satın alabilirsiniz.

Ayrıca Adana - Şam uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ve şehirden havalimanına ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Adana - Şam uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı

Adana Şakirpaşa Havalimanı Çukurova bölgesi sınırları içinde bulunmakta olup şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Havalimanı Adana'ya gitmek isteyen yolculara ilaveten Mersin ve Osmaniye'ye yakınlığı nedeniyle buralara gitmek isteyen yolcular tarafından da tercih edilmektedir.

Özel aracı ile havalimanına giden yolcular, iç hat ve dış hat terminallerinin karşısındaki açık otoparkı kullanabilirler. Aracınızı uzun süreli otopark'a bırakacaksanız Parkvia otoparklarından yararlanabilirsiniz. Havalimanına birkaç km uzakta olan otoparktan havalimanına ücretsiz servisleri de bulunuyor.

Otobüs, Dolmuş-Minübüs, Havaş ve  Taksi seçenekleri de havalimanına ulaşımınızı sağlamaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak şehrin önemli lokasyonlarından havalimanına ulaşmanız mümkün. Adana şehir merkezinden havalimanına ulaşılabildiği gibi ayrıca Seyhan, Mersin ve Ceyhan gibi şehrin dışındaki bölgelere de ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tripuck transfer sayfasından havalimanına ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Şakirpaşa havalimanına ulaşımda belediye otobüslerini kullanmak isterseniz Balcalı'dan 135 ve Seyhan Uygulama Hastanesi'nde 159 numaralı otobüsleri tercih etmelisiniz. Otobüs seferleri hakkında güzergah bilgisine Adana Büyükşehir Belediyesi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Minübüs - Dolmuş

Havalimanı'na ulaşımda Dolmuş'lar ise bir diğer seçeneğiniz. Meydan minibüsler'i ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

Havaş

Adana Şakirpaşa havalimanında Havaş seferleri yapılmasına rağmen şehir merkezinden havalimanı'na gidilmemektedir. Sadece Havaş seferleri Osmaniye, Ceyhan ve Mersin'den havalimanı'na yapılmaktadır.

Osmaniye - Ceyhan kalkış noktaları: Osmaniye Cumhuriyet Meydanı​ Otopark Karşısı, Ceyhan Eski Adliye Önü

Mersin kalkış noktaları: Mersin Forum AVM Önü, Mersin Şehir Merkezi Stadyum önü, Tarsus Şehir Merkezi (Kleopatra)

Araç Kiralama

Kiralamış olduğunuz araç ile de havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisleri bulunan araç kiralama şirketlerini  tercih etmişseniz aracınızı hızlı bir şekilde havalimanı ofislerinde teslim edebilirsiniz.

Havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; ERTUR RENT A CAR, ENTERPRISE, AVIS, EUROPCAR, SIXT

Taksi

Adana havalimanı'na şehir merkezine çok yakındır. Hızlı ve rahat bir yolculuk yapmak için taksileri tercih edebilirsiniz. Taksi tercih eden yolcular için özellikle ulaşımın ne kadar tutacağını taksi şöföründen öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Şam Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şam Uluslararası Havalimanı

Şam Uluslararası havalimanı, Şam şehir merkezine 27 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Şam Suriye'nin başkentidir. Suriye'de devam eden iç savaştan dolayı birçok havayolu uçuşlarını durdurmuştur. Havalimanın'dan Irak, İran ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere gidilebilmektedir. 

Şam Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Otobüs, Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Şam Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanın'dan her 30 dakika'da şehir merkezine giden otobüsler vardır. Şehir merkezine giden otobüsleri terminal binası çıkışında bulabilirsiniz. Otobüs ücreti 45 SYP'dir. Bagaj için ekstra ücret ödenir. Şehir merkezine seyahat süresi 40 dakikadır. Son durak Baramkeh otobüs istasyonu'dur. 

Havalimanından şehir merkezine ucuz ve konforlu bir seyahat etmek için tercih edilebilir. 

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Şam Uluslararası havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Havalimanında ofisi bulunan bir firmayı göz önünde bulundurmanızı dönüş yolculuğunuzda kolaylıkla araç teslim etmeniz için önemlidir. Araç teslim alma yeri ve teslim etme yerinin farklı olduğu durumlarda bazı araç kiralama firmaları ekstra ücret talep edebilmektedirler.

Şam Uluslararası havalimanında bulunan araç kiralama şirketleri; BUDGET, 3CLICK ARAÇ KİRALAMA

Taksi

Havalimanın'da bekleyen taksiler ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Uber ve benzeri taşıma yapan özel firmaların havalimanından yolcu alması yasaklanmıştır. Bundan dolayı taksi fiyatları nispeten pahalıdır. Taksi şöförleri taksimetre açmadığı için fiyat konusunda önceden bilgi alınız. Taksiciler ile pazarlık yaparak fiyatta indirim yapılabilmektedir. Arapça bilen tanıdık birisi varsa pazarlığı ona bırakınız. Çünkü turist olarak dezevantajlı durumdasınız. 

 

Popüler Şam Uçak Biletleri