Abuja Uçak Bileti

En Ucuz Abuja Uçak Bileti

KalkışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Lagos15 Aralık 2022Uçuş ara
Port Harcourt14 Temmuz 2022Uçuş ara
İstanbul14 Aralık 2022Uçuş ara
Kasablanka10 Eylül 2022Uçuş ara
Dubai10 Temmuz 2022Uçuş ara
Moskova9 Eylül 2022Uçuş ara
Minsk1 Ekim 2022Uçuş ara
Samara1 Eylül 2022Uçuş ara
Saint Petersburg14 Temmuz 2022Uçuş ara
Perm10 Ağustos 2022Uçuş ara

En Ucuz Abuja Kalkışlı Uçak Bileti

VarışGidiş TarihiUçak Bileti Ara
Dubai7 Temmuz 2022Uçuş ara
Freetown17 Temmuz 2022Uçuş ara
Moskova4 Ağustos 2022Uçuş ara
Santorini21 Temmuz 2022Uçuş ara

Abuja uçak bileti

Abuja uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Abuja uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Abuja uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Abuja uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Abuja uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.Abuja uçak bileti ile dünyadaki en yeni şehirlerden biri olan Abuja’ya uçabilir ve yepyeni bir yer keşfetmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Özel olarak planlanmış bir şehir olan ve 1980’lerde inşa edilen Abuja, Nijerya’nın başkenti olarak Federal Başkent Bölgesi’nde bulunuyor. Kuruluşu patlamalı yıllara denk gelen şehir, aslında savaştan sonra başkentin, ülkenin etnik olarak nötral olan merkezine taşınması şeklinde verilen kararla imar edilmiş. Temiz, sessiz ve iyi elektrik hizmeti olan bu şehri gördüğünüzde, Nijerya’da olduğunuza inanmakta zorlanacaksınız. Bu şehri tanımak için bir Abuja uçak bileti almanız yeterli.

Abuja nasıl bir yer diye internet üzerinde arama yaptığınızda karşınıza bu şehirle ilgili birbirine benzer bilgiler çıkacaktır. Abuja’nın ülkenin başkenti olarak ilan edilmesinin nedeni, bu şehrin hem etnik hem de dini açılardan bölünen bir ülkede, nötral yani tarafsız olması. Abuja’nın özel olarak planlanmış bir şehir olduğunu söylemiştik. İşte bu nedenle şehirde iş ve konut sektörleri belirlenmiş ve sonra bu sektörlere dayalı olarak şehirde dört bölge oluşturulmuş.

Abuja gezisi sırasında geniş yollar, büyük apartmanlar ve yüksek ofis kuleleri görmeniz mümkün. Bununla birlikte eskiden başkent olan Lagos, Abuja’ya göre çok daha sıkışık ve kirli bir şehir olarak biliniyor. Hâlâ yapım aşamasında olan başkentin nüfusu düşük olduğu için, burası Nijerya’nın diğer şehirlerine göre daha az telaşlı bir yaşam tarzı barındırıyor. Bu şehri keşfetmek için bir Abuja uçak bileti almanız yetiyor.

Abuja gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine güzel turistik yerler vadediyor. Burada bulunan Aso Kayaları, Abuja’nın simgesi olarak gezilecek yerlerin başında geliyor. Hükumet binalarının arkasında bulunan ve Abuja’nın eteklerinde 400 metre yüksekliğiyle kolayca fark edilen bu kaya, aslında eski bir antik kent olarak ilgi çekiyor. Bu kaya hakkında ayrıntılı bilgileri yazımızın devamında “Abuja Gezilecek Yerler” başlığı altında bulacaksınız.

Abuja Nasıl Bir Yer?

Abuja nasıl bir yer sorusuna, memurlar ve siyasetçiler şehri şeklinde yanıt verebiliriz. Zira burası 1991 yılında Nijerya’nın başkenti olarak ilan edildiğinden bu yana bu şekilde tanımlanıyor. Tamamen yeni bir kent olmasının yanı sıra; ülkede ekonomik açıdan büyük yatırım yapılan bir kent olmasıyla da dikkat çeken Abuja, bu nitelikleriyle son yıllarda çok turist çeken bir keşif noktası haline geldi. Şehrin sadece 30 yıllık geçmişe sahip olduğunu söylersek sanıyoruz ki, Abuja nasıl bir yer sorusuna cevap vermiş oluruz.

Abuja gezisi sırasında şehrin merkezinde modern bir yaşamı göreceksiniz. Ancak merkezden uzaklaştıkça ara mahallelerde yine kötü şartlarda yaşayan insanlar çıkacak karşınıza. Abuja nasıl bir yer diye soranlara vereceğiniz cevap, bir Abuja uçak bileti ile buraya gelerek tanıklık edeceğiniz tezatta gizli.

Şehir merkezinde son derece modern binalar ve dini yapılar yer alırken; bunları ara sokaklarda görmek pek mümkün olmuyor. Aslına bakarsanız Abuja’yı ülkedeki diğer şehirlerden ayıran unsur, farklı etnik grupların burada sorunsuz şekilde yaşamasıyla ilgili. Diğer şehirlerde de burada olduğu gibi çok sayıda farklı kültüre sahip gruplar bulunuyor ancak; sadece Abuja’da bu gruplar birbiriyle çok uyumlu şekilde yaşamayı başarıyorlar.

Abuja Gezisi Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Abuja uçak bileti almadan ve buraya seyahat etmeden önce Abuja hakkında bilmeniz gereken önemli noktalar var. Bu kentte, ülkenin daha önce İngiltere sömürgesi olması nedeniyle İngilizce konuşuluyor ve İngilizce resmi dil kabul ediliyor. Şehirde Naira para birimi kullanılıyor. Abuja’da yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar soğuk geçiyor. Bu nedenle yaz ayları ve kış ayları, Abuja uçak bileti almak ve seyahat etmek için hiç uygun değil. Bunun yerine ekim ve kasım aylarına denk gelen sonbahar dönemi ile mart ve nisan aylarına gelen ilkbahar dönemi Abuja gezisi için ideal.

Abuja seyahati için aktarmasız İstanbul – Abuja uçuşlarını sorgulamalısınız. Bunu yaparken Tripuck hizmetinden yararlanabilirsiniz. Tripuck ana sayfasına girerek ya da Tripuck mobil uygulamasını kullanarak uçuş arayabilir, fiyat karşılaştırması yaparak ucuz uçak bileti yakalayabilirsiniz. Abuja’ya İstanbul’dan THY ile aktarmasız uçuşlar olsa da; buraya Egyptair ile Mısır ya da Emirates ile Dubai üstünden aktarmalı uçuşlar da mevcuttur.

Abuja uçak bileti aldıktan sonra, seyahatiniz için vize işlemlerinizi de yapmanız gerekiyor. Eğer yeşil ya da kırmızı pasaport sahibiyseniz ülkede 90 günden fazla olmamak koşuluyla kalabiliyorsunuz. Ancak pasaportunuz bordo ise Nijerya vizesi almanız gerekiyor. Bu işlemleri yapmadığınız takdirde Nijerya’ya girerken kapı vizesi alamadığınızı buraya not edelim.

Abuja’ya ulaştığınız zaman havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüs kullanabiliyorsunuz. Bu şehrin özel bir düzene sahip olduğunu söylemiştik. Bu yüzden şehir içi ulaşımı konusunda sıkıntı yaşamayacağınız dan emin olabilirsiniz. Ayrıca havalimanında araç kiralayabileceğiniz gibi, taksileri de kullanabiliyorsunuz. Abuja gezilecek yerler açısından zor olmayan bir şehir. Burada gezilecek yerler birbirine yakın olduğu için, turistler keyifli bir Abuja gezisi yapabiliyorlar.

Abuja Festivalleri

Yazımızın bu kısmında size bir Abuja uçak bileti aldıracak harika festivalleri sıralayacağız. Bu festivaller sadece Abuja’da ve Nijerya’da değil; dünya çapında ünlü. Dolayısıyla festival zamanında buraya dünyanın çeşitli yerlerinden pek çok turist geliyor.

Abuja karnavalı

Her yıl Kasım ayında düzenlenen Abuja Karnavalı için, Nijerya’nın kültürel festivali diyebiliriz. Zira bu karnavala Nijerya’nın her yerinden insanlar katılıyor. Geçit törenleri, müzikleri, kültürel dansları, maskeli baloları ve daha fazla etkinliğiyle Abuja Karnavalı, seyahat tarihinizi denk getireceğiniz güzel bir gerekçe olabilir.

Abuja Uluslararası Film Festivali

Her yıl Ekim ayında düzenlenen bu festivale dünyanın pek çok yerinden film severler bir uçak bileti alarak geliyorlar. Bu festivalin en önemli özelliği, film çekimi konusunda eğitim almak isteyenlere festivalin öncesinde eğitim verilmesi. Filmlere meraklıysanız seyahat tarihinizi bu festivale göre belirleyebilirsiniz.

Abuja Gezilecek Yerler

Abuja gezilecek yerler listesinde Aso Kayaları başta olmak üzere parklar, camiler ve binalar var. Bu şehir henüz sadece 30 yıllık bir geçmişe sahip olduğu için, burada çok yıllık tarihî eserler görmeyi beklememelisiniz. Bu yüzden Abuja geziniz için ayıracağınız süreyi, iki ya da üç günle sınırlandırabilirsiniz.

Eagle Square (Kartal Meydanı)

Bu meydan, adından da tahmin edeceğiniz üzere kartal şeklinde tasarlanmış. Güzel bir peyzaj çalışmasının ürünü olan bu yer, 1999 yılında yapılmış. Abuja anısı olması açısından burada fotoğraf çekilebilirsiniz.

Aso Kayaları

Abuja’nın simgesi olan bu kayalardan yazımızda bahsetmiştik. Şehirdeki coğrafi şekillerin arasındaki en ünlü turistik nokta olma özelliği taşıyan kaya, 400 metrelik yüksekliğe sahip. Cumhurbaşkanlığı Binası, Ulusal Meclis ve Yüksek Mahkeme gibi önemli devlet binalarıyla çevrelenen kayayı, Abuja’nın hemen hemen her yerinden görmeniz mümkün.

Abuja Ulusal Camii

Abuja’ya geldiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken Ulusal Camii, 1984 yılında inşa edilmiş ve sadece Müslümanların kullanımına sunulmuş. Büyük altın kubbesiyle ilgi çeken bu yapı, şehrin tam merkezinde bulunuyor ve içinde bir de kütüphane barındırıyor.

Abuja Ulusal Meclis Binası

Aso Kayalarının etrafındaki önemli devlet binalarından biri olan bu yapı, 1999 yılında 35 milyon dolarlık dev bir yatırımla inşa edilmiş. 40.000 metrekarelik alan içinde yer alan bu kompleks, Ulusal Meclis’in Yasama Odası ve Senato Odası’nı barındırıyor.

Ulusal Hristiyan Merkezi (Nijerya Milli Kilisesi)

Burası Abuja’daki Hristiyanların ibadet merkezi olma özelliği taşıyan ve biraz şehir dışında bulunan bir yer. Neo-gotik bir mimarîye sahip olan kilisede, Hristiyan törenleri yapılıyor.

Abuja Milenyum Park

Abuja’ya geldiğinizde geziniz sırasında biraz mola vermek ve dinlenmek amacıyla bir park ararsanız şehrin en büyük parkı olan Milenyum Park’a gelebilirsiniz. Maitama bölgesinde bulabileceğiniz bu park, Abuja’da çok doğal bir şekilde tasarlanan önemli yapılardan biri. Burada tropikal kuşlardan yemyeşil ağaçlara, kelebeklerden yağmur ormanı bitkilerine kadar çok büyük bir çeşitlilikle karşılaşabilirsiniz. Bu park ayrıca şehrin kültür merkezi olma özelliğini de taşıyor.

Abuja Milenyum Park’ta göreceğiniz bahçe düzeni, İtalyan tarzının ve gelenekselliğin harmanlanmasından oluşuyor. Zira parkın tasarımı İtalyan mimar Manfredi Nicoletti imzasını taşıyor. Yani parkı her gün çok sayıda turistin gezmesi bir tesadüf değil. Nijerya’nın bir şehrinde nasıl böyle bir park bulunduğuna şaşırırken, buranın bol bol fotoğrafını çekmeyi unutmayın.

Abuja El Sanatları Köyü

Abuja’da Merkezi İş Bölgesi’nde bulunan bu köy, Abuja’nın ve Nijerya’nın kültürünü yansıtan el yapımı eşyalar ve hediyelikler almak için güzel bir yer. Alışveriş yapmak için kentteki ideal yer olduğu söylenen bu köydeki sanat eserlerini, kendinize ya da sevdiklerinize hediyelik olarak alabilirsiniz. Geleneksel maskelerin, ahşap ve bronz heykellerin yanı sıra; burada yerel yiyecekler ve içecekler de bulabilirsiniz.

Guarara Şelaleleri

Geziniz sırasında şehirden uzaklaşmak ve huzurlu bir yerde vakit geçirmek isterseniz Guarara Şelalelerine gelebilirsiniz. Abuja’dan bir saatlik yolculuk sonucunda varacağınız bu doğal güzellik, biraz dinlenmek için ideal bir yer.

Zuma Kayası

Abuja’nın giriş kapısı olma niteliğine sahip bu kaya, şehirdeki tarihi bir kaya olarak ilgi çekiyor. Burası daha çok tırmanma sporlarını seven turistlerin geldiği bir yer. Tırmanmayı seviyorsanız Zuma Kayası, sizin için iyi bir deneyim olabilir.

Abuja Mutfağı

Sokak lezzetlerini denemeyi seviyorsanız Abuja’da Garki bölgesine gitmelisiniz. Abuja mutfağı zaten Nijerya mutfağından lezzetler barındırdığı için, burada Nijerya yemekleri bulacaksınız. Pirinçli ve baharatlı çorbalar bu yemeklerin başında geliyor. Burada daha çok et yemekleri yaygın olduğu için, girdiğiniz restoranlarda karşınıza genellikle etli yemekler çıkacaktır.

Abuja Konaklama Yerleri

Abuja’da konaklamak için yer aradığınızda, tesislerin lüks olanlar ve ekonomik olanlar şeklinde ikiye ayrıldığını fark edeceksiniz. Abuja lüks otelleri genellikle dört yıldıza sahip. Eğer böyle bir konaklama yeri arıyorsanız Abuja’da kaliteli oteller bulunduğu için seçim yapmanız zor olmayacaktır. Eğer daha ekonomik bir yerde konaklamayı tercih ederseniz yine bütçenize uygun bir yer bulabilirsiniz. Ancak bu sırada tesisler arasında seçim yaparken, hijyen konusunda hassas olmanızı öneriyoruz. Bununla birlikte, hem şehir merkezine yakın olan hem de güvenli olan tesislerin Maitama bölgesi başta olmak üzere Zone 3 ve 4 bölgelerinde ve Wuse 2 bölgesinde yer aldığını belirtelim.

Yeni Kültürleri Keşfetmenin Tadına Varın

Seyahat etmek sadece yeni yerler görmenizi ve tanımanızı sağlamaz; aynı zamanda ufkunuzu genişleterek farklı coğrafyalarda yaşayan başka insanlar tanımanızı ve farklı kültürler görerek, farklılıklara karşı gösterdiğiniz hoşgörüyü artırmanızı sağlar. Öyle ki, yolculuklar ve geziler farklı tarihlere ve bu sayede farklı topraklarda yaşayan insanların kendi ülkeleri için verdikleri mücadeleye tanıklık etmenizi sağlarken, başka insanlarla empati kurmanızı kolaylaştırır.

Dünyada keşfetmenin tadını alan ve bunu bir alışkanlık haline getiren insanlar var ki, onların sayıları son yıllarda epey arttı. Bu gezginler her fırsatta yeni bir ülkeye doğru yolculuğa çıkıyorlar ve bunu sık sık yapmaktan yorulmuyorlar. Bunu nasıl yaptıkları da çoğunlukla bir merak konusu haline geliyor. Eğer bu gezginlerin nasıl olup da kısa sürede ve geceleri uçak yolculuğu yaparak gezdiklerini öğrenmek istiyorsanız Seyahatlerinizde Dilediğiniz Gibi Uyuyabilmenin 9 Yolu başlıklı yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Ucuz Abuja Uçak Bileti Fırsatları

İstanbul – Abuja uçak bileti ararken Tripuck’in sunduğu ucuz uçak bileti fırsatlarından mutlaka yararlanın. Özellikle fiyat alarmını kuran seyahat severler, bu sayede uçuşlarını bütçelerini sarsmadan gerçekleştirebiliyorlar. Tripuck indirimli uçak biletleri sunarak, aradığınız uçak biletini çok ucuza almanızı sağlıyor. Üstelik Tripuck mobil uygulamasıyla biletinizi çok daha hızlı bir şekilde alabiliyorsunuz.Abuja Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Abuja havalimanından şehir merkezine ulaşım hakkında detaylı bilgi editörlerimiz tarafından yazılmaktadır. Ulaşım bilgisi yakında sayfamızda yer alacaktır.

Abuja havalimanından ulaşım sağlayacağınız Taksi, Otobüs ve daha birçok transfer seçeneği bulup kolaylıkla transferinizi organize edebilirsiniz.