Abadan Uçak Bileti

Abadan uçak bileti

Abadan uçak bileti sayfamızda yukarıda bulunan panelimizden arama yaparak en ucuz Abadan uçak bileti'ni bulabilir. Havayolu, fiyat , havalimanları, saat ve daha birçok farklı kritere göre filtlereme yapabilir en ucuz Abadan uçak bileti'ni satın alabilirsiniz. Ayrıca Abadan uçak bileti sayfamızda havalimanından şehire ulaşım hakkında bilgi bulabilirsiniz. Abadan uçak bileti fiyatları için en geniş seçenekleri Tripuck sunmaktadır.

Abadan hakkında

Abadan, İran'ın güneybatı kesiminde Huzistan eyaleti (ostan) topraklarında bulunan şehirdir. Irak sınırında yer alır ve Arvandrud nehri arterinin deltasında aynı ada sahip bir kısmı kaplar. Şehir dışından Basra Körfezi kıyılarına olan mesafe yaklaşık 50 kilometredir.

Antik efsaneye göre, kent bir din adamı olan Abbâd b. Hüseyin tarafından kurulmuştur. Yerleşimin ilk binaları 8. yüzyılda yapılmıştır. Bir liman kenti olarak Abadan, Abbasi yönetimi sırasında gelişmeye başladı. Aynı dönemde Abadan, keçe üretim yeri ve tuz kaynağının yeri olarak da bilinir hale geldi.

Uzun zaman boyunca, yakınlardaki ülkelerin yöneticileri Abadan'ı ele geçirmeye çalıştı. 1847'de İran'ın bir parçası oldu. O günlerde, Abadan, tuz vadisinin topraklarında küçük bir yerleşim yeriydi. 1935 yılında bugünkü adını aldı. 20. yüzyılın başında, Abadan bölgesinde petrol yatakları keşfedildi. 1909'da Anglo-Pers petrol şirketi bir petrol rafinerisi inşaatına başladı. Daha sonra, fabrika en büyük küresel üretici oldu.Abadan Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Abadan Uluslararası Havalimanı

Abadan Uluslararası havalimanı, Abadan şehir merkezine 14 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Havalimanına İran ülkesinden iç hat uçuş yapan havayolları; İran Air, Aseman Airlines, Mahan Air, Kish Air, Qeshm Air, Taban Air, Zagros havayolları'dır.

Abadan Uluslararası havalimanından şehir merkezine ulaşımlarınızda Taksi ve Tripuck transfer seçenekleriniz bulunmaktadır.

Transfer

Tripuck transfer hizmetini kullanarak Abadan Uluslararası havalimanından şehrin önemli lokasyonlarına ulaşabilirsiniz. Tripuck transfer sayfasından havalimanından ulaşmak istediğiniz bölgeyi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tripuck araç kiralama hizmetini kullanarak Abadan havalimanından şehir merkezine ve birçok çevre ilçelere ulaşabilirsiniz. Abadan Uluslararası havalimanında hiçbir araç kiralama firmasının ofisi bulunmamaktadır. Şehir merkezindeki araç kiralama firmaları havalimanına kiraladığınız aracı getirmektedir. Kiraladığınız aracı şehir merkezinde veya havalimanında teslim edebilirsiniz.

Taksi

Abadan havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler ile şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Toplu taşıma aracı olmadığından taksi tek alternatifinizdir.