Tripuck İyi Uykular Diler…

Tatlı tatlı uyumak başımıza gelebilecek en güzel şey. Bizim gibi çok çalışanlar için ise uyumak tam bir lüks! Bazılarımız uçak yolculuklarında uyanık olmayı hiç sevmez. Hemen uyumak ve uçak seyahatini en az düzeyde hissetmek isterler. Ama uyuyan insanlar da ikiye ayrılır: her yerde uyuyabilenler ve yatakları dışında başka bir yerde uyuyamayanlar. Evet, onları da anlayabiliyoruz fakat yatakları dışında başka bir yerde uyuyamayanlar uzun yolculuklarda ne yapıyor? Hiç merak etmeyin; biz size  aşagıdaki tavsiyeleri hazırladık!

Önce Rahat Bir Yastık

Öncelikle, rahat bir yastık uzun yolculuklarımızın vazgeçilmez parçası olmalı. Uykuya dalmak ise zaman geçirmek için yapılabilecek en güzel 5 şeyden biri! Kafanızın altına koyacağınız küçük bir yastık işinizi görecek, bize inanın. Özellikle yarım simit şeklindeki boynunuzu destekleyen yastıkları tercih ederseniz; tek yastıkla kafanız rahat olur. Bir de size bir öneri; uçağa binmeden önce yanınıza kapüşonlu bir ceket alın. “Ne yapacağız kapüşonu?” dediğinizi duyar gibiyiz… Ceketinizi ters giyin ve kapüşonunu yüzünüze geçirin. Hem üşümeyin, hem de rahatlıkla uyuyun. Eminiz ki; aramızda yastıksız bile uyuyabilen, o derece çabuk uykuya dalan şanslılar da vardır. İşte, biz onlara imreniyoruz!

Çare Kitap Okumak!

Bizler uykuya düşkün insanlarız. Peki, uykuya dalmadan önce sürükleyici bir kitap okumaya ne dersiniz? Kitap okumak uykunuzun da gelmesine yardımcı olur. Sadece uykunuzun gelmesine yardım edeceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Kitap okumak sizi rahatlatıp kafanızı da dağıtacaktır. Bedeninizi rahat bırakın ve kendinizi kitaba verin. Zaten en fazla yarım saat sonra uykunuz gelmeye başlayacak ve gözleriniz kapanacak. Ne duruyorsunuz? Uyuyun gitsin!

Uyku Bandıyla Işığı Engelleyin

Kitabınızı okurken uyku bastırdı, farkındayız. Şimdi geldik en güzel bölüme; eğer kapüşonlu bir ceket almayı unuttuysanız ve dediğimiz taktiği uygulayamıyorsanız, bir uyku bandı da yardımınıza koşacaktır. Uyku bandını gözünüze takıyorsunuz ve adeta gece hissi altında uyumaya başlıyorsunuz. Böylece etraftaki ışıklardan da etkilenmemiş oluyorsunuz. Bu sizin daha verimli ve daha uzun uyumanızı sağlayacaktır.

Sesli Ortamda Uyuyamıyor musunuz?

Uyku bandından sonra diğer bir önemli unsur ise kulak tıkacıdır. Uyku bandını takıp kulaklarınıza bir tıkaç geçirdiğinizde dış dünyadan uzaklaşıp, gerçekten evinizde uyuyormuş hissiyle baş başa kalabilirsiniz. Kulak tıkacı dış sesleri engelleyecektir ve sizin küçük gürültülerden bile olsa sıçrayarak uyanmanızı da önleyecektir. Böylece uykunuz bölünmeyecek ve uykunuzun verimini adım adım artırmış olacaksınız.

Bir Bardak Ayran İçelim mi?

Yemek yemek de üzerimize bir ağırlık çökmesine vesile olabilir, tabii zaman zaman. Fakat uçakta bu taktik çok işe yaramıyor mu diyorsunuz? O zaman uykumuzu çabuk getirecek bir içecekten bahsedelim size. Evet, milli içeceğimiz ayran! Yemeğinizin yanında ayran içmeye ne dersiniz? Ayran her yemeğin yanına yakışır, bize güvenebilirsiniz. Ayranı içtiğiniz anda gözlerinizin kapanacağına eminiz. Kanıtladık, onayladık! Ayrana benzer etki yapan diğer içecek önerilerimiz de süt ve vişne suyu.

Şimdi hazırsanız kalkışa geçiyoruz! Uçuş ekibi yerlerinize lütfen… Yemeğinizi yediniz, ayranınızı içtiniz ve kitabınızı elinize aldınız. Uyku geldi, geliyor! Yastığınızı hazırladınız, uyku bandınızı taktınız ve kulak tıkacınızı da kulaklarınıza geçirdiniz. Uyku zamanı! O zaman herkese iyi uykular aynı zamanda da iyi uçuşlar dileriz… Tripuck‘ı tercih ettiğiniz için de ayrıca teşekkür ederiz.