Hafta sonu için tatil kaçamakları

Bu blog yazımızda sizlerle İstanbul’un çevresinde bulunan ve hafta sonunu keyifle geçirmenize olanak sağlayacak noktaları paylaşmak istiyoruz.

Şehrin kalabalığından bunalanlar, hafta sonu aşağıda yer verdiğimiz yerlerden birine giderek biraz nefes alabilirler. ?

Adalar

Marmara Denizi’nin incisi Adalar, İstanbullular için güzel bir hafta sonu kaçamak noktası. Şehir hatları vapurları ile çok cüzi miktarlara ulaşabileceğiniz Adalarda tarihi iliklerinizi kadar hissedip, birbirinden şık butik otellerde konaklayabilirsiniz. Ayrıca her bütçeye hitap eden restoranlarda özellikle deniz ürünlerini tatmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Büyükada sokak görünümü

Kıyıköy

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için bir başka alternatif ise Kıyıköy. İstanbul’a 2 saat uzaklıkta olan Kıyıköy Kırklareli’ne bağlı sevimli mi sevimli bir balıkçı kasabası. Mavi ve yeşili doyasıya yaşayabileceğiniz Kıyıköy’de bulunan sevimli pansiyonlarda günübirlik konaklayabilir, bir balıkçı kasabası olduğundan birbirinden lezzetli tazecik deniz ürünlerini tadabilirsiniz.

Kıyıköy

Riva

İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva köyü de hafta sonunu keyifle geçireceğiniz bir başka alternatif. Doğayı ve tarihi buluşturan, İstanbul’un bu kadar içinde olup, aynı zamanda bu kadar uzakta kalmayı başarabilen nadide bir köşe.
Hafta sonunuzu Riva’da geçirebilir, orada bulunan butik pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Ayrıca Riva Deresi kıyısında da keyifli vakit geçirip, gerek bisikletle, gerekse sandalla gezebilirsiniz.

Riva

Sapanca

Bu blog yazımızın son önerisi ise Sapanca. İstanbul’a 1,5 saat uzaklıktaki Sapanca, sahip olduğu doğasıyla adeta cennetten bir köşe. Birbirinden güzel butik oteller ve Sapanca gölü kenarında bulunan tesisler, bütün yorgunluğunuzu alıyor. Yeşilin ve mavinin buluşma noktası olan Sapanca’ya gittiğinizde Sapanca gölünden çıkan tazecik Alabalıkları tatmayı unutmayın. ?

Sapanca gölü