Bebekle Tatile Çıkanlara Altın Öneriler

Evet, artık bebekli bir ailesiniz. Üzgünüz, ama tek bir valiz ya da sırt çantasıyla tatile çıkmak artık bir rüya… 😊 Bundan böyle tatile çıkarken daha donanımlı bir valizin yanında, ince düşünülmüş detaylarla dolu bir plan da yapmanız gerekiyor.

Gelin, bebeğinizle tatile çıkarken işinize yarayacak püf noktalarını sizinle paylaşalım. Hazır mısınız? Başlıyoruz…

Bebekle Tatile Çıkanlara Öneriler

Liste Hazırlayın

Pişik kremi, bebek bezi, yüksek koruma faktörlü güneş kremi, kumdan kale yapmak için oyun kovası… Bu liste uzayıp gider. Gördüğünüz gibi bebeğiniz için de ayrı bir valiz hazırlamanız gerekiyor, sakın bu ihtiyaçların kendi valizinize sığacağını aklınızdan bile geçirmeyin! Bu nedenle tatile çıkmadan önce hiçbir şeyi unutmamak için bir liste hazırlayın, ardından valizinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Otel Odasını Bebek Odasına Dönüştürün

Bazen yeni bir ortama alışmak yetişkinler için bile çok zor oluyor, düşünün kendi yatağı ve oyuncuklarından bir süre uzak kalmak zorunda olacak bebeğinizin halini… Bu nedenle otelinize yerleşir yerleşmez, orayı bir otel odası olmaktan çıkarın. Bebeğinizin oyun parkını, sevimli oyuncaklarını, boyama kitaplarını ve sevdiği her ne varsa onları odanın en ulaşılabilir köşelerine yerleştirin. Böyle afacanın ağlamasını değil, kahkahalarını dinlersiniz.

Mamalara İyi Bir Yer Açın

Bebişinizin aç kalmasını istemezsiniz değil mi? İşte bu yüzden otel odanızda yer açmanız gerekenlerden biri de bebeğinizin nefis mamaları… Biliyorsunuz, hemen hemen bütün otel odalarında mini buzdolabı mevcuttur. Bebeğiniz için getirdiğiniz besleyici mama kavanozlarını burada saklayabilirsiniz.

Bebek Bezi Aramakla Uğraşmayın

Eminiz, tatilinizde bebek bezi krizi de yaşamak istemezsiniz. Bebeğinizin altını değiştirmek için de odanızda güzel bir köşe belirleyin. Bu şekilde kutu kutu aldığınız bezler, burada düzenli şekilde sizi bekleyecektir. Miniğiniz altı kirlendiği için mızmızlanmaya başladığında bebek bezi aramakla uğraşmak istemiyorsanız bu önerimizi aklınızdan çıkarmayın.

Bebek Arabasız Olmaz

Biliyorsunuz, Bazı havayolları siz nereye uçarsanız bebeğinizin arabasını da oraya uçuruyor. Hem de ücretsiz olarak! Bu yüzden bebek arabasını taşımayı bir problem olarak görmeyin sakın. Siz güzel güzel tatil planınızı yapın. Bebek arabasını almamanız durumunda, tatil boyunca bebeğinizi kucağınızda taşımak hem sizin hem de bebeğinizin keyfini kaçırabilir. Hem keşfetmek istediğiniz güzellikleri bebek arabasıyla güle oynaya gezmek varken neden yorulasınız ki?

Bebeğinizle birlikte keyifli bir tatil geçirmek istiyorsanız bu anlattıklarımız size rehber olsun. Bu arada tatil biletinizi almak için Tripuck’i ziyaret etmeyi de unutmayın.