vueling

VUELING HAKKINDA

 • Kuruluş: 2004
 • Havalimanı Yeri: İspanya
 • Sahibi: International Airlines Group
 • Uçuş Ağı: 163
 • Hedefler: 38 ülkede 100'den fazla destinasyon
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: Punto - Iberia Plus
 • Uçak tipi: Airbus A319-100 / A320-200 / A321-200
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 107
 • Uçak detayı: Airbus

VUELING UÇAK BİLETİ

Vueling Havayolları, ucu maliyetli havayolu olup İspanya'da  El Prat de Llobregat (Barselona'nın yakınında) kurulmuştur.  Barselona-El Prat Havaalimanı ve Leonardo da Vinci-Fiumicino Havalimanlarını hub olarak kullanmaktadır. Sezonluk olarak yaz sezonunda uçmakta olduğu İbiza'yı da sayınca 15 ayrı şehiri daha base olarak kullanmaktadır. Bunlar, A Coruña, Alicante, Amsterdam, Bilbao, Floransa, Madrid, Málaga, Palma de Mallorca, Paris-Orly, Santiago de Compostela, Sevilla ve Valencia.

Havayolu 2004 yılında kurulmuş olmasına rağmen ciddi bir yolcu sayısına ulaşmıştır. Vueling 2016 yılında %82,4 doluluk ile 27,8 milyon yolcu taşımıştır.  Bunu da ucuz uçak bileti ile yolcularını taşımasının etkisi büyüktür.

Base ve Hub olarak uçmakta olduğu şehirler dışında İspanya'da uçtuğu belli başlı şehirler; Almeria, Asturias, Fuerteventura, Granada, Jerez de la Frontera, Lanzarote, La Palma, Gran Canaria, Menorca, Pamplona, San Sebastián, Santander, Tenerife, Valladolid, Vigo ve Zaragoza'dır.

Yurtdışın'da uçmakta olduğu ülkeler; Cezayir, Cape Verde, Gambiya, Gana, Fas, Senegal, Tunus, Ermenistan, İsrail, Lübnan, Avusturya, Beyaz Rusya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İzlanda, İtalya, Letonia, Litvanya, Luksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, İsveç, İsviçre, Ukrayna ve Birleşik Krallık'tır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

British AirwaysIberia
Cathay PacificQatar Airways

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 7 gün öncesinde başlayıp 4 saat kala son bulmaktadır.

PUNTO - IBERIA PLUS SADAKAT PROGRAMI

Ücretsiz bonus program Punto üyesi olmak için, online olarak kayıt olmalısınız. Ek ön koşul yoktur. Vueling'e kaydolmak, rezervasyon sırasında hızlı rezervasyon da dahil olmak üzere müşteriye avantajlar sağlamaktadır. Havayolu çapında sık kullanılan flyer programındaki tüm kayıtlı üyeler için başka avantajlar da vardır: Miles, sadece Vueling Airlines ile yapılan uçuşlarda değil, birçok ortaklarla birlikte toplanabilir ve kullanılabilir.

Puan toplayın ve kullanın
Vueling Airlines'ın ortakları otel ve araba kiralama şirketleri olduğundan, ana sayfadan otel ve araba kiralmak için rezervasyon yapabilirsiniz. Havayolu partnerleri bonus programına dahil edilmedi, ancak Vueling de katıldığı IberiaPlus programına mil kazanabilirsiniz. Vueling Havayollarında veya Vueling Pass kartıyla harcanan her 2 Euro'ya bir puan getirilir. Tek yön bilet karşılığında 500, gidiş-dönüş bilet için de 1.000 verilir. Bonus uçak biletin için üye olunmadan da uçulabilir. Bonus uçuşlarında herhangi bir kısıtlama yoktur; punto puanları herhangi bir zamanda ve kısa vadede harcanabilir.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Yolcular ağırlığı 10 kg'a kadar ve ellerindeki bagajın 55 x 40 x 20 cm boyutlarında el bagajı bulundurmalarına izin verilir. Excellence sınıf için 14 kg'dır. Ağırlık veya boyut aşılırsa, 35 avroluk bir ücret ödenmelidir.

Kargo bölümü bagaj
Yolcular 3 adet ücretli bagaj bırakabilir. Bırakılan  bagaj ücretleri destinasyon, cinsi ve web/havayolu check-in'e göre farklılık göstermektedir. Bagaj kilosu 23 kg'yi aşamaz.

Web/AppHavalimanı
1. bagaj                                 Optima ve Excellence dahil13 Avro'dan itibaren35 Avro
2. bagaj                                     Excellence dahil40 Avro'dan itibaren70 Avro'dan itibaren
3. bagaj40 Avro'dan itibaren71 Avro'dan itibaren

Diğer bagajlar
Diğer tüm bagaj parçaları (müzik aletleri, sörf tahtaları, bisiklet, kayak veya golf ekipmanı, vb.), Güzergah ve bagaj başına 45 avro için taşınacaktır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.