Tripuck Tripuck
Forgot password?

THY

THY Uçak Bileti

TK.png

En uygun THY uçak bileti fırsatları Tripuck'da

THY Hakkında

Türk Hava Yolları, yılda 29 milyondan fazla yolcu ile Türkiye’nin en büyük havayolu şirketidir ve müşterilerine çok sayıda ucuz uçuş hizmeti sunmaktadır. Ciro ve yolcu hacmi bakımından ölçülen Lufthansa, Iberia, Air France KLM ve British Airways’in yanı sıra tüm Avrupa’nın önde gelen havayollarından biridir. 2008 yılında Star Alliance’a katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk, 1933 yılında havayolu şirketini kurdu. O zaman, filo sadece beş uçaktı. İlk uluslararası uçuş 1947’de Ankara’dan Atina’ya İstanbul aktarmalı yapılmıştır. Yeni uçak filosu ile Uzak Doğu ve Kuzey Amerika’ya ucuz uçuşlar yapılmaktadır. 2008 yılında Türk Hava Yolları kısa adıyla THY, 181 ülkede 1172 varış noktasına uçuş gerçekleştirmektedir. THY 30’u aşkın iç hat ve 100’den fazla dış hat noktasına ucuz fiyata uçmaktadır. Amerika kıtasında New York ve Chicago’ya giden havayoları Asya’da Singapur, Bangkok ve Seul’e de uçmaktadır. Miles & Smiles havayolunun bonus programıdır. Miles, THY ile yapılan uçuşlarda olduğu kadar Star Alliance ortaklarının tüm uçuşlarında puan birktirme imkanı sağlamaktadır. Mesafeye bağlı olarak, sonradan bonuslar için değiştirilebilen miller toplanır.

THY Check-in

Online Check-in

Bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları, tüm önemli havayollarında olduğu gibi online check-in yapılabilir. THY online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Online check-in prosedürü

— Önce belirtilen alanlara isim ve rezervasyon kodu veya e-bilet numarası girilmelidir.

— Daha sonra check-in yapabileceğiniz tüm uçuşlar görüntülenir. Sadece istediğiniz uçuşu seçin. Diğer yolcuları kontrol etmek isterseniz, bu da bu noktada mümkündür. Miles & Smiles programına katılırsanız, gerekli veriler de saklanabilir.

— Üçüncü adımda, yolcunun kendi sınıfında bir koltuk seçme fırsatı buluyor. Aktarma uçuşları için oturma konumu da belirlenebilir. Tüm veriler girildikten sonra size check-in onayı verilecektir. Ayrıca uçuş rotasının ayrıntıları ve en geç havaalanında bulunmanız gereken zaman bulunmaktadır.

— Son adım, biniş kartı oluşturmaktır. PDF olarak gönderilir ve daha sonra bastırılabilir. Bunları havalimanındaki otomatik check-in makinesinde okutmak mümkündür.

Check-in başlama saati Türk Hava Yollarında, uçağın kalkışından 24 saat öncesinde online check-in başlar.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Gruplar için özel özellikler

Türk Hava Yolları’nın çevrimiçi check-in işlemleri gruplar için de mümkündür, ancak sekizden fazla kişi olmamalıdır. Ayrıca, kayıtlı yolcuların birinde biletlerin ödenmesi gereken kredi kartı varsa, biniş kartları yalnızca basılabilir.

Aktarma uçuşları ve dönüş uçuşları

Bütün bağlantılı uçuşlar için check-in işlemi, Türk havayolunun online check-in panelinde otomatik olarak gerçekleştirilir. Dönüş uçuşu aynı gün gerçekleşirse, otomatik olarak kontrol edilebilir.

Bagaj

Bagaj bilgileri, çevrimiçi check-in sırasında girilmemelidir. Bavul sadece havaalanda teslim edilebilir. Uçak kalkışından 45 dakika önce yapılmalıdır.

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini THY web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

THY Bagaj Kuralları

El bagajı
El bagajı için ücretsiz bagaj hakkı, Business Class yolcuları için her biri 8 kilo ağırlığında olan 2 parçadır. Comfort ve Ekonomi Sınıfında sadece 8 kilogram olup, iki yıla kadar küçük çocuklar için de aynı durumdadır. Bir el bagajının maksimum boyutu 23 x 40 x 55 cm’dir. Tüm sınıflarda, bir el çantası, bir kamera, bir dizüstü bilgisayar veya bir şemsiye gibi kişisel bir öğelerin de alınmasına izin verilir. El bagajları genellikle bir etiketle işaretlenmiştir.

Kargo bölümü bagaj

Türkiye’deki uçuşlarda geçerlidir: Business Class’taki yolcular için ücretsiz bagaj hakkı, 30 kilogram ve Ekonomi Sınıfı 20 kilodur. Aynı şey çocuklar için de geçerlidir, ancak bebekler her biri yalnızca 10 kg taşıyabilir. Yalnızca Promosyon sınıf iç hatlar 15 kg’dir. Bagaj yönetmeliklerini takiben ABD, Güney Amerika, Kanada, Arjantin, Nijerya, Gana, Nijer, Senegal, Moritanya, Fildişi Sahili, Kamerun, Burkina Faso, Gabon, Çad, Angola ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden / buraya giden uçuşlar için: Sınıf maksimum Konfor ve Ekonomi Sınıfında iki kez 32 kilo, maksimum 23 kilogramın iki katı. Torba başına maksimum boyut 158 santimetredir. Bu uçuşlarda küçük çocuklar için, bir adet bagajın yanı sıra katlanabilir bebek arabası da taşınmasına izin verilir. Fakat 23 kg ve maksimum 115 cm çevreyi geçmemelidir. Diğer uluslararası uçuşlara ilişkin yönetmelikler: 30 kg Business Class’ta Freigepack, 20 kg Comfort ve Ekonomi Sınıfı. Almanya’dan seyahat ederken genellikle 10 kg daha fazladır. Diğer düzenlemeler havayolu web sitesinde bulunabilir.

Diğer bagajlar

El bagaj talimatlarını karşılayan küçük müzik aletleri taşınabilir. Aksi takdirde ek bir koltuk rezerve edilmelidir, bu 75 kg ağırlığa kadar ve 50 x 50 x 67 cm enstrüman büyüklüğüne kadar mümkündür. Kayak ve golf malzemeleri, havayolu şirketi tarafından ücretsiz olarak taşınmaktadır. Bazı güzergahlardaki özel düzenlemeler ve daha fazla bilgi havayolu sitesinde bulunabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

THY Koltuk seçimi

THY ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

THY Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Miles&Smiles Sadakat Programı

Sık sık THY ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

THY Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

THY Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde THY sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

THY Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde THY ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

THY Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için THY bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

TK.png
IATAICAOÇağrı Kodu
TKTHYTURKISH

 

 • Kuruluş: 1933
 • Havalimanı Yeri:Türkiye
 • Hubları: IST
 • Sahibi: TC Privatisation Administration (49%)
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sık Uçuş Programı: Miles&Smiles
 • Şirket Sloganı: Dünya Daha Büyük. Keşfet!

 

 • Uçak Sayısı: 338
 • Uçtuğu Destinasyon:  304
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
 • Uçak Tipi: 
 • Uçak Detayı: 

 

 • İletişim: TÜRK HAVA YOLLARI A.O. Genel Yönetim Binası Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü, 9. Kat, Yeşilköy Mahallesi, Havaalanı Cad. No:3/1 34149 Bakırköy, İstanbul/Türkiye
 • Telefon Numarası: 0090 212 463 63 63
 • Fax: 0090 212 465 21 21
 • E-mail: customer@thy.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama