thy

TÜRK HAVAYOLLARI (THY) HAKKINDA

 • Kuruluş: 1933
 • Havalimanı Yeri: Türkiye
 • Sahibi: TC Özelleştirme İdaresi (% 49)
 • Uçuş Ağı: 150'den fazla
 • Hedefler: Türkiye'de 30'dan fazla varış noktası, 70'ten fazla ülkede 100'den fazla uluslararası varış noktası
 • Bakım Hizmeti: Turkish Technic
 • Global Havacılık İttifakı: Star Alliance
 • Sadakat Programı: Miles & Smiles
 • Özellikler: online bilet ve çevrimiçi check-in
 • THY ile uçuşlarda WLAN: WLAN servisi sadece seçilen B777-300ER uçaklarında verilir. Ödeme kredi kartıyla yapılır.
 • Uçak tipi: Airbus A320-200 / A321-200 / A330-200 / A340-300, Boeing 737-800
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 174
 • Uçak detayı: Airbus, ATR, Boeing, British Aerospace, Fokker

TÜRK HAVAYOLLARI UÇAK BİLETİ

Türk Hava Yolları, yılda 29 milyondan fazla yolcu ile Türkiye'nin en büyük havayolu şirketidir ve müşterilerine çok sayıda ucuz uçuş hizmeti sunmaktadır. Ciro ve yolcu hacmi bakımından ölçülen Lufthansa, Iberia, Air France KLM ve British Airways'in yanı sıra tüm Avrupa'nın önde gelen havayollarından biridir. 2008 yılında Star Alliance'a katıldı. Mustafa Kemal Atatürk, 1933 yılında havayolu şirketini kurdu. O zaman, filo sadece beş uçaktı. İlk uluslararası uçuş 1947'de Ankara'dan Atina'ya İstanbul aktarmalı yapılmıştır. Yeni uçak filosu ile Uzak Doğu ve Kuzey Amerika'ya ucuz uçuşlar yapılmaktadır. 2008 yılında Türk Hava Yolları kısa adıyla THY, 181 ülkede 1172 varış noktasına uçuş gerçekleştirmektedir. THY 30'u aşkın iç hat ve 100'den fazla dış hat noktasına ucuz fiyata uçmaktadır. Amerika kıtasında New York ve Chicago'ya giden havayoları Asya'da Singapur, Bangkok ve Seul'e de uçmaktadır.

Miles & Smiles havayolunun bonus programıdır. Miles, THY ile yapılan uçuşlarda olduğu kadar Star Alliance ortaklarının tüm uçuşlarında puan birktirme imkanı sağlamaktadır. Mesafeye bağlı olarak, sonradan bonuslar için değiştirilebilen miller toplanır.

ONLINE CHECK-IN

Bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları, tüm önemli havayollarında olduğu gibi online check-in yapılabilir. THY online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Online check-in prosedürü
--- Önce belirtilen alanlara isim ve rezervasyon kodu veya e-bilet numarası girilmelidir.
--- Daha sonra check-in yapabileceğiniz tüm uçuşlar görüntülenir. Sadece istediğiniz uçuşu seçin. Diğer yolcuları kontrol etmek isterseniz, bu da bu noktada mümkündür. Miles & Smiles programına katılırsanız, gerekli veriler de saklanabilir.
--- Üçüncü adımda, yolcunun kendi sınıfında bir koltuk seçme fırsatı buluyor. Aktarma uçuşları için oturma konumu da belirlenebilir.
Tüm veriler girildikten sonra size check-in onayı verilecektir. Ayrıca uçuş rotasının ayrıntıları ve en geç havaalanında bulunmanız gereken zaman bulunmaktadır.
--- Son adım, biniş kartı oluşturmaktır. PDF olarak gönderilir ve daha sonra bastırılabilir. Bunları havalimanındaki otomatik check-in makinesinde okutmak mümkündür.

Check-in başlama saati
Türk Hava Yollarında, uçağın kalkışından 24 saat öncesinde online check-in başlar.

Gruplar için özel özellikler
Türk Hava Yolları'nın çevrimiçi check-in işlemleri gruplar için de mümkündür, ancak sekizden fazla kişi olmamalıdır. Ayrıca, kayıtlı yolcuların birinde biletlerin ödenmesi gereken kredi kartı varsa, biniş kartları yalnızca basılabilir.

Aktarma uçuşları ve dönüş uçuşları
Bütün bağlantılı uçuşlar için check-in işlemi, Türk havayolunun online check-in panelinde otomatik olarak gerçekleştirilir.
Dönüş uçuşu aynı gün gerçekleşirse, otomatik olarak kontrol edilebilir.

Bagaj
Bagaj bilgileri, çevrimiçi check-in sırasında girilmemelidir. Bavul sadece havaalanda teslim edilebilir. Uçak kalkışından 45 dakika önce yapılmalıdır.

MILES & SMILES SADAKAT PROGRAMI

Miles & Smiles ile uçup keyfini çıkarın. Miles & Smiles'ı Orta Avrupalılar için cazip bir seçenek haline getiren programın sayısız ortaklığı sayesinde Türk Hava Yolları ile mil kazanma olanakları çok geniştir. Üyelik statüsüne ve uçuş sınıfına bağlı olarak, Türk Hava Yolları'ndaki tüm uçuşlar, uçuş yapıldıktan sonra millerin% 100'ü ile% 300'ü arasında hesaplanmaktadır. Codeshare (ortak) uçuşlarda bile uçuşlar genellikle% 100 ila% 150 arasında bonus mil eklenmektedir. Otel zincirleri (Best Western, Hyatt, Kempinski) ve araba kiralamalarından da ayrıca mil kazanılmaktadır.

Miles & Smiles kredi kartıyla yapılan satın alımlar ilave bonus mil kazandırır.

Kazanılan miller ile bonus uçuşlarda, ekstra bagaj hakkında upgrade , kısıtlı tarihlerde kontejan bulma veya özel yolcu salonu girişlerinde kullanılabilir. Miller Türkiye iç hat gidiş dönüşleri için 10000 bonus mil ile başlıyor. Tek tek uçuşlar, gidiş-dönüş için ödenmesi gereken millerin% 60'ına mal olmaktadır. Türk Hava Yolları ayrıca upgrade ve özel indirimlerde sunuyor. Ne yazık ki, programda millerden eksik kalan tutar ile uçak bileti satın alma imkanı sunmuyor. Üyelik başında, ilgili uçuşlar 12 ay boyunca geriye dönük olarak hesaplanmaktadır. Toplanan Miles & Smiles Miles üç yıl sonra sona erer. Bonus uçuşları herhangi bir kişinin lehine satın alınabilir. Üyelikler (Miles&Smiles Classic , Classic Plus, Elite, Elite Plus)

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
El bagajı için ücretsiz bagaj hakkı, Business Class yolcuları için her biri 8 kilo ağırlığında olan 2 parçadır. Comfort ve Ekonomi Sınıfında sadece 8 kilogram olup, iki yıla kadar küçük çocuklar için de aynı durumdadır. Bir el bagajının maksimum boyutu 23 x 40 x 55 cm'dir. Tüm sınıflarda, bir el çantası, bir kamera, bir dizüstü bilgisayar veya bir şemsiye gibi kişisel bir öğelerin de alınmasına izin verilir. El bagajları genellikle bir etiketle işaretlenmiştir.

Kargo bölümü bagaj
Türkiye'deki uçuşlarda geçerlidir: Business Class'taki yolcular için ücretsiz bagaj hakkı, 30 kilogram ve Ekonomi Sınıfı 20 kilodur. Aynı şey çocuklar için de geçerlidir, ancak bebekler her biri yalnızca 10 kg taşıyabilir. Yalnızca Promosyon sınıf iç hatlar 15 kg'dir.

Bagaj yönetmeliklerini takiben ABD, Güney Amerika, Kanada, Arjantin, Nijerya, Gana, Nijer, Senegal, Moritanya, Fildişi Sahili, Kamerun, Burkina Faso, Gabon, Çad, Çad, Angola ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nden / buraya giden uçuşlar için: Sınıf maksimum Konfor ve Ekonomi Sınıfında iki kez 32 kilo, maksimum 23 kilogramın iki katı. Torba başına maksimum boyut 158 santimetredir. Bu uçuşlarda küçük çocuklar için, bir adet bagajın yanı sıra katlanabilir bebek arabası da taşınmasına izin verilir. Fakat 23 kg ve maksimum 115 cm çevreyi geçmemelidir. Diğer uluslararası uçuşlara ilişkin yönetmelikler: 30 kg Business Class'ta Freigepack, 20 kg Comfort ve Ekonomi Sınıfı. Almanya'dan seyahat ederken genellikle 10 kg daha fazladır. Diğer düzenlemeler havayolu web sitesinde bulunabilir.

Diğer bagajlar
El bagaj talimatlarını karşılayan küçük müzik aletleri taşınabilir. Aksi takdirde ek bir koltuk rezerve edilmelidir, bu 75 kg ağırlığa kadar ve 50 x 50 x 67 cm enstrüman büyüklüğüne kadar mümkündür. Kayak ve golf malzemeleri, havayolu şirketi tarafından ücretsiz olarak taşınmaktadır. Bazı güzergahlardaki özel düzenlemeler ve daha fazla bilgi havayolu sitesinde bulunabilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da THY firmasından öğreniniz.