Safi Airlines Uçak Bileti

Safi Airlines

En uygun Safi Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Safi Airlines Safi Airlines Hakkında

Safi Airlines, Dubai merkezli özel bir Afgan havayolu şirketidir. Safi Airlines’in ana havaalanı Kabil’dir. Havayolu, 2006 yılında Abdul Rahim Safi tarafından kuruldu. İlk düşük maliyetli uçuş ertesi yıl gerçekleştirildi. Hem ulusal hem de uluslararası destinasyonlara tarifeli servisler sunulur. Şirketin amacı, Afganistan’ı önemli uluslararası iş merkezlerine bağlamak ve yurt içinde yüksek kalite ve güvenlik standartlarına sahip bir havayolu kurmaktır.

Havayolunun filosu bir Airbus A319, bir Airbus A320 ve bir Boeing 767-200 olmak üzere 3 uçaktan oluşmaktadır. Uçakların ortalama yaşı hakkında hiçbir şey bilinmemektedir. Safi ayrıca uçaklarının bakımı hakkında bilgi vermez; Ancak havayolu, IATA’nın güvenlik standartlarına göre çalışmakta ve uluslararası sivil havacılık kuruluşu olan ICAO’dan bir güvenlik sertifikası almıştır.

Yolcular, yüksek güvenlik standartlarından ve büyük havayollarının hizmetlerinden yararlanır. Havayolunun sık uçan yolcu programı Safi Safar olarak adlandırılır. Bununla yolcular, daha sonra sınıf yükseltmelerine ve diğer avantajlara dönüştürülen miller kazanabilirler. Özel bir özellik, Afgan okul çocukları ve 26 yaşına kadar olan öğrencilerin, öğrenci kimlik kartlarına sahip olmaları ve Afgan vatandaşı olmaları durumunda özellikle düşük bilet fiyatlarından yararlanabilmeleridir.

Safi Airlines Merkez Havalimanı

Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı (KBL / OAKB)

Safi Airlines Uçuş Sınıfları

Havayolu yolcuları Ekonomi ve Business class rezervasyon sınıfından seçim yapabilirler.


Afganistan içinde Mazar-E-Sharif, Kabil, Kandahar ve Herat olmak üzere dört noktaya uçmaktadır. Diğer destinasyonlar İslamabad, Dubai, Cidde ve Yeni Delhi’dir. Safi Airlines, toplamda 5 ülkede 8 noktaya uçmaktadır. Frankfurt ayrıca 2010 yılına kadar bir Avrupa destinasyonu olarak uçuş programındaydı, ancak Avrupa havacılık otoritesi Safi Airlines’ın Afganistan’daki havacılık güvenliği denetimi eksikliği nedeniyle Avrupa’ya uçuşları yasaklamasıyla iptal edildi.

Önemli mihenk taşları

Havayolu 2018 yılında faaliyetlerine son vermiştir.

Safi Airlines Check-in

Online Check-in

ATM, bir önceki akşam, online ve mobil check-in Afgan havayolu ile henüz mümkün değildir. Safi Airways’in check-in seçeneklerini genişletip genişletmeyeceği bilinmemektedir. Müşteriler, havayolunun web sitesinde haberleri bulabilir.

HAVAYOLU WEBSİTESİ

Havalimanı Check-in

Safi Airways, yolcuların dış hatlar için kalkıştan en az üç saat, iç hatlar için ise iki saat kontuarta check-in yapmalarını önermektedir.

Safi Airlines Bagaj Kuralları

Kabin bagajı

Tüm uçuş yolcularının uçağa yedi kilogram el bagajı almalarına izin verilir. Küçük çocukların yanlarında on kilogram el bagajı taşımalarına izin verilir, ancak check-in yaptırmaları gereken bagajları getirmelerine izin verilmez.

Kargo bölümü bagaj

İç hat uçuşlarında, business class yolcuları 30 kilogram bagajı ve ekonomi sınıfı bir yolcu 20 kilogram bagajı teslim edebilir. Dış hatlarda business class yolcu 40 kilogram, ekonomi sınıfı yolcu 30 kilogram taşıyabilir.

Diğer bagaj

Diğer bagajların Safi Airways ile taşınıp taşınamayacağı mevsime, uçağa ve varış noktasına bağlıdır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Safi Airlines Koltuk seçimi

Safi Airways, rezervasyon işleminin bir parçası olarak koltuklarınızı tahsis eder. Farklı bir koltuk isteyen yolcular bunu değiştirebilir. Havayolu şu anda XL koltukların ve ek koltukların tahsisi ve rezervasyonu hakkında herhangi bir bilgi sağlamıyor.

Safi Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Saffron Rewards Sadakat Programı

Safi Airways, 2010 yılından beri Avrupa Birliği’nin kara listesinde yer alıyor ve Avrupa’ya yapılan tüm uçuşları durdurmak zorunda kaldı. Avrupa havayolları ile yapılan işbirliğinden zarar gören Safi Safar sık uçan yolcu programı da devam edecektir. Safi Airways, havayolu ortakları Lufthansa, Qatar Airways ve United Airlines’tan Avrupa dışında destek almaya devam edecektir. Havayolu, sık uçan yolcularına, onlarla uçuşlarda mil kazanma ve bunları sık uçan yolcu programlarının olağan ödülleri, yani fazla bagaj, rezerve edilen sınıfın yükseltmeleri ve ücretsiz uçuşlar için kullanma fırsatı sunar. Şu anda üyelik seviyeleri arasında bir fark yoktur ve katılımcılar için başka bir avantaj yoktur, Safi Airways tüm üyelere ve müşterilere eşit davranır.

Sadakat programının geleceği

Safi Airways, sık uçan yolcu programını burada tekrar sunabilmek için Avrupa uçuş yasağını kaldırmaya çalışıyor. Bununla birlikte, tespit edilen güvenlik eksiklikleri ciddi olduğundan, iyileştirmeler yine de birkaç ay ile yıllar alacaktır.

Safi Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Safi Airlines Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Safi Airlines sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Safi Airways yolcuları, uçuş sırasında henüz internette gezinemedi. Havayolunun gelecekte bu hizmeti sunup sunmayacağı şu anda bilinmiyor. Daha fazla bilgi için lütfen şirketin web sitesini ziyaret edin.

Safi Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Safi Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Safi Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Safi Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Safi Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
4Q SFW SAFI

Kuruluş: 2016
Havalimanı Yeri:Afganistan
Hubları: KBL
Sahibi: Özel Teşebbüs
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Saffron Rewards
Şirket Sloganı:

Uçak Sayısı: 3
Uçtuğu Destinasyon:  8
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A320-200, Boeing 767-200

İletişim: Qual Markaz, Shar-e-Naw, Near Kabul City Center, Kabil, Afganistan
Telefon Numarası: +93 20 22 22 222
Fax: +93 20 22 02 058
E-mail: ticketing.kabul@safiairways.com

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar