Ryanair Uçak Bileti

Ryanair

En uygun Ryanair uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Ryanair Ryanair Hakkında

Ryanair, merkezi Dublin havaalanında bulunan ve 1985 yılında Ryanair ailesi tarafından uçuşları başlatılan düşük maliyetli bir havayolu şirketidir. İlk uçuşu Waterford – Londra arasında gerçekleşmiştir. 1986 yılında ikinci uçuş noktasını eklemiş ve 1995 yılı itibariyle birden fazla noktaya uçarak toplamda 2.25 milyon yolcu kapasitesine ulaşmıştır. 1998 yılında cirosu 231 milyon euroya çıkmıştır.  Mayıs 2020’de filo, ortalama yaşı 11.4 yıl olan 275 Boeing 737-800’den oluşuyordu. EasyJet veya Vueling gibi havayolları ile birlikte Ryanair, düşük maliyetli havayollarının çıkarlarını temsil eden Avrupa Low Fares Havayolu Birliği üyesidir. Fas ve İsrail haricinde havayolu şirketi Avrupa’da toplam 225 şehre uçmaktadır.

Ryanair, 2024 yılına kadar 200 milyon yolcu taşımayı hedeflemektedir. Ryanair, şirketler ve havaalanı arasındaki anlaşmaların daha kolay yapılması nedeniyle AB ile havalimanlarına uçmayı tercih etmektedir. Maliyetli bir havaalanına ancak doluluk oranının yüksek olursa uçmaktadır.

Havayolu bir havacılık ittifakının üyesi değil veya sık uçan yolcu programı da bulunmamaktadır. Düşük maliyetli havayolu logosu, sarı bir arp ve sağında koyu mavi zemin üzerine beyaz RYANAIR yazısı içerir. Medya dünyası, Düşük Maliyetli Havayolu Başkanı Michael O’Leary’nin tuvalet kullanım ücretleri ve ayakta durma odalarını önerilerinden etkilenmiştir. Ryanair, Avrupa’nın en dakik havayollarından biri olduğundan övünürr ve şirket kurulduğundan beri güvenlik rekorunu elinde tutmaktadır. Kitleler için ucuz uçuşlar sunabilmek düşük maliyetli havayolu şirketinin avantajlarından biridir.

Lauda, Buzz, Ryanair UK, Malta Air şirkete bağlı ortaklıklardır.

Ryanair Merkez Havalimanları

Cork Havalimanı
Dublin Havalimanı
Shannon Havalimanı

Ryanair Uçuş Sınıfları

Ryanair , genel olarak düşük maliyetli uçuşlara sahip olduğu için tek bir uçuş sınıfı bulunmaktadır. Bebekler hariç tüm yolcuların 1 adet el bagajı hakkı bulunmaktadır.


Havayolu 40’dan fazla ülkeye uçuş gerçekleştirmektedir. Yurtdışında uçmakta olduğu ülkelerin bazıları; Ermenistan, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İsrail, İtalya, Ürdün, Letonya, Lübnan, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Karadağ, Fas, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna, İngiltere’dir.

Önemli Mihenk Taşları

Ryanair, 1986 yılında ilk Avrupa uçuşlarına başlamıştır. Sadece 2 farklı uçuş noktası ile ilk yılında toplam 82,000 yolcu taşımıştır. Ryanair, 1990 yılında ilk defa ucuz uçak biletlerini sunmuştur. Ryanair, 1993 yılında her gün Dublin-Birmingham arası uçuşlarına başlamıştır. Ryanair, 2003 yılında Google tarafından online ortamda en popüler havayolu şirketi olarak seçilmiştir. Rynair, 2009 yılında ilk defa yıllık zarar ederek 169 milyon euro kayba uğramıştır.

Ryanair Check-in

Online Check-in

Yolcu sayısına bakıldığında, Ryanair Avrupa’daki en büyük havayolu şirketidir. Ryanair’in online check-in’i, özellikle havayolu temel prensibi içinde çok fazla para kazandığı için kullandığı açıktır. Ryanair online check-in’i havayolu sitesinde bulabilirsiniz.

Online check-in nasıl çalışır?

Ryanair için online check-in işlemi telefonla veya bilgisayarda gerçekleştirilebilir. Uçuşun rezervasyonunu çağırmak için ya rezervasyon numarasına, e-posta adresine ya da uçuş bilgilerine ihtiyacınız vardır. Daha sonra seyahat belgelerinizi ekleme seçeneğiniz vardır. Bir sonraki adımda bir koltuk atayabilir veya bir koltuk satın alabilirsiniz. Fiyatlar 2-10 avro arasındadır. Hangi seçeneğin seçildiğine bağlı olarak check-in veya koltuk seçimi sunulur. Dönüş uçuşu için zaten bir rezervasyon varsa, check-in işlemini de tamamlayabilirsiniz. Son adımda biniş kartı PDF olarak sağlanır ve daha sonra yazdırılır ve kapıya verilir.

Online check-in hizmetleri

Ryanair, basit bir fiyatlandırma politikasıyla bilinir: hizmet maliyetleri. Bu şekilde, yolcular bir koltuk satın alabilir ve daha sonra kalkıştan 30 gün önce online check-in yapma fırsatına sahip olabilirler. Bunu yapmayan yolcular kalkıştan yedi gün önce uçaklarını kontrol edebilirler. Son seçenek kalkıştan iki saat öncesidir. Online check-in sırasında rezerve edilebilen ek hizmetler vardır:

  • Seyahat sigortası
  • El bagajına ek olarak kargo bölümü bagajı
  • Havaalanında ekonomik otopark
  • Havaalanına ve / veya havaalanından transfer
  • Yanınıza almak istediğiniz spor malzemeleri, müzik aletleri ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için ekipmanlar
  • Ryanair taşıma bavulunun satın alınması

Hizmetler için kredi kartıyla ödeme yapılır. Yolcu, VISA, MasterCard ve American Express arasında seçim yapabilir. Biniş kartının kaybolması veya benzeri bir şey olması durumunda kalkıştan iki saat öncesine kadar ücretsiz yeniden basılabilir.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Ryanair web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Ryanair Bagaj Kuralları

El bagajı

Ryanair düşük maliyetli bir havayolu olduğundan, sadece el bagajını yanınıza alabilirsiniz. Ancak, rezervasyon sırasında, uçakta alınabilecek öğeler için ilgili yönergelere dikkat etmelisiniz. Bir el bagajına izin verilir, dizüstü bilgisayarlar ve diğer eşyalar içine yerleştirilmelidir. Bagaj parçasının boyutları 55 cm x 40 cm x 20 cm’yi geçemez ve maksimum ağırlık 10 kg’dır. Ek olarak, kabine maksimum 35 x 20 x 20 cm boyutlarında küçük bir çanta alınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Ryanair’de bagaj check-in yapmak isteyen herkes ilk bagajdan ücret ödemek zorundadır. Online rezervasyon yaparken, bunlar 15 kg için 15 avro ve 20 kg için 25 avrodan başlar, ancak mevsime ve uçuşa bağlı olarak değişir, bu nedenle web sitesinde her zaman uygun fiyat bilgilerini almalısınız. Aynı şey havaalanı bagajı bırakma için de geçerlidir. Bu bağlamda, ilk bagajın ağırlığı ve seyahat süresine bağlı olarak yaklaşık 30 ila 75 avroya mal oluyor. İkinci valiz, online alırsanız için 15 avro ve havaalanında alırsanız 30 avro ödenmelidir. Ancak, ikinci bagaj için toplam ağırlık olarak sadece 15 kg’a izin verilir. Her kilogram fazla bagaj için havaalanı kontuarında 10 avro ücret alınır.

Diğer bagajlar

Diğer bagaj ücretleri genellikle kargo bölümü bagajlarından daha yüksektir. Bagaj öğeleri aşağıdaki maksimum ağırlık sınırlarını aşarsa, onlar için ek kilogram başına 10 avro ödenmelidir, böylece öğeler maksimum 32 kg ağırlığını ve maksimum 81 cm (yükseklik) x 119 cm ( genişlik) x 119 cm (derinlik) izin verilir. Cihazın ağırlığına bağlı olarak maksimum ağırlık limiti 20 veya 30 kg’dır. Ağır nesneler internette yayınlandığında ortalama 40 avro ve havalimanındaki kontörde 50 avroya mal oluyor.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Ryanair Koltuk seçimi

Havayolu, koltuk rezerve etmek isteyen yolculara seçim yapabilecekleri üç seçenek sunuyor: ek diz mesafeli koltuklar ve uçuş başına yedi Euro’dan başlayan ön koltuklar ve uçuş başına üç Euro’dan başlayan standart koltuklar. Bunu uçuştan önceki 60 gün içinde online check-in sırasında yapabilirsiniz. Kalkıştan 48 saat önce online check-in yapan yolculara otomatik olarak ücretsiz koltuk atanır. Ryanair, ailelerin birlikte oturabilmelerine büyük önem verdiği için, “Always Getting Better” programının bir parçası olarak koltuk rezervasyonu olan yetişkinler, on iki yaşın altındaki dört çocuğa kadar ücretsiz koltuk alıyor.

Ryanair Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sadakat Programı

Sık sık Ryanair ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Ryanair Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

Ryanair, düşük maliyetli havayolu konseptini neredeyse diğer tüm rakiplerinden daha tutarlı bir şekilde uyguladığı için bilinir. Buna göre, kabinde yemek hizmeti ek ücrete tabidir. Kahve veya çay gibi bir şişe maden suyu yaklaşık üç avro, alkolsüz içecekler iki avroya satılıyor. Bira, şarap ve alkollü içecekler yaklaşık beş avro olarak ücretlendiriliyor. Bir sandviç veya panini yaklaşık beş avroya mal olurken, lazanya veya pirinçte tatlı ve ekşi tavuk şeritleri gibi sıcak yemekler yaklaşık altı avroya mal oluyor. Tatlı olarak, örneğin, kek veya tatlılar iki ile üç avroya sunuluyor.

Yolcular vejeteryan seçeneklere ve çocuk dostu yemeklere güvenebilirler, ancak özel yemeklerin ön siparişi için herhangi bir koşul yoktur. Her zaman yemek için tek kullanımlık tabaklar kullanılır. Belirli rotalarda kahve, portakal suyu, sosis, domuz pastırması, ekmek, puding, domates ve patatesli kreplerden oluşan vejeteryan olmayan bir İrlanda kahvaltısını kalkıştan 48 saat öncesine kadar sipariş etme seçeneği vardır.

Premium Eco ve rezervasyon sınıfları hakkında genel bilgiler

Bu arada Ryanair, Ekonomi rezervasyon sınıfına ek olarak Plus, Flexi Plus ve Family Plus sınıflarının tanıtımını yapıyor. Bu yüksek fiyatlı rezervasyon sınıfları, yalnızca ücretsiz bagaj, yeniden rezervasyon, check-in ve belirli koşullar altında bacak mesafesi açısından avantajlar sunar. Uçak ikram servisi üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bu Ryanair tarifeleri bu nedenle Premium Eco, Business veya hatta First Class klasik havayollarıyla karşılaştırılamaz.

Uçakta catering hakkında bilinmesi gerekenler

Ryaniar tarafından sunulan yiyecek ve içecek, sık uçanlar tarafından kabul edilebilir olarak derecelendirilir, ancak nispeten pahalıdır. Havayolu, misafirlerinin yanlarında getirdikleri erzak ve alkolsüz içecekleri uçuş sırasında tüketmelerine açıkça izin verir. Yerleşik bistroya güvenenler, kombinasyon teklifleriyle tasarruf edebilirler. Tıbbi, dini veya diğer nedenlerle özel yemeklere ihtiyacınız varsa, kendi yemeğinizi organize etmelisiniz.

Ryanair Uçak İçi Eğlence

Uçuştan önce Ryanair, bu hizmeti havaalanı kontuarından veya online olarak satın alarak yolculara öncelikli biniş imkanı sunar. Şirket, kabinde çok çeşitli ücretli atıştırmalıklar (pizza, sosisli sandviç, çizburger, sandviçler …), ayrıca sıcak veya soğuk içecekler ve barda satışa sunulan çeşitli biralar, şaraplar ve alkollü içkiler sunmaktadır. Aile Ekstra seçeneği ile küçük çocuklar indirimli fiyattan yararlanır. Diğer şeylerin yanı sıra Business Plus seçeneği, Premium koltuklara erişim sağlar.

Yolcular ayrıca Ryanair Magazine adlı uçak içi dergiyi okuyabilirler.

Wi-Fi

Ryanair uçuşlarının kısa süreli olması nedeniyle, havayolu, uçak içi eğlence veya internet sunmamaktadır. Bununla birlikte yolcular, uçuş modunda tabletler, akıllı telefonlar, e-okuyucular ve MP3 çalarlar gibi elektronik cihazları kullanabilirler. Dizüstü bilgisayarlar gibi daha büyük cihazlar, yalnızca emniyet kemeri işareti söndüğünde açılabilir.

Ryanair Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Ryanair ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Ryanair Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Stansed Havaalanında bekleme salonu bulunmaktadır.

Ryanair
IATA ICAO Çağrı Kodu
FR RYR RYANAIR

Kuruluş: 1984
Havalimanı Yeri:İrlanda
Hubları: DUB
Sahibi: Ryanair Holdings plc
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Bulunmamaktadır
Şirket Sloganı: Low fares, Made simple.

Uçak Sayısı: 275
Uçtuğu Destinasyon:  225
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 11.4
Uçak Tipi: Boeing
Uçak Detayı: Boeing 737-800

İletişim: Ryanair DAC, Dublin Ofisi, Airside Business Park, Swords, Co. Dublin, İrlanda
Telefon Numarası: +353 1 248 0856, +448 7 124 6000 2
Fax: +353 1 812 1213
E-mail: 

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Ryanair Uçak Biletleri

YönBilet bul
Londra → MilanoUÇUŞ ARA
Viyana → IEVUÇUŞ ARA
Milano → LondraUÇUŞ ARA
Berlin → IEVUÇUŞ ARA
Londra → BerlinUÇUŞ ARA
Londra → RigaUÇUŞ ARA
IEV → ViyanaUÇUŞ ARA
Tel Aviv → ViyanaUÇUŞ ARA
Atina → ViyanaUÇUŞ ARA
Londra → ViyanaUÇUŞ ARA
Milano → ViyanaUÇUŞ ARA
Milano → BerlinUÇUŞ ARA
Londra → BudapeşteUÇUŞ ARA
Londra → DublinUÇUŞ ARA
Berlin → LondraUÇUŞ ARA
IEV → BerlinUÇUŞ ARA
Viyana → Tel AvivUÇUŞ ARA
Dublin → LondraUÇUŞ ARA
Milano → LondraUÇUŞ ARA
Atina → LondraUÇUŞ ARA