rossiya-russian-airlines

ROSSIYA RUSSIAN AIRLINES HAKKINDA

 • Kuruluş: 1992
 • Havalimanı Yeri: Rusya
 • Sahibi: Aeroflot
 • Uçuş Ağı: 80
 • Hedefler: İç hat ve Dış hat
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: Aeroflot Bonus
 • Uçak tipi: Airbus A319 / A320-200, Boeing 737-800, 747-400, 777-200ER, 777-300
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 59
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing

ROSSIYA RUSSIAN AIRLINES UÇAK BİLETİ

Rossiya Havayolları (Rossiya), Rusya'nın ikinci en büyük havayolu şirketi olup 1992 yılında Pulkovo Havayollarının bir şubesi olarak kuruldu. Bunun temelinde devlet hava yolu Aeroflot'un bağımsız, bölgesel taşıyıcılara bölünmesi vardı. 2003 yılında şirket, Pulkovo Havayolları ile birleşmeyi ilan etti ve kamulaştırıldı. 2007'de Rossija Havayolları, Aeroflot ve Finnair ortak havayolları ile çeşitli güzergahlar için bir kod paylaşımı anlaşması imzaladı.

2010 yılında Rus hükümeti, havayollarının finansal durumunu düzeltmek amacıyla, Rostec şirketi tarafından devletin sahibi olduğu tüm bölgesel havayollarının ulusal havayolu şirketi Aeroflot ile konsolide edileceğini açıkladı.

2011'de St.Petersburg'da "Rossiya Аirlines" anonim şirket kuruldu. Havayolu, 2014'ten bu yana Aeroflot'un bünyesinde uçuşlarını yapmaktadır.

2015 yılında Orenair ve Donavia'da Rossiya bünyesine katılmıştır.

Rusya iç hatlarda Soçi, Moskova, Krasnodar, St.Petersburg başta olmak üzere 40 destinayona ucuz uçuş gerçekleştirmektedir. Dış hatlarda ise Kazakistan, Özbekistan, Almanya , Türkiye, Kıbrıs ve Fransa ülkelerine uçmaktadır.

Ayrıca havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

AeroflotHainan Airlines
Air AstanaIberia
Air FranceIcelandair
Air MoldovaKLM
airBalticKorean Air
Austrian AirlinesLOT Polish Airlines
BelaviaNorwegian Air Shuttle
Czech AirlinesScandinavian Airlines
FinnairSWISS

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 45 dakika kala son bulmaktadır.

AEROFLOT BONUS SADAKAT PROGRAMI

Rossiya havayolu Aeroflot Bonus sadakat programını üyelerine sumnmaktadır. Rossiya yolcuları uçuşlarından yine aynı şekilde Aeroflot bonus mili kazanmaktadırlar. Mil kazanımı ile ilgili detaylı bilgi için Aeroflot sayfamızı ziyaret ediniz.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

 SınıfKazanım oranı
Business
FlexCF, DF, JF250%
IF, ZF200%
ClassicCC, DC, JC200%
IC, ZC150%
Comfort
FlexAF, SF, WF200%
ClassicAC, SC, WC150%
Economy
FlexBF, HF, KF, LF, MF, UF, YF200%
EF, NF, QF, TF150%
ClassicBC, HC, KC, LC, MC, UC, YC150%
EC, NC, QC, TC100%
SaverBV, HV, KV, LV, MV, UV, YV125%
EV, NV, QV, TV75%
PromoPS, RS25%

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Rossija Havayolları yolcularının kabine alabilecekleri el bagaj miktarı, rezervasyonu yapılan seyahat sınıfına bağlıdır. Ekonomi sınıfında kabin içine , 55x40x20 cm boyutunu aşmayan ve 8 kd'dan ağır olamayan yalnızca 1 adet bagaj alınabilir. Öte yandan, Business Class'ta aynı maksimum dış boyuta sahip 2 adet bagaj taşıyabilir, ancak toplam 10 kilogram ağırlığa sahip olabilir.

Kargo bölümü bagaj

Rossija Havayolları uçuşlarında herhangi bir sorun yaşamamak için kargo bölümüne alınacak bagajlar için bagaj kurallarını gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Bunlar, rotaya bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Her durumda, bireysel bagajların dış kenarlarının toplamı hem Ekonomi hem de Business sınıfında 203 cm'den fazla olamaz. Ağırlık limitini aşmadığı sürece kargo bölümüne koyulacak parça sayısı önemli değildir. Bu, seyahat türüne ve rotaya bağlı olarak 15 ila 40 kilogram arasındadır. Bu nedenle uçuştan önce bilgilendirilmeniz lütfene- biletteki bagaj hakkını kontrol ediniz. Bunun yapılmaması durumunda, fazla bagaj için ekstra cezalar ile karşılaşabilirsiniz.

Diğer bagajlar
Müzik aletleri, spor malzemeleri, tekerlekli sandalyeler, silahlar, hayvanlar ya da hassas sanat nesneleri, belirli şartları yerine getiriyorsa taşınabilir. Lütfen havayolu sayfasından kontrol ediniz.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.