Tripuck Tripuck
Forgot password?

Rossiya Russian Airlines

Rossiya Russian Airlines Uçak Bileti

FV.png

En uygun Rossiya Russian Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Rossiya Russian Airlines Hakkında

Rossiya Havayolları (Rossiya), Rusya’nın ikinci en büyük havayolu şirketi olup 1992 yılında Pulkovo Havayollarının bir şubesi olarak kuruldu. Bunun temelinde devlet hava yolu Aeroflot’un bağımsız, bölgesel taşıyıcılara bölünmesi vardı. 2003 yılında şirket, Pulkovo Havayolları ile birleşmeyi ilan etti ve kamulaştırıldı. 2007’de Rossija Havayolları, Aeroflot ve Finnair ortak havayolları ile çeşitli güzergahlar için bir kod paylaşımı anlaşması imzaladı.

2010 yılında Rus hükümeti, havayollarının finansal durumunu düzeltmek amacıyla, Rostec şirketi tarafından devletin sahibi olduğu tüm bölgesel havayollarının ulusal havayolu şirketi Aeroflot ile konsolide edileceğini açıkladı.

2011’de St.Petersburg’da “”Rossiya Airlines”” anonim şirket kuruldu. Havayolu, 2014’ten bu yana Aeroflot’un bünyesinde uçuşlarını yapmaktadır.

2015 yılında Orenair ve Donavia’da Rossiya bünyesine katılmıştır.

Rusya iç hatlarda Soçi, Moskova, Krasnodar, St.Petersburg başta olmak üzere 40 destinayona ucuz uçuş gerçekleştirmektedir. Dış hatlarda ise Kazakistan, Özbekistan, Almanya , Türkiye, Kıbrıs ve Fransa ülkelerine uçmaktadır.

Ayrıca havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

AeroflotHainan Airlines
Air AstanaIberia
Air FranceIcelandair
Air MoldovaKLM
airBalticKorean Air
Austrian AirlinesLOT Polish Airlines
BelaviaNorwegian Air Shuttle
Czech AirlinesScandinavian Airlines
FinnairSWISS

Rossiya Russian Airlines Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 45 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Rossiya Russian Airlines web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Rossiya Russian Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı
Rossija Havayolları yolcularının kabine alabilecekleri el bagaj miktarı, rezervasyonu yapılan seyahat sınıfına bağlıdır. Ekonomi sınıfında kabin içine , 55x40x20 cm boyutunu aşmayan ve 8 kd’dan ağır olamayan yalnızca 1 adet bagaj alınabilir. Öte yandan, Business Class’ta aynı maksimum dış boyuta sahip 2 adet bagaj taşıyabilir, ancak toplam 10 kilogram ağırlığa sahip olabilir.

Kargo bölümü bagaj

Rossija Havayolları uçuşlarında herhangi bir sorun yaşamamak için kargo bölümüne alınacak bagajlar için bagaj kurallarını gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Bunlar, rotaya bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Her durumda, bireysel bagajların dış kenarlarının toplamı hem Ekonomi hem de Business sınıfında 203 cm’den fazla olamaz. Ağırlık limitini aşmadığı sürece kargo bölümüne koyulacak parça sayısı önemli değildir. Bu, seyahat türüne ve rotaya bağlı olarak 15 ila 40 kilogram arasındadır. Bu nedenle uçuştan önce bilgilendirilmeniz lütfene- biletteki bagaj hakkını kontrol ediniz. Bunun yapılmaması durumunda, fazla bagaj için ekstra cezalar ile karşılaşabilirsiniz.
Diğer bagajlar
Müzik aletleri, spor malzemeleri, tekerlekli sandalyeler, silahlar, hayvanlar ya da hassas sanat nesneleri, belirli şartları yerine getiriyorsa taşınabilir. Lütfen havayolu sayfasından kontrol ediniz.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Rossiya Russian Airlines Koltuk seçimi

Rossiya Russian Airlines ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Rossiya Russian Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Aeroflot Bonus Sadakat Programı

Rossiya havayolu Aeroflot Bonus sadakat programını üyelerine sumnmaktadır. Rossiya yolcuları uçuşlarından yine aynı şekilde Aeroflot bonus mili kazanmaktadırlar. Mil kazanımı ile ilgili detaylı bilgi için Aeroflot sayfamızı ziyaret ediniz.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

 SınıfKazanım oranı
Business
FlexCF, DF, JF250%
IF, ZF200%
ClassicCC, DC, JC200%
IC, ZC150%
Comfort
FlexAF, SF, WF200%
ClassicAC, SC, WC150%
Economy
FlexBF, HF, KF, LF, MF, UF, YF200%
EF, NF, QF, TF150%
ClassicBC, HC, KC, LC, MC, UC, YC150%
EC, NC, QC, TC100%
SaverBV, HV, KV, LV, MV, UV, YV125%
EV, NV, QV, TV75%
PromoPS, RS25%

Rossiya Russian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Rossiya Russian Airlines Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Rossiya Russian Airlines sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Rossiya Russian Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Rossiya Russian Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Rossiya Russian Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Rossiya Russian Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

FV.png
IATAICAOÇağrı Kodu
FVSDMROSSIYA

 

 • Kuruluş: 1932
 • Havalimanı Yeri:Rusya
 • Hubları: LED
 • Sahibi: Aeroflot
 • Global Havacılık İttifakı: None
 • Sık Uçuş Programı: Aeroflot Bonus
 • Şirket Sloganı: -

 

 • Uçak Sayısı: 64
 • Uçtuğu Destinasyon:  121
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
 • Uçak Tipi: 
 • Uçak Detayı: 

 

 • İletişim:
 • Telefon Numarası: 
 • Fax: 
 • E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama