pegasus-logo

PEGASUS HAVAYOLLARI HAKKINDA

 • Kuruluş: 1989
 • Havalimanı Yeri: Türkiye
 • Sahibi: ESAS Holding
 • Uçuş Ağı: 103
 • Hedefler: 18 ülkede 49 varış noktası
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: Pegasus Plus
 • Özellikler: LCC (ucuz maliyetli havayolu)
 • Uçak tipi: Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321neo, Boeing 737-800
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 65
 • Uçak detayı: Airbus, Boeing

PEGASUS HAVAYOLLARI UÇAK BİLETİ

Türkiye'de düzenli olarak tatil yapmaya alışkın turistler için Pegasus havayolları önem arzetmektedir. Havayolu sadece İstanbul'da değil, 20 yılı aşkın bir süredir popüler tatil beldelerine ucuz uçuşlar sunuyor. 1989'da bir charter havayolu olarak kurulan şirket başlangıçta bölgesel sorunlar ve turist eksikliği ile uğraşmak zorunda kaldı. Uçuş operasyonlarının gerçekten başladığı yıl 1992 idi. Şirket tarihinin en önemli noktası havayolunun düşük maliyetli bir havayolu haline geldiği 2005 yılıydı. 2007 yılında Türkiye'ye ve Türkiye'den uçurduğu yolcu sayısına baz alarak ödüllendirildi. Genel olarak uçuşlarında 3 uçak tipi (Boeing 737-400, 737-500 ve 737-800) kullanılmaktadır. Havayolu Asya ve Avrupa'da 70'den fazla destinasyona uçuş gerçekleştirmektedir .

Türkiye'ye Pegasus Havayolları ile uçan tüm gezginler için Sabiha Gökçen Havalimanı bir merkez işlevi görmektedir.

Şirketin kendisi ESAS Holding grubuna aittir. Hat personeli ve kabin personeli kendi eğitim merkezinde eğitilmektedir.

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde online check-in başlar.

PEGASUS PLUS SADAKAT PROGRAMI

Pegasus Plus -  Uçuşlarda bonus puan ve ek hizmetler 

Pegasus Plus, sık uçan uçuş programı ile havayolu, yolcularının sadakatini onurlandırıyor. Havayolu web sitesi aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde kaydolabilirsiniz. UçuşPuanları, rezervasyonun toplam maliyetini temel alır ve% 2 tutarındadır. Buna ek olarak, Pegasus Plus üyeleri ek hizmetler için ek puan kazanabilmektedir. Bu, fazla bagaj satın alımı, menü sipariş etme, çevrimiçi check-in, koltuk seçimi ve isteğe bağlı bilet rezervasyonu içerir. Bağlantılı üyelerin uçuşları için daha fazla puan hesaplanır.

Konforlu bir seyahat için

Bonus puanları ile uçak bileti satın alabilirsiniz. Ayrıca alınan uçuşlar için puan kazanabilirsiniz. Ayrıca bu puanları ek hizmetler haline dönüştürme imkanı maktadır. Bu, bagaj, koltuk seçimi, spor bagaj ücretleri ya da ön sipariş edilmiş menüler için ödeme yapmak için kullanılabilir. Buna ek olarak, programın tüm üyeleri, özel promosyonlardan haberdar olma avantajına sahiptir. Pegasus Plus'ın puanları kazanılma tarihinden itibaren iki yıl geçerlidir ve otomatik olarak kullanılmayan puanlar tarihe göre geri alınır.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı

Uçakta 20 x 40 x 55 santimetreye kadar tek bir bagaj ve maksimum 8 kilo ağırlığında bir yük taşınabilir. El bagajı olarak ücretsiz olarak taşınabilen diğer eşyalar, uçuş sırasında okumak için kitap ve dergiler, bir çanta, takım elbise, şemsiye, bir dizüstü bilgisayar veya küçük bir kamera taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

İzin verilen bagaj, rezervasyon tarihine ve varış yerine bağlıdır. İç hatlarda Ekonomi tarifesinde 15 kg'lık ücretsiz bagaj, Avantaj tarifesinde 20 kg ve Ekstra tarifede 25 kg taşınabilir. Uluslararası uçuşlarda Temel Tarifeye dahil olan bagaj hakkı azami ağırlığı 20 kg'a çıkarılmıştır. Sadece uluslararası hatlar için geçerli olan temel ücret dahilinde ücretsiz bagaj bulunmamaktadır. İki yaşın altındaki çocuklar için ücretsiz bagajlar on kilodur. Bagajın bir kısmı 32 kg'dan ağır olmamalıdır.

Diğer bagajlar

Bagaj limitlerini aşan tüm bagajlar için bir ücret alınmaktadır. Gezici, spor malzemeleri veya müzik aletlerini almadan önce havoyolu Bilet Hattı'nı aramalı ve gerekli tüm bilgileri almalıdır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.