Özbekistan Havayolları Uçak Bileti

Özbekistan Havayolları

En uygun Özbekistan Havayolları uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Özbekistan Havayolları Özbekistan Havayolları Hakkında

S.S.C.B’nin ayrılmasından sonra Özbekistan’ın ilk başkanı Islm Karimov milli bir havayolu firmalarının olması gerektiğini belirtmiştir. Özbekistan Havayolları 1992 yılında bayrak taşıyıcı havayolu olarak Taşkent’te kurulmuştur.

Filo, Airbus ve Boeing modellerini içerir. Bu, filoyu güncel tutmak içindir. Filonun bakımı, öncelikle kendi uçaklarının bakımında uzmanlaşan Uzbekistan Airways Technics şirketi tarafından gerçekleştiriliyor. Havayolu, misafirlerine daha cazip destinasyonlar sunabilmek için hala rota ağını genişletmeye çalışıyor. 2005 yılında havayolu, “Güvenlik Vakfı Diploması” ve “Tanıma Ödülü” aldı. Bu ödüller uçak üreticisi Boeing tarafından veriliyor ve güvenilir ve emniyetli uçuş anlamına geliyor. Uluslararası hava sahasında seyahat edebilmek için havayolunun belirli kurallara, düzenlemelere ve gerekliliklere uyması gerekir. Aynısı Özbekistan Havayollarının kalkış veya iniş yapmak istediği ülkelerdeki düzenlemeler için de geçerlidir. Havayolunun konukları için bu, herhangi bir güvenlik endişesi olmadığı anlamına gelir. Özbekistan Havayolları müşteri hizmetlerine de büyük önem veriyor. Havayolu müşterileri ikna etmek ve onları kazanmak istiyor. Özbekistan Havayolları, yolcularına ucuz uçuşlar için sık uçan yolcu programı UZ AIR PLUS’ı sunuyor.

Taskent Uluslararası Havalimanı havayolunun hub’ı olarak kullanılmaktadır. Havayolu Taskent Uluslararası havalimanından iç hat uçuşlar gerçekleştirmekte olup ayrıca Asya , Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerine yolcularını ucuza uçurmaktadır. Özbekistan havayolları uçak biletlerini ayrıca firmanın resmi web sitesinden VISA ve Uzcard ile satın alabilirsiniz.

Özbekistan Havayolları Merkez Havalimanı

Taşkent Uluslararası Havalimanı (Yuzhniy) (TAS / UTTT)

Özbekistan Havayolları Uçuş Sınıfları

Özbekistan Havayolları, müşterilerini en iyi şekilde memnun etmek için uçakta iki sınıfa sahiptir. Ekonomi sınıfında kabinler, her koltuk arasında 81 cm boşluk olacak şekilde konforlu koltuklarla donatılmıştır. Şirket ayrıca uzun uçuşlarında yemek servisi yapmaktadır. Son olarak, uçuş sırasında İngilizce veya Rusça filmler gibi çeşitli eğlenceler sunulmaktadır. Business class, yatağa dönüştürülebilen deri koltuklarla daha fazla konfor sunuyor. Sunulan yemekler üstün kalitededir ve kabinde mürettebat, yemekten önce size bir aperatif ikram edecektir. Uçuş boyunca ikramlar ve atıştırmalıklar mevcuttur.


Havayolu 2018’de Barselona (İspanya), Mumbai (Hindistan), Cidde (Suudi Arabistan) ve Vladivostok’a (Rusya) direkt uçuşlar yapmaya başlamıştır. Münih (Almanya), Karaçi (Pakistan), Tiflis (Gürcistan) şehirlerine ise tarafeli uçuşlar yapmayı planlamaktadır.

Havayolunun iç hatlarda uçtuğu şehirler: Andican, Buhara, Fergana, Karşi, Namangan, Nevai, Nukus, Semerkant, Taşkent, Tirmiz, Urganch

Dış hatlar: Öncelikle Rusya olmak üzere, Çin, Hindistan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tayland, İtalya , ABD gibi ülkelere uçmaktadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

airBaltic Korean Air Türk Hava Yolları
Alitalia Malaysia Airlines Ural Airlines
Belavia S7 Havayolları

Önemli mihenk taşları

Havayolu 2017-2018 yıllarında Soçi havalimanından kalkan uluslararası uçaklar arasında en dakik havayolu ödülünü almıştır.

Özbekistan Havayolları Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Özbekistan havayolları’nın check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Uluslararası bir yere seyahat ediyorsanız; uçağınızın kalkışına 3 saat kala havalimanında olmanızı tavsiye ederiz. Yurtiçinde Boeing-767/757, A320 ile seyahat eden yolcular da 3 saat kala havalimanına gelmelidirler.

IL-114 ile uçacak yolcular ise uçağın kalkışına 2 saat kala havalimanında check-in için hazır bulunmalıdırlar.

Özbekistan Havayolları Bagaj Kuralları

El bagajı

Özbekistan Havayolları uçuşlarında maksimum 5 kg bagaj taşınabilir. Boyut olarak 115 cm’den fazla olmamalıdır. Buna ek olarak, her yolcu el çantası, kamera, dizüstü bilgisayar, okuma malzemesi, şemsiye, ceket, battaniye veya gerekirse koltuk değnekleri taşıyabilir.

Kargo bölümü bagaj

First class’ta 40 kg, Business Class 30 kg ve Ekonomi sınıfında 20 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Bagajların boyutunun 158cm ve  32kg’yi geçmemelidir.

  • Taşkent-Pekin uçuşlarında kilo yerine parça başına bagaj hakkı geçerlidir. Business class yolcuları 2 parça, ekonomi yolcuları 1 parça bagaj hakkına sahiptir. (Bu parçalar için 32 kg ve 158 cm sınırlaması vardır)

Diğer bagajlar

Diğer bagaj ve spor aletleri için (Küçük hayvanlar ve kuşlar, Kayak malzemeleri, Golf ekipmanı, Sörf malzemeleri) ekstra ödeme yapmanız gerekmektedir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Özbekistan Havayolları Koltuk seçimi

Özbekistan havayollarında koltuk şeçimi web sitesinden uçağınıza 45 gün kala başlar 1 gün kala sona erer. Uçaklarda arka ve orta koltukları ücretsiz olarak seçebilirsiniz. Fakat cam kenarı veya ön koltuk istiyorsanız uçuşunuzun yerine göre fiyatlar değişmektedir.

Koltuk seçmek isteyen yolcular aşagıdaki tablodan yaralanabilirler;

Rota Y sınıfı kabinin ilk sırasındaki koltuklar Y sınıfı kabininin ön sırasındaki cak veya koridordaki koltuklar
Amritsar, Novosibirsk, Kazan, Lahor, Urumçi, Krasnodar, Astana, Tümen, Rostov, Krasnoyarsk, Miniralnye Vody, Bişkek, Samara, Ufa, Ekaterinburg, Voronej, Duşanbe, Minsk 15 EUR 2 EUR
Almatı, Bakü, Delhi, Londra, Milano, Moskova, Paris, Pekin, Riga, Roma, St. Peterburg, Seul, Soçi, Tel Aviv, Tokio, Frankfurt, Sharjah, Vladivostok 20 EUR 4 EUR
Bangkok, Dubai, İstanbul, Kuala Lumpur, Singapur, New York 30 EUR 6 EUR

Online olarak koltuk seçmediyseniz havalimanı kontüründe check-in yaparken oturmak isteyeceğiniz yeri görevliden rica edebilirsiniz. İyi koltuklar önceden alınmış olabilir.

Özbekistan Havayolları Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Uz Air Plus Sadakat Programı

Özbekistan havayollarının sadakat programı Uzairplus’dır. Havayolunun Premium, Silver , Gold kartları bulunmaktadır. 5.000 uçuş mili toplayan yolcu Premium kartı almaya hak kazanır.

PREMIUM 1. seviye olup Kart numarası 333 ile başlar. SILVER 2. seviye olup kart numarası 777 ile başlar. GOLD ise 3. seviye olup kart numarası 999 ile başlar.

Bu 3 sınıfta üyelikleri olan aile bireyleri AILE programına katılabilirler. Aile programında eş ve 2 yaşından küçük 16 yaşından büyük olmayan çoçuklar eklenilir. Diğer akrabalar hiç bir şekilde programa katılamaz. Program için NAC temsilciliğine başvuru yapmanız gerekir.

Uzairplus ile ücretsiz uçak bileti kazanma, upgrade imkanı, ücretsiz bagaj hakkının artırılması ve Gold üyelere CIP salonlara giriş ve ayrıcalıklar imkanı sunmaktadır.

Mil kazanım uçuş yaptığınız bütün destinasyonlara göre değişmekte olup havayolu web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Özbekistan Havayolları Yiyecek, İçecek ve İkram

En iyi profesyonel aşçılar tarafından rahat bir uçak yolculuğu gerçekleştirmeniz için Özbekisyan havayolları uçuşlarında yemekler hazırlanır. Özbekistan Havayollarında yemek bilet fiyatına dahildir. Yani uçan tüm yolculara ücretsiz ikram bulunmaktadır. Ekonomi sınıfı yolcularına soğuk atıştırmalıklar, sebzeli atıştırmalıkları, tatlılar, ekmek, sıcak içecekler, alkolsüz içecekler, alkol (belirli rotalarda) sunulmaktadır.

Standart yemek istemiyorsanız spesyal yemek siparişinizi 72 saat önceden haber vermeniz gerekir. Belli başlı spesyal lezzetler şunlardır; Vejeteryan yemeği (Asya), Hint yemeği, Müslüman yemeği, Sade vejetaryen yemeği, Vejetaryen yemeği süt ürünleri ile, Vejetaryen yemeği süt ürünleri olmadan, Cosher yemeği İsrail’de üretilen

Özbekistan Havayolları Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Özbekistan Havayolları sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Özbekistan Havayolları Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Özbekistan havayolları uçuşlarında evcil hayvanınız taşınabilir ama bunun için havayolu ekstra ücret istemektedir. Ayrıca uçağın kalkış, varış ve transit geçeceği ülkeleri kapsayan sağlık sigortasına da bakılmaktadır.

Köpek ve kediler, maymunlar ve kuşlar sahipleriyle birlikte kabinde ancak 8 kg ağırlığını geçmeyecek şekilde kafes içinde seyahat edebilirler. Aksi takdirde uçağın kargo bölümünde taşınmaktadır. Refakatçi köpekler büyüklük ve küçüklüklerine bakılmaksızın kabin içinde yolcu ile seyahat edebilirler.

Özbekistan Havayolları Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

CIP yolcuları hem kalkış hem de varış havalimanlarında CIP hizmetini kullanabilirler. Business class yolcuları için, CIP servisi ücretsizdir. Ekonomi sınıfı yolcuları önceden ücret karşılığı rezervasyon yaparak CIP’yi kullanabilirler.

Loungelarda sıcak ve soğuk içecekler, açık büfe yemekler ve hızlı internet gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Özbekistan havayolları lounge’ları aşagıda listeledik.

BEKLEME SALONLARI
Şehir Havalimanı
Taşkent Taşkent Uluslararası Havalimanı
Semerkand Semerkand Havalimanı
Navoi Navoi Uluslararası Havalimanı
Buhara Buhara Uluslararası Havalimanı
Nukus Nukus Uluslararası Havalimanı
Urgenç Urgeç Uluslararası Havalimanı
Özbekistan Havayolları
IATA ICAO Çağrı Kodu
HY UZB UZBEK

Kuruluş: 1992
Havalimanı Yeri:Özbekistan
Hubları: TAS
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Uz Air Plus
Şirket Sloganı: National airline of Uzbekistan

Uçak Sayısı: 33
Uçtuğu Destinasyon:  58
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 10.5
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A320-200, Airbus A320neo, Boeing 757-200, Boeing 767-300, Boeing 787-8

İletişim: 41, Amira Temura Prospect, Taşkent, 100060, Özbekistan
Telefon Numarası: +998 71 140 02 00
Fax: +998 71 236 75 00
E-mail: [email protected]

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Özbekistan Havayolları Uçak Biletleri

YönUçak Bileti Ara
Moskova → TaşkentUÇUŞ ARA
Taşkent → MoskovaUÇUŞ ARA
İstanbul → TaşkentUÇUŞ ARA
Taşkent → İstanbulUÇUŞ ARA
Saint Petersburg → TaşkentUÇUŞ ARA
Taşkent → AlmatıUÇUŞ ARA
Almatı → TaşkentUÇUŞ ARA
Taşkent → Saint PetersburgUÇUŞ ARA
Taşkent → DubaiUÇUŞ ARA
Dubai → TaşkentUÇUŞ ARA
Bişkek → TaşkentUÇUŞ ARA
Taşkent → BişkekUÇUŞ ARA
Urgenç → TaşkentUÇUŞ ARA
Taşkent → Nur-Sultan (Astana)UÇUŞ ARA
Nur-Sultan (Astana) → TaşkentUÇUŞ ARA
Soçi → TaşkentUÇUŞ ARA
Taşkent → UrgençUÇUŞ ARA
Kazan → TaşkentUÇUŞ ARA
Yekaterinburg → TaşkentUÇUŞ ARA
Minsk → TaşkentUÇUŞ ARA