onur-air

ONUR AIR HAKKINDA

 • Kuruluş: 1992
 • Havalimanı Yeri: Türkiye
 • Sahibi: Şahıs
 • Uçuş Ağı: 119 (tarifeli - charter)
 • Hedefler: Türkiye iç hat ve dış hat
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: OnurExtra
 • Uçak tipi: Airbus A330-300, Airbus A330-200, Airbus A321-200, Airbus A321-100, Airbus A320-200
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 29
 • Uçak detayı: Airbus

ONUR AIR UÇAK BİLETİ

Onur Air, İstanbul Atatürk Havalimanı merkez olarak seçmiş olan düşük maliyetli havayoludur. Onur Air yılında kuruldu. Daha sonra Türkiye'nin önde gelen turizm şirketlerinden Ten Tour Group tarafından devralınan Türk tur operatörü TK Air Travel'in bir yan kuruluşudur. Artan filosu ve aynı düşük maliyetli uçuşlar yapmasından dolayı yolcu sayısı her zaman artmıştır.

Havayolu çoğunlukla charter olarak tur operatörlerine uçaklarını kiralamaktadır. Buna ek olarak  tarifeli uçuşlar gerçekleştirmektedir. Yurt içinde iç hatlarda; İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Adana, Antalya, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon olmak üzere 11, dış hatlarda Amsterdam, Berlin, Düsseldorf, Erbil, Lefkoşa, Nalçik, Odessa ve Paris olmak üzere toplam 8 noktaya karşılıklı olarak seferler düzenliyor.

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp, Lefkoşa seferlerinde uçuşa 3 saat , içhatlarda 2 saat kala son bulmaktadır.

ONUREXTRA SADAKAT PROGRAMI

Onur Air müşterileri OnurExtra'dan sayısız indirimler, ikramiyeler ve indirimler kazanmaktadırlar.

OnurExtra mil, ikramiyeler ve geçerlilik
Programa herkes katılabilir. Miller bagaj ,  üst sınıfa upgrade , kendiniz ve arkadaşlarınız için bilet alımlarında kullanılabilir. Buna ek olarak mil kazanma için özel etkinlikler olabiliyor ; örneğin doğum günü hediyesi olarak bonus mil. Şu anda farklı üye sınıflarına ayrım yapılmamaktadır, OnurExtra'daki tüm katılımcılar eşit derecede işlem görmektedir. Üye olanlara özel imkanlar bulunmaktadır.

Puan Kazanımı

Net bilet ücretinizin;Extra esnek biletlerde %8i, Esnek biletlerde %4’ü, Promosyon biletlerde %2’si kadar bonus mil kazanırsınız.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Yolcu başına maksimum 25 x 45 x 56 cm boyuta sahip olan 8 kilogram el bagajı taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Ücretsiz Bagaj Hakkı – Yetişkin ve Çocuk Yolcular

SADE

PAKET

 STANDART

PAKET

 ÖZEL

PAKET

İÇ HATLAR

15 KG

20 KG

25 KG

DIŞ HATLAR

20 KG

25 KG

30 KG

*Kıbrıs dış hat olarak işlem görmektedir.

Bebek Yolcular için bagaj hakkı 10kg'dır.

Bagajın uçuşa kabul edilmesi için her bir parçasının 32 kiloyu aşmaması gerekir.

Diğer bagajlar
Spor malzemeleri, 20 TL (yaklaşık 6 Euro) ücret karşılığında taşınabilir. İzin verilen el bagajının sınırlarını aşan müzik aletleri için koltuk satın almanız gerekebilir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.