Norwegian Air Shuttle Uçak Bileti

Norwegian Air Shuttle

En uygun Norwegian Air Shuttle uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Norwegian Air Shuttle Norwegian Air Shuttle Hakkında

Norwegian Air Shuttle 1993 yılında kuruldu ve artık mevcut olmayan Braathens havayolu için bölgesel uçuşlar gerçekleştirdi. Merkezi Oslo yakınlarındaki Baerum-Fornebu’da bulunmaktadır. 8 yıllık işbirliğinin ardından Braathens, SAS Scandinavian Airlines’a katıldı ve Norwegian Air Shuttle, Kasım 2002’de düşük maliyetli uçuşlarını başlattı. 2004 yılında Nordic ve Sterling Airlines, nihayet 2007 yılında Fly Nordic’i satın aldı. İki yıl sonra, 2009 yılında Danimarka’da 39 yeni güzergahın lansmanı yapıldı ve Norwegian kuruluşundan bu yana en iyi yıllık gelişimini sağladı. Norwegian, 2011 yılında yolcularına Avrupa uçuşlarında uçakla Wi-Fi sağlayan ilk şirket olarak dikkat çekti. Bir yıl sonra Avrupa havacılık tarihine damgasını vuran 122 Boeing ve 100 Airbus için büyük bir antlaşma imzaladı.

Sürekli yenilenen modern bir filoyla birçok destinasyona hizmet veriyor ve kendisini ikinci büyük İskandinav şirketi olarak kaydetmeyi başardı.Bununla birlikte, 2018’de şirket ticari stratejisini değiştirdi ve daha çok hatlarının karlılığından yararlanmaya odaklandı. 2019’un başında, Norveç dışındaki birkaç mürettebat üssünün kapanmasına ve Airbus siparişinin neredeyse tamamının iptal edilmesine neden olan bir yeniden yapılandırma gerçekleştirdi. Bugün 145 uçaklık bir filoyla Norveç ve yan kuruluşları dünya çapında yaklaşık 150 noktaya hizmet veriyor.

Norwegian Air Shuttle yolcuları düşük fiyatların tadını çıkarmakla kalmaz, 9’dan fazla kişilik gruplar ucuza seyahat eder, sık uçan yolcuları da Norwegian Reward bonus programından yararlanabilir.

Şirketin çok sayıda yan kuruluşu vardır, Hissesi olduğu belli başlı havayolları

Havayolu IATA ICAO
Norwegian Air Argentina DN NAA
Norwegian Air International D8 IBK
Norwegian Air Norway AS DH NAN
Norwegian Air Sweden LE NSW
Norwegian Air UK DI NRS
Norwegian Long Haul DU NLH

Norwegian Air Shuttle Merkez Havalimanı

Oslo Gardermoen Havaalanı (OSL / ENGM)

Üsler
Bergen Flesland Havaalanı (BGO / ENBR)
Gothenburg Landvetter Havaalanı (GOT / ESGG)
Stavanger Sola Havaalanı (SVG / ENZV)
Stockholm Arlanda Havaalanı (ARN / ESSA)
Trondheim Vaernes Havaalanı (TRD / ENVA)

Norwegian Air Shuttle Uçuş Sınıfları

Norwegian, kısa ve orta mesafeli uçuşlarda hizmet sınıflarını ayırt etmez. Tüm konuklar başlangıçta aynı konforun tadını çıkarırlar. Ancak, şirket çeşitli tarifeler sunuyor. Kategoriler LowFare, LowFare +, Premium, Flex ve Premium Flex’tir. İş seyahatinde olanlar, uçuşlarını daha da eğlenceli hale getirmek için bireysel hizmet anlaşmaları yapabilirler. Ekonomi sınıfına ek olarak, seçilmiş uluslararası uzun mesafe uçuşlarında premium kabin vardır. Orada 116 cm diz mesafesi ve yüksek kaliteli üç çeşit menü gibi birçok avantajın tadını çıkarabilirsiniz.


Rota ağı Avrupa genelinde Kuzey Afrika ve Orta Doğu’ya kadar uzanmaktadır. Destinasyonlar arasında Paris, Roma ve Londra gibi çok sayıda büyük şehir ve Rodos, Faro ve Tenerife gibi popüler tatil yerleri bulunmaktadır. Kapsamlı rota ağı, Norwegian Air Shuttle’ın tüm İskandinavya’daki en büyük ikinci havayolu olduğunu gösteriyor. Avrupa dışındaki varış noktalarına Dubai ve Marakeş, Almanya, Berlin, Münih, Hamburg ve Düsseldorf dahildir.

Norwegian Air Shuttle Check-in

Norwegian Air, uçak yolcularına çeşitli yollarla check-in yapma fırsatı verir: mobil, online veya havaalanında.

Online Check-in

Çoğu havaalanında, check-in kontuarı kalkıştan iki saat önce açılır ve genellikle 24 saat önceden online olarak kullanılabilir. Telefon numarası verilirse, havayolu dijital uçuş kartını uçuş başlamadan iki saat önce SMS ile gönderir – bu da check-in işlemlerini kaydeder. Akıllı telefonda check-in için bir mobil uygulama da mevcuttur.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Bazı havaalanları otomatik check-in kioskları sunmaktadır. Hızlı Parkur veya öncelikli uçuş gibi ek rezervasyon seçenekleriyle tatilciler süreci daha da hızlandırabilir ve basitleştirebilir.

Norwegian Air Shuttle Bagaj Kuralları

El bagajı

Rezervasyon sınıfından bağımsız olarak, her yolcunun Norwegian Air Shuttle uçaklarında bir parça bagaj almasına izin verilir. Sıvılar, güvenlik kontrol tarayıcılarının arkasındaki kapı alanında satın alınmadıkları sürece, sadece küçük miktarlarda alınabilir ve yürürlükteki AB düzenlemelerine uygun olarak paketlenmelidir. El bagajının maksimum ağırlığı 10 kg veya 15 kg’ı (Flex ve PremiumFlex tarifesi) geçemez, maksimum boyutlar 55 cm x 40 cm x 23 cm’dir. Buna ek olarak, kabinde küçük bir çanta veya dizüstü bilgisayar çantası gibi küçük bir kişisel bagaj parçası ücretsiz olarak taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Bagaj teslimi ile ilgili olarak, LowFare tarifesinde ilk bagaj parçasından ücret ödemeniz gerektiğine dikkat edilmelidir. Her biri maksimum 20 kg ağırlığında toplam iki adet bagaj teslim edilebilir. Norveç veya Kuzey, Orta ve Batı Avrupa içindeki bağlantılarda online ve havalimanında ücretlendirme farklıdır. Güney Avrupa’ya gelen veya giden bağlantılarda, online satın almak için 18 (veya 24) avro ve havaalanı satın alması için 36 avroya mal olur. Bağlantılı veya kıtalararası uçuşlar ile bağlantılar için, bagaj ücretleri 72 € üst sınırına ulaşabilir.

Diğer bagajlar

Daha büyük spor malzemeleri veya diğer benzer ekipman veya müzik aletlerini almayı düşünen herkes, boyutlara ve ağırlığa dikkat etmelidir. Örneğin bir çello, ancak fazladan koltuk rezervasyonu yaptırırsanız alınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Norwegian Air Shuttle Koltuk seçimi

Pencerede mi koridorda mı? Koltuk rezervasyonu ile Norwegian Air Shuttle yolcuları bu soruya kendileri karar verebilirler. Çoğu uçuşta, bu hizmet tarifeye ücretsiz olarak dahildir, sadece LowFare ile ekstra maliyetler ortaya çıkar. İlave diz mesafesi alanı da mevcuttur.

Norwegian Air Shuttle Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Norwegian Reward Sadakat Programı

Norwegian Air Shuttle sık uçan yolcu programı Norwegian Reward denir. Şirketle her uçtuğunuzda veya portalları üzerinden bir otel veya kiralık araç rezervasyonu yaptığınızda, CashPoints kazanırsınız. Daha sonra bunları uçuşunuzla ilgili ücretsiz uçuşlar, indirimler veya hizmetler için kullanabilirsiniz. Örneğin, ek bir bagaj, seyahat iptal sigortası veya koltuk rezervasyonu yapmaya ne dersiniz? Tüm bunlar ve diğer birçok avantaj mümkündür. Bonus programına katılanlara her altıncı uçuşta % 2 daha fazla CashPoints veya ücretsiz Fast Track gibi ödüller verilir.

Norwegian Air Shuttle Yiyecek, İçecek ve İkram

Kısa mesafeli uçuşlar

Norwegian Air Shuttle, sıcak ve soğuk içecekler, atıştırmalıklar ve çeşitli hamur işleri, salatalar, ramen erişteleri ve kabinde sandviçler gibi hafif yemekler satıyor. Bir içki ile birlikte sandviç, pasta veya bir torba cips gibi bir yemek satın alabileceğiniz kombine fırsatlar da vardır.

Ekonomi sınıfı (uzun mesafeli uçuşlar)

Uluslararası uzun mesafeli uçuşlarda yolcular üç çeşit yemek alır. Bu, başlangıç olarak bir salata, bir ana yemek ve bir puding gibi bir tatlıdan oluşur. Sıcak ana yemek, pirinç veya patates ile servis edilen sebzeli et ve balık yemeklerinin değiştirilmesinden oluşur. Ayrıca özel çocuk menüleri ve özel diyetlere uyarlanmış özel yemekler de vardır. Yedikten sonra çay ve kahve arasında seçim yapabilirsiniz. Norwegian Air Shuttle daha sonra ikinci bir yemek servis eder. Sandviç, atıştırmalık ve içecek paketi içeren bir atıştırmalık menüsüdür. Economy Class için bir LowFare bileti rezerve ettiyseniz, menüden kalkıştan 72 saat öncesine kadar yemeğinizi seçebilirsiniz. Menü, LowFare + ve Flex kategorilerindeki biletler için eklenmiştir.

Premium kabin (uzun mesafeli uçuşlar)

Premium ve PremiumFlex biletleri için, yemek fiyata da dahildir ve önceden sipariş edilmesi gerekmez. Ekonomi Sınıfı ile aynı menüyü alacaksınız ve ana yemek için iki yemek arasından seçim yapabilirsiniz. İkinci yemek salata, sandviç veya söğüşlü bir sandviçten oluşur. Atıştırmalık da vardır. Fiyata ayrıca kalkıştan önce ve akşam yemeğinden önce içecekler de dahildir.

Norwegian Air Shuttle Uçak İçi Eğlence

Sizin için, ucuz uçuş herhangi bir hizmet almadan yapmak anlamına mı geliyor? Norwegian Air Shuttle bu iş böyle değildir. Düşük fiyatlara rağmen havayolu olağanüstü bir hizmet sunuyor. Çoğu uçuşta ücretsiz Wi-Fi mevcuttur. Buna ek olarak, sık uçan broşür programı Norwegian Reward vardır. Bu, koltuk rezervasyonları, ek bagaj hakkı veya seyahat iptal sigortası gibi hoş ekstraları güvence altına almanızı sağlar. Tüm uçuşlarda yiyecek ve içecekler sunulmaktadır. Bazı tarifelerde zaten fiyata dahil edilmiştir.

Wi-Fi

Farklı paketler interneti Norwegian Air Shuttle uçuşlarında kullanmayı mümkün kılar, çünkü neredeyse tüm uçaklar WLAN ile donatılmıştır. Online sörf, e-postalar ve metin tabanlı mesajlar ücretsizdir. SOCIAL + SURF, STREAM + SURF veya PREMIUM tarifelerinde daha hızlı bir bağlantı, sosyal medya ve stream mevcuttur.

Norwegian Air Shuttle Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Norwegian Air Shuttle ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Norwegian Air Shuttle Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Norwegian Air Shuttle bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Norwegian Air Shuttle
IATA ICAO Çağrı Kodu
DY NAX NOR SHUTTLE

Kuruluş: 1993
Havalimanı Yeri:Norveç
Hubları: OSL
Sahibi: -
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Norwegian Reward
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 18
Uçtuğu Destinasyon:  149
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 6.2
Uçak Tipi: Boeing
Uçak Detayı: Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8

İletişim: Oksenoyveien 10A, PO Box 115, 1330 Fornebu, Norveç
Telefon Numarası: +47 21 49 00 15
Fax: +47 67 59 30 01
E-mail: post@norwegian.no

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Norwegian Air Shuttle Uçak Biletleri

YönBilet bul
Oslo → BerlinUÇUŞ ARA
Riga → OsloUÇUŞ ARA
Londra → OsloUÇUŞ ARA
Oslo → LondraUÇUŞ ARA
Stockholm → OsloUÇUŞ ARA
Berlin → OsloUÇUŞ ARA
Oslo → StockholmUÇUŞ ARA
Belgrad → OsloUÇUŞ ARA
Oslo → KopenhagUÇUŞ ARA
Oslo → RigaUÇUŞ ARA
Larnaka → OsloUÇUŞ ARA
Antalya → OsloUÇUŞ ARA
Paris → OsloUÇUŞ ARA
Oslo → LarnakaUÇUŞ ARA
Oslo → BelgradUÇUŞ ARA
Kopenhag → OsloUÇUŞ ARA
Oslo → VarşovaUÇUŞ ARA
Varşova → OsloUÇUŞ ARA
Oslo → ParisUÇUŞ ARA
Oslo → PragUÇUŞ ARA