nile air

NILE AIR HAKKINDA

 • Kuruluş: 2006
 • Havayolu kodu: NP
 • Havalimanı Yeri: Mısır
 • Sahibi: %60 Mısırlı şahıs ve şirketler , %40 Dr. Nasser Al Tayyar (Al Tayyar Grubun eski başkanı)
 • Uçuş Ağı: 22
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: -
 • Uçak tipi: Airbus A320 / A321
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 7
 • Uçak detayı: Airbus

NILE AIR UÇAK BİLETİ

Nile Air, 2006 yılında Mısır'da (LCC) düşük maliyetli havayolu olarak kurulmuş olmasına rağmen faliyetlerine 2011 yılında başlamıştır. Firmanın ana hissedarı %40 hisse ile Dr.Nasse r Al Tayyar 'dır (Suudi Arabistanda faaliyet gösteren Al Tayyar Grup eski başkanı) . Havayolu'nun ana hub'ı Kahire Uluslararası Havalimanı olmasına rağmen az da olsa Borg El Arab Havalimanın'dan da uçuşları bulunmaktadır. Firma ayrıca charter seferleri de yapmaktadır.

Nile Air Mısırdaki en genç ve modern havayolu filosuna sahiptir. Bu özelliğine ilaveten %90'ın üstünde bir dakikliğe sahip olması ve ucuz uçak bileti yolcular tarafından tercih edilmesinin başlıca özellikleridir.

Bugün itibarı ile Nile Air Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve Körfez ülkelerine kadar gelişen uçuş ağıyla Mısır'ın en büyük ikinci havayolu şirketi olmuştur.

Havayolu iç hatlarda Hurghada, Sharm-El-Şeyh, Aswan ve Luxor şehirlerine ; dış hatlarda Suudi Arabistan, Kuveyt , Irak , BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) ve Türkiye'ye uçmaktadır.

NILE AIR CHECK-IN

Online Check-in 
Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır. Online check-in işlemi uçağınızın kalkışına 24 saat kala başlamaktadır. Check-in yaparken koltuk seçebilirsiniz. Özel olarak ayrılmöış koltuklar ücrete tabiidir.

Havalimanı Check-in 

Yolcular, uçuştan en az 3 saat önce havaalanında doğrudan check-in yapabilirler. Hac / Umre yolcularının, planlanan uçuşun kalkış saatinden 5 saat önce check-in yapmaları gerekmektedir. Check-in kontuarı 40 dakika kala kapanmaktadır.

NILE AIR KOLTUK SEÇİMİ

Nile havayollarından uçak biletinizi satın alırken, online veya havalimanından check-in yaparken koltuk seçme imkanınız bulunmaktadır. Havalimanında koltuk seçerken son dakika yaptığınız için iyi koltuklar seçilmiş olabilir. Firmanın web sitesinden koltuk seçerken ücretsiz ve ücretli koltuklardan size uygun olanını seçebilirsiniz. Ekstra diz mesafesi olan koltuklar genel olarak ücretlidir. Rahat bir yolculuk yapmak için önceden siz ve ailenizin uçakta oturacağı yeri belirlemenizi tavsiye ederiz.

NILE AIR SADAKAT PROGRAMI

Nile Air, çok fazla uçuş yapan müşterilerine sadakat programı sunmamaktadır.

Firma tarafından sadakat programı olduğunda bilgiler güncelenecektir.

NILE AIR BAGAJ KURALLARI

El bagajı
İzin verilen el bagajınael çantası ve dizüstü bilgisayar dahildir. El bagajının boyutu, tüm rezervasyon sınıflarında 56 x 36 x 23 cm ve 7kg'yi geçmemelidir.

Kargo bölümü bagaj

Ekonomi sınıfı ile uçuşunuzu gerçekleştiriyorsanız 30 kg bagaj hakkınız bulunmaktadır. Business sınıfta uçan yolcularda bu rakam 40kg'dır.

Seçmiş olduğunuz sınıftan bağımsız olarak bebekle uçan yolcular 55 x 38 x 20 cm boyutunu ve 10 kg geçmeyecek ekstra bagaj taşıma hakkına sahiptir.

Diğer bagajlar
Bebek arabaları, bebekler için puset ücretsiz olarak uçağa alınabilir. Yer olmaması durumunda bebek arabası be bebek puseti kargo bölümünde taşınmaktadır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

NILE AIR YİYECEK, İÇECEK VE İKRAM

Nile Air uçuşlarında meyve suyu, kahve ve çay gibi içecekler ücretsiz olarak servis edilmektedir. Uçuş yapılan yere göre ve saate göre kahvaltı ve sandviç ikramları da yapılmaktadır.

Business sınıf yolcularına hijyenik ve lezzetli sıcak yemekler de sunulmaktadır. Farklı bir yemek terecihinde bulunmak isterseniz havayolunu telefonla arayarak bilgi alabilirsiniz. Diyabet, çocuk menüsü ve diğer yemek çeşitleri için uçuağınızın kalkışından en geç 1 gün önce havayoluna bilgi vermelisiniz.

NILE AIR EVCİL HAYVAN TAŞIMA KURALLARI

Nile Air havayolunun resmi web sitesinde evcil hayvanlar ile ilgili kurallar hakkında detaylı bilgi bulunmamaktadır. Havalimanında evcil hayvanınız ile uçmak isterken olumsuz bir durumla karşılaşmamanız adına havayolundan konuyla ilgili bilgi almanız önem arzetmektedir.

NILE AIR LOUNGE (BEKLEME SALONU)

Nile Air business sınıf yolcuları özellikle Kahire olmak üzere daha bir çok uluslararası destinasyonda, yolcularına sunulan lounge'ları kullanabilirler. Lounge'larda ücretsiz içecek ve ikram bulunmaktadır.