Montenegro Airlines Uçak Bileti

Montenegro Airlines

En uygun Montenegro Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Montenegro Airlines Hakkında

Montenegro havayolları, Montenegro’nun ulusal havayolu olarak 1994 yılında kurulmuştur. Balkanlardaki durumdan dolayı ilk uçuşunu 7 Mayıs 1997 yılında İtalya-Bari’ye gerçekleştirebilmiştir.
Podgorica havalimanındaki merkezi ile (TGD), Zürih, Frankfurt, Roma, Paris, Viyana, Belgrad, Moskova ve Kopenhag’a uçuşları gerçekleştirerek Montenegro ile Avrupa arasında uçuş hattı kurmaktadır.

Havayolu şirketinin ayrıca Sırbistan’ın Nis kentinde bulunan bir yan kuruluşu Master Airways de bulunuyor. Sık uçan yolcular, indirim almak için Vision Team programını kullanabilir. Montenegro Havayolları filosunda Embraer 195 ve Fokker 100 uçakları bulunmaktadır.

Montenegro Havayolları Merkez Havalimanı

Podgorica Havalimanı, Montenegro
Tivat Havalimanı , Montenegro

Montenegro Havayolları Uçuş Sınıfları

Montenegro Havayolları yolcularına 2 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır:

Ekonomi Sınıfı

Ücretsiz yemekler, 20kg bagaj hakkı bulunur.

Business Class

Geniş aralıklı koltuklar, daha fazla bagaj ağırlığı, alkollü içecekler ve çeşitli yemek seçenek imkanları sunulur.


Tarifeli uçuşları ile beraber aynı zamanda Bari, Brindisi, Napoli, Atina, Corfu, Rodos, Skiathos, İstanbul, Tel Aviv, Riga, Hurghada, Brno, Ostrava, Graz, Klagenfurt, Düsseldorf ve Catania’ya charter uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air France Alitalia Etihad Airways
Air Serbia Austrian Airlines S7 Airlines

Önemli mihenk taşları

2007 yılında, Montenegro Havayolları, IATA tarafından IOSA sertifikası verilmiştir. (Havayolları güvenliğini belgeleyen uluslararası en önemli program)

2009 Haziran ayında, Montenegro Havayolları, Rus havacılık sektörü tarafından en dakik havayolu seçilmiştir.

Montenegro Airlines Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için Montenegro Airlines check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Montenegro Airlines web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Montenegro Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Montenegro Havayolları ile uçuş yapan yolcular, 55 x 40 x 20 santimetreden büyük olmamak kaydıyla, on kilograma kadar tek parça el bagajı alabilirler. Buna ek olarak, herkes uçakta kişisel bir eşya (ceket, şemsiye, kamera, vb.) getirebilir.

Kargo bölümü bagaj

Business Class’ta, yetişkinlerin ve çocukların her biri maksimum 32 kg’lık iki adet bagaj ve Economy Class’ta maksimum 23 kg’lık bir adet bagaj taşımasına izin verilir. İzin verilen maksimum dış boyutlar 158 santimetredir. Küçük çocukların her biri 10 kg ağırlığındaki bir valiz almasına izin verilir. Sık uçan yolcu programının gümüş ve altın üyeleri, her biri 34 kg ağırlığında 2 adet bagajı (iş sınıfında) maksimum 208 santimetre boyutunda ve ekonomi sınıfında maksimum 32 kg (maksimum 158 cm çevre) bagajı kargo bölümüne teslim edebilirler. Fazla bagaj ve ekstra bagajlar ek ücrete tabidir, bu da 30 ila 150 avro arasında olabilir.

Diğer bagajlar

Montenegro Havayolları neredeyse her tür spor bagajını 25 ila 130 avro arasında bir ücret karşılığında taşıyor. Fiyat uçuş mesafesine ve bagaj boyutuna bağlıdır. Ücretler ve düzenlemeler hakkında daha ayrıntılı bilgi havayolu şirketinin web sitesinde bulunabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Montenegro Airlines Koltuk seçimi

Montenegro Airlines ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Montenegro Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Vision Team Sadakat Programı

Montenegro Airlines tarafından sunulan sık uçan yolcu programı Vision Team’in bir üyesi olarak, tercih edilen bir müşteri olarak görülme ve sayısız özel hizmetten yararlanma seçeneği vardır. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, takip eden uçuşları daha ucuz kullanma veya uçakta üye olmayanlara göre daha iyi hizmetten yararlanma olasılığını da içerir. Havaalanlarında öncelikli biniş veya ücretsiz ek bagaj gibi bazı avantajlar da talep edebilirsiniz.

Programın tüm kullanıcıları göre üyelik kategorisi

Diğer sık uçan yolcu programları gibi Vision Team’in de çeşitli üyelik türleri vardır. Standart duruma ek olarak, gümüş ve altın üyelik seçeneklerini de içerir. Son iki seviyeyi kullanabilmek için yılda minimum mil sayısı kazanılmalıdır. Sadece son seviyelerden birine ulaşanlar Vision Team’in sunduğu tüm hizmetlerden yararlanabilir.

Montenegro Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Montenegro Airlines Uçak İçi Eğlence

Montenegro Havayolları yolcularına “Inflight” uçuş dergisi verilir.

Montenegro Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Montenegro Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Montenegro Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Podgorica Havalimanı VIP Bekleme Salonu, Montenegro

Montenegro Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
YM MGX MONTAIR

Kuruluş: 1994
Havalimanı Yeri:Karadağ
Hubları: TGD
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Vision Team
Şirket Sloganı: We give wings to your dreams!

Uçak Sayısı: 6
Uçtuğu Destinasyon:  15
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 15.7
Uçak Tipi: Embraer, Fokker
Uçak Detayı: Embraer 195, Fokker 100

İletişim: Beogradska 10, 81000 Podgorica, Karadağ
Telefon Numarası: +382 20 228 187
Fax: +382 20 665 291
E-mail: booking@montenegroairlines.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar