kuwait airways

KUWAIT AIRWAYS HAKKINDA

 • Kuruluş: 1954
 • Havalimanı Yeri: Kuveyt
 • Sahibi: Kuveyt Devleti
 • Uçuş Ağı: 34
 • Hedefler: Uçuş noklaları çoğunlukla Asya olmak üzere bazı Avrupa, Afrika, Avustralya ve Kuzey Amerika ülkeleridir.
 • Global Havacılık İttifakı: Arab Air Carriers Organization
 • Sadakat Programı: Oasis Club
 • Uçak tipi: Airbus A320-200 / A330-200, Boeing 747-400 / 777-200ER / 777-300ER
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 29
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing

KUWAIT AIRWAYS UÇAK BİLETİ

Kuveyt Airways Kuveyt ülkesinin milli bayrak taşıyıcı havayolu olup 1954 yılında kurulmuştur. Kuveyt Uluslararası Havaalanı'nı hub olarak kullanmaktadır. Havayolu müşteri odaklı hizmet anlayışı ile ödemiş olduğunuz ücretin karşılığını vermeye çalışmaktadır. Ayrıca iyi hizmet arayan havayolu yolcusu için kaliteli hizmet sunmaktadır.

Kuveyt Uluslararası Havalimanın'dan uçmakta olduğu ülkeler ; Avusturya, Bahreyn, Bangladeş, Mısır, Fransa, Almanya, Hindistan, İran, Irak, İtalya, Ürdün, Lübnan, Umman, Pakistan, Filipinler, Katar, Suudi Arabistan, Sri Lanka, İsviçre, Tayland, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

AlitaliaYemenia
Ethiopian Airlines

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 3 saat kala son bulmaktadır.

OASIS CLUB SADAKAT PROGRAMI

Oasis Club, Kuwait Airways'in sıklıkla Kuveyt havayoluyla seyahat eden yolcular için sundugu sadakat programıdır. Partner havayolları ile mil kazanım imkanı bulunmamaktadır. Otel zincirleri, araba kiralama, Ahli United Bank , Gulf insurance&reinsurance ve çeşitli telefon şirketleri ile ortaklıklar bulunmaktadır. Program üyeleri, Ekonomi Sınıfındaki % 100'ü mil kazanır , bu kısa uçuşlarda en az 500 mil kadardır. Business Class ve First Class'da 2 veya 3 katı mil kazanırsınız.

Oasis Club avantajlarından yararlanın
Gümüş Üyelik size% 50 bonus, Altın Üyeler% 100 bonus kazandırır. 8 aile üyesi ekleyebileceğiniz paylaşılan bir hesapta mil kazanabilirsiniz. 2 yaşın üzerindeki çocuklar uçtuktan sonra millerin % 50'sini alırlar. Oasis Club milleri üç yıl geçerli kalır.  Yeterli millinizin bulunması durumunda, Kuveyt Airways'de bedava bilet veya upgrade imkanından yararlanırsınız. Upgrade'ler Ekonomi Sınıfında tek yön 10.000 mil, gidiş-dönüş 15.000 mil değerindedir. Kolay uçuşlar maliyeti yarısı. Ücretsiz bileti miller ve nakiti birleştirip alabilirsiniz.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Her yolcu, maksimum yedi kilogram ağırlığa ve maksimum boyutları 56 x 36 x 23 santimetre olan bir el bagajı taşıyabilir. Buna ek olarak ceket, kamera, kitap veya şemsiye gibi kişisel bir eşya da taşınabilir. Çocukları ile seyahat eden yolcular, katlanabilir bir bebek arabası ve bebek maması da kabinde taşıyabilir.

Kargo bölümü bagaj
Ekonomi ve Business sınıf yolcularında bagajın maksimum boyutu 158'cm'i aşmamalıdır. Royal / First class yolcularında maksimum boyut 300cm'dir.  Bebekler için 10 kg'mı ve 115cm'i boyutunu aşmayan bagaj hakkınız bulunmaktadır. Uçuş sınıfınıza bağlı olarak bagaj hakkı değişmektedir.

SınıfBagaj Hakkı
Royal Class3 parça (Her biri 32kg)
First Class2 parça (Her biri 32kg)
Business Class2 parça (Her biri 32kg)
Economy Class2 parça (Her biri 23kg)

Diğer bagajlar
Ücretsiz bagaj sınırını aşan diğer bagajlar için ek ücret alınır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.