jet airways

JET AIRWAYS HAKKINDA

 • Kuruluş: 1992
 • Havalimanı Yeri: Hindistan
 • Sahibi: Naresh Goyal (% 51), Etihad Airways (% 24)
 • Uçuş Ağı: 65
 • Hedefler: 45 destinasyon iç hat (Jet lite india dahil), 20 destinasyon dış hat uçuşu
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: JetPrivilege
 • Uçak tipi: Airbus A330-200 / A330-300 , ATR 72-500 / ATR 72-600 , Boeing B737-700 / B737-800 / B737-900 / B737-900ER , B777-300ER
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 112
 • Uçak detayı: Airbus , ATR, Boeing

JET AIRWAYS UÇAK BİLETİ

Jet Airways 1992 yılında Hindistan'ın Mumbai şehrinde kurulmuştur. IndiGo havayolundan sonra Hindistan'ın en büyük havayoludur. 2016 yılı sonunda 25 milyon yolcu taşımıştır. Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı hub olarak kullanmaktadır. Havayolu ayrıca 5 tane daha hub olarak kullandığı havalimanı vardır. Amsterdam Havaalanı Schiphol, Chennai Uluslararası Havaalanı, Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı (Delhi), Kempegowda Uluslararası Havaalanı (Bangalore), Netaji Subhas Chandra Bose Uluslararası Havaalanı (Kolkata) . Havayolu %24 hissesi 2013 yılında Etihad Airways tarafından satın alınmıştır.

İç hatlarda 45 destinasyona uçan havayolunun belli başlı uçtuğu şehirler ; Delhi ,Bangalore, Bombay, Chennai, Kalküta ve Goa'dır.

Jet Airways, Jetlite İndia havayolu'nun %100 hissesine sahiptir.

Yurtdışında 15 ülkeye uçuş gerçekleştirmektedir. Jet Airways'in uçtuğu ülkeler ; Bahreyn, Bangladeş, Kanada, Fransa, Hong Kong, Kuveyt, Nepal, Hollanda (hub), Umman, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Sri Lanka, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık'dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Berlin Garuda Indonesia
Air Canada Hong Kong Airlines
Air France JetStar Asia
Air Seychelles Kenya Airways
Alitalia KLM
All Nippon Airways Korean Air
Bangkok Airways Malaysia Airlines
Delta Air Lines Qantas
Emirates Vietnam Airlines
Etihad Airways Virgin Atlantic
Fiji Airways

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Jet airways uçuşlarında check-in başlama saati kabin tipi, üyelik statüsü, uçmakta olunan destinasyona göre farklılık göstermektedir.

Sınıf Kategori İç hatlar* Check-in Dış hatlar Check-in Ücret
First Class All - 48 saat kala başlar 2 saat kala sona erer Ücretsiz
Première All 48 saat kala başlar 1 saat kala sona erer 48 saat kala başlar 2 saat kala sona erer Ücretsiz
Ekonomi JetPrivilege Platinum / Gold 48 saat kala başlar 1 saat kala sona erer 48 saat kala başlar 2 saat kala sona erer Ücretsiz
JetPrivilege Gold ( W, O, H, V sınıfları) 48 saat kala başlar 12 saat kala sona erer 48 saat kala başlar 12 saat kala sona erer Ücretli
Bütün diğer yolcular 48 saat kala başlar 12 saat kala sona erer 48 saat kala başlar 12 saat kala sona erer Ücretli
Bütün yolcular 12 saat kala başlar 1 saat kala sona erer 12 saat kala başlar 2 saat kala sona erer** Ücretsiz

* İç hat uçuşlar - Hindistan'daki uçuşları gösterir.
** Mumbai ve Delhi'den Amsterdam, Londra, Paris ve Toronto'ya direkt uçuşlar için yolcular kalkıştan 24 saat öncesine kadar check-in yapabilirler.

JETPRIVILEGE SADAKAT PROGRAMI

Jet Airways havayolu şirketinin sadakat programı JetPrivilege'dir. Jet Airways'in sık uçuş programı, 2006, 2007 ve 2012'de dünyanın en iyi sadakat programı olarak "Freddie Award" ödülüne layık görüldü. Bonus programının en önemli özellikleri, milleri daha hızlı toplamak, premium üyleri için esnek bir şekilde kullanma imlanı ve prim üyeliğini yenilemek çok daha hızlı bir şekilde olmasıdır. Jet Airways ile yapılan her uçuşta, üyeler uçuş mesafesine ve uşuş sınıfına göre mil kazanırlar. Online rezervasyon yaparken ilave bonus milleri kazanabilirsiniz. Miles, ücretsiz uçuşlar için kullanılabilir ve daha yüksek bir sınıfa upgrade yapabilirsiniz. Bonus programı ücretsizdir.

JetPrivilege'de Premium Üyelik
Mil kazanan herkes beş mil üyeliğinin birinden hızlı bir şekilde hak kazanabilir. JetPrivilege Blue, BluePlus, Silver, Gold ve Platinum'un premium üyelikleri, rezervasyon, check-in, koltuk seçimi, fazla bagaj ve lounga'lara giriş sırasında sayısız imkanlar sağlamaktadır.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

Bölge Kabin Kabin Sınıfı Uçuş Sınıfı JP Miles Kazanım
Hint Alt Kıtası (Hindistan, Bangladeş, Nepal ve Sri Lanka arası seyahat) Economy Light B 0.25
Deal W, O 0.25
Saver V, H 0.5
Classic K, S, Q 0.75
Flex L, N, U, T, M, Y 1.25
Première Saver P 100% + 25% Kabin Bonus
Classic I 100% + 50% Kabin Bonus
Flex Z, C, J 100% + 75% Kabin Bonus
Uluslararası (Hindistan Alt Kıtası ve diğer herhangi bir ülke arasındaki yolculuk) Economy Light B 0.25
Deal W, O 0.25
Saver V, H 0.75
Classic K, S, Q 1
Flex L, N, U, T, M, Y 1.5
Première Saver P 100% + 50% Kabin Bonus
Classic I 100% + 100% Kabin Bonus
Flex Z, C, J 100% + 150% Kabin Bonus
First First A, F 100% + 200% Kabin Bonus

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Hindistan içi uçuşlar: Yolcular, maksimum 7 kg ve 115 cm dış boyutlara kadar bir el bagajı taşıyabilir (Boeing ve Airbus 55 x 35 x 25 cm, ATR 50 x 45 x 20 cm ile). Uluslararası uçuşlar: First and Première Class'ta ağırlık 10 kg ve maksimum boyutu 55 x 35 x 25 cm olan bir el bagajı taşınabilir. Buna ek olarak, bir kişisel eşya kabinde taşınabilir. Ekonomi sınıfında sadece 7 kg ve 55 x 35 x 25 cm'lik bir bagaja izin verilir.

Kargo bölümü bagaj
Bagaj başına maksimum boyut 158 cm'dir. İzinli ücretsiz bagaj bilet üzerinde işaretlenmiştir. Küçük çocuklar için, yetişkin yolcular için olan kurallar geçerlidir. Fazla bagaj olması durumunda ücret alınacaktır. Güzergahlara ilişkin düzenlemeler havayolu web sitesinden okunmalıdır. Genel kural yalnızca maksimum toplam boyut aşılırsa geçerlidir: Büyük boyutlu bagajların her biri için 150 ABD Doları ücret uygulanır.

Diğer bagajlar
Bagajın maksimum boyutunu aşmaları durumunda spor bagajı için herhangi bir ücret alınmaz. Ancak maksimum ağırlığı aşıldığında ücret uygulanır.  75 kg'a kadar kırılabilen nesneler için ekstra bir koltuk rezervasyonu yapılmalıdır.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.