Jet Airways Uçak Bileti

Jet Airways

En uygun Jet Airways uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Jet Airways Jet Airways Hakkında

Jet Airways 1992 yılında Hindistan’ın Mumbai şehrinde kurulmuştur. IndiGo havayolundan sonra Hindistan’ın en büyük havayoludur. 2016 yılı sonunda 25 milyon yolcu taşımıştır. Şirketin yolcular arasındaki popülerlik eğrisi 1992 yılında kurulduğundan bu yana belirgin bir şekilde artmaktadır. Havayolunun başarısı en çok filonun büyüklüğünde ve hizmet verilen şehirlerin sayısında belirgindir: Jet Airways, muazzam bir filo boyutuyla dünya çapında 70’ten fazla noktaya hizmet vermektedir. Havayolunun sık uçan yolcu programı JetPrivileg olarak adlandırılır. Müşteriler, özellikle diğer havayolları ile işbirliği yaparak sözleşmelerden yararlanmaktadır.

Havayolu %24 hissesi 2013 yılında Etihad Airways tarafından satın alınmıştır.

Jet Airways, Jetlite India havayolu’nun %100 hissesine sahiptir.

Jet Airways Merkez Havalimanı

Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı hub olarak kullanmaktadır. Havayolu ayrıca 5 tane daha hub olarak kullandığı havalimanı vardır. Amsterdam Havaalanı Schiphol, Chennai Uluslararası Havaalanı, Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı (Delhi), Kempegowda Uluslararası Havaalanı (Bangalore), Netaji Subhas Chandra Bose Uluslararası Havaalanı (Kolkata) .

Jet Airways Uçuş Sınıfları

Ekonomi sınıfı

Jet Airways’in Ekonomi Sınıfı, daha fazla alan sunmak ve uzun yolculuklarda ek destek sağlamak için tasarlanmış devrim niteliğinde koltuklar sunmaktadır. Ergonomik ve ağ ayaklı 32 inçlik koltuk aralığı kullanılarak tasarlanan, tartışmasız gökyüzündeki en konforlu Economy Class koltuğudur.

Premiere Sınıfı (Business)

Geniş gövdeli uçağı, bel desteği ve masaj sistemine sahip 73 inç tam düz yataklara dönüşen en geniş Business Class koltuklara sahiptir. Kabinde 30 kişilik, hepsi koridor girişli, uçak deneyimini geliştirmek için tasarlanmıştır. Çalışmak isteyenler için bir masa, dizüstü bilgisayar gücü, telefon, e-posta ve canlı text haberleri mevcuttur.

First Class

B777-300ER’deki 8 özel “süit” ten birinde eşsiz inziva ve konfor seviyelerinin keyfini çıkarın. Ayrıca 83 inç’te dünyanın en uzun tamamen düz yatağına ve 90 inçlik koltuk eğimine sahiptir. Deneyimi geliştirmek için çift sürgülü kapı, özel dolaplar, dokunmatik ekran kontrol panelleri ve mükemmel BOSE gürültü önleyici kulaklıklara sahip 23 inç düz ekran LCD TV bulunmaktadır.


İç hatlarda 45 destinasyona uçan havayolunun belli başlı uçtuğu şehirler ; Delhi ,Bangalore, Bombay, Chennai, Kalküta ve Goa’dır.

Yurtdışında 15 ülkeye uçuş gerçekleştirmektedir. Jet Airways’in uçtuğu ülkeler ; Bahreyn, Bangladeş, Kanada, Fransa, Hong Kong, Kuveyt, Nepal, Hollanda (hub), Umman, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Sri Lanka, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroméxico Etihad Airways Korean Air
Air Canada Fiji Airways Malaysia Airlines
Air France Flynas Qantas
Air Seychelles Garuda Indonesia SpiceJet
All Nippon Airways Hong Kong Airlines Vietnam Airlines
Bangkok Airways Jetstar Asia Airways Virgin Atlantic
China Eastern Airlines Kenya Airways
Delta Air Lines KLM

Önemli mihenk taşları

2013 yılında Etihad havayolunun belirli bir hissesini satın almıştır.

Nisan 2019 tarihinde havayolu faaliyetlerini sonlandırmıştır.

Jet Airways Check-in

Zaten tatilinizi dört gözle bekliyorsunuz, ancak check-in kontuarında can sıkıcı bekleme sürelerinden utanıyor musunuz? Jet Airways online check-in’i kullanırsanız, varışınızı yapabilir ve kalkış havaalanında rahatça zaman geçirirsiniz.

Uçuş bilgilerinizi havayolu web sayfasına girin ve ilgili tüm kolaylıkları kullanın. Tek ihtiyacınız olan rezervasyon numaranız. Şimdi adınızı girin ve biniş kartı oluşturabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz koltuğu seçin

Her zaman birçok havayolunda olduğu gibi Jet Airways online check-in sırasında koltuk ayırtabilirsiniz. Uçakta en rahat hissettiğiniz koltuğu, çevrimiçi olarak rahatça seçin. Bunun maliyeti koltuğa bağlı olarak 10 Euro’nun biraz altındadır. Standart ve konforlu koltuklar arasında bir ayrım yapılır.

Valiz

Sadece bu sefer el bagajı ile mi seyahat ediyorsunuz? Daha sonra bagaj teslim kontuarında bekleme sürelerinden de kaçınabilirsiniz.

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Jet airways uçuşlarında check-in başlama saati kabin tipi, üyelik statüsü, uçmakta olunan destinasyona göre farklılık göstermektedir.

Sınıf Kategori İç hatlar* Check-in Dış hatlar Check-in Ücret
First Class All 48 saat kala başlar 2 saat kala sona erer Ücretsiz
Premiere All 48 saat kala başlar 1 saat kala sona erer 48 saat kala başlar 2 saat kala sona erer Ücretsiz
Ekonomi JetPrivilege Platinum / Gold 48 saat kala başlar 1 saat kala sona erer 48 saat kala başlar 2 saat kala sona erer Ücretsiz
JetPrivilege Gold ( W, O, H, V sınıfları) 48 saat kala başlar 12 saat kala sona erer 48 saat kala başlar 12 saat kala sona erer Ücretli
Bütün diğer yolcular 48 saat kala başlar 12 saat kala sona erer 48 saat kala başlar 12 saat kala sona erer Ücretli
Bütün yolcular 12 saat kala başlar 1 saat kala sona erer 12 saat kala başlar 2 saat kala sona erer** Ücretsiz

* İç hat uçuşlar – Hindistan’daki uçuşları gösterir.
** Mumbai ve Delhi’den Amsterdam, Londra, Paris ve Toronto’ya direkt uçuşlar için yolcular kalkıştan 24 saat öncesine kadar check-in yapabilirler.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Jet Airways web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Jet Airways Bagaj Kuralları

El bagajı
Hindistan içi uçuşlar: Yolcular, maksimum 7 kg ve 115 cm dış boyutlara kadar bir el bagajı taşıyabilir (Boeing ve Airbus 55 x 35 x 25 cm, ATR 50 x 45 x 20 cm ile). Uluslararası uçuşlar: First and Première Class’ta ağırlık 10 kg ve maksimum boyutu 55 x 35 x 25 cm olan bir el bagajı taşınabilir. Buna ek olarak, bir kişisel eşya kabinde taşınabilir. Ekonomi sınıfında sadece 7 kg ve 55 x 35 x 25 cm’lik bir bagaja izin verilir.

Kargo bölümü bagaj
Bagaj başına maksimum boyut 158 cm’dir. İzinli ücretsiz bagaj bilet üzerinde işaretlenmiştir. Küçük çocuklar için, yetişkin yolcular için olan kurallar geçerlidir. Fazla bagaj olması durumunda ücret alınacaktır. Güzergahlara ilişkin düzenlemeler havayolu web sitesinden okunmalıdır. Genel kural yalnızca maksimum toplam boyut aşılırsa geçerlidir: Büyük boyutlu bagajların her biri için 150 ABD Doları ücret uygulanır.

Diğer bagajlar
Bagajın maksimum boyutunu aşmaları durumunda spor bagajı için herhangi bir ücret alınmaz. Ancak maksimum ağırlığı aşıldığında ücret uygulanır.  75 kg’a kadar kırılabilen nesneler için ekstra bir koltuk rezervasyonu yapılmalıdır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Jet Airways Koltuk seçimi

Belirli rotalarda, Jet Airways istenilen koltuğu önceden rezerve etme seçeneği sunar. Koltuklar konfor ve standart koltuklara ayrılmıştır. Birincisi koridorda veya pencerede 10. sırada, ikincisi 11 ila 15. sıralarda. Jet Airways rahat bir koltuk için yaklaşık 6 € (476 Hint rupisi) alıyor, standart koltuk rezervasyonu 9 € (715 Hint rupisi). Jet Airways, XL koltuklar hakkında ayrı bir açıklama yapmaz.

Jet Airways Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

JetPrivilege Sadakat Programı

Jet Airways havayolu şirketinin sadakat programı JetPrivilege’dir. Jet Airways’in sık uçuş programı, 2006, 2007 ve 2012’de dünyanın en iyi sadakat programı olarak “”Freddie Award”” ödülüne layık görüldü. Bonus programının en önemli özellikleri, milleri daha hızlı toplamak, premium üyleri için esnek bir şekilde kullanma imlanı ve prim üyeliğini yenilemek çok daha hızlı bir şekilde olmasıdır. Jet Airways ile yapılan her uçuşta, üyeler uçuş mesafesine ve uşuş sınıfına göre mil kazanırlar. Online rezervasyon yaparken ilave bonus milleri kazanabilirsiniz. Miles, ücretsiz uçuşlar için kullanılabilir ve daha yüksek bir sınıfa upgrade yapabilirsiniz. Bonus programı ücretsizdir.

JetPrivilege’de Premium Üyelik

Mil kazanan herkes beş mil üyeliğinin birinden hızlı bir şekilde hak kazanabilir. JetPrivilege Blue, BluePlus, Silver, Gold ve Platinum’un premium üyelikleri, rezervasyon, check-in, koltuk seçimi, fazla bagaj ve lounga’lara giriş sırasında sayısız imkanlar sağlamaktadır.

Mil kazanım tablosu bilgisi aşagıdadır.

Bölge Kabin Kabin Sınıfı Uçuş Sınıfı JP Miles Kazanım
Hint Alt Kıtası (Hindistan, Bangladeş, Nepal ve Sri Lanka arası seyahat) Economy Light B 0.25
Deal W, O 0.25
Saver V, H 0.5
Classic K, S, Q 0.75
Flex L, N, U, T, M, Y 1.25
Premiere Saver P 100% + 25% Kabin Bonus
Classic I 100% + 50% Kabin Bonus
Flex Z, C, J 100% + 75% Kabin Bonus
Uluslararası (Hindistan Alt Kıtası ve diğer herhangi bir ülke arasındaki yolculuk) Economy Light B 0.25
Deal W, O 0.25
Saver V, H 0.75
Classic K, S, Q 1
Flex L, N, U, T, M, Y 1.5
Premiere Saver P 100% + 50% Kabin Bonus
Classic I 100% + 100% Kabin Bonus
Flex Z, C, J 100% + 150% Kabin Bonus
First First A, F 100% + 200% Kabin Bonus

Jet Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Jet Airways’in tüm rezervasyon sınıflarında yemek uçak bileti fiyatına dahildir. Ekonomide, yolculara uluslararası ve Hint mutfağının bir karışımı yemeği veriliyor. Ancak, şirket belirli örnekler yayımlamamaktadır. Bazı sık seyahat eden yolcular kısa uçuşlarda sandviçler ve daha uzun yolculuklarda sıcak bir yemek bildirir. Kahve, çay, su, meyve suları, alkolsüz içecekler ve bira veya şarap da mevcuttur. Geleneksel olarak, Hindistan’daki vejetaryenler iyi bakılıyor. Ayrılıştan 24 saat öncesine kadar uzun bir özel yemek listesinden ön sipariş vermek de mümkündür. Buradaki seçenekler arasında kaşer veya vegan yiyeceklerin yanı sıra tıbbi veya dini kurallara göre hazırlanan çeşitli yemekler de bulunmaktadır.

Jet Airways Première olarak adlandırılan Business sınıfında, yemekler porselen üzerinde servis ediliyor; Birçok uçuşta, gezginler ne zaman yemek istediklerine kendileri karar verebilirler.Örnek bir menüde başlangıç olarak salata ve ana yemek olarak karides, tandır tavuk ve vejetaryen köfte seçimi, taze meyve veya tatlı olarak krema ile gösterilir. Jet Airways, dünyanın dört bir yanındaki en iyi çay çeşitlerine özel bir değer veriyor, ancak Business’ta aynı zamanda şaraplar ve alkollü içecekler de sunuyor.

Fist Class’ta Jet Airways, şampanyayı bir karşılama ve ardından gelen beş çeşit menü olarak tanıtıyor. Ödüllü şaraplar ve çok çeşitli viskiler servis edilmektedir, alkolsüz bölümde ekstra meyve kokteylleri sunulmaktadır. Aradaki küçük açlık için atıştırmalıklar her zaman mevcuttur.

Jet Airways’te özellikle vejetaryenler ve Hint mutfağını sevenler kendilerini iyi hissedebilirler. Avrupa’ya veya Avrupa’dan uçarken, batı damak her zaman dikkate alınır.

Jet Airways Uçak İçi Eğlence

Jet Airways, eksiksiz hizmet veren bir havayolu şirketidir ve uçakta ücretsiz eğlence, bagaj, yemek ve içecekler sunmaktadır.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Jet Airways şu anda uçakta WiFi hizmete sunmamaktadır.

Jet Airways Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Jet Airways ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Jet Airways Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Jet Airways bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Jet Airways
IATA ICAO Çağrı Kodu
9W JAI JET AIRWAYS

Kuruluş: 1992
Havalimanı Yeri:Hindistan
Hubları: BOM
Sahibi: Naresh Goyal (51%), Etihad Airways (24%), Halka Açık (25%)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: JetPrivilege
Şirket Sloganı: The Joy of Flying

Uçak Sayısı: 119
Uçtuğu Destinasyon:  52
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 10.1
Uçak Tipi: ATR, Airbus, Boeing
Uçak Detayı: ATR 72, Airbus A330-200, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737-800, Boeing 737-900, Boeing 777-300

İletişim: SM Centre, 5th Floor, Marol Naka, Andheri-Kurla Road, Andheri (East), Mumbai, 400059, Hindistan
Telefon Numarası: +91 22 3989 33 33
Fax: +91 22 2920 58 78
E-mail: info@jetairways.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Jet Airways Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Bangkok → MumbaiUÇUŞ ARA
2Bangkok → Yeni DelhiUÇUŞ ARA
3Mumbai → BangkokUÇUŞ ARA
4Mumbai → SingapurUÇUŞ ARA
5Yeni Delhi → BangkokUÇUŞ ARA
6Yeni Delhi → SingapurUÇUŞ ARA
7Singapur → Yeni DelhiUÇUŞ ARA