Iran Air Uçak Bileti

Iran Air

En uygun Iran Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Iran Air Hakkında

İran Air merkezi Tahran’da bulunan İran’ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. 1946 yılında İran Hava Yolları adı altında kuruldu ve 1962’den beri havayolu bugünkü adını aldı. Temel olarak havayolu, iç hat uçuş noktalarına ucuz düşük maliyetli  ve tarifeli uçuşlar sunmaktadır. Tahran-İmam Humeyni Havalimanını hub olarak kullanmaktadır.

Havayolunun logosu Fars mitolojisinden alınmış olan kuş ‘Hüma’ dan gelmekte olup  lüks segment’e adını vermektedir. Hüma kuşu (Cennet kuşu) sevinç ve mutluluk getirmektedir – yolcularının ihtiyaçlarını karşılamak için havayolu bu doğrulduda hareket etmektedir. Homa Sınıfı, diğer havayolları ayarında First Class hizmetini sunmaktadır.

İran’da Hamadan ve Zencan şehirlerine, Suudi Arabistan’da Cidde ve Medine (Haj) sezonsal olarak uçuş gerçekleştirmektedir.

Yurtiçinde 55 şehire uçmakta olan havayolunun belli başlı uçtuğu noktalar; Abadan, Ahvaz, Erdebil, Isfahan, Kish, Meşhed, Qeshm, Şiraz, Tebriz ve Urmiye’dir.

Yurtdışında uçmakta olduğu ülkeler ise Avusturya, Fransa, Almanya, Hindistan, Irak, İtalya, Kuveyt, Lübnan, Hollanda, Pakistan, Katar, Rusya, İsveç, Suriye, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık’tır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aeroflot Lufthansa
Austrian Airlines Türk Havayolları
Azerbaycan Havayolları

Iran Air Check-in

Online Check-in

İran Air’ın websitesinde online check-in hizmeti bulunmamaktadır.

İç hat uçuşlarında en az 1.5 saat önce ve uluslararası uçuşlarda 3 saat önce check-in yapmak için havalimanında bulunmanızı tavsiye ederiz.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Iran Air web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Iran Air Bagaj Kuralları

El bagajı
Iran Air ile yapılan uluslararası uçuşlarda, Homa Sınıfı 7 kg , Ekonomi sınıfında 5 kg el bagajı taşıyabilir. İç hatlarda ise 5 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. El bagajının izin verilen maksimum boyutları 56 x 45 x 25 cm’dir.

Kargo bölümü bagaj
Yurtdışı uçuşlarda Ekonomi sınıfının bagaj hakkı 30 kg’dır. (İskandinavya uçuşları 35kg) . Homa Sınıfı veya Skygift Gümüş kart sahipleri 40 kg’a kadar bagaj taşıyabilirler. Skygift Altın kart sahiplerinin 50 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Bebekler 10 kg bagaj ve katlanabilir bebek arabasını yanlarına alabilirler.

Diğer bagajlar
Diğer tüm bagajlar ek ücret karşılığında taşınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Iran Air Koltuk seçimi

Iran Air ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Iran Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

SkyGift Sadakat Programı

12 yaşından büyük olan herkes, İran havayolunun bonus programı olan Skygift’de mil kazanabilir. Ancak, puanları yalnızca uluslararası uçuşlarda kazanılır, hiçbir iç hat uçuşunda mil kazanılmaz. Ayrıca İran Air codeshare partner havayollarında da mil kazanabilirsiniz.  Üç üyelik seviyesi vardır. Mavi üyülik ilk uçuştan sonra üyelere verilir. 1 yıl içinde 25.000 mil kazanan üyeler otomatik olarak Gümüş Karta yükseltilir. ilave 25.000 mil Gold Card’a yükselip özel avantajlar’dan faydalanabilirsiniz.

Skygift üyelik avantajları
Skygift programının üyesi olanlar için özel ofisler bulunmaktadır. Üyeler beklemeden rahatlıkla bilet rezerve edebilir yada satın alabilirler. Biniş kartı da check-in esnasında gecikmeksizin verilir. Sıraya girmeden özel check-in kontürüne işlemlerinizi yapabilirsiniz. Skygift için özel bir telefon hattı kurulduğundan, öncelikle telefonla irtibat kuruluyor. Altın üyelerin, havaalanından şehre ücretsiz transfer imkanı bulunmaktadır. Ek olarak, Gümüş veya Altın kart sahipleri ücretsiz olarak ekstra bagaj hakkı kazanmaktadırlar.

Iran Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Iran Air Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Iran Air sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Iran Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Iran Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Iran Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Iran Air bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Iran Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
IR IRA IRANAIR

Kuruluş: 1944
Havalimanı Yeri:İran
Hubları: THR
Sahibi: Ministry of Roads & Urban Development of Iran
Global Havacılık İttifakı: None
Sık Uçuş Programı: SkyGift
Şirket Sloganı: The Airline Of the Islamic Republic of Iran

Uçak Sayısı: 35
Uçtuğu Destinasyon:  68
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
Uçak Tipi: 
Uçak Detayı: 

İletişim:
Telefon Numarası: 
Fax: 
E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Iran Air Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Paris → TahranUÇUŞ ARA
2Frankfurt am Main → TahranUÇUŞ ARA
3Tahran → ParisUÇUŞ ARA
4Tahran → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
5Tahran → İstanbulUÇUŞ ARA
6Tahran → LondraUÇUŞ ARA
7Tahran → MilanoUÇUŞ ARA
8Tahran → NecefUÇUŞ ARA
9İstanbul → TahranUÇUŞ ARA
10Londra → TahranUÇUŞ ARA
11Milano → TahranUÇUŞ ARA
12Necef → TahranUÇUŞ ARA
13Tebriz → TahranUÇUŞ ARA
14Tahran → TebrizUÇUŞ ARA