HK Express Uçak Bileti

HK Express

En uygun HK Express uçak bileti fırsatları Tripuck'da

HK Express HK Express Hakkında

27 Ekim 2013’te faaliyete geçen HK Express, Hong Kong’un tek düşük ücretli havayoludur. Düşük ücretler, güvenlik ve zamanında performansa odaklanan HK Express, Hong Kong ve Asya’da hava yolculuğunda devrim yaratıyor. HK Express, Hong Kong’daki herkese verimli, pratik ve sınırsız hava yolculuğu sunarak, gelecekte daha heyecan verici rotalar açma taahhüdü ile Asya’daki 27 popüler noktaya düşük fiyatlı seyahat sunmaktadır. Logo beyaz zemin üzerine mor-kırmızıdır. Hainan Havayolları hissedarlar arasında idi. 2019 Temmuz ayı itibarı ile tamamı ile Cathay Pacific havayolları tarafından satın alınmıştır. Filo yalnızca Avrupa uçakları Airbus ile donatılmıştır.

HK Express’in rakipleri veya alternatifleri Tiger Airways, Jetstar veya Airasia’dır.

HK Express Merkez Havalimanı

Hong Kong Chek Lap Kok (HKG / VHHH)

HK Express Uçuş Sınıfları

Tüm Hong Kong Express koltukları ekonomi sınıfındadır. Geniş diz mesafeli koltuklar var, ancak ücret farkı yaratacak Business ve First Class yoktur.

Bunun yerine, hizmet teklifleri ve satın alma şartlarında farklılık gösteren üç tür ücret sınıfı vardır: Fan, Fan +, U-Biz

Fan en ucuz, ama hizmet minimal, U-Biz en pahalı ve hizmet bol ve Fan + arasında bir yerdedir. Şimdi hizmetlerdeki belirli farklılıklara bakalım.

Türü  Fan  Fan +  U-Biz
Fiyat Ucuz Standart Yüksek
İptal İmkansız İmkansız Evet
Rezervasyon değişikliği Ücretli Ücretli Ücretsiz
Koltuk seçimi Ücretli Biraz Ücretli Ücretsiz
Kabin bagajı 7 kg 8 kg 9 kg
Kargo Bölümü Bagaj 0 kg 25 kg 30 kg

HK Express, Hong Kong’dan Pekin ve Şanghay’a uçmaya yetkili 3 havayolundan biridir. Havayolu, özellikle Güney Kore’nin başkenti Seul’den (ICN havaalanı) Hong Kong’a giden güzergah üzerindeki çok sık ve çok iyi ucuz fiyatlar ile uçmaktadır. Shalu (RMQ) ve Osaka (KIX) da yoğun olarak kullanılıyor. HKG’den Kunming (KMG), Fukuoka (FUK), Tokyo-Haneda ve Penang (PEN) uçuşları biraz daha az sıklıkta, ancak yine de çoktur. Borneo adasındaki Malezya Sabah eyaletinin başkenti olan egzotik Kota Kinabalu (BKI) da uçar.

Havayolunun sahibi Cathay Pacific dışında code share antlaşması bulunmamaktadır.

HK Express Check-in

Online Check-in

Online check-in (web check-in), bir bilgisayar, akıllı telefon veya uygulama kullanarak check-in prosedürünün bir kısmını tamamlayarak check-in prosedürünü biniş gününde kolayca tamamlamanızı sağlayan bir check-in yöntemidir. Check-in yapacak bagajınız yoksa, işlem süresini gün içinde önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Nasıl online check-in yaparım?

Bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda Hong Kong Express web sitesini açın ve online check-in’i tıklayın.

Online check-in ekranını açmak için bir sonraki ekranda rezervasyon numaranızı ve soyadınızı girin. İşlemi tamamlamak için yolcunun pasaport numarasını ve pasaport son kullanma tarihini girin. (Bir koltuk seçerseniz veya bagaj eklerseniz ücretler eklenir.)Akıllı telefonunuzda QR kodunu görüntülemenize rağmen havaalanında prosedürü uygulayabilmenize rağmen, QR kodunun iyi okunamadığı durumlar vardır, bu yüzden prosedür tamamlandığında görüntülenen ekrana biniş kartını yazdırın.

*Japonya, Hong Kong veya Tayland dışında bir havaalanından uçuyorsanız online check-in yapılamaz.

*Online check-in, 2 yaşından küçük bir bebek ile mümkün değildir.

Bagaj

Bavul gibi check-in yapmak için bagajınız varsa, havaalanındaki check-in kontuarından teslim edin.

Teslim edecek bagajınız yoksa, check-in kontuarına gitmenize gerek yoktur. Havaalanına geldiğinizde doğrudan güvenlik kontrol noktasına gidin.

Check-in başlama saati

Online check-in uçağın kalkışından 48 saat ila 75 dakika önce yapılabilir.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini HK Express web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

HK Express Bagaj Kuralları

El bagajı

Bir yolcu bir çanta ve bir kişisel eşya olmak üzere toplam 2 el bagajı taşıyabilir. Kişisel eşyalar şunları içerir: Küçük çantalar, cüzdan, dizüstü, küçük kamera, dürbün, uçakta okumak için kitap, Duty-free alışveriş, şemsiye, yolcuların yürümesi için gerekli görülen bastonlar, koltuk değneği ve yürüme ekipmanı, beraberindeki bebeğin uçuş sırasında tüketmesine izin verilen yiyecek miktarı, beraberindeki bebek için puset.

Bagaj ağırlığı 7 kg’dan az olmalıdır. Kişisel eşyalar için ağırlık limiti yoktur. Uçakta taşınacak eşyaların boyutu 56 cm x 36 cm x 23 cm’i aşmamalıdır. Fazla bagaj, check-in kontuarında teslim alınmış bagaj olarak kontrol edilmelidir. Sonuç olarak,ilave bagaj ücreti tahsil edilecektir.

Kargo bölümü bagaj

Bir adet bagajın ağırlığı 32 kg’ı geçmemelidir. 32 kg’ın üzerindeki bagajlar reddedilebilir ve 32 kg’a kadar olan birden fazla parçaya bölünmelidir. Bilet türüne bağlı olarak, Hong Kong Express, ek bir ücret ödemeden check-in yapabileceğiniz kontrol edilmiş bagajın ağırlığını aşağıdaki gibi belirler:

Fun+ 25 kg, U-Biz 30 kg bagaj hakkı vardır. En ucuz Fun class biletleri herhangi bir bagajı içermez. Bagaj eklemek için ilave ücret ödemeniz gereklidir.

Diğer bagajlar

Bisiklet, dalış ekipmanları, golf ekipmanları,kayak, kar tahtası, sörf spor malzemeleri olarak kabul edilir ve uçakta check-in sırasında büyük bagaj ücretleri uygulanır.

Aşağıdaki şartların tümünü karşılayan müzik aletleri uçakta bagaj olarak taşınabilir. Aletlerin ağırlığı, boyutu ve sayısı el bagajınıza dahildir.

 • Köşeleri yuvarlatılmış sert bir kutuda saklanır (yumuşak kılıf değil)
 • Kasanın üç tarafının toplamı 115 cm
 • Çanta dahil ağırlık 7 kg

Yolcuların ulaşım için kullandığı tekerlekli sandalyeler ücretsiz olarak getirilebilir ve teslim edilebilir. Tekerlekli sandalye ağırlığı, taşınan veya kontrol edilen bagajın ağırlığına, boyutuna veya sayısına dahil değildir.

Dikkat edilmesi gereken noktalar: Tekerlekli sandalye yolcularının, kalkıştan en az 3 saat önce havaalanına gelmeleri tavsiye edilir.Elektrikli tekerlekli sandalyeler, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Tehlikeli Mallar Düzenlemelerine uymalıdır. Elektrikli tekerlekli sandalyeler, kalkıştan en az 1 saat önce check-in kontuarında depolanmalıdır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

HK Express Koltuk seçimi

Koltuk seçimi genellikle biletinizi online olarak alırken yapılır. Bagaj veya yemek seçtiğiniz ekrandan sonra bir koltuk seçebilirsiniz.

Seçmek istediğiniz koltuğu tıklattığınızda, yukarıdaki koltuğa gösterildiği gibi seçilen koltuğa bir onay işareti konur ve seçilen durumda olur. Seçimini kaldırmak için tekrar tıklayın.

Rezervasyonu ilk kez yaparken bir koltuk belirtmediyseniz ancak daha sonra belirtmek istiyorsanız, Hong Kong Express web sitesinin üst sayfasındaki rezervasyon yönetiminden girebilirsiniz. Koltuk seçebileceğiniz bir ekran açmak için rezervasyon numaranızı ve e-posta adresinizi girin. Ancak koltuk seçim ücreti, ilk rezervasyonun yapıldığı fiyattan daha yüksek olacaktır.

HK Express Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Asia Miles Sadakat Programı

Reward-U bir HK Express miles programı idi. Cathay Pacific tarafından satın alınması sonrası Reward-U Asia Miles ile birleşmeiştir. Artık havayolu Asia Miles programı ile mil toplanmaktadır.

HK Express Yiyecek, İçecek ve İkram

Yemeğinizi kalkıştan 96 saat öncesine kadar Hong Kong Express web sitesinde yapabilirsiniz. Rezervasyon yaptığınızda, bir şişe su ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Uçuş sırasındaki yemekler şunları içerir:

 • Sığır eti öğle yemeği (1.500 yen, 105 HK $)
 • Soba öğle yemeği (1.500 yen, 105 HK $)
 • Dim sum seti (1.050 yen, HK $ 65)
 • Japon tarzı sığır eti kasesi (1.050 yen, HK $ 65)
 • Battay (1.050 yen, 65 $ HK)
 • Pişmiş domuz pirinci (1,050 yen, HK $ 65)
 • Domates soslu penne (1,050 yen, HK $ 65)
 • Yangzhou kızarmış pilav (HK $ 65) * Sadece ABD hatları
 • Bulgogi pirinç kabı (HK $ 65) * Sadece ABD hatları

İçecek ve atıştırmalık fiyatları aşağıdaki gibidir.

 • Maden suyu (HK $ 22)
 • Alkolsüz içecekler (HK $ 25)
 • Çay / Kahve (HK $ 25)
 • Konserve bira (45 $ HK)
 • Aperatif şekerleme (15-25 HK $)
 • Fincan erişte (30-35 HK $)

HK Express Uçak İçi Eğlence

HK Express ucuz bir havayolu olduğundan, uçak içi hizmet sıradan havayollarına göre önemli ölçüde kesilmektedir. Ana hizmetler aşağıdaki gibidir.

Uçak içi satışlar (yiyecek ve içecekler, gümrüksüz ürünler)
Uçak içi dergisi (İngilizce / Çince)
Hong Kong Airport Express indirimli bilet satışları

HK Express Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Evcil hayvanlar herhangi bir nedenle getirilemez veya check-in yapılamaz.

Assistan köpek

Koşulların tümü yerine getirilirse, kılavuz köpekler ve işitme köpekleri gibi yardımcı köpeklere yolcularla binebilir.

Hong Kong’dan kalkışlar için, Hong Kong Balıkçılık ve Doğa Koruma Dairesi tarafından talep edilen orijinal belgeleri kalkıştan 48 saat önce Hong Kong Express Müşteri Merkezine gönderin

HK Express Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için HK Express bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

HK Express
IATA ICAO Çağrı Kodu
UO HKE HONGKONG SHUTTLE

Kuruluş: 2004
Havalimanı Yeri:Hong Kong
Hubları: HKG
Sahibi: Cathay Pacific
Global Havacılık İttifakı: U-FLY Alliance
Sık Uçuş Programı: Asia Miles
Şirket Sloganı: Hong Kong's Low-Fare Airline

Uçak Sayısı: 24
Uçtuğu Destinasyon:  26
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 5.5
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321

İletişim: 7/F One City gate, 20 Tat Tung Rd, Tung Chung, Hong Kong, Çin
Telefon Numarası: +852 3902 0288
Fax: 
E-mail: guest.relations@hkexpress.com

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler HK Express Uçak Biletleri

YönBilet bul
Hong Kong → BangkokUÇUŞ ARA
Tokyo → Hong KongUÇUŞ ARA
Hong Kong → TokyoUÇUŞ ARA
Bangkok → Hong KongUÇUŞ ARA
Hong Kong → TokyoUÇUŞ ARA
Tokyo → Hong KongUÇUŞ ARA
Seul → Hong KongUÇUŞ ARA
Hong Kong → SeulUÇUŞ ARA
Phuket → Hong KongUÇUŞ ARA
Hong Kong → PhuketUÇUŞ ARA
Hong Kong → Nha TrangUÇUŞ ARA
Nha Trang → Hong KongUÇUŞ ARA
Osaka → Hong KongUÇUŞ ARA
Hong Kong → OsakaUÇUŞ ARA
Da Nang → Hong KongUÇUŞ ARA
Hong Kong → Da NangUÇUŞ ARA
Fukuoka → Hong KongUÇUŞ ARA
Hong Kong → FukuokaUÇUŞ ARA
Ningbo → Hong KongUÇUŞ ARA
Nagoya → Hong KongUÇUŞ ARA