Hainan Airlines Uçak Bileti

Hainan Airlines

En uygun Hainan Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Hainan Airlines Hainan Airlines Hakkında

Uçuşunuzu rezerve edebileceğiniz Çin havayolu Hainan Airlines Haikou’da bulunmaktadır. Güney Çin’de Hainan Eyaletinin başkenti. Havayolu 1993 yılında kuruldu ve 13 Mayıs 1993’te resmi uçuş operasyonlarına başladı. Hainan Airlines, ucuz uçuş fırsatlarıyla Çin’deki destinasyonlara uçuyor. Havayolunun ana merkezleri Pekin ve Haikou’dur. Haikou ayrıca Hainan Air’in hub havaalanıdır.

2020 yılında, Hainan Air’in uçak filosu 220’den fazla uçaktan oluşmakta olup, en yaygın uçak türü Boeing-737-800’dür.

2011’in başında Hainan, 5 yıldızlı bir havayolu ödülü alan ilk Çin havayoluydu. Ödül Skytrax tarafından verildi. Bir İngiliz danışmanlık firması olan Skytrax, 1990 yılından bu yana uluslararası havayollarının hizmetleri konusunda müşteri anketleri düzenlemektedir. Bu ödül Çin havayolu şirketinin iyi hizmetini göstermektedir. Hainan Air, daha sık seyahat eden müşterileri için sık uçuş programı Fortune Wings Club sunmaktadır. Hainan Airlines yolcular hem Çin yemeklerini hem de uluslararası yemekleri dört gözle bekleyebilirler. Müşteriler iki farklı sıcak yemek arasında seçim yapabilir, ayrıca uçuşlarda menü düzenli olarak değişir . Uçaklarda ayrıca filmler, müzik ve oyunlar içeren zengin bir eğlence programı var.

Havayolunun birçok havayolunda ortaklığı bulunmaktadır.

Air Chang’an (83.03%)
Beijing Capital Airlines (70%)
Fuzhou Airlines (60%)
Grand China Air
Lucky Air (86.68%)
Tianjin Airlines
Urumqi Airlines (70%)

Hainan Airlines Merkez Havalimanı

Haikou Meilan Uluslararası Havaalanı (HAK / ZJHK)

Pekin Başkent Uluslararası Havaalanı
Xi’an Xianyang Uluslararası Havaalanı
Shenzhen Bao’an Uluslararası Havaalanı

Hainan Airlines Uçuş Sınıfları

Diğer pek çok havayolunun aksine, Hainan Airlines yolcularına üç yerine iki sınıf sunmaktadır. Economy Class’a ek olarak, bu Business Class. Lüks First Class’ı özlerseniz, emin olabilirsiniz: Hainan Airlines Business Class, 2014 yılında dünyadaki en iyi Business Class olarak kabul edildi.Tabii ki, masaj fonksiyonu olan 80 derece yatar koltuklarla, tuvalet çantaları ve pijamalar yolcularının rahatı için öne çıkıyor.


Asya, Avrupa, Amerika, Okyanusya ve Afrika’yı kapsayan, Çin’in her tarafına yayılan bir uçuş ağına sahip olan Hainan Airlines, yaklaşık 90 destinasyona ulaşan yaklaşık 500 yerli ve uluslararası uçuş rotası açtı. 2019 yılında ağırlıklı olarak Hong Kong’dan Pekin’e Kuzey Amerika’ya (Toronto, Seattle, Chicago, Boston), Avrupa’ya (Brüksel, Berlin), Rusya’ya (Moskova, St. Petersburg) ve Almati ye uçtu.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Czech Airlines S7 Airlines
Air Serbia Etihad Airways Suparna Airlines
Alitalia EVA Air Tianjin Airlines
Alaska Airlines Grand China Air Uni Air
American Airlines GX Airlines WestJet
Azul Brazilian Airlines Hong Kong Airlines Virgin Australia
Beijing Capital Airlines Iberia
Brussels Airlines Korean Air

Hainan Airlines Check-in

Hainan Airlines yolcular kontuarda, online ve mobil olarak check-in yapabilirler.

Online Check-in

Yolcular kontuarda, online ve hareket halindeyken check-in yapabilir. Çin havayolu, yolcularının uluslararası uçuşlarda havaalanında en az üç saat ve yurt içi uçuşlarda kalkıştan en az 90 dakika önce olmasını tavsiye eder. Kontuarların kapanış saatleri havaalanına göre değişir. Havaalanında uzun bekleme sürelerinden kaçınmak için Hainan Havayolları internet üzerinden check-in imkanı sunmaktadır. Etkinleştirildiği süre hakkında havayolu şirketinin web sitesinde daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Mobil check-in optimize edilmiş bir web sitesi üzerinden mümkündür.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 42 saat öncesinde başlayıp 120 dakika kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Çin havayolu, yolcularının havaalanında uluslararası uçuşlarda en az üç saat ve yurt içi uçuşlarda kalkıştan en az 90 dakika önce olmasını tavsiye eder. Kontuarların kapanış saatleri havaalanına göre değişir.

Hainan Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Yolcular, maksimum 5 kg ağırlığında ve maksimum 55 x 40 x 20 cm boyutunda bir parça el bagajı alabilirler.

Kargo bölümü bagaj

Buna ek olarak, ekonomi sınıfı yolcular, her biri 23 kg ağırlığında ve maksimum toplam boyutu 158 cm (L x W x H) ücretsiz olarak teslim edebilirler. Her iki bagaj parçası da 273 cm’den (L x W x H) büyük olmamalıdır.

Diğer bagajlar

Diğer bagajlar hakkın blgi almak için havayolu ile görüşünüz.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Hainan Airlines Koltuk seçimi

Hainan Havayolları, rezervasyon işlemi sırasında koltukları otomatik olarak dağıtır, ancak uçakta belirli bir standart koltuğu garanti etmez. Hainan Havayolları şu anda XL koltukların tahsisi hakkında bilgi vermiyor. Bununla ilgili haberleri havayolunun web sitesinde bulabilirsiniz.

Hainan Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Fortune Wings Club Sadakat Programı

Fortune Wings Club ile Hainan Airlines sık uçan yolculara özel hizmetler sunmaktadır. Başlangıçta temel üyeliğin bir parçası olarak mil toplanır. Yılda 30.000 mil veya 12 ay içinde 20 uçuştan otomatik olarak Silver Sınıf’a yükselirsiniz. Bu durumla, müşteriler otomatik olarak yüzde 25 daha fazla mil alır ve 20 kg ek bagajı ücretsiz olarak teslim edebilir. Daha hızlı check-in ve bekleme listesi önceliği gibi lounge salonuna erişim de sağlanmaktadır. Gold üyeler yılda en az 50.000 mil veya 40 uçuş gererekiyor. Fortune Wings Club’da yüzde 50 daha yüksek mil kredisi alıyorlar, 30 kilogram ek bagaj ücretsiz olarak hakkı ve özel First Class Lounge’da kalabilirler. En yüksek durum Platinum 100.000 miles gerektirir.

Ortaklarla mil kazanın

Fortune Wings Club’da mil kazanmak için Hainan Air ile uçmak zorunda değilsiniz. Havayolu şirketi, Etihad dahil olmak üzere çeşitli havayollarından oluşan bir ağın ortağıdır. Burada mil kazanabilir ve bazı ortak otellerde konaklamalar kazanabilirsiniz. Kiralık arabaya ihtiyaç duyanlar daha sık puan kazanabilir ve havayolu ile milleri kullanabilirler – örneğin daha iyi bir kabin sınıfına veya tamamen ücretsiz uçuşlara geçmek için.

Hainan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

Economy Class’ta da yolcular iki farklı yemek arasında seçim yapabilir. Çocuk menüleri, Pekin ve Haikou’ya gidiş-dönüş seferlerin yanı sıra seçilen diğer rotalarda da mevcuttur. Ancak, bunlar kalkıştan en az 48 saat önce havayolu şirketinden sipariş edilmelidir.

Business Class

Business Class yolcuları uçuş sırasında iki farklı yemek arasında seçim yapabilir. Çeşitliliği sağlamak için menü kartı düzenli olarak değiştirilir. Buna ek olarak, birinci sınıf konuklar ve birinci sınıf yolcular seçkin şaraplardan yararlanabilirler. Hainan Airlines şefi – Wang Hongren – yemeklerin sunulmasından ve malzemelerin seçiminden sorumludur.

Özel yemekler

Özel yemekler de kalkıştan en az 48 saat önce havayolu şirketinden sipariş edilmelidir. Çeşitler, örneğin, süt ürünleri içermeyen ve yüksek derecede gastrointestinal bozukluklardan muzdarip yolcular için hafif yemekler ile karakterize edilen Hint vejetaryen yemekleri içerir. İkram ayrıca şunları içerir: iki yaşın altındaki çocuklar için bebek maması, iki ve beş yaş arasındaki çocuklar için yemekler ve şeker hastaları için yemekler. Az yağlı, şekersiz ve düşük kalorili yemekler de talep üzerine hazırlanmaktadır.

Hainan Airlines Uçak İçi Eğlence

Hainan Airlines uçuşunda eğlence sağlanmaktadır. Örneğin, yolcular dergileri okur, müzik dinler veya dizi ve film izler. Yemekler ekonomi ve business class arasındaki menülerde farklılık gösterir. İçecekler ve atıştırmalıklar servis edilmektedir. Alerjiler veya dini kısıtlamalar nedeniyle özel yemekler de mümkündür. Uçak tipine bağlı olarak, koltuklar arasındaki mesafe genellikle 79 ila 81 cm arasındadır. İstisnalar da vardır (Boeing 737-700’de 74 cm, Airbus A330-200’de 84 cm).

Wi-Fi

Şu ana kadar, Hainan Airlines uçuş sırasında internet sunmuyor. Filonun WiFi ile donatılıp donatılmayacağı henüz bilinmiyor. Yolcular havayolunun web sitesinde en son bilgileri alırlar.

Hainan Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Hainan Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Hainan Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Hainan Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Hainan Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
HU CHH HAINAN

Kuruluş: 1993
Havalimanı Yeri:Çin
Hubları: HAK
Sahibi: HNA Group
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Fortune Wings Club
Şirket Sloganı: Cherished Experience (Chinese: 不期而遇 相伴相惜) and ‘’Fly your dreams’’

Uçak Sayısı: 221
Uçtuğu Destinasyon:  110
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 5.8
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A350-900, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737-800, Boeing 787-8, Boeing 787-9

İletişim: Hainan Airlines Co. Ltd. HNA PLAZA, No.7 Guoxing Road , Haikou City, Hainan Province, 570206, Çin Halk Cumhuriyeti
Telefon Numarası: +86 898 6673 9961, +86 898 9533 9
Fax: +86 898 6673 9960
E-mail: webetservice@hnair.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Hainan Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Guangzhou → HaikouUÇUŞ ARA
2Guangzhou → PekinUÇUŞ ARA
3Changsha → HaikouUÇUŞ ARA
4Changsha → PekinUÇUŞ ARA
5Haikou → GuangzhouUÇUŞ ARA
6Haikou → PekinUÇUŞ ARA
7Haikou → ShenzhenUÇUŞ ARA
8Hangzhou → PekinUÇUŞ ARA
9Pekin → BrükselUÇUŞ ARA
10Pekin → GuangzhouUÇUŞ ARA
11Pekin → HaikouUÇUŞ ARA
12Pekin → HangzhouUÇUŞ ARA
13Pekin → ŞanghayUÇUŞ ARA
14Pekin → SanyaUÇUŞ ARA
15Pekin → ShenzhenUÇUŞ ARA
16Şanghay → PekinUÇUŞ ARA
17Şanghay → PekinUÇUŞ ARA
18Shenzhen → HaikouUÇUŞ ARA
19Shenzhen → PekinUÇUŞ ARA
20Xi'an → PekinUÇUŞ ARA