Flynas Uçak Bileti

Flynas

En uygun Flynas uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Flynas Hakkında

Flynas düşük maliyetli havayolu olarak 2007 yılında Suudi Arabistan’da kurulmuştur. Ana merkezi Riyad’dır. Suudi Arabistan’da kurulmuş ilk düşük maliyetli havayolu şirketidir. Firmanın ana hissedarı %63 hisse ile National Airlines Services Holding’tir. 2013 yılı Kasım ayına kadar Nas Air olarak bilinen havayolu bu tarihte ismini değiştirerek Flynas adını almıştır. Havayolu Kral Abdullaziz Uluslararası Havalimanı ve Kral Halid Uluslararası Havalimanı’nı hub (merkez) olarak kullanmaktadır.

Flynas havayolu düşük uçak bileti ücreti, zamanlama performansı ve heyacan verici yerlere yaptığı uçuşlardan dolayı bugüne kadar 32 milyon yolcu tarafından tercih edilmiştir.

Flynas havayolu haftalık olarak 1000’den fazla uçuş gerçekleştirmekte olup iç ve dış hatlarda 30 noktaya sefer yapmaktadır.

Havayolu iç hatlarda Dammam, Medine, Riyad , Cidde, Abha ve El-Cevf, Taif şehirlerine ; dış hatlarda Mısır, Kuveyt , Sudan , Bahreyn, Lübnan, Ürdün, BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) ve Türkiye’ye uçmaktadır.

Flynas daha fazla uçuş ağına erişmek için Etihad ve Pegasus ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Flynas Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır. Flynas havayolu sitesinden light sınıf haricindeki bütün sınıflar ücretsiz olarak koltuğunu seçebilir. Ayrıca check-in yaparken yemek seçiminizi de yapabilirsiniz.Uçağın kalkışından 48 saat öncesinde başlayıp 4 saat kala son bulmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapacak yolcuların kontuar kapanmadan işlemlerini bitirmesi gerekmektedir. Belirtilen saatte check-in yaptırmaz iseniz ilgili seferde uçuş hakkınızı kaybedersiniz. Check-in kontuarı uçağın kalkmasından 5 saat önce açılıp 45 dakika kala kapanmaktadır. İlgili süreler havalimanından havalimanına farklılık gösterebileceği için uçağınızın kalkışından en az 3 saat önce havalimanında olmanızı tavsiye ederiz. Grup rezervasyonu yapan yolcular uçak kalkışından 4 saat önce havalimanında olmalıdırlar.

Flynas Bagaj Kuralları

El bagajı

El bagajı için uçakta seyahat edebilecekleriniz olmalıdır. İzin verilen el bagajına ek olarak bir el çantası, bir fotoğraf makinesi, bir plastik torba ve bir de dizüstü bilgisayar almak mümkündür. El bagajının boyutu, tüm rezervasyon sınıflarında 56 x 36 x 23 cm’yi  7kg’yi geçmemelidir.

Kargo bölümü bagaj

Flynas havayolunda uçuş sınıfına ve uçulan bölgeye göre bagaj hakkı değişmektedir. Uçuş sınıfı Light, Plus, Premium ve Business olarak 4 sınıfa ayrılmıştır. Uçulan bölgler ise İç hatlar ve 3 adet uluslararası bölgeye göre düzenlenmiştir.

Bütün sınıflarda bagajınızın boyutu 75 x 50 x 33 cm’i geçemez. Eğer uçak biletinizi Light sınıftan almış iseniz ve iç hatlar ya da grup 1’de bulunan şehirlerden birisine uçuyorsanız bagaj hakkınız bulunmamaktadır. Bunun için bagaj satın almak zorunda kalabilirsiniz.

Aşagıdaki tablodan detaylı olarak bagaj bilginizi öğrenebilirsiniz.

İstikametLightPlusPremiumBusiness
İç HatlarX20 kg30 kg2 x 25 kg
Uluslararası – Grup 1Kuveyt, Dubai, Amman, Şarm El Şeyh, İstanbul, Trabzon, Beyrut, Tiflis, Bakü, Viyana, AtinaX20 kg30 kg2 x 25 kg
Uluslararası – Grup 2Antakya, Lahor, İslamabad, Adana, Sohag, Asvan, Luksor, İskenderiye, Assiut, Haydarabad20 kg30 kg2 x 20 kg2 x 25 kg
EconomyBusiness
Uluslararası – Grup 3Kahire, Kano, Hartum, Bağdat30 kg2 x 25 kg
* Cezayir: 2 adet x 20 Kg

Business sınıfı yolcularının tabloda da görüldüğü üzere bütün destinasyonlarda 2 parça 25kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

Bebek yolcularının ise 10 kg’lık bagaj hakkı bulunmaktadır.

Diğer bagajlar

Bisiklet, Sörf tahtası, Golf ekipmanları, Av (balıkçılık) malzemeleri ve Scuba dalış ekipmanlarını yolculuğunuz sırasında taşıyabilirsiniz. Bunun için koşulları lütfen havayolu web sitesinden okuyunuz.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Flynas Koltuk seçimi

Flynas havayollarında light sınıf uçak bileti almamış iseniz koltuk seçme imkanınız bulunmaktadır. Koltuk seçiminizi uçak biletinizi satın alırken yapabilirsiniz. Üst sınıflarda bilet almışsanız (Premium) uçakta istediğiniz yeri seçme olanağınız bulunuyor. Standart sınıflar ise sadece Simple koltukları seçebilmektedir.

Eğer koltuğunuzu seçmediniz ise online check-in yaparken de koltuk seçilebilmektedir. Çağrı merkezini arayarak da koltuk seçme imkanı bulunutor ise de Arapça bilmiyorsanız tavsiye etmeyiz.

Flynas havayollarında ayrılmış koltuk sınıfları aşagıdaki şekildedir;

Business: Business Class yolcuları için ayrılmıştır.

Geniş (Spacious): Acil çıkış sırasındaki koltuklar. Diz mesafesi çok olduğu için konforludur.

Süper Pratik: Business sınıfın arkasında bulunan ön koltuklardır. Ön kapıya yakın olduğu için hemen çıkış yapabilirsiniz.

Pratik: Süper pratik’in arkasındaki koltuklar.

Standart (Simple): Diğer koltuklar. (Eğer üst sınıf bilet almadıysanız bu koltuklar seçilmektedir)

Bayanlara Özel: Sadece bayanlar için tahsis edilmiş koltuklardır.
Flynas Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Nasmiles Sadakat Programı

Flynas, Nasmiles adı altında çok fazla uçuş yapan müşterilerine sadakat programı sunmaktadır. Toplanan puanlara SMILE puan denmiştir. Smile puanları en iyi koltuğu seçme, fazla bagaj satın alma ve havalimanındaki Flynas bekleme salonlarına (lounge) giriş imkanı sunmaktadır.

Farklı statü avantajlarından yararlanma

Smiles puanlar kazanarak farklı statüler ve avantajlar kazanırsınız. İlk girişte Bronz statüde bulunursunuz. Bir yılda 20.000 Smiles puan toplarsanız Gümüş, 40.000 Smiles puan toplarsanız Altın ve 80.000 Smiles puan toplarsanız Platinyum statüsüne ulaşırsınız. Özellikle Altın ve Platinyum kart sahipleri  lounge’lara giriş yapabilmekte ve öncelikli check-in’i kullanabilmektedirler.

Smile puanlarınızı ister Flynas havayolunun hizmetlerinde harcayabildiğiniz gibi Wadi.com, Booking.com, Rentalscar.com, Rocketmiles, AANI & DANI gibi partnerlerden dilediğiniz hizmeti alarak harcayabilirsiniz. Ayrıca bu partnerlerden yapılan alışverişlerden de Smile puan kazanılmaktadır.

Flynas Yiyecek, İçecek ve İkram

Flynas havayollarında Premium veya Business sınıf uçak bileti almamış iseniz yemek servisi bilet ücretine dahil değildir. Özellikle iç hatlarda yolcuların kendi yiyeceklerini, atıştırmalıklarını ve içeceklerini yanlarında getirmelerine izin verilmektedir.

Uçak içinde ücretli olmak üzere soğuk ve sıcak içecek (Starbucks kahve), aperatifler, çikolata gibi yiyecek ve içecek satın alma imkanınız bulunuyor.

Buna ilaveten Flynas havayollarının internet sayfasını ziyaret ederek zevkinize en uygun yemeği talep edebilirsiniz.  Uçuşunuzun kalkışından 12 saat önce sipariş vermeniz gerekmektedir. Menü aşagıdaki yiyecekleri içermektedir.


Kahvaltı

 • Peynirli omlet (Taze meyve salatası, reçel ve tereyağı ile ekmek rulo, Seçtiğiniz bir meyve suyu)
 • Soğuk Kahvaltı (Taze meyve salatası, kruvasan, ekmek rulo, peynir, muffin ve su)

Makarna ve Salata

 • Izgara Tavuk Salatası
 • Sebzeli Penne Makarna
 • Biftek Lazanya

Ana Yemekler

 • Tavuk Biryani
 • Freekeh Tavuğu
 • Tavuk Tikka Makhni
 • Et Köfte
 • Marine Şişli Tawook

Sandiviç

 • Ton Balıklı Sandviç
 • Hindi ve Peynirli Sandviç
 • Kızarmış Kulüb Sandviç

Çocuk Menüsü

Flynas Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Flynas sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Flynas Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Flynas uçuşlarında evcil hayvanlarla uçuşa izin verilmemektedir.

Flynas Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Flynas lounge’larına girebilmek için biletinizi check-in kontuarından alabilirsiniz. Loungelarda sıcak ve soğuk içecekler, açık büfe yemekler ve hızlı internet gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Flynas yurt içi ve yurtdışı uçuşlarınızda kullanabileceğiniz lounge’ları aşagıda listeledik.

İÇ HAT UÇUŞ BEKLEME SALONLARI
ŞehirHavalimanıBekleme salonu ismiİmkanlar
RiyadKral Khalid Uluslararası Havaalanı – T5Nasmiles loungeTam açık büfe, İkramlar
MedinePrens Muhammed Bin Abdulaziz Uluslararası HavaalanıWellcome loungeTam açık büfe, İkramlar
YanbuPrens Abdulmohsin Bin Abdulaziz HavaalanıTasheel loungeTam açık büfe, İkramlar
GizanKral Abdullah Bin Abdulaziz HavaalanıTasheel loungeTam açık büfe, İkramlar
TabukHail Bölgesel HavaalanıTasheel loungeTam açık büfe, İkramlar
TaifTaif Bölgesel HavaalanıTasheel loungeTam açık büfe, İkramlar
AbhaTabuk Bölgesel HavaalanıTasheel loungeTam açık büfe, İkramlar
QassimPrens Nayef Bin Abdulaziz Bölgesel HavaalanıTasheel loungeTam açık büfe, İkramlar
HailHail Bölgesel HavaalanıTasheel loungeTam açık büfe, İkramlar
DammamKral Fahd Uluslararası Havaalanı – Terminal: YurtiçiNasmiles loungeTam açık büfe, İkramlar
DIŞ HAT UÇUŞ BEKLEME SALONLARI
DubaiDubai Uluslararası HavaalanıDubai International Hotel LoungeTam açık büfe, İkramlar
DubaiDubai Uluslararası HavaalanıMarhaba LoungeTam açık büfe, İkramlar, PC, WIFI, Telefon, Faks, Buggy Araba Transferi
Abu DabiAbu Dabi Uluslararası HavaalanıPlaza PremiumTam açık büfe, İkramlar
KuveytKuveyt Uluslararası HavaalanıPearl LoungeTam açık büfe, İkramlar, WIFI, Telefon, Faks, ޞarj Noktası, Uzanmış Sandalyeler, Playroom, İş Alanı, Sigara İçme Odası
AmmanKraliçe Alia Uluslararası HavaalanıCrown LoungeTam açık büfe, İkramlar
İstanbulSabiha Gökçen Uluslararası HavaalanıLGM CIP LoungeTam açık büfe, İkramlar, İş Alanı
HartumHartum Uluslararası HavaalanıLGM CIP LoungeTam açık büfe, İkramlar, İş Alanı
RiyadKral Khalid Uluslararası HavaalanıWellcome LoungeTam açık büfe, İkramlar, İş Alanı
BeyrutRafic Hariri Uluslararası HavaalanıBeirut LoungeTam açık büfe, İkramlar, WIFI, TV setleri
AtinaAtina Havaalanı – Ekstra Schengen BölgesiGoldair LoungeTam açık büfe, İkramlar, WIFI, TV setleri & bilgisayar
Flynas
IATAICAOÇağrı Kodu
XYKNENAS EXPRESS

Kuruluş: 2007
Havalimanı Yeri:Suudi Arabistan
Hubları: RUH
Sahibi: National Airlines Services Holding (% 63)
Global Havacılık İttifakı: None
Sık Uçuş Programı: Nasmiles
Şirket Sloganı: The Kingdom's First Low-Cost Airline

Uçak Sayısı: 33
Uçtuğu Destinasyon:  23
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
Uçak Tipi: 
Uçak Detayı: 

İletişim:
Telefon Numarası: 
Fax: 
E-mail: 

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama