First Air Uçak Bileti

First Air

En uygun First Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

First Air First Air Hakkında

Kanadalı havayolu First Air, 1946’da Bradley Air Services olarak 1946’da kuruldu. Charter uçuşlarının yanı sıra, havayolu, Kuzey Kutbu’nda Uzak Erken Uyarı Hattının (DEW Hattı) kurulması için destek sundu. Öncelikle Kuzey Kutbu’ndaki şirketlere petrol ve mineral arayışında yardımcı olmak için düzenli uçuşlar yapıldı.

1960’ların sonundan itibaren First Air, diğerleri arasında DHC-3 Otter ve DHC-2 Beaver’ı kullandı. 1971’de, ticari amaçlı en kuzeydeki uçuş üssü, Kuzey Kutbu’ndan yaklaşık 1.000 kilometre uzakta, Eureka’da kuruldu. 1972’de havayolunun filosu iki DC-3 artırıldı. 1973’ten itibaren First Air, Ottawa – North Bay ve Sudbary rotasında tarifeli uçuşlar sundu. Iqaluit’deki üs 1975’te açıldı. Kanadalı havayolu 1970’lerin ortalarından beri Kuzeybatı Bölgeleri’nde hem yolcu hem de kargo trafiğinde önemli bir rol oynadı. 1987’den 1994’e kadar First Air, DEW projesi ile bağlantılı tüm taşımalardan sorumluydu; Bu amaçla, filoya iki Twin Otters ve iki Hawker Siddeley 748 eklendi. 1995 yılında havayolu şirketi Ptarmigan Airways – Northwest Territorial Airways’i 1997’de devralmayı başardı. O andan itibaren Air Canada ile de bir işbirliği yapıldı.

Havayolu her yıl yaklaşık 225.000 yolcu ve 22 milyon kilogram posta ve kargo taşıyor. Filo, onüç ATR 42 uçağı, dört Boeing 737 ve bir British Aerospace oluşuyor. İnsanların ve / veya yüklerin taşınması için ilgili bir kiralama teklifi online olarak alınabilir.

First Air Merkez Havalimanı

Yellowknife Havaalanı (YZF / CYZF)
Iqaluit Havalimanı (YFB / CYFB)
Rankin Inlet Havaalanı (YRT / CYRT)


2020 yılında First Air, çoğu Alberta ve Quebec gibi Kanada eyaletlerinde bulunan toplam 35 noktaya uçmaktadır.

Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Greenland Air North Calm Air

First Air Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. First Air’ın check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini First Air web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

First Air Bagaj Kuralları

El bagajı

Bir jet uçuşunda el bagajı, 22 x 20 x 46 santimetre turboprop uçuşta 25 x 46 x 55 cm olabilir. 100 mililitreden daha küçük miktarlardaki sıvılar ve jeller, şeffaf, yeniden kapatılabilir plastik bir şişe içinde ve içindekiler orijinal ambalajında olmaları şartıyla uçağa alınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Jet Uçuşlarda her biri maksimum 32 kilogram ağırlığında iki adet bagaj taşınabilir. Turboprop uçuşlarında yolcu başına iki parça bagaja da izin verilir, ancak burada her birinin ağırlığı 20 kilogramdan fazla olmamalıdır. Her iki uçuş türü için de ücret karşılığında üç adet ek bagaj check-in yapılabilir. Bebek arabası veya çocuk koltuğu ücretsizdir. Uçakta aşındırıcı, toksik ve radyoaktif maddeler, gazlar, mühimmat, organik ürünler, patlayıcı ve yanıcı maddeler taşınmamalıdır.

Diğer bagaj

Müzik aletleri ve spor bagajları ücretsiz bagaj hakkı dahilinde taşınabilir. Ancak ücretsiz bagaj hakkının aşılması durumunda ücretler uygulanacaktır. Maksimum 45 kg ağırlığın veya maksimum 292 cm yüksekliğin aşılmaması sağlanmalıdır. Düzgün paketlenmiş bir bisikleti taşımak 50 dolara mal oluyor.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

First Air Koltuk seçimi

First Air ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

First Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Aeroplan Sadakat Programı

Sık sık First Air ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

First Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

First Air Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde First Air sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

First Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde First Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

First Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için First Air bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

First Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
7F FAB FIRST AIR

Kuruluş: 1946
Havalimanı Yeri:Kanada
Hubları: YOW
Sahibi: -
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Aeroplan
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 18
Uçtuğu Destinasyon:  35
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 27.1
Uçak Tipi: ATR, Boeing, British Aerospace
Uçak Detayı: ATR 42, Boeing 737-400, British Aerospace Avro RJ85

İletişim: 20 Cope Drive, Kanata, Ontario, K2M 2V8, Kanada
Telefon Numarası: +1 800 267 12 47
Fax: +1 613 254 63 03
E-mail: contact@firstair.ca

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar