easyJet Uçak Bileti

easyJet

En uygun easyJet uçak bileti fırsatları Tripuck'da

easyJet easyJet Hakkında

EasyJet, Luton merkezli bir İngiliz düşük maliyetli havayolu şirketidir. Londra-Luton aynı zamanda 1995 yılında kurulan şirketin ana havaalanıdır.  easyJet, Kıbrıslı Rum işadamı Stelios Haji-Ioannou tarafından 1995’te iki kiralık Boeing 737-200 uçağıyla kuruldu ve başlangıçta iki rotada faaliyet gösterdi: Londra Luton’dan Glasgow ve Edinburgh’a. 1996 yılında ilk uluslararası uçuşunu Amsterdam’a yapmıştır. 1997 yılında zamana kadar uçuş sertifikası bulunmamaktaydı.

1998’de EasyJet, EasyJet Switzerland olarak yeniden adlandırılan İsviçre şirketi TEA Basel’in% 40 hissesini satın aldı ve ilk iştiraki oldu. İki yıl sonra, EasyJet Londra Borsasına girdi. Yıllar geçtikçe, turuncu şirketin başarısı reddedilmedi: destinasyonlar çoğalıyor ve filo büyüyordu.

Ryanair havayolundan sonra Avrupa’nın ikinci büyük düşük maliyetli havayolunun tam adı easyJet Airline Company’dir. EasyJet logosu beyaz zemin üzerine turuncu bir yazıdan oluşur. Uçağın gövdesi, turuncu easyJet logolu beyazdır. Dikey kuyruk beyaz marka harflerle turuncuya boyanmıştır. 2003 yılına kadar easyJet, yavaş yavaş Boeing uçaklarını değiştirip yerine Airbus uçaklar kullanıldı. Aynı yıl EasyJet, British Airways’in bir yan kuruluşu olan düşük maliyetli şirket Go’yu satın aldı ve dünyada ve avrupa’da en düşük maliyetli şirket oldu. 2005 yılında başarı devam etti: EasyJet 100 milyonuncu yolcunu taşıdı ve 2014 yılında Business Traveller Ödülleri’nde en iyi düşük maliyetli havayolu ödülünü kazandı. EasyJet, 2018’de Biarritz, Montpellier ve Nice’den Berlin-Tegel’e uçacak.

Bugün itibariyle, easyJet grup olarak filosunda 337 Airbus ile ortalama 7.9 yaş ile büyüktedir. Easyjet sık uçan yolcu programı Flight Club olarak adlandırılır.

Uçma korkusu olan kişiler için easyJet ücretli bir online kurs sunar, böylece gelecekte belirli tatil yerleri, uzak iş toplantıları veya akraba ziyaretleri yolcular mahrum kalmazlar.

easyJet Ana Merkezi

easyJet’in 3 Londra havalimanından merkezi bulunmaktadır. (Gatwick, Stansted ve Luton). Bunların haricinde başlıca Basel, Berlin, Bristol, Madrid, Dortmund, Edinburg, Cenevre, Paris, Liverpool havalimanlarında merkezleri bulunmaktadır.

Merkezi Londro Luton havalimanı olmasına rağmen en yoğun uçuşları Gatwick havalimanından gerçekleşmektedir. Havayolunun İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Portekiz, Hollanda ve İsviçre’de 27 üssü bulunmaktadır.

easyJet Uçuş sınıfları

Ekonomi

easyjet’in diğer düşük maliyetli havayollarından ayıran özelliği ücretsiz olarak koltuk seçebilmeleridir. Bununla beraber acil çıkış kapısı koltuklarını seçmek istediğinizde ekstra ücret ödenmesi gerekecektir.

EasyJet’te uçmanın en ucuz yolu, uçuşa ek olarak bir parça el bagajı içeren standart tarifedir. FLEXI tarife ile, 20 kg’lık ücretsiz bagaj hakkı ve Speedy Boarding’den faydalanabilir ve bazı havaalanlarında Fast Track güvenlik kontrolünden geçebilirsiniz. İlave seçenekler arasında ek bir el bagajı veya uçağın önündeki bir koltuk sayılabilir.


Düşük maliyetli havayolu easyjet, Mallorca, Porto, Fuerteventura, Amsterdam, Viyana, Londra ve Barselona gibi aile ve hafta sonu tatillerine uygun popüler plaj ve şehir seyahat yerlerine uçuşlar düzenlemektedir.

Güzergah ağı Avrupa, Türkiye, İsrail ve Fas’ı kapsamaktadır. Atlantik’te Azorlar, Kanaryalar ve Madeira uçuşlar yapılır. Almanya’da ve Friedrichshafen, Stuttgart, Münih, Dresden, Berlin-Schönefeld, Dortmund ve Hamburg’a ucuz uçuşlar bulunmaktadır.

Önemli mihenk taşları

2011 yılında, Dünya Havayolları Ödüllerinde “2011 Avrupa’nın en iyi düşük maliyetli havayolu şirketi” ödülünü kazanmıştır.

easyJet Check-in

Online Check-in

Tanınmış düşük maliyetli havayolu Easy Jet, yolcularına çevrimiçi check-in yapma fırsatı da sunuyor. EasyJet online check-in’i doğrudan şirketin web sitesinde bulabilirsiniz. Online check-in yapmak için yolcunun rezervasyon numarasına ihtiyacı vardır. Bununla ve soyadıyla sürece başlayabilir. Diğer tüm adımlar açıklayıcıdır. İşlemin sonunda, yolcu biniş kartını alır. Bu A4 kağıdına yazdırılır ve kapıda gösterilir.

Bagaj

Sadece el bagajı olan yolcular doğrudan havaalanının kapısına gidebilir. Elbette güvenlik kontrollerinden geçmek zorundalar. Yeterli zaman ayırmalısınız, çünkü biniş kapısı başlangıçtan 30 dakika önce kapatılacaktır. Check-in yapmak için bagajınız varsa, özel bagaj bırakma masalarını kullanabilirsiniz. Bunlar uçak kalkmadan 40 dakika önce kapanır. Mısır, Ürdün, İsrail ve Fas’ta uçuşa 60 dakika kala kapalıdırlar.

Mobil biniş kartı

Yolcularına akıllı telefonları ile mobil biniş kartları sağlayarak print almadan uçuşunuza gidebilirsiniz. Özelliğin havayolu şirketinin web sitesinde (www.easyjet.com) mevcut olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Uçuş ve yolcu verileri değişikliği

Yolcu verileri her değiştiğinde, biniş kartı yeniden yazdırılmalıdır. Bu, uçuşta bir şey değiştiğinde de geçerlidir. Gecikirse silinir veya yolcu yeniden başlarsa, yeni bir biniş kartı da oluşturulmalıdır. Uçuş programı değişse bile yeni bir biniş kartı yazdırılmalıdır.  Bu, uçuş varış ve/veya kalkış saatlerinde yalnızca beş dakika değiştiğinde de geçerlidir.

Check-in başlama saati

Uçuş başlamadan 30 gün önce kullanılabilir. Ancak, başlangıçtan en geç 2 saat önce yapılmalıdır. Havayolunun online check-in için hatırlatma e-postası göndermesi pratiktir. Bunu unutmak zordur ve e-postada sizi doğrudan Easy Jet’in online check-in sayfasına yönlendiren bir bağlantı da vardır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini easyJet web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

easyJet Bagaj Kuralları

El bagajı

Easyjet düşük maliyetli bir havayolu olduğundan, el bagajı, bagaj yönetmelikleri uyarınca ücretsiz olarak taşınabilen tek bagajdır. Bagaj boyutları 56 cm x 45 cm x 25 cm’dir. Aynı şey, havaalanında satın alınmış ve içi ürünlerle dolu taşıma çantası için de geçerlidir. EasyJet Plus kart sahipleri, Flexi tarifesi olan yolcular veya ilave diz mesafesi için özel rezervasyon yapan ya da en önde yer alan yolcular da maksimum 40 x 36 x 20 cm boyutlarında küçük bir çanta alabilirler.

Kargo bölümü bagaj

Kabin bagajı her zaman Easy Jet bagaj ücreti düzenlemelerine tabidir. Kesin fiyatlar, onlinei rezervasyonun bir parçası olarak gösterilir ve düzenli aralıklarla değişir. Maksimum boyut (yükseklik + genişlik + uzunluk) 275 cm’den az olmalı, maksimum ağırlık 20 kg olmalıdır. Fazla kilo satın alma olanağına sahipsiniz. Bu fiyatlar internette de bulunabilir. Genel olarak, havaalanında bagaj satın almanız, online kanallardan ödeme yapmanızdan çok daha pahalıya mal olmaktadır. Bu nedenle, her zaman internet üzerinden işlemlerin yapılması tavsiye edilir.

Diğer bagajlar

Diğer bagajlar mutlaka kargo bölümüne teslim edilmelidir. Örneğin, 30 x 120 x 38 cm boyutlarını aşan müzik aletleri check-in kontuarında bagaj olarak teslim edilmelidir. Kontrol edilen diğer bagajlarla aynı ücretlere tabidirler. Spor malzemeleri daima önceden kaydedilmelidir. Online rezervasyon yaparken, 32 kg ağırlığa kadar 45 avro (20 kg’a kadar küçük spor malzemeleri: 40 avro) ödenirken havalimanında bu işlemler için 60 avro (veya 50 avro) ücret ödenmelidir.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

easyJet Koltuk seçimi

Koltuk rezervasyonları, rezervasyon sırasında doğrudan veya daha sonraki bir tarihte easyJet uygulamasında veya “Rezervasyonu yönet” altındaki web sitesinde yapılabilir. Havayolu yolcuları üç kategori arasından seçim yapabilir: ön sıra koltuklar, ön koltuklar veya kanat üstü ve diğer koltuklar. Koltuk rezervasyonu yapmak istemeyen yolcular, online check-in sırasında otomatik olarak ücretsiz koltuklara atanır.

easyJet Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Flight Club Sadakat Programı

Flight Club – EasyJet müşterileri için avantajlar

EasyJet tarafından sık sık el ilanları Fligt Club sadakat programına katılmaya davet edilir. Örneğin; Örneğin, son 12 ayda 20’den fazla uçuş yaptıysanız veya aynı dönemde 1.500 £ değerinde on uçuşa katıldığınızda, müşteriler potansiyel Uçuş Kulübü üyesidir. Avantajları arasında ücretsiz bir uçuş veya isim değişiklikleri ve özel teklifler sayılabilir.

easyJet Yiyecek, İçecek ve İkram

EasyJet ile kabinde yemek servisi için kendiniz ödeme yapmak zorundasınız. Uçuş sırasında ücretsiz yiyecek veya içecek servisi yapılmamaktadır. Bu şekilde, şirket düşük uçuş fiyatlarını kalıcı olarak garanti etmek istiyor, böylece kabinde yiyeceğe gerek kalmıyor. Ancak, ücrete dayalı tekliften yararlanmak istiyorsanız, sıcak veya soğuk yemekler arasında seçim yapabilirsiniz. EasyJet’te sınıfla ilgili bir ayrım yapılmaz.

Teklif ve fiyatlar

Sıcak içecekler easyJet’te 2,50 Euro’dur. Bunun için seçtiğiniz bir kahve veya çay alırsınız. Alternatif olarak, Cola, Fanta veya Sprite gibi alkolsüz içecekler de sunulmaktadır. Buradaki fiyat içki başına 1.00 EUR’dur. Alkollü içeceklerin fiyatı 5,00 EUR’dur. Köpüklü şarap, bira veya kırmızı şarap arasında seçim yapabilirsiniz. Yemekler atıştırmalıklar, yemekler ve atıştırmalık paketlere ayrılmıştır. Atıştırmalıklar arasında çikolata veya meyve pastilleri bulunur. Her ikisinin de maliyeti 1.00 EUR’dur. Simit, çorba veya baget yemek olarak servis edilir. Fiyat 5.00 EUR. Atıştırmalık paketi bir peynirli pasta, ezme, peynir, kraker ve kitkat içerir. Bu paketin fiyatı 4.00 EUR’dur.

easyJet Uçak İçi Eğlence

Ucuz uçuşunuzu konforlu hale getirmek için easyJet bir dizi hizmet sunar. Buna kabinde eğlence dahildir. Her yolcu ücretsiz olarak ‘Traveler’ dergisini alır. Ayrıca bulutların üzerinde alışveriş yapabilirsiniz. EasyJet butik, gümrüksüz ürünler sunmaktadır. EasyJet Bistro size yiyecek ve içecekler sunmaktadır. Bunlar uçuş fiyatına dahil değildir. Ancak, seyahate çıkmadan önce ön ödemeli bir bistro kuponu satın alabilirsiniz. Tüketim kuponu da FLEXI tarifesine dahildir.

Wi-Fi

EasyJet uçaklarında şu ana kadar WiFi veya İnternet sunulmamıştır. Bununla birlikte, uçuş sırasında akıllı telefonlar, tabletler, e-kitaplar ve dizüstü bilgisayarlar gibi kendi uç cihazlarınızı kullanmak mümkündür. Bunlar tüm uçuş süresi boyunca uçuş moduna geçirilmeli, dizüstü bilgisayarlar kalkış ve iniş sırasında bile tamamen kapatılmalıdır.

easyJet Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde easyJet ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

easyJet Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Uçuşunuzu beklerken zaman geçirebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz salonlardan faydalanabilirsiniz. Gatwick, Stansted ve Manchester havalimanlarında olmak üzere easyJet’e ait toplam 3 bekleme salonu bulunmaktadır.

easyJet
IATA ICAO Çağrı Kodu
U2 EZY EASY

Kuruluş: 1995
Havalimanı Yeri:Birleşik Krallık
Hubları: LTN
Sahibi: Stelios Haji-Ioannou
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Flight Club
Şirket Sloganı: "europe by easyJet" "business by easyJet" "This is generation easyJet"

Uçak Sayısı: 337
Uçtuğu Destinasyon:  136
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 7.9
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321neo

İletişim: Hangar 89, Londra Luton Uluslararası Havaalanı, Luton, Bedfordshire LU2 9PF, İngiltere
Telefon Numarası: +44 3303 65 54 54
Fax: +44 1582 44 33 55
E-mail: press.office@easyjet.com

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler easyJet Uçak Biletleri

YönBilet bul
Milano → LondraUÇUŞ ARA
Londra → ParisUÇUŞ ARA
Londra → MilanoUÇUŞ ARA
Paris → LondraUÇUŞ ARA
Londra → MilanoUÇUŞ ARA
Londra → AmsterdamUÇUŞ ARA
Paris → LondraUÇUŞ ARA
Londra → BarselonaUÇUŞ ARA
Barselona → LondraUÇUŞ ARA
Milano → LondraUÇUŞ ARA
Larnaka → LondraUÇUŞ ARA
Milano → BerlinUÇUŞ ARA
Londra → ParisUÇUŞ ARA
Milano → ParisUÇUŞ ARA
Londra → AmsterdamUÇUŞ ARA
Paris → MilanoUÇUŞ ARA
Amsterdam → LondraUÇUŞ ARA
Roma → LondraUÇUŞ ARA
Berlin → LondraUÇUŞ ARA
Atina → LondraUÇUŞ ARA