Comair Uçak Bileti

Comair

En uygun Comair uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Comair Comair Hakkında

Comair Limited, Oneworld ittifakının üyesi olan Güney Afrika’dan bir havayolu şirketidir. Johannesburg’daki OR Tambo Uluslararası Havalimanı’nda yerleşiktir ve yalnızca Boeing 737’lerden oluşan bir filoya sahiptir. Aralık 1943’te Commercial Air Services adı altında oluşturuldu. Şirket faaliyetlerine gerçek anlamda 1946 yılında charter seferleri ile başladı. İlk tarifeli seferler 1948’de Johannesburg-Durban rotasının açılmasıyla başladı.

Ekim 1996’da Comair Limited’in statüsü önemli ölçüde değişti. British Airways‘in bir franchise’ı haline geldi ve bu nedenle logosunu benimsedi. 2001 yılında şirket, düşük maliyetli yan kuruluşu Kulula‘yı kurdu. Bu amaçla 2011’de 8 adet Boeing 737-800NG sipariş etti. Comair 2015 yılında çok iyi sonuçlar elde etti: haftada yaklaşık 800 uçuş gerçekleştiriyor ve yıl boyunca 5 milyondan fazla yolcu taşıyordu. Şirket, 2016 yılında Qatar Airways ile ortak uçuş anlaşması imzaladı. Covid-19 ile bağlantılı ciddi maddi kayıplar yaşadığı için 5 Mayıs 2020’de havayolu toparlanmaya başladı.

Comair Merkez Havalimanı

Johannesburg OR Tambo Havalimanı (JNB / FAOR)

Comair Uçuş Sınıfları

Comair Limited uçağında, yolcular iki sınıf türü arasından seçim yapabilir. “traveler” sınıfı Ekonomi sınıfına ve “club” sınıfı Business sınıfına karşılık gelir. Club sınıfında, traveler sınıfındaki üç yolcuya kıyasla yolcuların iki sıra halinde koltukları vardır. Yanlarında daha fazla bagaj alabilirler ve uçuş ekibi onlara uçuş sırasında yemek servisi yapar.


Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air France Etihad Airways KLM
Cathay Pacific Kenya Airways Qatar Airways

Comair Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Comair check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Comair web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Comair Bagaj Kuralları

Comair ile seyahatinizde uymanız gereken bagaj kuralları bulunmaktadır. Genel olarak kabinde ve bagaj bölümünde taşıyacağınız eşyalar için belli ağırlık ve boyut sınırlamaları ile karşılaşılmaktadır.

Uçak biletini satın alırken havayolu ve seyahat acentesi web sitesinde bagaj hakkı ile ilgili geçen kısımları dikkatlice okuyunuz.

Ayrıca spor ekipmanları, müzik aletleri, kayak malzemeleri için mutlaka Comair ile görüşünüz.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Comair Koltuk seçimi

Comair ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Comair Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Executive Club/Avios Sadakat Programı

Comair Limited, British Airways’in bir franchise’idir. Sonuç olarak, Executive Club denilen sadakat programının bir ortağıdır. Müşteriler bilet satın alarak Avios adı verilen puanları toplar. Bunlar daha sonra yeni biletler satın almak veya öncelikli biniş, daha cazip bagaj hakkı, promosyonlar ve salonlara erişim gibi özel avantajlardan yararlanmak için kullanılabilir. Sadakat programı, giderek daha ilginç avantajlara yol açan birkaç seviyeye (blue, bronze, silver, gold) ayrılmıştır.

Comair Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Comair Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Comair sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Comair Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Comair ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Comair Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Comair bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Comair
IATA ICAO Çağrı Kodu
MN CAW COMAIR

Kuruluş: 1943
Havalimanı Yeri:Güney Afrika
Hubları: JNB
Sahibi: -
Global Havacılık İttifakı: Oneworld
Sık Uçuş Programı: Executive Club/Avios
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 17
Uçtuğu Destinasyon:  11
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 13.4
Uçak Tipi: Boeing
Uçak Detayı: Boeing 737-400, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8

İletişim: PO Box 7015, Bonaero Park, Germiston, Johannesburg, Gauteng, 1622, Güney Afrika
Telefon Numarası: +27 11 921 01 11
Fax: +27 11 973 39 13
E-mail: cr@comair.co.za

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Comair Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Cape Town → DurbanUÇUŞ ARA
2Cape Town → Doğu LondraUÇUŞ ARA
3Cape Town → JohannesburgUÇUŞ ARA
4Cape Town → JohannesburgUÇUŞ ARA
5Cape Town → Port ElizabethUÇUŞ ARA
6Durban → Cape TownUÇUŞ ARA
7Durban → JohannesburgUÇUŞ ARA
8Durban → JohannesburgUÇUŞ ARA
9Doğu Londra → Cape TownUÇUŞ ARA
10Doğu Londra → JohannesburgUÇUŞ ARA
11Johannesburg → Cape TownUÇUŞ ARA
12Johannesburg → Cape TownUÇUŞ ARA
13Johannesburg → DurbanUÇUŞ ARA
14Johannesburg → Doğu LondraUÇUŞ ARA
15Johannesburg → HarareUÇUŞ ARA
16Johannesburg → Île MauriceUÇUŞ ARA
17Johannesburg → Port ElizabethUÇUŞ ARA
18Île Maurice → JohannesburgUÇUŞ ARA
19Port Elizabeth → Cape TownUÇUŞ ARA
20Port Elizabeth → JohannesburgUÇUŞ ARA