CityJet Uçak Bileti

CityJet

En uygun CityJet uçak bileti fırsatları Tripuck'da

CityJet CityJet Hakkında

CityJet havayolu 1992 yılında Pat Byrne tarafından kurulmuştur. Ocak 1994’te Dublin ve Londra şehirlerini birbirine bağlayan bir açılış uçuşu ile faaliyete başlamıştır. Bu uçuş, şirketin Virgin Atlantic Airways ile sözleşmesi olan ilk tarifeli rota oldu. Temmuz 1997’den itibaren şirket uçuşlarını kendi kimliği altında gerçekleştirmeye başladı.

Air France ile birleşmesi, CityJet’in Paris’ten Londra’ya uçuş sağlamak için Fransız havayolu ile sözleşme imzalamasıyla 1996 yılında başladı. Mayıs 1999’da Air France, şirketin % 25’ine sahipti. Sonunda 2002 yılında tam kontrole sahipti. 2010 yılı boyunca, şirketin uçuşlarında çok sayıda değişiklik yapıldı. Uçuşların sıklığı azaltıldı ve bazı uçuş noktaları kaldırıldı. CityJet daha sonra işlerini büyütmek için acil bir planı olmadığını açıkladı. Aralık 2013’te, hem aktif İrlanda havayolu şirketi hem de VLM Airlines, Alman Intro Aviation şirketine satıldı. Mart 2016’da tekrar sahibi değişti ve havayolunun kurucusu Pat Byrne ve diğer yatırımcılar tarafından satın alındı.

Bugün CityJet, faaliyetlerini charter üzerine odaklamaktadır ve önceki hava yolları artık kendi markası altında işletilmemektedir. Yaklaşık yirmi uçaktan oluşan bir filoya sahiptir.

CityJet Merkez Havalimanı

Dublin Collinstown Havaalanı (DUB / EIDW)

Üsler
Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS / EHAM)
Brüksel Ulusal Havaalanı (Zaventem) (BRU / EBBR)
Kopenhag Kastrup Havalimanı (CPH / EKCH)
Helsinki Vantaa Havalimanı (HEL / EFHK)
London City Havaalanı (LCY / EGLC)
Paris Charles De Gaulle Havalimanı (CDG / LFPG)
Paris Orly Havaalanı (ORY / LFPO)
Stockholm Arlanda Havaalanı (ARN / ESSA)
Tallinn Lennart Meri Havalimanı (Ülemiste) (TLL / EETN)
Vilnius Havalimanı (VNO / EYVI)

CityJet Uçuş Sınıfları

CityJet, yolcularını en iyi şekilde memnun etmek için üç sınıfa sahiptir. CityValue sınıfında yolcular, rahat koltuklardan ve yiyecek ve içecek servisinden yararlanıyor. CityFlex sınıfı, özellikle aynı güne kadar ücretsiz bilet değiştirme imkanı ile daha fazla konfor sunuyor. Son olarak, öncelikli check-in ve binişlere erişimin yanı sıra ilk sırada oturma imkanı da sağlayan CityPremium sınıfı vardır.


İrlandalı düşük maliyetli havayolu şirketi CityJet, Avrupa’da yolcu uçuşları düzenlemektedir. Havayolunun uçuş ağı, İngiltere ve İtalya dahil olmak üzere sekiz ülkeyi kapsıyor. Londra, Milano, Paris ve Amsterdam gibi büyük şehirler dahil olmak üzere toplam 18 destinasyona hizmet vermektedir.

CityJet Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Cityjet check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini CityJet web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

CityJet Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun uçağa ücretsiz olarak binebileceği el bagajı miktarı, uçak tipine bağlıdır. Do328’de, yolcu başına 40 x 35 x 18 santimetreden büyük olmaması gereken altı kilogram el bagajına izin verilir. Ancak bir Fokker 50 ve bir Avro RJ85’de on iki kilogram el bagajı vardır. Bunlar, Fokker 50’de maksimum 47 x 35 x 20 santimetre ve Avro RJ85’te 55 x 35 x 25 santimetre olabilir. Ayrıca, el bagajında keskin, metal nesneler taşınamaz ve uçaklarda sıvıların taşınmasına ilişkin olağan düzenlemeler geçerlidir (maks. 100 mililitre kap, tüm kaplar 1 litrelik bir plastik şişe içinde).

Kargo bölümü bagaj

Teslim edilen bagaj için ücretsiz bagaj hakkı, ilgili kabin sınıfına bağlıdır. CitySaver sınıfı yolcuların herhangi bir bagajı ücretsiz olarak check-in yapmalarına izin verilmez. CityValue veya CityFlex sınıfı yolcuların 23 kilogramı geçmeyen tek parça bagajı ücretsiz check-in yapmalarına izin verilir. CityPremium sınıfında her biri 23 kg ağırlığında iki adet bagaj ücretsiz olarak check-in yapılabilmektedir. Flying Blue Club üyeleri de 23 kilograma kadar çıkabilen ek bir bagajı check-in yapabilirler.

Diğer bagaj

Cityjet, spor bagajların taşınması için ek ücret almaktadır. Bisiklet, dalış ekipmanı ve avcılık ekipmanlarından her biri 55 Euro’dur. Bununla birlikte, golf ekipmanının taşınması için, bunun seyahatin başlamasından önce belirtilmiş olması durumunda 45 avro ödenmesi gerekiyor. Aksi takdirde ücret 70 Euro’dur.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

CityJet Koltuk seçimi

CityJet ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

CityJet Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sadakat Programı

Sık sık CityJet ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

CityJet Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

CityJet Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde CityJet sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

CityJet Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde CityJet ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

CityJet Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için CityJet bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

CityJet
IATA ICAO Çağrı Kodu
WX BCY CITY-IRELAND

Kuruluş: 1992
Havalimanı Yeri:İrlanda
Hubları: HEL
Sahibi: Pat Byrne ve diğer yatırımcılar
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Bulunmamaktadır
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 19
Uçtuğu Destinasyon:  18
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 5.7
Uçak Tipi: Bombardier
Uçak Detayı: Bombardier CRJ-900

İletişim: Swords Business Campus, Balheary Road, Swords, Dublin, İrlanda
Telefon Numarası: +353 1 8700 100
Fax: +353 1 8700 115
E-mail: acmirequests@cityjet.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler CityJet Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → KopenhagUÇUŞ ARA
2Stockholm → BerlinUÇUŞ ARA
3Stockholm → KopenhagUÇUŞ ARA
4Stockholm → HelsinkiUÇUŞ ARA
5Stockholm → OsloUÇUŞ ARA
6Kopenhag → AmsterdamUÇUŞ ARA
7Kopenhag → StockholmUÇUŞ ARA
8Kopenhag → DüsseldorfUÇUŞ ARA
9Kopenhag → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
10Kopenhag → GdańskUÇUŞ ARA
11Kopenhag → HelsinkiUÇUŞ ARA
12Kopenhag → OsloUÇUŞ ARA
13Kopenhag → VarşovaUÇUŞ ARA
14Düsseldorf → KopenhagUÇUŞ ARA
15Frankfurt am Main → KopenhagUÇUŞ ARA
16Gdańsk → KopenhagUÇUŞ ARA
17Helsinki → StockholmUÇUŞ ARA
18Helsinki → KopenhagUÇUŞ ARA
19Oslo → KopenhagUÇUŞ ARA
20Varşova → KopenhagUÇUŞ ARA