China Airlines Uçak Bileti

China Airlines

En uygun China Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

China Airlines China Airlines Hakkında

China Airlines, Taipei merkezli Tayvanlı bir havayolu şirketidir. China Airlines, emekli bir ROC Hava Kuvvetleri subayı tarafından kuruldu ve 16 Aralık 1959’da faaliyete geçti. O sırada şirket tamamen ROC hükümetine aitti ve charter uçuşlarına odaklandı. 1960’larda, China Airlines ilk iç ve dış hatlarını kurdu. Taipei’yi Hualien’e bağlayan uçuş, şirket tarafından Ekim 1962’de kurulan ilk hattır. Taipei’yi Saygon’a bağlayan ilk uluslararası uçuş 1 Aralık 1966’da yapıldı. Transpasifik bağlantılar, 2 Şubat 1970’den itibaren kuruldu. Karşılıklı 2 kıyı devletinin ilişkilerinin kurbanı olan China Airlines ağı, 1991 yılında Mandarin Airlines’ın bir yan kuruluşunu kurdu ve Vancouver ve Sidney’e seferlerini başlattı. 2000’li yılların sonunda, ilişkilerdeki sakinlik, Çin anakarasına ilk charter uçuşlarının başlamasını sağladı.

2014 yılında havayolu, Singapurlu bir holding şirketi ile ortaklaşa, düşük maliyetli taşıyıcı Tigerair Taiwan’ı başlattı. Aynı yıl, şirketin imajını yenilemeyi amaçlayan “NexGen” planının temelini attı: filo yenilendi, personel üniformaları değiştirildi ve Taipei-Taoyuan havalimanındaki yenilenmiş salonlar eklendi.

Mayıs 2020 sonu itibariyle yolcu uçağı filosu 88 Boeing ve Airbus uçağından oluşuyordu. Tanınmış Air France veya Aeroflot ve diğer 17 şirketle birlikte China Airlines, SkyTeam ittifakının bir üyesidir. Havayolu şirketi 2011 yılında SkyTeam’e katıldı. Eyalet havayolunun sık uçan yolcu programı Dynasty Flyer olarak adlandırılır. Kazanılan Miller, bilet yükseltmeleri veya uçak biletleri için kullanılabilir ve ayrıca başkalarına da aktarılabilir. China Airlines’ın logosu, aynı zamanda Tayvan’ın ulusal sembolü olan erik çiçeğidir.

Mandarin Airlines ve Tigerair Taiwan firmaya bağlı ortaklıklardır.

China Airlines Merkez Havalimanı

Taipei Taoyuan Uluslararası Havaalanı (TPE / RCTP)

Diğer Hub
Kaohsiung Uluslararası Havaalanı (KHH / RCKH)

Odak Şehirler
Hong Kong Chek Lap Kok (HKG / VHHH)
Bangkok Suvarnabhumi (BKK / VTBS)

China Airlines Uçuş Sınıfları

Uzun mesafeli uçuşlar için rezervasyon sınıflarını Economy Class, Premium Economy Class ve Premium Business Class’a ayırır. Hedefe bağlı olarak, A350 veya B777’nin premium ürünü veya Ekonomi Sınıfı ve Business Sınıfı kısa rotalarda mevcuttur.

Ekonomi Sınıfı

Ekonomi sınıfında, üst düzey uçuş konforu için baş ve boyun desteğini en üst düzeye çıkarmak için koltuğunuz çok pozisyonlu bir koltuk başlığı sunar. Dik oturun veya arkanıza yaslanın, dünyanın ilk otomatik olarak ayarlanan bel desteği size mutlak konfor sağlar. Akıllıca tasarlanmış ayak dayama yerleri, özel masaj cihazınıza benziyor, dolaşımınızı artırıyor, rahatlamanızı artırıyor.

Tıbbi veya dini nedenlerle özel diyet gereksinimi olan yolcular için havayolu ihtiyaçlarınızı karşılayacak çok çeşitli özel yemekler sunmaktadır. Lütfen yemek rezervasyonunuzu Uçuş Ofisi’nden veya seyahat acentenizden uçuştan en az 24 saat önce verin.

Business Sınıfı

Dynasty Supreme Class kabinleri (Airbus A340-300 ve Airbus A330-300) titizlikle planlanmıştır ve size daha önce diğer havayollarının birinci sınıf kabinlerinde bulunan lüksleri ve konforu sunar. Sadece 30 koltuklu geniş bir kabindir. 152 santimetre (60 inç) uzunluğunda bir aralık. Ekstra rahatlık sağlayan hava yastığı koltuk minderleri ile birlikte baş desteği, bel desteği ve değişken açılı bacak desteğine sahip elektrik kontrollü gerçek deri koltuklar.

Dynasty Sınıfının (Boeing B747-400) uçağında 47-50 inç (119-127 cm) yer ile uzayabilir ve gevşeyebilirsiniz. Rahat bir 30 cm (12 inç) yaslanırken sıkı uyuyun. Baş desteği boyutları bile artmıştır ve istediğiniz yöne ayarlanabilir. Arka okuma lambaları istediğiniz açıya göre ayarlanabilir. Tamamen yeni sırt ve bacak destekleri ve ayak destekleri size hak ettiğiniz rahatlığı sunar.

First Class

Birinci sınıf kabin, mümkün olduğunca kişisel oda sağlamak için sadece 12 koltuk sunmaktadır. Kullanışlı kişisel ceket kancası, içecek masası, kitap çantası ve ayakkabı kutusu, kendi özel alanınızda kendinizi evinizde hissetmenizi sağlar. Koltuk 180 derecelik düz bir yatak haline getirilebilir. Yatak, herhangi bir yönde ayarlanabilen ekstra büyük bir baş desteğiyle 210 cm (83 inç) uzunluğundadır. Elektronik olarak ayarlanabilen sırt desteği ve bacak destekleri, optimum kişisel konfor sağlar.

Uçakta, mevsim sebzeleri kullanarak usta şefler tarafından hazırlanan ve orijinal tazeliği ve lezzeti ortaya çıkaran yeni buharlı fırınlarda ısıtılan çeşitli lezzetli mezeler, taze salatalar ve enfes mezeler arasından seçim yapabilirsiniz. China Airlines taze yoğurt, Çin ve Batı tatlıları, congee, dönüşümlü sığır erişte gibi çeşitli lezzetli seçenekler sunuyor. Şaraplar, en iyi yılların ve kalitenin seçilmesine özen göstererek Fransa, Kaliforniya ve Avustralya dahil olmak üzere en iyi bölgelerden satın alınır. China Airlines da yüksek sınıf X.O. Brendi ve İskoç Viski ikramıda bulunuyor.


Tayvanlı havayolu 25 ülkede 156 noktaya uçmaktadır. Afrika dışında tüm kıtalara hizmet verilmektedir. China Airlines çoğunlukla Çin, Japonya ve Güneydoğu Asya’daki noktalara uçmaktadır. Önemli destinasyonlar Hong Kong, Bangkok ve Şangay’dır. Diğer destinasyonlar Avrupa, Kuzey Amerika ve Okyanusya’dadır. Taipei’den Frankfurt, Amsterdam veya Roma’ya aktarmasız uçuşlar bulunur. Pastoral ada eyaleti Palau gibi Asya’daki egzotik yerler de özellikle tatilciler arasında popülerdir. Bu uçuş rota ağına 2009 yılında eklenmiştir.

China Airlines dünya genelinde 25 ülkeye uçmaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar;Avustralya, Avusturya, Kamboçya, Kanada, Çin, Almanya, Guam, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Malezya, Myanmar, Hollanda, Yeni Zelanda, Palau, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Tayland, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam’dır.

Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Europa Delta Air Lines Qantas
Air France Garuda Indonesia Royal Brunei Airlines
Alitalia Hawaiian Airlines Shanghai Airlines
Bangkok Airways Japan Airlines Vietnam Airlines
British Airways KLM WestJet
China Eastern Airlines Korean Air XiamenAir
China Southern Airlines Malaysia Airlines
Czech Airlines Philippine Airlines

China Airlines Check-in

Online Check-in

Uzun kuyruklardan kaçınmak istiyorsanız, internet üzerinden evde check-in yapın ve biniş kartını kendiniz yazdırın. Servis, kalkıştan 24 saat ile 90 dakika önce mevcuttur. Akıllı telefon kullanıcıları için havayolu, yolcuların cep telefonu için 2D barkodlu dijital bir biniş kartı check-in yapmak ve almak için kullanabileceği China Airlines Uygulamasını sunuyor.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

China Airlines’da check-in işleminin klasik yolu, açılış saatleri kalkış yerine bağlı olan havaalanındaki kontuarları kullanmaktır. Çoğu havaalanında otomatik check-in için otomatlar da vardır.

China Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Bir el bagajı asla 56 x 36 x 23 santimetreden daha büyük ve asla 7 kilogramdan daha ağır olamaz. Business Class yolcuları bir parça el bagajı ve bir giysi çantası (maks. 20 santimetre genişliğinde) taşıyabilir. Economy Class ve Premium Economy Class yolcuları sadece bir adet el bagajı taşıyabilir. Ayrıca, her yolcu kişisel bir eşya taşıyabilir (örn. Dizüstü bilgisayar, kamera, şemsiye, el çantası).

Kargo bölümü bagaj

Asya ve Avustralya’ya yapılan tüm uçuşlarda Business Class yolcuları 40 kg, Premium Economy Class yolcuları 35 kg ve Economy Class yolcuları 30 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Her durumda, küçük çocuklar sadece 115 santimetreden büyük olmayan ve 10 kilogramdan ağır olmayan bir bagajı teslim edebilirler. Küçük bir çocuğun seyahat ederken katlanabilir bir pusete de izin verilir.

Diğer bagajlar

Ücretsiz bagaj hakkını aşan diğer bagajlar için ek ücretler uygulanır.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

China Airlines Koltuk seçimi

China Airlines rezervasyon sırasında koltuk rezervasyonu yapmaktadır. Bilet satın alındıktan sonra, yolcular kalkıştan 90 gün ila 24 saat önce istedikleri koltuğu online rezerve edebilirler. Bu, check-in işleminden sonra da mümkündür. Bu hizmet, havayolunun sık uçan yolcu programına üye olmayan veya Dynasty Kartı sahibi olan veya N, L, X, G veya S rezervasyon kodlu bir bileti olan yolcular için geçerli değildir. Kontuarda ve havaalanı bilet otomatlarında ancak, tüm müşteriler durum ve rezervasyon sınıfından bağımsız olarak koltuk seçme seçeneğine sahiptir.

China Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Dynasty Flyer Sadakat Programı

Sık uçuş programı Dynasty Flyer tarafından sunulan avantajlar sadece China Airlines ve Mandarin Airlines uçuşları için geçerlidir; Diğer havayolu şirketleri tarafından gerçekleştirilen kod paylaşımlı uçuşlar dahil değildir. Basit Hanedan üyeliğine ek olarak Gold, Emerald ve Paragon statüsü de vardır. Gold ve Emerald kart sahipleri 10 kg ek bagaj hakkı Paragon statünüz varsa hatta 20 kg ek bagaj hakkı alırsınız. Gold statüsü ile VIP salonuna girebilir, Emerald ile beraberindeki kişiyi yanınıza alabilirsiniz. Paragon statüsünde ise yanınızda iki kişi almanıza izin verilir.

China Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Kısa uçuşlarda havayolu içecekler ve pirinç bisküvi gibi atıştırmalıklar servis etmektedir. Uzun mesafeli uçuşlarda, uçuşun uzunluğuna bağlı olarak, yolcular için bir veya iki sıcak yemek vardır. Tüm sınıflarda özel menüler mevcuttur. Havayolu, alerji, dini düzenlemeler veya sağlık kısıtlamaları gibi çeşitli beslenme gereksinimlerini karşılayan toplam 22 özel yemek sunmaktadır. Kalkıştan 24 saat öncesine kadar özel menünüzü sipariş etmeniz gereklidir. Çocuklarla seyahat edenler, on aya kadar olan bebekler veya 11 ile 24 ay arasındaki çocuklar için özel menüleri kalkıştan 24 saat önce sipariş verebilirler. 2 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için China Airlines ayrıca ön sipariş vermeniz gereken özel bir çocuk menüsü de sunar.

Ekonomi sınıfı

Menüde öğle ve akşam yemeklerinde makarna gibi Avrupa yemeklerinin yanı sıra tavuklu pilav gibi Asya yemekleri de yer alıyor. Bir gece veya erken uçarsanız, yemek olarak sıcak bir kahvaltı, örneğin çırpılmış bir yumurta alırsınız. Sıcak ana yemeklere ek olarak, çeşitli küçük salatalar, taze meyveler veya bir parça kek gibi değişen başlangıçlar ve tatlılar var. Yanında bir içki ikram edilir. Diğer şeylerin yanı sıra çay veya kahve seçebilirsiniz.

Business class

China Airlines Business Class’taki Economy Class’takilere benzer yemekler sunuyor. Yolcular ayrıca kabindeki Sky Lounge’u ziyaret edebilirler. Burada istediğiniz zaman çay ve kahve gibi sıcak içeceklerin yanı sıra çeşitli Tayvanlı atıştırmalıklar alabilirsiniz. Kendinizi ayrıca bir porsiyon erişte için hazırlayabilirsiniz.

China Airlines Uçak İçi Eğlence

China Airlines filosunun tamamı (B737’leri hariç), en yeni müzik videoları, haberler ve kısa özelliklerin kapsamlı bir seçimini sunan uçak içi görsel-işitsel eğlence sistemleri ile donatılmıştır.

B747-400’ler tarafından sunulan uçuşlardaki yolcular, tam uçuş bilgileri içeren kanalların keyfini çıkarabilir. Tüm kıtalararası ve bazı Güneydoğu Asya uçuşları, en son Batı filmlerinin yanı sıra uçuşta yoga talimatı sağlanır.

Wi-Fi

İnternette bulutların üzerinde gezinin – China Airlines bunu mümkün kılar. Havayolu şirketi, Boeing 747-400 uzun menzilli uçağında WLAN sunuyor. Bu amaçla, havayolu şirketi “Connexion by Boeing” servis sağlayıcısı ile çalışıyor. Yolcular internetteki ilk 30 dakika için 9,95 $ ödüyor ve sonra her bir dakika için 0,25 $ ek dakika rezervasyonu yaptırabiliyor. Ayrıca tüm uçuş için bir WiFi kartı satın almak da mümkündür. Havayolu kısa mesafeli uçuşlar için (3 saatten az) 14,95 $, orta mesafeli uçuşlar için 19.95 $ ve uzun mesafeli uçuşlar için (6 saatten fazla) 29,95 $ ücret alır.

China Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde China Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

China Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için China Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

China Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
CI CAL DYNASTY

Kuruluş: 1959
Havalimanı Yeri:Tayvan
Hubları: TPE
Sahibi: China Airlines Group
Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
Sık Uçuş Programı: Dynasty Flyer
Şirket Sloganı: Journey with a caring smile

Uçak Sayısı: 88
Uçtuğu Destinasyon:  102
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 10.2
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A330-300, Airbus A350-900, Boeing 737-800, Boeing 747-400, Boeing 777-300

İletişim: No. 1 Hangzhan South Road, Dayuan Township, Taoyuan Country, 33758, Tayvan
Telefon Numarası: +886 2 412 9000
Fax: +886 2 251 4600 5
E-mail: yi-ching_lee@china-airlines.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler China Airlines Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Bangkok → TaipeiUÇUŞ ARA
2Frankfurt am Main → TaipeiUÇUŞ ARA
3Hanoi → TaipeiUÇUŞ ARA
4Hong Kong → TaipeiUÇUŞ ARA
5Seul → TaipeiUÇUŞ ARA
6Los Angeles → TaipeiUÇUŞ ARA
7Manila → TaipeiUÇUŞ ARA
8Tokyo → TaipeiUÇUŞ ARA
9Ho Chi Minh Kenti → TaipeiUÇUŞ ARA
10Sidney → TaipeiUÇUŞ ARA
11Taipei → BangkokUÇUŞ ARA
12Taipei → DenpasarUÇUŞ ARA
13Taipei → HanoiUÇUŞ ARA
14Taipei → Hong KongUÇUŞ ARA
15Taipei → SeulUÇUŞ ARA
16Taipei → Los AngelesUÇUŞ ARA
17Taipei → ManilaUÇUŞ ARA
18Taipei → TokyoUÇUŞ ARA
19Taipei → Ho Chi Minh KentiUÇUŞ ARA
20Taipei → SingapurUÇUŞ ARA