Cathay Pacific Uçak Bileti

Cathay Pacific

En uygun Cathay Pacific uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Cathay Pacific Cathay Pacific Hakkında

1946 yılında kurulan Cathay Pacific havayolu, ana merkezi ve hub’ın bulunduğu Hong Kong’da bulunuyor. İlk uçuşunu Hong Kong ile Hanghai arasında yapmış olup, ardından Manila, Bangkok, Singapur ve Sidney’e uçuşlar gerçekleştirmiştir.

1960’larda Cathay Pacific hızlı bir büyüme yaşadı: 1959’da ana rakibi Hong Kong Airways’i satın aldı, 1964’te milyonuncu yolcusunı taşıdı ve Japonya’ya hizmet ederek ilk uluslararası bağlantısını açtı.1970’lerde, ilk Boeing 747’lerin gelişiyle, şirket Avrupa ve Kuzey Amerika’ya uçuşlarını genişletti. 1980 yılında, Cathay Pacific Airways piyasadaki en modern filolardan birine sahipti. 1999 yılında şirketin yeni merkezi: “Cathay Pacific City” Hong Kong Havaalanı’nda tamamlandı.

2003 yılında Asya’da ortaya çıkan akciğer hastalığı SARS ‘dan etkilenen havayolu Cathay Pacific, yolcu sayısındaki düşüş nedeniyle gelirlerinde düşüş yaşamıştır. Etkilenen diğer havayolları gibi Cathay Pacific hükümet desteği almamasına rağmen, gibi krizden kurtulabildi. 2006 yılında Dragonair şirketini satın aldı. 2011 yılında Hong Kong Uluslararası Havalimanı’ndaki merkezinden beş kıtada uluslararası uçuşlar gerçekleştirdi ve 2014’ten bu yana Meksika, Manchester, Düsseldorf veya 2016’da Madrid gibi yeni destinasyonlar başlattı.

Haziran 2020’de filo, Boeing ve Airbus uçaklarından oluşan 152 uçaktı. 203 varış noktası (kod paylaşımı dahil) 51 ülkede hizmet vermiştir.  Cathay Pacific, British Airways gibi tanınmış havayollarının da temsil edildiği Oneworld Alliance’ın bir üyesidir. Cathay Pacific’in sık uçan yolcu programları Asia Miles ve Marco Polo Kulübü’dür.

Air Hong Kong (Kargo), Cathay Dragon, HK Express firmanın sahip olduğu diğer havayollarıdır.

Cathay Pacific Merkez Havalimanı

Hong Kong Chek Lap Kok Airport (HKG / VHHH)

Cathay Pacific Uçuş Sınıfları

Uçuş sınıfları Economy Class, Premium Economy Class, Business Class ve First Class olarak dörde ayrılır.

Ekonomi sınıfı

Rezervasyon yapan kişiler, uçaktaki güler yüzlü hizmetten, ayarlanabilir koltuk başlıklı ergonomik koltuklardan ve kitaplar, telefonlar, kalemler ve gözlükler için iki saklama alanından yararlanır. 30 kg’a kadar bagajı teslim edebilirler.

Premium Economy Class

Yolcular konforlu check-in, biniş önceliği, uzun mesafeli uçuşlarda karşılama içeceği, bacak boşluğu, ayak dayamaları ve uzun süreli uçuşlar için geriye yaslanılan koltukları kullanabilirler. Kargo bölümünde 35 kg ağırlığa kadar bagaj bırakabilirler.

Business Class

Tercih eden herkes daha fazla oturma konforu, premium salona erişim ve özel yiyecek ve içecek seçeneklerinden yararlanır. Yolcular 40 kg’a kadar bagajı check-in yapabilirler. Business Class’taki koltuklar, uzun mesafeli uçuşlar için yataklara dönüştürülebilir ve sadece dinlenmek isteyen yolcular, bir bölümün arkasında kaybolmaları için koltuklarını geri itebilirler.

First Class

Dünyanın en önemli havaalanlarında Fast Track Pass kullanma seçeneğine sahiptir, bu da güvenlik kontrollerinden daha hızlı geçebilecekleri anlamına gelir. Kargo bölümüne bırakılan bagaj 50 kg’ı geçemez.


Cathay Pacific dünya genelinde 31 ülkeye uçamaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar; Avustralya, Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Kamboçya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Maldivler, Hollanda, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, Sri Lanka, İsviçre, Tayvan, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Astana Cathay Dragon  MIAT Mongolian Airlines
Air Canada Comair Philippine Airlines
Air China Fiji Airways Qantas
Air New Zealand Finnair Qatar Airways
Alaska Airlines Hong Kong Express S7 Airlines
American Airlines Iberia Shenzhen Airlines
Austrian Airlines Japan Airlines Swiss International Air Lines
Bangkok Airways LATAM Airlines Group Vietnam Airlines
British Airways Lufthansa  WestJet
Brussels Airlines Malaysia Airlines

Önemli mihenk taşları

2003 ve 2005 yıllarında Skytrax tarafından “yılın havayolu” seçildi.

Cathay Pacific Check-in

Cathay Pacific, yolcularına aşağıdaki check-in seçeneklerini sunar: kontuarda, makinede, çevrimiçi ve hareket halindeyken.

Online Check-in

Cathay Pacific, seyahatin başlamasından 48 saat ila 90 dakika önce online check-in imkanı sunar. Akıllı telefon üzerinden mobil check-in için optimize edilmiş bir web sitesi m.cathaypacific.com adresinde mevcuttur. Bu, seyahat edenlerin uçağın kalkışından iki gün ile 90 dakika önce check-in yapmalarını sağlar. Ayrıca, yolcular Hong Kong ve Kowloon’daki şehir içi check-in’i de kullanabilirler.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında uzun bekleme sürelerinden kaçınmak için havayolu, otomatik check-in makinesi imkanı sunar. Bununla birlikte, bu hizmet sadece kalkıştan 48 saat ile 50 dakika önce seçilen havaalanlarında mümkündür.

Cathay Pacific Bagaj Kuralları

El bagajı

Yolcular (bebekler hariç) 56 x 36 x 23 santimetreyi aşmayan bir parça el bagajını yanlarına alabilirler. İzin verilen toplam ağırlık First Class’ta 15 kg, Business Class’ta 10 kg’dır (istisna: Hong Kong ve Yeni Zelanda arasındaki uçuşlar – 7 kg) ve (Premium) Economy Class’ta 7 kg’dır. Küçük bir çanta veya cüzdan, bir dizüstü bilgisayar çantası veya küçük bir sırt çantası ek bagaj hakkı olarak taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Genel olarak, bagaj parçası sayısında bir sınırlama yoktur. Ancak ağırlık aşağıdaki şekilde sınırlandırılmıştır:

  • First Class: 40 kg
  • Business Sınıfı: 30 kg
  • Premium Ekonomi Sınıfı: 25 kg
  • Ekonomi Sınıfı: 20 kg

Bunlara ilave Marco Polo Club üyeleri Diamond Status üyeleri: 20 kg, Gold Status 15 ve Silver Status 10 kilogram ek bagaj teslim edebilir. Küçük çocuklar sadece on kilogram bagaj taşıyabilir.

Amerika uçuşları

Amerika’dan veya Amerika’ya uçuşlar için her yolcu yanlarında iki adet bagaj alabilir. Ağırlık, First ve Business Class’ta maksimum 32 kg, Premium Economy’de 25 ve Economy’de 23 kg ile sınırlıdır. Küçük çocuklar sadece 115 santimetrelik maksimum dış boyutları aşmaması gereken bir parça bagaj taşıyabilir. Marco Polo Kulübü üyelerinin üç adet bagaj taşıyabilmelerine izin verilir. Her bagaj parçası için maksimum dış boyutlar 158 santimetreyi geçmemelidir.

Yeni Zelanda uçuşları

Hong Kong ve Yeni Zelanda arasındaki doğrudan uçuşlar için düzenlemeler şu şekildedir: Her bir bagajın maksimum ağırlığı 23 kilogramdır ve parça başına toplam boyut 158 santimetreden büyük olmamalıdır. Business Class’ta, ikisi Premium Economy ve biri Economy Class’ta olmak üzere üç adet bagaj alabilirsiniz. Marco Polo Club üyeleri Business ve Premium Economy Class’ta üç adet, Economy Class’ta iki adet eşya taşıyabilir. Küçük çocuklar bir seferde sadece bir parça taşıyabilir. Fazla bagaj ek ücrete tabi olacaktır.

Diğer bagajlar

Spor ekipmanının ağırlığı ücretsiz bagaj hakkı dahilindeyse, kargo bölümü bagajına dahildir. Cathay Pacific uçuşlarında, seyahat severler bisiklet, golf veya kayak ekipmanı, sörf ve dalış ekipmanı, balıkçılık ve yürüyüş bagajı gibi spor malzemeleri için ek 10 kg ücretsiz bagaj alırlar. Bununla birlikte, yolcu başına ek bagaj hakkı olarak sadece bir tür spor ekipmanının kaydedilebileceğine dikkat edilmelidir. Müzik aletleri sert bir pakette taşınmalıdır. Bagaj rafına yerleştirilebilmeleri şartıyla, maksimum 78 x 25 x 15 santimetre boyutunda ve 7 kg’a kadar (sert paket dahil) ağırlığa sahip kemanlar veya flütler gibi daha küçük enstrümanlar getirilebilir. Değilse, daha büyük müzik aletleri gibi kayıt yapmaları gerekiyor. İlave bir koltuk da rezerve edilebilir, ancak bu talep havayolu şirketinden talep edilmeli ve onaylanmalıdır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Cathay Pacific Koltuk seçimi

Cathay Pacific yolcuları online, mobil ve otomatik check-in kapsamında yer ayırtabilirler. Daha fazla bacak boşluğuna sahip konforlu bir koltuk isteyen yolcular, yerel bir seyahat acentesinde veya havaalanı kontuarında check-in yaparken ek ücret karşılığında rezervasyon yaptırabilirler. XL koltuklar uzun mesafe uçuşlarında 79 EUR tutarken, kısa mesafeli uçuşlarda yolcular 20 EUR öder. Konforlu koltukların tahsisi müsaitlik durumuna bağlıdır. Ek bir koltuğa ihtiyacınız varsa, bir seyahat acentesinde de rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Cathay Pacific Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Asia Miles, The Marco Polo Club Sadakat Programı

Asia Miles sık uçan yolcu programı ile, restoran ziyaretleri sırasında veya telekomünikasyon sağlayıcılarıyla havayolu milleri toplanabilir ve kullanılabilir. 100 $ ödedikten sonra Cathay Pacific müşterileri Marco Polo Club’a üye olmaktadır. Kulüb kiralık araba şirketleri ve oteller ile havayolunun yan kuruluşu Cathay Dragon ve diğer oneworld ittifak havayollarıyla yapılan uçuşlar için geçerli olup avantaj sağlar. Kategori seviyeleri Green, Silver, Gold ve Diamond’dır.

Cathay Pacific Yiyecek, İçecek ve İkram

Cathay Pacific, kabinde yüksek kaliteli yemekleri ile bilinir. Asya ve uluslararası mutfaklardan yemekler yolculara servis edilir. Cathay Pacific’teki yemekler ve içecekler uçuş fiyatına dahildir. Dileklerinizi uçuştan önce (kalkıştan en az 24 saat önce) belirtebilirsiniz, böylece vejetaryen yemek, dini olarak veya diyet gereksinimleri gibi özel istekler dikkate alınır ve sizin için uygun yemekler bir araya getirilebilir.

Havayolu dört sınıfı ayırır:

Ekonomi sınıfı

Uzun mesafeli uçuşlarda başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan yüksek kaliteli bir kahvaltı alırsınız. Belki bazı Avrupalılar için olağandışı, kahvaltı sıcak bir öğünden oluşur. Ayrıca taze demlenmiş kahve veya çay da alırsınız. Akşam yemeği de üç çeşit menüdür. Üç farklı ana yemek arasından seçim yapabilirsiniz.

Premium Ekonomi Sınıfı

Burada da üç çeşit menü ve meyve, yoğurt, hamur işleri, birkaç sıcak ana yemek ve çay veya kahve içeren yüksek kaliteli bir kahvaltı vardır.

Business Class

Business Class’ta yiyecekler beyaz masa örtülerinde servis edilir. Ödüllü şaraplar lezzet deneyimini tamamlıyor. Ana yemekler bir peynir tabağı ile süslenir.

Birinci sınıf

Havayolunun en yüksek sınıfında, tüm uçuşta alakart sipariş edebilirsiniz. Yemek olarak çeşitli bölgesel, Çin ve uluslararası mutfaklardan çeşitler var.dır Mürettebat size menüyü açıklayacak ve isteklerinizi yerine getirmekten mutluluk duyacaktır.Kahvaltı çeşitli meyve, müsli, meyve suları, smoothies, tahıllar, organik yumurta ve mükemmel kahve veya çaydan oluşur. Tüm yemekler kaliteli tabak çanak ile servis edilir.

Cathay Pacific Uçak İçi Eğlence

Ekonomi sınıfı

100 filmlik, 350 TV şovunda, 888 müzik CD’sinde, 22 radyo kanalında ve dokuz dilde eğlence programları içeren StudioCX ile 9 inç geniş ekran TV’nizin keyfini çıkarın.

Premium Ekonomi Sınıfı

Eğlence için StudioCX uçak içi eğlence sisteminizde yüzlerce seçenek vardır. Ayrıca, iPod, iPhone veya iPad * cihazınızdan 10,6 inç dokunmatik ekranlı Kişisel TV’nize film ve müzik akışı yapmak için çoklu bağlantı noktası konnektörünü kullanabilirsiniz ve gürültü önleyici kulaklıklı mikrofon seti keyfinizi artıracaktır.

Business sınıfı

Uygun depolama ile tüm uçuş sırasında ihtiyaç duyduğunuz bilgilere erişin. Uyku vakti geldiğinde, harika bir gece uykusu için koltuğunuzu mükemmel düz bir yatağa dönüştürmek için bir düğmeye basmanız yeterlidir. İlk önce – yataklar hakkında konuşalım. Bu, çok fazla bacak boşluğuna sahip mükemmel düz bir yatak isteyeceğiniz anlamına gelir. Ve yeni Business Class’ta tam olarak bunu elde edersiniz – hepsi bir düğmeye dokunarak.

First Class

Yeni First Class, evde uyumanızı hatırlatan harika 81 cm uzunluğunda büyük bir yatağa sahiptir. Bir düğmeye basılması, masaj işlevi, uzatılabilir yan koltuk, açılır kol dayama yeri ve hoş bir yolculuk için isteyebileceğiniz tüm ayarlarla gökyüzündeki en rahat koltuklardan birine dönüştürür.

Wi-Fi

Havayolunun tüm Airbus A350 uçaklarında ücretli internet hizmeti bulunmaktadır. Airbus A330 ve Boeing 777 uçakları ise peyder pey internet ile donatılmaktadır. İnternet ücreti 6 saatten az uçuşlar için 12.95 USD. 6 saaten fazla uçuşlar için 19.95 USD. Tüm uçuşlarda 1 saatlik sürekli kullanım 9.95 USD’dir.

Cathay Pacific Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Cathay Pacific ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Cathay Pacific Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Cathay Pacific bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Cathay Pacific
IATA ICAO Çağrı Kodu
CX CPA CATHAY

Kuruluş: 1946
Havalimanı Yeri:Hong Kong
Hubları: HKG
Sahibi: Swire
Global Havacılık İttifakı: Oneworld
Sık Uçuş Programı: Asia Miles, The Marco Polo Club
Şirket Sloganı: Life Well Travelled

Uçak Sayısı: 152
Uçtuğu Destinasyon:  77
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 9
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A330-300, Airbus A350-900, Airbus A350-1000, Boeing 777-200, Boeing 777-300

İletişim: Cathay Pacific City, 8 Scenic Road, Hong Kong International Airport, Lantau, Hong Kong, Çin
Telefon Numarası: +852 2747 3333
Fax: +852 2362 7407
E-mail: engcal@cathaypacific.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Cathay Pacific Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Bangkok → Hong KongUÇUŞ ARA
2Hong Kong → BangkokUÇUŞ ARA
3Hong Kong → SeulUÇUŞ ARA
4Hong Kong → LondraUÇUŞ ARA
5Hong Kong → MelbourneUÇUŞ ARA
6Hong Kong → ManilaUÇUŞ ARA
7Hong Kong → TokyoUÇUŞ ARA
8Hong Kong → PekinUÇUŞ ARA
9Hong Kong → SingapurUÇUŞ ARA
10Hong Kong → SidneyUÇUŞ ARA
11Hong Kong → TaipeiUÇUŞ ARA
12Seul → Hong KongUÇUŞ ARA
13Londra → Hong KongUÇUŞ ARA
14Melbourne → Hong KongUÇUŞ ARA
15Manila → Hong KongUÇUŞ ARA
16Tokyo → Hong KongUÇUŞ ARA
17Pekin → Hong KongUÇUŞ ARA
18Şanghay → Hong KongUÇUŞ ARA
19Sidney → Hong KongUÇUŞ ARA
20Taipei → Hong KongUÇUŞ ARA