Carpatair Uçak Bileti

Carpatair

En uygun Carpatair uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Carpatair Carpatair Hakkında

Carpatair, Romanya’nın en büyük ikinci havayolu şirketi ve %51 hissesi Romen ve %49 hissesi İsviçre ve İsveçli yatırımcılara aittir. Merkezi Timisoara’da bulunan Carpatair, ana havalimanı aynı şehirde bulunan Traian Vuia Havalimanı’dır. Hem ulusal hem de kıtalararası uçuş gerçekleştirmektedir. Havayolu şirketi 1999 yılında Veg Air adıyla kuruldu, uçuş operasyonları Şubat 1999’da Cluj’dan başladı. Aralık 1999’da adı Carpatair olarak değiştirildi. Havayolu şirketi, Transylvania bölgesinden uluslararası uçuşlar gerçekleştiren ilk havayoludur. Carpatair Fokker 100 uçaklarını kullanmaktadır.

2000 yılında şirket operasyonlarını Temeşvar Havaalanı’na taşıdı.Şirket hızla Doğu Avrupa uçuşları için rekabet etmeye başladı. Özellikle İsviçreli yatırımcılar tarafından sağlanan fonlar sayesinde, hedeflerini ve filosunu hızla genişletebildi. Sonraki yıllarda, örneğin Roma veya Bari’ye uçuşlar sunarak İtalyan pazarındaki konumunu pekiştirmek için çalıştı ve hedeflerine Atina’yı ekleyerek Yunanistan’da yeni bir pazar açtı.Ancak Ocak 2014’te iflas başvurusunda bulundu. Aynı yılın Mayıs ayında hava ağını kapattı ve o zamandan beri zamanını diğer Avrupa havayolu şirketleri için charter uçuşlarına sağlamaya ayırdı. 2015-2018 yılları arasında Adria Airways, LOT Polish Airlines, Volotea ve KLM uçuşları gerçekleştirdi.

Carpatair Merkez Havalimanı

Uluslararası Traian Vuia Havalimanı, Timişoara Romanya.

İlgili şehirler
Uluslararası Kişinev Havalimanı, Moldova

Carpatair Uçuş Sınıfları

Carpatair yolcularına 2 farklı uçuş tipi sunmaktadır:

Ekonomi sınıfı

Ekonomi sınıfında, çoğu uçuşta, yolcular farklı dillerde çeşitli gazete ve dergilerden yararlanır, aynı zamanda sandviç, içecek, atıştırmalık – kahvaltı, öğle veya akşam yemekleri gibi uçuşun zaman ve süresine göre sunulan çeşitli yemeklerden de yararlanır.

Business Class

Business Class’ta yolcular ayrıca bir karşılama içeceği (şampanya veya portakal suyu), ana yemeklerden önce sunulan bir aperatif, ferahlatıcı havluların yanı sıra beyaz ve kırmızı şarapların eşlik ettiği yemekler de var.


Havayolu Avrupa’da 28 uçuş noktasına seferler düzenlemekte aynı zamanda yaklaşık 160 haftalık uçuşla Romanya-İtalya uçuş gerçekşleştiren en önemli havayoludur.

Çoğu seyahat noktası Romanya ve Moldova’dadır, ancak Yunanistan’daki Atina, Türkiye’deki İstanbul, İtalya’daki Venedik veya Almanya’daki Münih gibi büyük şehirlere de hizmet verilmektedir. Diğer varış yerleri örneğin Ukrayna veya Macaristan’dadır.

Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Aegean Airlines Alitalia

Önemli mihenk taşları

2011 yılında Carpatair ve Alitalia arasında yapılan anlaşma sonrasında İtalya ve Doğu Avrupa arası destinasyonlarında uçuş artışı yaşanmıştır.

Carpatair Check-in

Online Check-in

Havayolunun online check-in hizmeti bulunmamaktadır.

Havalimanı Check-in

Check-in saatleri havaalanına göre değişir. Uluslararası uçuşlarda, kontuarlar kalkıştan iki saat önce açılır ve kalkıştan 45 dakika önce kapanır.

Carpatair Bagaj Kuralları

El bagajı

Her uçuş yolcusu uçak içine bir parça el bagajı alabilir. Bu on kilogramdan daha ağır ve 55 x 40 x 20 santimetreden daha büyük olmamalıdır. Küçük çocukların 5 kg almasına izin verilir. Bu tek parça el bagajına dosya klasörleri, el çantaları, dizüstü bilgisayarlar, kameralar ve benzerleri yerleştirilmelidir. El bagajınızda keskin nesneler, silahlar veya aletler taşınmamalıdır.

Kargo bölümü bagaj

Basic sınıfta, bagaj bilet fiyatına dahil değildir, 23 kg’a kadar bir parça bagajın yanı sıra ikinci ve üçüncü her biri 15 avroya mal olur. Economy Flexi sınıfında her biri 23 kg ağırlığındaki bir bagaj ücretsiz ve Premium sınıfında her biri 23 kg ağırlığındaki iki bagaj kargo bölümünde taşınabilir. Burada da 23 kilogramın üstündeki her ekstra bagajın maliyeti 15 avro. Bir yolcu en fazla üç bagajı teslim edebilir. Bir bagajın maksimum boyutu 203 santimetredir.

Diğer bagajlar

Spor malzemelerinin alınması, havayoluna kayıtlı olmalı ve yolculuğa başlamadan önce havayolu şirketi tarafından onaylanmalıdır. Golf, kayak, snowboard, balıkçılık ve diğer spor malzemeleri, ekipman başına 50 avroya taşınır. Bisikletler, sörf tahtaları, rüzgar sörfü tahtaları, kiteboardlar, bodyboardlar, kanolar ve kayaklar her biri 75 Euro’ya taşınmaktadır.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Carpatair Koltuk seçimi

Rezervasyon sırasında yolcular ücretsiz koltuk rezervasyonu yapabilirler. Ayrıca, check-in kontuarında koltuk seçebilirsiniz. Carpatair şu ana kadar daha fazla bacak boşluğuna sahip konforlu koltukların mevcudiyeti hakkında herhangi bir bilgi vermemiştir.

Carpatair Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sadakat Programı

Sadece charter uçuşları ve charter hizmetleri sunan bir havayolu şirketi olmadan önce Carpatair’in “Carpatair Green Club” sadakat programı vardı. Bu program, üyelerin şirketin uçaklarında uçan her uçuş için puan kazanmalarına izin verdi. Program ayrıca her biri özel ayrıcalıklara erişim sağlayan çeşitli durumlar içeriyordu.

Carpatair Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Carpatair Uçak İçi Eğlence

Carpatair servisleri, uçuşunuzu daha keyifli ve rahat kılabilmektir:

• Battaniye, yastık, kart postallar ve yazı yazabilmeniz için müsait masalar
• Tüm yolculara Carpatair uçuş dergisi verilir, birçok dilde güncel gazette ve dergiler bulunur. İç ve dış hat uçuşlarında ucuz süresine bağlantılı olarak ücretsiz yemek servisi bulunur.
• Dış hat uçuşlarında sıcak ve soğuk kahvaltı çeşitleri, hafif içecekler, meyve suyu ve çay-kahve ikramları vardır.
• Business Class yolcularına karşılama içecekleri verilir. Yemekler porselen tabaklarda kırmız-beyaz şaraplar yada şampanya eşliğinde sunulur.

Wi-Fi

Romanya havayolundaki yolcular şimdiye kadar uçarken internette sörf yapamadılar. Carpatair’in gelecekte bu hizmeti sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. Haberler için havayolunun web sitesine bakın.

Carpatair Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Carpatair ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Carpatair Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Business ve VIP yolcuları için Timisoara havalimanında ve aşağıda bulunan havalimanlarındaki bekleme salonlarına erişim mümkündür:

1. Floransa
2. Milan-Bergamo
3. Bari
4. Verona
5. Roma-Fiumicino
6. Venedik
7. Bologna
8. Stuttgart
9. Münih

Carpatair
IATA ICAO Çağrı Kodu
V3 KRP CARPATAIR

Kuruluş: 1999
Havalimanı Yeri:Romanya
Hubları: TSR
Sahibi: Romen hissedarlar (% 51), İsviçre ve İsveç hissedarlar (% 49)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Bulunmamaktadır
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 3
Uçtuğu Destinasyon:  28
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 28.6
Uçak Tipi: Fokker
Uçak Detayı: Fokker 100

İletişim: Timisoara International Airport, 300246 Timisoara, Romanya
Telefon Numarası: +40 256 306 900
Fax: +40 256 306 962
E-mail: customer.service@carpatair.com

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar