Caribbean Airlines Uçak Bileti

Caribbean Airlines

En uygun Caribbean Airlines uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Caribbean Airlines Caribbean Airlines Hakkında

27 Mart 2006’da kurulan ve 1 Ocak 2007’de uçuş faaliyetlerine başlayan Caribbean Airlines, hala çok genç bir havayolu. Bu, BWIA West Indies Airways’in uçuşunun kesilmesiyle aynı zamanda gerçekleşti. BWIA tarafından işletilen uçak filosu da, halefi olarak görülmesi için Caribbean Airlines devredildi. Devralınan uçak filosu 6 Boeing 737-800 ve 2 Airbus A340-300’den oluşuyordu, daha sonra devre dışı bırakıldı ve böylece şirketin uzun mesafeli uçuşları sona erdi.

Trinidad ve Tobago ada eyaletinin ulusal havayolu şirketi Port of Spain’de bulunmaktadır ve üssü ve merkezi Piarco Havaalanı’dır. 1 Ekim 2007’de bölgesel havayolu Tobago Express, daha önce %45 hissesine sahip olan Caribbean Airlines tarafından tamamen devralındı. Bununla birlikte, Tobago Express’in kendi uçuş operasyonları, tamamen ana şirket tarafından devralındığı için kapatıldı.

Üç yıl sonra, 28 Nisan 2010’da, Carribbean Airlines, aynı yıl faaliyetlerini durduran havayolu şirketi Air Jamaica’yı satın alma anlaşmasını duyurdu. Bu ödenekle, şirket 1 Mayıs 2010’da Jamaika’nın resmi şirketi oldu. Jamaika devleti % 16’lık bir hissedar olmasına rağmen, Trinidad ve Tobago Cumhuriyeti, Carribbean Havayolları’nın çoğunluk hissesini elinde tutuyor. Şirket, 2012 yılında Londra uçuşlarının başlamasıyla transatlantik hizmete başlamıştır. Ancak hat 2016 yılında tekrar kapatılmıştır.

Carribbean Airlines Merkez Havalimanı

Port of Spain Piarco Uluslararası Havaalanı (POS / TTPP)

Üsler
Kingston Norman Manley Uluslararası Havaalanı (KIN / MKJP)

Carribbean Airlines Uçuş Sınıfları

Caribbean Airlines uçaklarında, yolcular iki sınıf tipi seçeneğine sahiptir. Ekonomi sınıfında, onlara atıştırmalık ve alkolsüz içecek sunulur. Koltuklar yaklaşık 83 santimetre aralıklıdır. Business sınıfında koltuklar uzanıyor ve bazı uçaklarda 125 santimetre aralıklıdır. Seyahat edenler, öncelikli check-in ve uçağa biniş gibi avantajlardan yararlanır. Uçuş ekibi onlara alkollü veya alkolsüz içecek servisi yapar. Tüm yolcular için yemekler alakart olarak sunulur ve şirket dergisi mevcuttur. Özel bir menüden (vejeteryan, diyabetik, glütensiz, vejetaryen, çocuk) yararlanmak için firmaya önceden haber verilmesi gerekmektedir.


19 uçaktan oluşan filosu ile havayolu şu anda Karayipler ve Kuzey Amerika’ya 23 yurt içi ve yurt dışı varış noktası ağını yönetiyor. Uçuş noktaları, Piarco ana havaalanından Babarados’ta Bridgetown, Venezuela’da Caracas, Guyana’da Georgetown ve Surinam’da Paramiribo’dur. Bu da Caribbean Airlines’ı Fort Lauterdale, Miami, New York ve Toronto şehirlerine bağlar.

Caribbean Airlines Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için Caribbean Airlines check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Caribbean Airlines web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Caribbean Airlines Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun uçağa bir parça el bagajı ve bir kişisel eşya almasına izin verilir. El bagajı parçası on kilogramdan ağır ve 114 santimetreden (üç dış boyutun toplamı) büyük olmamalıdır. Kişisel eşya, örneğin bir dizüstü bilgisayar veya evrak çantası olabilir ve 91 santimetreden (üç dış boyutun toplamı) büyük olmamalıdır.

Kargo bölümü bagaj

Ekonomi sınıfı yolcuları, her biri 23 kilogramdan fazla olmayan, Avrupa’dan kalkış veya Avrupa’ya iniş yapan uçuşlarda iki parça bagajı teslim edebilirler. Business sınıf yolcuları için her biri 32 kilogram ağırlığında üç parça bagaj bulunmaktadır. Diğer tüm dış hat uçuşlarında ise business sınıf yolcuları sadece iki parça 32 kilograma kadar bagaj hakkı bulunmaktadır. Karayipler ve Güney Amerika uçuşlarında, ekonomi sınıfı yolcuları yalnızca 23 kilogramdan ağır olmayan tek parça bagajı ve business sınıf yolcuları ise 32 kilogramdan ağır olmayan iki parça bagajı check-in yapabilirler. Ek olarak, Trinidad ve Tobago içindeki tüm yolcuların yalnızca 23 kilogramdan fazla olmayan tek bir bagajı check-in yapmalarına izin verilir. Tüm uçuşlarda sizinle birlikte seyahat eden küçük çocuklar için 23 kilograma kadar ek bir bagaj parçası da teslim edilebilir. Ayrıca, teslim edilen bagaj eşyalarının hiçbiri, üç dış boyutunun toplamı bakımından 157 santimetreden büyük olamaz.

Diğer bagaj

Serbest bagaj hakkı aşılmadığı sürece, spor malzemelerini teslim edilen bagajın bir parçası olarak taşımak mümkündür. Ancak kayak, kano, rüzgar sörfü tahtaları veya benzeri hacimli eşyalar taşınmaz.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Caribbean Airlines Koltuk seçimi

Caribbean Airlines ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Caribbean Airlines Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Caribbean Miles Sadakat Programı

Caribbean Miles bonus programıyla, Caribbean Airlines’ın sık uçan yolcuları mil toplayabilir ve bunları ödül veya daha iyi hizmetle değiştirebilir. Bir takvim yılında en az 3.000 mil ile yolcular Silver üyelik alırlar, 5.000 mil ile Gold kart sahibi olurlar ve 7.000 mil ile Executive Gold üyeliği elde ederler. Bu size Gold üyelikle aynı bonusları alma hakkı verir ve bunu her fiyat sınıfındaki bir uçuş için geçerli olan altı yükseltme ile tamamlar. Caribbean Milleri bonus programına birkaç ortak şirket de katılıyor.

Caribbean Airlines sadakat programı ortakları ve avantajları

Bonus programının ortakları, araba kiralama şirketi Hertz, RBC Bank ve süpermarket zinciri Massy Stores’tur. RBC Royal Bank veya Caribbean Airlines sık uçan masterCard ile alışveriş yaparken veya rezervasyon yaparken, sık uçan yolcular millerini daha da hızlı toplarlar. Yeni bir üyelik seviyesine ulaşılmasıyla, yolcular, diledikleri gibi ödül uçuşları için takas edebilecekleri veya yükseltmeler için kullanabilecekleri ek miller kazanırlar. Bu nedenle Caribbean Miles, bonus programını çok popüler yapan cazip avantajlar sunar.

Caribbean Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Caribbean Airlines Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Caribbean Airlines sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Caribbean Airlines Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Caribbean Airlines ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Caribbean Airlines Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Caribbean Airlines bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Caribbean Airlines
IATA ICAO Çağrı Kodu
BW BWA CARIBBEAN AIRLINES

Kuruluş: 2006
Havalimanı Yeri:Trinidad ve Tobago
Hubları: POS
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Caribbean Miles
Şirket Sloganı: The Warmth of the Islands

Uçak Sayısı: 19
Uçtuğu Destinasyon:  23
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 13.9
Uçak Tipi: ATR, Boeing
Uçak Detayı: ATR 72, Boeing 737-800

İletişim: Iere House, Golden Grove Road, Port of Spain, Trinidad, Trinidad & Tobago
Telefon Numarası: +1 868 669 3000
Fax: +1 868 669 1520
E-mail: mail@caribbean-airlines.com

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Caribbean Airlines Uçak Biletleri

YönBilet bul
Newark → KingstonUÇUŞ ARA
Kingston → NewarkUÇUŞ ARA
Port of Spain → BridgetownUÇUŞ ARA
Bridgetown → Port of SpainUÇUŞ ARA
Port of Spain → NewarkUÇUŞ ARA
Newark → BridgetownUÇUŞ ARA
Kingston → BridgetownUÇUŞ ARA
Port of Spain → GeorgetownUÇUŞ ARA
Nassau → KingstonUÇUŞ ARA
Newark → Port of SpainUÇUŞ ARA
Bridgetown → KingstonUÇUŞ ARA
Port of Spain → MiamiUÇUŞ ARA
Georgetown → NewarkUÇUŞ ARA
Toronto → Port of SpainUÇUŞ ARA
Toronto → GeorgetownUÇUŞ ARA
Grenada → BridgetownUÇUŞ ARA
Kingston → NassauUÇUŞ ARA
Miami → Port of SpainUÇUŞ ARA
Bridgetown → NewarkUÇUŞ ARA
Port of Spain → TorontoUÇUŞ ARA